Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

pred 19 minutami, Primosio pravi:

Daj nehaj no, sem ti citiral, kam gredo sredstva, pobrana na tak način. Ne bom se spet prepucaval s teboj, da boš lahko čez 6 ur priznal, da nisi imel prav. Enostavno v tem delu nimaš prav in vrlina človeka je, da se nauči priznati napako. In ceste SO slabe in na posameznih odsekih slabo označene, ne rabiš biti inženir gradbeništva, da ti je to jasno.

Če tebi ni jasno, da v zakonu, katerega si sam prilepil, piše, da plačuješ nadomestilo za uporabo vozila in ne za cesto, ti jaz ne morem pomagati. Plačaš za vozilo in ne za cesto. 

Ceste niso slabe. Samo sosedova trava je vedno bolj zelena. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Borutt pravi:

Če tebi ni jasno, da v zakonu, katerega si sam prilepil, piše, da plačuješ nadomestilo za uporabo vozila in ne za cesto, ti jaz ne morem pomagati. Plačaš za vozilo in ne za cesto. 

Ceste niso slabe. Samo sosedova trava je vedno bolj zelena. 

plačaš za uporabo ceste ja. Tako kot plačaš za porabo elektrike in vode itd...ampak verjetno je potrebno denar vračat v infrastrukturo nazaj, mar ne?

Ceste so naravnost odlične.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, Primosio pravi:

 Enostavno v tem delu nimaš prav in vrlina človeka je, da se nauči priznati napako. 

:lol1::lol1::lol1: A si nov na forumu?

Sej se boš navadu, da se spozna na vse. Se še ni zmotil. Preverjeno. Kapitan nezmotljivi....

  • Hvala 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Če tebi ni jasno, da v zakonu, katerega si sam prilepil, piše, da plačuješ nadomestilo za uporabo vozila in ne za cesto, ti jaz ne morem pomagati. Plačaš za vozilo in ne za cesto. 

Ceste niso slabe. Samo sosedova trava je vedno bolj zelena. 

Tebi res ni nič jasno, ne boš priznal, pa ne boš. Še enkrat, pa preberi počasi. Kako se imenuje zakon je tukaj čisto nepomembno. Zakon predpisuje, da se sredstva namenijo za investicije in vzdrževanje javne prometne infrastrukture. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, skalar36 pravi:

:lol1::lol1::lol1: A si nov na forumu?

Sej se boš navadu, da se spozna na vse. Se še ni zmotil. Preverjeno. Kapitan nezmotljivi....

Ne, ne bom se navadil. Ne vem zakaj bi moral tolerirati trmoglavost nekoga, ki širi polresnice ali neresnice?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, DAMI34 pravi:

plačaš za uporabo ceste ja. Tako kot plačaš za porabo elektrike in vode itd...ampak verjetno je potrebno denar vračat v infrastrukturo nazaj, mar ne?

Ceste so naravnost odlične.

Plačaš za uporabo vozila. Preberi si zakon. Je na prejšnji strani. 

pred 22 minutami, Primosio pravi:

Tebi res ni nič jasno, ne boš priznal, pa ne boš. Še enkrat, pa preberi počasi. Kako se imenuje zakon je tukaj čisto nepomembno. Zakon predpisuje, da se sredstva namenijo za investicije in vzdrževanje javne prometne infrastrukture. 

Zakon predpisuje plačevanje nadomestila za uporabo vozila na cestah. Kaj tukaj tebi ni jasno?

pred 7 minutami, Primosio pravi:

Ne, ne bom se navadil. Ne vem zakaj bi moral tolerirati trmoglavost nekoga, ki širi polresnice ali neresnice?

Si prebral 1. člen zakona, katerega si prilepil? Še enkrat si ga preberi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, Borutt pravi:

Plačaš za uporabo vozila. Preberi si zakon. Je na prejšnji strani. 

Zakon predpisuje plačevanje nadomestila za uporabo vozila na cestah. Kaj tukaj tebi ni jasno?

Si prebral 1. člen zakona, katerega si prilepil? Še enkrat si ga preberi. 

Si prebral 3. člen?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, JamesTheMan said:

Ko gre ata na cesto... :panic:

 

 

20180115_092920.jpg

Verjetno je prosu vse okoli prisotne, da bi bili tiho, da sliši, kateri avto se je odklenu.... :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, Borutt pravi:

Plačuješ nadomestilo za uporabo vozila in ne cesto. Bo šlo?

Ne bo slo. Moras imeti zmeraj zadnjo? S tem pokažeš svojo majhnost.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Borutt pravi:

Plačuješ nadomestilo za uporabo vozila in ne cesto. Bo šlo?

če si že pikolovski, plačuje se za uporabo vozila v cestnem prometu, pred par leti pa cestno takso, pa še nekaj nazivov. 

Tudi prostitutke so baje masažne terapevtke. ampak še vedno je zaželjeno da imajo opravljen zdravniški pregled.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Primosio pravi:

Ne bo slo. Moras imeti zmeraj zadnjo? S tem pokažeš svojo majhnost.

Ne morem ti pomagati, če ne razumeš, da plačuješ nadomestilo za uporabo vozila in ne cesto. 

Te svoje majhnosti obdrži zase. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

če si že pikolovski, plačuje se za uporabo vozila v cestnem prometu, pred par leti pa cestno takso, pa še nekaj nazivov. 

Tudi prostitutke so baje masažne terapevtke. ampak še vedno je zaželjeno da imajo opravljen zdravniški pregled.

Če že omenjaš pikolovstvo, ga daj pošteno in do konca;

S tem zakonom se urejajo obveznost plačevanja letne dajatve za uporabo v Republiki Sloveniji registriranih motornih in priklopnih vozil v cestnem prometu (v nadaljnjem besedilu: letna dajatev), način določitve višine letne dajatve, oprostitve plačila, vračilo sorazmernega deleža, nadzor nad plačevanjem ter postopki v zvezi z obveznostjo plačevanja letne dajatve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Borutt pravi:

Ti je že nekdo napisal, da javna prometna infrastruktura niso samo  ceste. In sploh niso tako slabe. Problem je v voznikih, kateri se ne znajo obnašati in še manj voziti. 

In pri registraciji ne plačuješ za ceste, ampak, da lahko uporabljaš vozilo na cestah, kar ti lepo piše v 1. členu zakona. Torej plačuješ nadomestilo za uporabo vozila in ne cesto. 

 

pred 7 urami, Borutt pravi:

Če tebi ni jasno, da v zakonu, katerega si sam prilepil, piše, da plačuješ nadomestilo za uporabo vozila in ne za cesto, ti jaz ne morem pomagati. Plačaš za vozilo in ne za cesto. 

Ceste niso slabe. Samo sosedova trava je vedno bolj zelena. 

pri avtoplinu se plačuje - fak ene dve taksi .. kao eko taksi  .. pa gre vse v železnice pa elektrarne.. kao z razvoj izkoriščanja obnovljivih energetskih virov.. 

ceste so se včasih naredile - s samoprispevkom in z udarniškim delom .. 

vozilo sem kupil sam - za ker klinc bi moral plačevati za uporabo? kaj mi je treba plačevati za uporabo nečesa/cest , kar je bilo zgrajenega iz skupnega denarja ? 

kretenizem je plačevati nadomestilo za nekaj  , kar sem kupil sam in je moje.

Uredba o načinu določanja in višini letne dajatve za uporabo vozil v cestnem prometu ‡

piše "za uporabo vozila v cestnem prometu" in ne kot si ti napisal:"plačuješ nadomestilo za uporabo vozila in ne za cesto"..

še enkrat - ni nadomestilo za uporabo vozila temveč " letna dajatev za uporabo vozil v cestnem prometu"..

ceste so top..samo njihova površina je slaba..

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Placam 470e cestnine za avto, ki sem ga sam kupil, da ga bom lahko uporabljal v prometu. Za bonus je treba zaradi perfektnih cest zamenjati se kaksno roko, koncnik.. 

Vsi vemo kateri avto je najhitrejsi po makedamu, ane? Sluzbeni.. ;) 

 

Ne jambram, sem Slovenec in iscem resitev. Kako bom avto kupil, registriral in zavaroval v tujini :)  

Popravljeno . Popravil ukica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, thumper pravi:

vozilo sem kupil sam - za ker klinc bi moral plačevati za uporabo? kaj mi je treba plačevati za uporabo nečesa/cest , kar je bilo zgrajenega iz skupnega denarja ?

Enaka al pa še večja bedarija je hiša. Avto vsaj lahko prodaš in si brez. Hiša pa??

Kupiš zemljo plačaš davek. Zgradiš hišo plačaš davek za čist vsak cegu, zidarja, kabel itd...Da ne govorim koliko stanejo razna dovoljenja z davko seveda. A na koncu moraš za svojo zemljo, svojo hiši od katerega si vse že plačal davek plačevati še NUSZ.(nadomestilo stavbnega zemljišča) Če gre od teh davkov in NUSZ kaj za železnice pa ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Borutt pravi:

Če že omenjaš pikolovstvo, ga daj pošteno in do konca;

S tem zakonom se urejajo obveznost plačevanja letne dajatve za uporabo v Republiki Sloveniji registriranih motornih in priklopnih vozil v cestnem prometu (v nadaljnjem besedilu: letna dajatev), način določitve višine letne dajatve, oprostitve plačila, vračilo sorazmernega deleža, nadzor nad plačevanjem ter postopki v zvezi z obveznostjo plačevanja letne dajatve.

Manjka še obrazložitev, kaj je letna dajatev, za kaj se uporabi itd...al se samo zbira na kupček?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, DAMI34 pravi:

Manjka še obrazložitev, kaj je letna dajatev, za kaj se uporabi itd...al se samo zbira na kupček?

 

lej ... še kakšn let pa bom morau zamenjat motor ... kaj ni jasn kam gre denar :huh:

sj bom plaču vse dajatve :P 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

Manjka še obrazložitev, kaj je letna dajatev, za kaj se uporabi itd...al se samo zbira na kupček?

 

Piše. Nisi prebral? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Borutt pravi:

Piše. Nisi prebral? 

V številkah in postavkah? MISLIM,DA NE

Zbere XXXX  od cestnin ob registraciji..

X za ceste znaša

X za birokracijo znaša

X gre točno kam znaša

X ki zgine znaša

To bi bil odgovor

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, sesir pravi:

V številkah in postavkah? MISLIM,DA NE

Zbere XXXX  od cestnin ob registraciji..

X za ceste znaša

X za birokracijo znaša

X gre točno kam znaša

X ki zgine znaša

To bi bil odgovor

Če že vse to veš, potem veš tudi, kje in koga vprašati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Borutt pravi:

Ne morem ti pomagati, če ne razumeš, da plačuješ nadomestilo za uporabo vozila in ne cesto. 

Te svoje majhnosti obdrži zase. 

Plačilo letnega nadomestila za uporabo vozila v cestnem prometu

Lastnik motornega oziroma priklopnega vozila plača nadomestilo za uporabo cest pred postopkom izdaje prometnega dovoljenja.

Nadomestilo za uporabo cest plačujejo uporabniki cest za cestna motorna vozila in priklopna vozila.

Nadomestilo za uporabo cest je potrebno plačati takoj v celoti za obdobje veljavnosti prometnega dovoljenja.

Nadomestila za uporabo cest ni potrebno plačevati za traktorje, traktorske priklopnike, kolesa z motorjem in lahke priklopnike. 

Od 14.12.2011 velja spremenjen sistem plačila letnega nadomestila za uporabo cest za plačila, izveden preko plačilnih nalogov. Po novem sistemu bo možno letno nadomestilo s plačilnim nalogom vplačati samo po predračunu s točno določenim sklicem za neko vozilo, ki ga določi program MRVL (Matični register vozil in prometnih listin). Predračun lahko stranka dobi v sprejemni pisarni tehničnih pregledov, ter preko spletnih strani e-uprave. Uporabnik tako preko informativnega izračuna pridobi sklic plačila in ustrezen transakcijski račun. Plačilo (način plačila preko plačilnega naloga, spletne banke....) se nato izvede na ta sklic, ki je povezan z vozilom.

Prenos podatkov o plačilu lahko traja nekaj ur, zato strankam, ki želijo plačati letno nadomestilo za uporabo cest preko plačilnega naloga predlagamo, da to storijo 24 ur pred nameravano registracijo vozila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, solorider pravi:

Plačilo letnega nadomestila za uporabo vozila v cestnem prometu

Lastnik motornega oziroma priklopnega vozila plača nadomestilo za uporabo cest pred postopkom izdaje prometnega dovoljenja.

Nadomestilo za uporabo cest plačujejo uporabniki cest za cestna motorna vozila in priklopna vozila.

Nadomestilo za uporabo cest je potrebno plačati takoj v celoti za obdobje veljavnosti prometnega dovoljenja.

Nadomestila za uporabo cest ni potrebno plačevati za traktorje, traktorske priklopnike, kolesa z motorjem in lahke priklopnike. 

Od 14.12.2011 velja spremenjen sistem plačila letnega nadomestila za uporabo cest za plačila, izveden preko plačilnih nalogov. Po novem sistemu bo možno letno nadomestilo s plačilnim nalogom vplačati samo po predračunu s točno določenim sklicem za neko vozilo, ki ga določi program MRVL (Matični register vozil in prometnih listin). Predračun lahko stranka dobi v sprejemni pisarni tehničnih pregledov, ter preko spletnih strani e-uprave. Uporabnik tako preko informativnega izračuna pridobi sklic plačila in ustrezen transakcijski račun. Plačilo (način plačila preko plačilnega naloga, spletne banke....) se nato izvede na ta sklic, ki je povezan z vozilom.

Prenos podatkov o plačilu lahko traja nekaj ur, zato strankam, ki želijo plačati letno nadomestilo za uporabo cest preko plačilnega naloga predlagamo, da to storijo 24 ur pred nameravano registracijo vozila.

Beri.

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO6437

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!