Skoči na vsebino

blokade


keber

Priporočene objave

Ker če je omejevalec obratov,pol bi blo fajn,ker ko se zdaj peljem,se mi ne zasuče do konca,tako kot recimo včasih na dobrem starem apn6,ko si šel po ravnem al pa navzdol, je dobil take ture da je mašina kar cvilila.Zdaj pri skuterju pa se mi zdi da gre do neke meje, pol je pa tk kot da bi ga nekaj zaviralo ,ne gre in ne gre-konc. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je ta tvoja blokada, men tut ni hotlo id do konca, ko sem mel zablokiran vario, je sel 75max, cez pa ga nism spravil, sedaj pa mi na istem bregu obrne števec do napisa peugeot =)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si nor ,a res,kaj pa po ravnem, ima tam tudi dosti moči?

po ravnem gre cist okej... ce je zgret ma okol 9 sekund do 50. ni glih bedno, ce racunamo da auspuh ni odblokiran. pa da je 50ccm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol bi pa mogu men tud it več, če dam tisti pleh stran.

Jezi me le da ni res še elektronska blokada,pol bi šele šlo. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol bi pa mogu men tud it več, če dam tisti pleh stran.

Jezi me le da ni res še elektronska blokada,pol bi šele šlo. :hmm:

En bi mogu povedat ki se spozna na to a je res al ni.

Čist brez veze najbrž ne govorijo o tem.

TA elektr. blokada mi ne da in ne da miru. :angry: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če misliš na tisti okrogli pleh, ki je zašraufan s tremi vijaki

Tisti nima nobene veze da ti gre kaj več če da odstraniš. Valčki se bodo enako razširli do konca s plehom ali brez

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če misliš na tisti okrogli pleh, ki je zašraufan s tremi vijaki

Tisti nima nobene veze da ti gre kaj več če da odstraniš. Valčki se bodo enako razširli do konca s plehom ali brez

Nimaš prav, že res da se valjčki razširijo do konca,ampak pleh omejuje hod notranjega dela jermenice.Če odstraniš pleh, se bo zaradi tega bolj približala in jermen bo zdrsel više, to pa pomeni da pridobiš pri hitrosti, samo ko se začne klanec pa ni več veselja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimaš prav, že res da se valjčki razširijo do konca,ampak pleh omejuje hod notranjega dela jermenice.Če odstraniš pleh, se bo zaradi tega bolj približala in jermen bo zdrsel više, to pa pomeni da pridobiš pri hitrosti, samo ko se začne klanec pa ni več veselja.

Kam ti bo te jermen šel višje, če je org. narejeno tako da ko se prestavno razmerje nastavi na najvišjo laufa po robu. Če ti ne, se to regulira s podložkami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda se lahko regulira s podložkami, če pa vzameš pleh stran, pa je to maksimum-se stisne do konca.A še nisi probal ko si recimo valjčke menjal in nisi mel jermena gor,do kje se stisne jermenica.Če je pleh gor se stisne samo do te meje, ko se tisti sornik opp. nasloni na ta pleh. Če pa pleha ni, se pa stisne še bolj. na jermenici se pa tako ali tako vidi do kje laufa jermen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podlozke gor dol......jaz nimam pojma o cem se gre. :zzz: Kupi si novi Trouq drive&vario pa bos mel jermen na celadi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če misliš na tisti okrogli pleh, ki je zašraufan s tremi vijaki

Tisti nima nobene veze da ti gre kaj več če da odstraniš. Valčki se bodo enako razširli do konca s plehom ali brez

Ne ne ne če tist pleh na variu odstranis gre posteno več po pospeških in po končni!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ne ne če tist pleh na variu odstranis gre posteno več po pospeških in po končni!

Kdo vse ma izkušnje z odstranitvijo pleha naj pove, ker se mi zdi da je en rekel, da pol v klanc ne gre več dobro :? :? :? :? :? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm, aja verjetno zdej mi drugo mislimo!

Tista podložka na SF 2 npr. ki je v variotu je blokada, potem je pa še 1 pleh uspredaj ki drži vse skupaj s tremi vijaki!Tisto podložko odstrani pleha pa ne ker neboš nič pridobil ker je to pač narjeno sam zato da skupi drži!

Sicer pa probaj če hočeš videt razliko, saj kr velik skuterjev sploh nima tistga pleha!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nevem kaj kompliciras, odšravfi preč un pleh zadj pa natakn vse skup nazaj gor in to je to. delal bo zih, če men dela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Ja0 ta proklet blackbox!Ej fantje men se prblizn sanja kwa je ta black box!Pr tomosu mas isto ta blackbox in jest sm dov tist stran in gre mal hitrej ceprov ne dost tist je filtr k se drzi frgazerja!bom probu na firefoxu s tem blackboxu neki narest pa vn powem!Ej fantje vn sporocim!Tist blackbox je blokada sam mislm da nebo slo kej dost hitrej par kilometrov to je blo pr tomos flexerju newem pa kako bo pr skuterju¨! :yea1: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekako dvomim da bi ti ta elektronska blokada, ce je sploh kaj na tem, naredila tako razliko... najvec naredi izpuh pa variator... ker po mojem ti samo to omejuje masino pri vrtenju... vzami prekate iz izpuha pa to podlozko pri vario odstrani pa bo nekaj s tega : :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LoL....FireFox sploh nima te blokade kolko jaz vem. Meni se mašina dol po bregu zavrti z 10000rmp+, več pa se tak ne more ker je 50ccm. Pa nisem nobene blokade ven vzel. Če pa hočeš da se ti dere pa daj lažje valče not :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eko prsli smo s servisa!Dol so dal blokado iz auspuha pa iz variomata pa gre mal cez 80km/H drgac pa ce kdo hoce da mu dam blokado iz auspuha pr firefoxu nej se jaw!no se splaca!ta hitrost je cist huda!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm...glede elektronske blokade pri Gileri PureJetu...a je kj drugačna ko pr speedfightu? Slišu sm za te CDI enote pa to, ko omejujejo vrtljaje in me zanima, če obstaja rešitev za PureJeta, da ga odprem na 100%, sicer mam blokade vn pobrane in mi gre brez ostalih predelav 82 kmh, sm pa slišu, da športn izpuh nč ne pomaga... Hm...sj motor je špica, baje se ga da še najbolj predelat, sam s pravim materialom in seveda denarjem. B)

A kdo ve kj o tej blokadi vrtljajev pr PureJetu? :? Plis, če kj veste...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alo folk jes bi vprašal če kdo ve za kako elektronsko blokado na yamaha aerox 2004 letnik ker en frend si je dal gor na aeroxa 70 kit pa mu blokira obrate tako da mu zdaj gre okrog 65 km/h :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hellow

ev tut jast eno vprašanje če kdo kej ve o tem, pred kratkim sem si kupil aprilio rs chesterfild 1995 letnik s kitom 80, nov fergazer, itd.... in leti 130km/h in z njo nekak ni blo problemov. Zdej mam motor razstalen ker ima puša luft in še menjal bom dva ležaja pa mi je nekdo predlagal da naj pri mašini vzamem vn eno zadevo, ki naj bi zmanjševala tresljaje motorja in s tem pridobim še nekaj moči...... zanima pa me če ima kdo s tem izkušnje in lahko za koliko bi se mi povečale vibracije motorja in če bi se s tem kaj bistveno povečala obraba ostalih elementov ali obratno

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alo folk jes bi vprašal če kdo ve za kako elektronsko blokado na yamaha aerox 2004 letnik ker en frend si je dal gor na aeroxa 70 kit pa mu blokira obrate tako da mu zdaj gre okrog 65 km/h :hmm:

Baje imajo ti Aeroxi navitje drugačno... zato tak malo letijo, bi mogo od starejšega aeroxa nekje dobit, pa bi pol šlo vredu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!