Skoči na vsebino

Moj avto/motor kot vojaški obveznik !?!?


mat

Priporočene objave

D.J. mi je svetoval pritožbo ... če (oz. najverjetneje "ker") z njo nič ne bom opravil, bom tistega tepca poklical, da mi razloži, kako si to predstavlja ... saj pri enduro mopedu je precejšnja verjetnost da se kaj odlomi ... in kaj naj pol, sporočam vsakič ko odlomim kako ročko :? :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa - odjava iz prometa - s tem bi jih lahko kar dobro zajebal hehe, mopeda mi ne bi šli registrirat :lol1: Ampak to odpade. Moped imam tudi zato registriran neprekinjeno, da mi raste bonus ... sčasoma se bo nabralo in utegne prav priti pri kaki večji kubaturi <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe, kaj fantje sej v vojski bi pa že lepo poskrbeli za vaše motorčke :P , sej veste ni večje časti kot se žrtvovati za ljubo domovino :lol1: hecam se :) sam pa prvič slišim da lahk vpokličejo tut motorje za terence sm že slišu :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj pravim - najmanj kar bo narejeno je to, da bom shranil vse kar bom odlomil/skrivil in če bi prišlo do kake "vaje" in bi hoteli moped, gor zmontiram in rečem "tole je pa od predvčerajšnjim ... veste, enduro, padci so ... pogosti, žal ..."

Ne dam ... ni teorije ... prijatelju ki mu zaupam ja ... ostalo pa over my dead body :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem če kaj dajo na to, zagotovo pa ne bi bilo težko ugotoviti, da pravzaprav ne tekmujem ;)

Morda bi pa Gidl odstopil kako skrivljeno feltno ... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ejga, ne sekirajte se. Je po profesionalizaciji tako malo vojske in še manj rezerve, da imajo skoraj več vozil kot vojakov. Za policaje pa se sploh ne spomnim, da bi se kdaj šli kakšnih orožnih vaj in izposojanja vozil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred leti ko sem kupil rabljeno Cagivo Mito 125, sem dobil po pošti tako obvestilo, pa sam what the f.... Sem si mislil ta država je pa res v kur....2t 125ccm športne motorje vpišejo kot vojaška rezerva :eek: Drugače pa nism mel nobenega pregleda ali kakšnihkoli drugih obveznosti. Na srečo se pri sedanju Suzi niso spomnili na nič takega.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam(moj motor) sem bil ca 4 leta vojaški obveznik .) , klicali niti enkrat, letos še pozimi so me na mojo žalost, vrgli ven iz evidence.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v primeru vojne majo tudi moje telo...ampak, da ti pr vsem odrekanju garanju, da si kupiš nekaj svojega u MIRU eni dripci v flekasti uniformi uničijo težko prisluženo vozilo zaradi trapastega zakona in gole objestnosti, potem, ko plačuješ vse mogoče takse,davke in dajatve, tudi zato, da majo oni municijo in lahko veselo pokajo okoli??????? <_<

mam eno srebrno medaljo iz vojske...ma jo bom zabrisal stran, kar sram me je, da jo imam! sicer pa pljunem v fris vsem politikantom, ki so iz naše vojske naredili privatno firmo! da tako male vojske ne morejo opremit kot se gre jih je lahko SRAM! in vse bi lahko opremili s slovenskim znanjem in zmogljivostmi, odprli nova delovna mesta ipd...! ne pa da drkajo zasebne lastnike terenskih vozil in to v MIRU!!!! :SS

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GOSPODA!

nič se sekirat.. kakšne pol leta vas imajo v evidenci, potem pa dobite domov obvestilo o prenehanju te obveznosti..

preverjeno na lastni koži (in plehu)..

vozilo zaplenijo v primeru, da svojih več nimajo..

in težko si predstavljam katastrofo takšnih razsežnosti v naslednjih 6 mesecih..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja? Now that's good news :)

Sem slišal da so nekomu na začetku leta poslali to o prenehanju ... ampak ko sem jaz *po* tem dobil to listino imetnika materialnega sredstva :kva2:

Kje je logika da za pol leta še vedno to pošljejo :hmm: No, bomo videli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem dobil pošto iz ministrstva za obrambo, da so si prilastili moj motor v primeru vojne, izrednih razmer, vaj in kontrolnih pregledov. Ali imajo splo zakonsko možnost za to? Raje ga v Savo zapeljem, kot pa da bo kakšen prepotenten morisovec z mojim motorjem delal kot pac delajo z tujimi stvarmi.

mat

A čelado pa opremo jim tud posodiš....al majo sebo.....aja še kakšno orožje mogoče?

Motor dobijo samo preko trupla...prej ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj pravim - najmanj kar bo narejeno je to, da bom shranil vse kar bom odlomil/skrivil in če bi prišlo do kake "vaje" in bi hoteli moped, gor zmontiram in rečem "tole je pa od predvčerajšnjim ... veste, enduro, padci so ... pogosti, žal ..."

eh, se mi zdi, da to pa nebi smel bit tak problem. Boš pa motor "prepričal", da bo samo tebi vžgal, pa bo.

In če se tipo pojavi z nalogom na vratih, boš pač pojasnil, da je mopa pokvarjen in konc. Ne bo verjel, pa bo ene parkrat u prazno zaverglal in odnehal. Nakar ti bo u fris metal katere zakone in člene vse si prekršil in kakšna kazen te lahk doleti, ker nisi javil, da je v okvari......

Ajaa? A javit bi moral? Kdaj že?? Aaa v 15 dneh.... Ahaa, no sej od včeraj noče vžgat.... vam javim čez 14 dni čao.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj toliko sekrianja. Če bi motor "vzeli", bi potem zanj tudi odgovarjali. Če bi ga poškodovali bi ga morali 100% porpavit in ti bi lahko pri tem zahtevu zamenjavo vseh delov ki niso taki kot iz fabrike. Če bi ga pa uničl pa dobiš novga. Kaj je lahko lepšga, da po 4-ih letih dobiš nov motor zastonj? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj toliko sekrianja. Če bi motor "vzeli", bi potem zanj tudi odgovarjali. Če bi ga poškodovali bi ga morali 100% porpavit in ti bi lahko pri tem zahtevu zamenjavo vseh delov ki niso taki kot iz fabrike. Če bi ga pa uničl pa dobiš novga. Kaj je lahko lepšga, da po 4-ih letih dobiš nov motor zastonj? :)

BUUUUHHAAAHAAAHAAAHHAAAAA!!!!!!!!!!!!!! :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Doletela me je čast, da je moje materialno sredstvo razporejeno v enoto POLICIJE. Ampak kaj bi pa z 250 kubičnim čoperjem počel pa mi res ni jasno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Doletela me je čast, da je moje materialno sredstvo razporejeno v enoto POLICIJE. Ampak kaj bi pa z 250 kubičnim čoperjem počel pa mi res ni jasno.

pičke bojo z njim pecali :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Doletela me je čast, da je moje materialno sredstvo razporejeno v enoto POLICIJE. Ampak kaj bi pa z 250 kubičnim čoperjem počel pa mi res ni jasno.

Rajš ga z bencinom polijem pa zakurim kot pa dam njim...

Joj kake lovske ma ta država :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gregc, kako pa daš nekaj česar nimaš? :hmm:

Čisto iz radovednosti - ali je kdo, kdaj moral svoj motor dati vojski/policiji zaradi vaj rezervistov ali kaj podobnega. Vem, da se je že zgodilo, da so vpoklicali avtomobile, me pa zanima za motor, ker jetle taka huda panika. :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj toliko sekrianja. Če bi motor "vzeli", bi potem zanj tudi odgovarjali.

pol jim pa ti svojga pelji :OK: , pa bomo videli v kakšnem stanju in z kakšnimi izgovori ti ga bojo vrnili :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eden do mojih motorčkov je bil vojaški obveznik. pa ga tudi povohat nikoi nihče ni prišel..čeprav je vsako leto dobil razpored orožnih vaj in podobne zadeve :)

a je komu slučajno malo dolgčas? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!