Skoči na vsebino

Moj avto/motor kot vojaški obveznik !?!?


mat

Priporočene objave

Rajš ga z bencinom polijem pa zakurim kot pa dam njim...

Joj kake lovske ma ta država :trance_33_sleep:

Se strinjam z Gregcem! :OK: Tudi,če bi mi prišli motor iskat na dom, bi jim j..m..! :angry2:

Še nekaj!

Ko smo v enoti kupili večjo tovorno vozilo za gašenje, so prišli gledat in ocenit zakaj smo dali toliko denarja?Potem smo jih uprašali koliko pa stane en njihov tank za vzdrževanje?No pa so samo utihnili!

Ljudje božji preveč denarja gre za vojsko!

Lp od Mareta B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čisto iz radovednosti - ali je kdo, kdaj moral svoj motor dati vojski/policiji zaradi vaj rezervistov ali kaj podobnega. Vem, da se je že zgodilo, da so vpoklicali avtomobile, me pa zanima za motor, ker jetle taka huda panika. :photo:

moj je bil rezervist nekaj časa, lani pa so mi sporočili, da ni več v rezervni sestavi...mislim, da ni realne možnosti, da bi tvojega konjička vpoklicali na vaje ali kaj podobnega....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj je bil rezervist nekaj časa, lani pa so mi sporočili, da ni več v rezervni sestavi...mislim, da ni realne možnosti, da bi tvojega konjička vpoklicali na vaje ali kaj podobnega....

TC fejzrc nočejo met več :grrr

sam še CURIJEVO majo vpisano :grim z njegovo pa se itak bojijo vozit :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gregc, kako pa daš nekaj česar nimaš? :hmm:

Čisto iz radovednosti - ali je kdo, kdaj moral svoj motor dati vojski/policiji zaradi vaj rezervistov ali kaj podobnega. Vem, da se je že zgodilo, da so vpoklicali avtomobile, me pa zanima za motor, ker jetle taka huda panika. :photo:

To se tko reče, če pomislim, da jaz zdej vsake počitnice in skoraj vsak vikend delam prek študenta in služim denar za motor, pol pa da mi pošlejo eni kurci pismo da ga bi mogu dat na posojo, res raje naredim to kar sm napisal kokr pa da dam motor na posodo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih so moški populaciji vzeli 7 mesecev življenja pa se nobeden ni polil in zažgal <_<

MareCBR, od kdaj pa vojska komandira/nadzoruje gasilce. Sem mislil da je vojska organ v sestavi Ministrstva za obrambo, tako kot je to Uprava za zaščito in reševanje, pod katero spadajo gasilici in da vse skupaj vodi MORS. A lahko pojasniš??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislm, da smo to stvar že prežvečil in naredil zaključek, da svoj motor (skoraj vsak motosvetovc) rajši zabriše v Savo, polije z bencinom in zažge, razstavi na prafaktorje ali uniči na katerikoli drug način samo, da ga nebi posodil državnim parazitom.... med njimi sem tudi jaz :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislm, da smo to stvar že prežvečil in naredil zaključek, da svoj motor (skoraj vsak motosvetovc) rajši zabriše v Savo, polije z bencinom in zažge, razstavi na prafaktorje ali uniči na katerikoli drug način samo, da ga nebi posodil državnim parazitom.... med njimi sem tudi jaz :glare:

Jaz pa ne verjamem, da bi ti to res naredil. Sicer je pa to odlocitev vsakega posameznika. Skoraj (vsak motosvetovec) pa se nikoli ni zajca ujel .)

Itaq se pa nima smisla prepirati o hipoteticnih stvareh. Kaj bi bilo, ce bi bilo...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TC fejzrc nočejo met več :grrr

maš res...predobra roba za našo vojsko.... :D :P

Včasih so moški populaciji vzeli 7 mesecev življenja pa se nobeden ni polil in zažgal <_<

hehe...maš res... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj je bil rezervist nekaj časa, lani pa so mi sporočili, da ni več v rezervni sestavi...mislim, da ni realne možnosti, da bi tvojega konjička vpoklicali na vaje ali kaj podobnega....

A pa motor (oz. lastnik motorja) tudi dobi kako mesečno plačo za služenje v rezervi? Če jo dobijo ljudje, ki služijo, bi lahko plačali tudi kaj za motor. Navsezadnje jim ga je potrebno vzdrževati za primer nuje, kar pa ni poceni :D Verjetno bi bili zadovoljni, če bi samo zavarovanje plačali :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa ne verjamem, da bi ti to res naredil. Sicer je pa to odlocitev vsakega posameznika. Skoraj (vsak motosvetovec) pa se nikoli ni zajca ujel .)

Itaq se pa nima smisla prepirati o hipoteticnih stvareh. Kaj bi bilo, ce bi bilo...

LP

iz prve roke povem da so mi 91 leta na vso silo želeli odpeljat 3 mesece star kombi za potrebe vojske :grim

jaz ga pa na vso silo nisem dal ker je crknila boš pumpa :grim

pa so me hoteli vlačit po sodišču :eek: zarad tega

kolegu pa so vzeli kot vojnega obveznika turistični AVTOBUS ga v 10 dneh uničili med drugimi z rafalom prerešetali strop :devil: in še do danes ni dobil tolarja odškodnine :alien1: :alien1:

jebeš tako Banana državo z butalskimi kradljivci nesposobneži paraziti skorumpiranci spreobrnjenci itd itd na čelu :SS :SS :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iz prve roke povem da so mi 91 leta na vso silo želeli odpeljat 3 mesece star kombi za potrebe vojske :grim

jaz ga pa na vso silo nisem dal ker je crknila boš pumpa :grim

pa so me hoteli vlačit po sodišču :eek: zarad tega

kolegu pa so vzeli kot vojnega obveznika turistični AVTOBUS ga v 10 dneh uničili med drugimi z rafalom prerešetali strop :devil: in še do danes ni dobil tolarja odškodnine :alien1: :alien1:

jebeš tako Banana državo z butalskimi kradljivci nesposobneži paraziti skorumpiranci spreobrnjenci itd itd na čelu :SS :SS :SS

No ja, nisi pa kombija zazgal, zapeljal v Savo in podobno. To je bil moj "point". To je odlocitev vsakega posameznika.

Kar se pa zadnjega tvojega stavka tice... Si morda pomislil, da bi se preselil v kaksno drugo drzavo? Kot advokat pa bos verjetno precej hitro ugotovil, da imajo podobne, ce ne celo bolj "hude" zakone o materialni dolznosti (itd.) se kaksne cisto nic, po tvoje - BANANA - drzave. That's life.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, advokat, če bi malo prebral temo bi videl, da smo govorili prav o tem, da so avtomobile že vpoklicali za motor pa še nihče ni slišal, da bi bil vpoklican.

Kolikor jaz poznam vojsko in njene potrebe pridejo v poštev le kros in hard enduro motorji, mogoče še enduro nasploh. Vse kar se ne da po gmajni voziti je out.

Govoriš o letu 91. (pred osamosvojitvijo ali potem?), tedaj so okoliščine bile rahlo drugačne. TO je štela, če se ne motim, 60+ tisoč rezervistov in vojna je bila zelo blizu. Sedanja SV šteje skupaj z rezervo 8000 pripadnikov. Rezervna sestava je polprofesionalna in bi naj do leta 2012 znesla nekje do 4000 ljudi.

Za to peščico ljudi pa imajo v SV na razpolago zelo veliko vozil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pa motor (oz. lastnik motorja) tudi dobi kako mesečno plačo za služenje v rezervi? Če jo dobijo ljudje, ki služijo, bi lahko plačali tudi kaj za motor. Navsezadnje jim ga je potrebno vzdrževati za primer nuje, kar pa ni poceni :D Verjetno bi bili zadovoljni, če bi samo zavarovanje plačali :P

fajn bi bilo, da ti ga ravno pred kakim velikim servisom odpelejo...pa da oni servis naredijo.... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TC fejzrc nočejo met več :grrr

sam še CURIJEVO majo vpisano :grim z njegovo pa se itak bojijo vozit :lol1:

tista dobi zdaj od honde krila pa bomo imeli prvo medcelinsko raketo ... pol pa še namesto luči namontirajo kepo urana pa bo jedrska konica :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fajn bi bilo, da ti ga ravno pred kakim velikim servisom odpelejo...pa da oni servis naredijo.... :D

Pol pa lahk kar pridejo :grim

Nič nau, :grrr

jaz bi motor odjavil, pa rekel, da sem ga v Bosno prodal, naslov pa od Mujota iz Šita :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Priznam, da nisem šel brat vseh 18 strani in bom mogoče vprašal kaj neumnega, pa vendar ...

Lastim si Daelima VL 125 in letos marca sem dobil (motor imam že ene 3,4 leta) isto zadevščino. Vse lepo in prav (razen tistega - v mirnem stanju, takrat ga ne bodo videli), zastavlja pa se mi eno vprašanje : Kaj bo njim koristil 125 ccm chopper???

Gre morebiti za napako? Se komu sanja kaj o tem?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne gre za napako...v primeru vojne bodo tvoj motocikel uporabili, bodisi za izvidniške naloge po off-road terenu/bojišču ali pa ga zažgali na cesti kot primer primitivne blokade oz. cestne zapore.....če boš imel srečo bo daelimček služil kakemu oficirju pri prevažanju po fronti...

v primeru da bomo vojno dobili boš dobil poplačano velikodušno....motor ti bodo zamenjali za Cbr 1000 ali R1...če zgubimo vojno pa je itak vseeno....

.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

zanima me zakaj ima vojaška policija nove bmw motorje in za kaj jih rabi?kaj pa reševalci na motorju zakaj jih oni ne dobijo ko jih rabijo mi pa njih????? :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čudn mi je še to, da ok kakih direktorjev ko majo kakega 740 BMW pa ne vpokličejo v vojsko, kjer bi v primeru vojne prevažali generale, predsednika, ministre... Takim bi mogl avto vzet :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče ima VP res nekaj novih motorjev, ki so prvenstveno namenjeni protokolarnim zadevam, večinoma pa drajsajo stare bavarce pa še to zelo poredko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je po mojem problem naše države ker je vedno protokol več vreden kot živlenja ki ugašajo na cestah! :BUA:

jaz bi dal reševalcam nove motorje vojska ma tako zadost voznega parka na račun davkov saj ni vojno stanje v državi ampak vsebolj na cestah!!!!! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo plemenito razmišljanje pa vendar ima dokaj razkošen avtopark celotna državna uprava. Čudno, da te ne motijo vojaški helikopterji, ki so lahko tudi oboroženi pa izvajajo tudi naloge iz področja reševanja. Kolikor vem, nabava motorjev za reševalce ni za državo oz. Min. za zdravstvo (pod katero je spadal projekt) noben problem (za državo so ta sredstva peanuts). Problem je, da projekt ni dobil podpore oz. ni bil izpeljan. O tem lahko napiše kdo, ki se kaj več spozna.Jaz se samo bežno spomnim pisemske vojne akterjev projekta v pismih bralcev Sobotne priloge časopisa Delo v letu 2004, če se ne motim.

Tomaž, lahko pa seveda pišeš svojemu poslancu in mu našteješ razloge zakaj bi bilo potrebno podpreti tak projekt.

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem prebral nekaj prvih in nekaj zadnjih postov. Ja, res je pizdarija. To pismo je dobil celo en moj kolega, ki ima daelima 125. Vglavnem, ker vidim, da imate nekateri - sem štejem tudi sebe - že prav poln kurac državne vladajoče kaste, predlagam sledeče. Ob določenem datumu bi se lahko vsi tisti motomarsovci in kolegi, ki jim gre tale ukrep pošteno na kurac, zbrali na določeni lokaciji blizu Ljubljane, se potem skupaj (da bo res velika skupina) odpeljali do parlamenta, ustavili sredi ceste, malo nažigali, potem ugasnili mopede in lepo čakali, da se ustavi promet, da priletijo policaji, še kakšen novinar....razpleta vnaprej ne poznam, ampak v skrajni sili lahko damo na gas in se razkropimo. Če druga ne bo dogodek vsaj na tv, o tem se bo nekaj govorilo in širša javnost bo vedela za precej debilne vladne ukrepe. Če bomo samo nabijali na forumu pač ne bo nič boljše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in to vse zarad motorjev? :blush: kako je pa z raznimi nepremičninami itd v teh primerih? Mislim, če do česa pride - a lahko slovenskim vojakom onemogočiš vstop v svojo bajto/flat? ...

ah, ja ... ni je čez navezanost na motor ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in to vse zarad motorjev? :blush: kako je pa z raznimi nepremičninami itd v teh primerih? Mislim, če do česa pride - a lahko slovenskim vojakom onemogočiš vstop v svojo bajto/flat? ...

ah, ja ... ni je čez navezanost na motor ...

Sym, gre za to, da se sploh stori prvi korak. Ob tej vladni potezi je "prizadetih" nekaj vročeglavih ljudi, ki bi bili morebiti pripravljeni tole izvesti. Za bolj pereče probleme bo težko - zaenkrat - mobilizirati dovolj ljudi. In še to, jaz tega pisma nisem dobil, zato argument navezanosti ne drži...no...v konkretnem primeru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!