Skoči na vsebino

Moj avto/motor kot vojaški obveznik !?!?


mat

Priporočene objave

  • 9 mesecev pozneje...

na A-kanalu v njihovi informativni oddaji je bila reportaža o razjarjenih lastnikih terenskih vozil, kateri so dobili nalog ali nek dokument na katerem piše da lahko vojska vzame avtomobil za več dni za potrebe vojske konkretneje vojaških vaj. Če ga ne daš so baje zagrožene dokaj visoke denarne kazni.

Sprašujem se kako je to možno pri takšni stopnji demokracije in današnji evropski uniji, da je sploh možno kaj takega, pa tudi vojska ni več naborniška ampak profesionalna.

Če ima kdo kakšno razlago v zvezi s tem na plan z odgovori in pojasnili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To

smo enkrat že obdelali in

prosim moderatorje, da

združijo temo

Tam

sem tudi opisow kako jih zjebat ..

:ninja:

Tisti,

ki se bodo pustili .. bodo pač nasrkali kot vedno,

sy sem na lastne oči videl, kaj delajo s temi avti.

(Pa da ne bi kdo misliw, da se dobi kaka odškodnina za uničen menjalnik.)

Tisti, ki se bodo pa znašli :naughty: pa ne bodo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čist prov - vsi tisti terenci, ki jih folk kupuje za vožnjo po mestu - bodo vsaj enkrat resn "teren" vidli :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Sym: Me zanima,če bi isto pel, v primeru da bi sam imel v garaži terenca (predvidevam da ga nimaš,če imaš, se opravičujem) vrednega 30.000 ojrov ali več, pa ti pridejo po njega, češ da ga rabijo za vajo. :hmm: Osebno bi popizdil!

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma smo se heeecali no

res je, nimam terenca. ne vem, kaj bi naredil, če bi ga imel. če bom kdaj zaslužil več kot 100.000 evrov v enem letu, se zna zgodit, da kupim tudi takšno vozilo :)

Sicer pa - če je tega toliko, ne vem, ali ni še nihče probal s kakšno ustavno pritožbo, ali pa vsaj, da bi se doseglo nekakšne dobre opcije za povračilo materialne škode? Sicer pa verjamem, da bi takrat nekateri prav radi dalo "not" svoje kante in potem na račun države delali generalne servise :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bi sam imel v garaži terenca vrednega 30.000 ojrov ali več, češ da ga rabijo za vajo. :hmm: Osebno bi popizdil!

In kdo nas o branil pred sovražniki....ti?...ki imaš terenca v garaži al uni, ki so vadili? :naughty:

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Sym: sej vem da je bila šala :D

@Lina: Če bi,nedaj bog (čeprav ne vrjamem v njega :D ),prišlo do tega, bi tudi jaz branil svojo državo.

Za vajo pa lahko imajo svoje stvari, ki jih itak kot davkoplačevalec plačujem. Moje osebne stvari, za svoje vaje, pa naj kar pustijo pri miru, posebaj sedaj, ko je vosjka profesionalna.

Če že,....naj prvo vzamejo tistim, ki so zaposleni v vojski. Sigurno je dovolj takšnih, ki vozijo terence.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od kar živim se spomnim teh bau bau štorij kako ti vojska ZA VAJE nekaj vzame......ne poznam pa niti enega konkrtnega primera, razen v času naše aktivne vojne in še nekaj časa po tem...ko je obsajala nevarnost....pa še takrat se je z manjšimi zvjačami kot ,,nevozen,, dalo iz tega izveči.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj je tudi dejstvo, da bi vzeli le v primeru resnega stanja.

Takrat gre pa itak vse po zlu in je en usran kvazi terenec ali terenski moped vražje obrobna zadeva.

V dobri različici ti ga zapleni lastna vojska, v slabi pa okupacijska.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne vse čuješ, ma mati moja...

Ben nej pridejo, oče je še zmeri bil lovc v mladih cajtih men se zdi da je ostalo še neki uporabne šare doma

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kdo nas o branil pred sovražniki....ti?...ki imaš terenca v garaži al uni, ki so vadili? :naughty:

Če lahko po 4000 evrov in več plačajo svojim kavbojem,da se ga nažirajo po Šiptariji, Bosni, Iraku, Afganistanuin kva vem kje še, naj si pa še svoje motorje in avtomobile kupjo.

Lahko bi si jih financirali s carino na robo, ki jo Ramboti prešvercajo v SLO.

Drugače pa poglej v zgodovino in boš vidla da so se slovenski regulari skoraj vedno obrnili proti svojemu narodu, in so bili najbolj kruti in neusmiljeni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
Od kar živim se spomnim teh bau bau štorij kako ti vojska ZA VAJE nekaj vzame......ne poznam pa niti enega konkrtnega primera, razen v času naše aktivne vojne in še nekaj časa po tem...ko je obsajala nevarnost....pa še takrat se je z manjšimi zvjačami kot ,,nevozen,, dalo iz tega izveči.....

Moj kolega je imel Gilero - krosko, vsak januar so mu jo pobrali in delali z njo štalo .... Po treh letih je prodal :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj kolega je imel Gilero - krosko, vsak januar so mu jo pobrali in delali z njo štalo .... Po treh letih je prodal :headbang:

Naj pridejo :) Bomo vidli če bodo odpeljali ! Kakor je že bilo napisano ,če imajo za patrije nej si pa še motorje ter terence nabavijo. Njihovi puheci pa stojijo za ograjo in gnijejo tam. K... ih gleda. Zarad mene jim lahko Kahl Ehjavec podpiše da mi pridejo po motor pa ga ne dobijo tut ,če se na glavo postavijo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se nam boš upiral se ti slabo piše. Samo dobronamerno opominjam... Si gledal Teorijo zarote in Beg iz zapora?? To je vse res :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se nam boš upiral se ti slabo piše. Samo dobronamerno opominjam... Si gledal Teorijo zarote in Beg iz zapora?? To je vse res :winkiss:

Sej pravm tam nej tiste puhe prodajo k ih noben ne rabi pa eno patrijo nej zamenjajo za 5000 KTM-ov pol im bom pa tut jaz motor posodu če im bo kak sfalil. Dokler pa tale teleta delajo z davkoplačevalskim denarjem tko kot delajo pa se lahko pod nos obrišejo :D Ob prihodu vojske bi biu moj motor nevozen :lol1: Sej majo zadost dnarja da si kupijo miljon motorjev. Jst sm pa za tega pošteno delal in še nepošten davek plačal ! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej pravm tam nej tiste puhe prodajo k ih noben ne rabi pa eno patrijo nej zamenjajo za 5000 KTM-ov pol im bom pa tut jaz motor posodu če im bo kak sfalil. Dokler pa tale teleta delajo z davkoplačevalskim denarjem tko kot delajo pa se lahko pod nos obrišejo :D Ob prihodu vojske bi biu moj motor nevozen :lol1: Sej majo zadost dnarja da si kupijo miljon motorjev. Jst sm pa za tega pošteno delal in še nepošten davek plačal ! :)

Hayabuso kupi :whistle: :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hayabuso kupi :whistle: :evilgrin:

Sej se tut po cesti vozijo ne ? Za kam pa je patrija kot za po cesti ? Za gozd je že v štartu faljena :D Patrije se načeloma uporabljajo za ulične spopade ne pa za po počku noret :D Tko da tut hayabusa pride prav :D Pa še tolk velika je da se da haubico gor montirat :D Si predstavljaš to ? Ustreliš pa prehitiš metek :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz še nikoli nisem dobil take pošte in imam terenca že več kot 10. let. Za vajo jim lahko kakšno metlo posodim. Drugače pa nimam problemov z njimi me tudi enkrat po odsluženem vojaškem roku niso poklicali na orožne, ko so še bile. So mi vzeli orožje že med služenjem vojaškega roka, ker so se bali, da nebi komu kaj naredil. In tako mi ni bilo treba stražit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!