Skoči na vsebino

Moj avto/motor kot vojaški obveznik !?!?


mat

Priporočene objave

Mene pa zanima, če je že kdo kdaj dobil prijetno povabilo SV za oddajo motorja, oz, če kdo ve, da je v tovrstni evidenci?

Lojzi ma vas rad

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse to je ze bilo obdelano (kdo bi ga dal in kdo ne!).interesantno bi bilo zvedeti,ce je kdo tak poziv ze dobil,ne pa nakladanje kaki norci,kreteni itd. so ali niso.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Mene pa zanima, če je že kdo kdaj dobil prijetno povabilo SV za oddajo motorja, oz, če kdo ve, da je v tovrstni evidenci?

Lojzi ma vas rad

Brat je pred časom dobil obvestilo o razporditvi mopeda (KTM 125 GS-STING) v vojaško službo - pritožba bila vložena - uspeha ni bilo - moped ostaja na seznamu MORSa

Sem pa slišal da tudi bolj cestne mopede mobilizirajo - samo ne vem kaj jim bodo - razen če jih rabijo za kurirje ne relaciji KP-LJ-MB

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poiskala sem zakon. Mislim, da v primeru, če se človeku da ukvarjat s papirji se lahko izogneš vpoklicu, vpisu na seznam pa ne.

V zakonu je navedeno:

9. člen

Imetniki sredstev iz popisa, za katere velja materialna dolžnost,

so dolžni v zakonskem roku upravnemu organu, pristojnemu za

obrambne zadeve, sporočiti in izkazati podatke o odtujitvi,

uničenju ali začasni neuporabnosti razporejenih sredstev.

20. člen

Za prevzem sredstev iz popisa uporabnik imenuje komisijo oziroma

pooblasti določeno osebo za prevzem sredstev ob času, na kraju in

na način, določen v vpoklicu.

Ob prevzemu sredstev iz popisa se ugotavlja, ali so ta v

uporabnem stanju in če imajo potrebno opremo, orodje, pribor in

tehnično dokumentacijo. Sredstva iz popisa, ki niso v uporabnem

stanju, se vrnejo imetniku. ...

O prevzemu te obvestijo v 30 prej (14. člen).

Torej ali jih vsake toliko časa obveščaš, da je motor neuporaben ali pa ga narediš neuporabnega preden pridejo ponj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To smo že lani obdelali in med drugim ugotovili, da lahko tisti, ki imajo motorje z elektroniko pri serviserju nafehtajo pokvarjen procesor in ko pridejo možiclni v uniformah po motorin, daš tak procesor not, potem naj pa se le vozijo naokoli.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Meni so to naredili se v prejsnji drzavi, pa sem brez vsake pritozbe na prvo vajo prilezel brez motorja (ceprav je v vabilu pisalo Z motorjem), zaprepadenemu poveljniku sem pa rekel, da je motor zal razbit ker "sem glih dva dni nazaj padel in se nisem javil". Potem sem bil vse tri dni dodeljen kuhinji (mega zadeva, hehehe). Nikoli vec me niso vabili, naj pridem z motorjem... So pa neki revezi prisli (kao silni frajerji - vidi mene i moj motor), pol so jih pa (cestake!!!) po enih kozjih stezah ganjali da se je en skoraj zjokal, toliko ga je "bolel" motor...

LP suzuki

Popravil/a - suzuki dne 24/04/2002 ob 16:41:06

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj obstaja kje varianta, da bi motor civilno sluzil :) ?????

Jaz sem definititvno preprican, da moj motor ni vojasko nastorjen in si zeli bolj civilnega dela.

J.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

J, moras bos vlozit prosnjo, da bi tvoj motor civilno sluzil:)

Res si ga tezje predstavljam v mat zeleni barvi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na žalost civilno nastrojenost svojega motorja lahko dokazuješ edino z :

* pomanjkanjem konjičkov;

* neprimernostjo za vožnjo po brezpotjih;

Pa neče se valjda oficir sa nekim viragotom250 okolo gurat.

Nije armija društvo sirotinja.

Tako je bilo včasih. Kako je sedaj pa ne vem. Najbrž gornje stavke v slovenščino prevedeš.

lp RAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se popolnoma strinjam.

Sicer pa se nam obeta ukinitev naborniskega sistema do leta 2004 in potem bojo (upam da :)) tudi konjicki samo profesionalni in ne naborniski.

quote:

Na žalost civilno nastrojenost svojega motorja lahko dokazuješ edino z :

* pomanjkanjem konjičkov;

* neprimernostjo za vožnjo po brezpotjih;

Pa neče se valjda oficir sa nekim viragotom250 okolo gurat.

Nije armija društvo sirotinja.

Tako je bilo včasih. Kako je sedaj pa ne vem. Najbrž gornje stavke v slovenščino prevedeš.

lp RAN

J.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.Odslužil sem JLA.

2.Še ni minilo 1 leto, sem med vojno služil v TO.

Jaz sem svoje odslužil, prav tako z mano moja oprema in lastnina, vključno z motorjem.

Mu bom prej spustu milostni strel (beri:dal akumulator glih filat, nepazljivo čist spraznu tank, dal narazen kako žičko, itd), ko da se bo nekdo v miru pederisu naokoli. Namesto avijona bi lahko opremili vsakega vojaka s svojim in to s solidnim motorjem.

Samoprekomenemrtvogpress...

Lepe pozdrave vam pošilja

TOMY

Popravil/a - tomy dne 29/04/2002 ob 14:02:46

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- ponesreci zapeljal prejsnji dan na cvek (beri: zebelj);

- ravno posodil akumulator kolegu;

- pred 1 dnevom dal preobleci sedez;

- nalil ponesreci pivo v tank;

- pustil ponoci luci prizgane (in aku. kaput);

- ponesreci padel sraufciger v akumulator;

- neznana oseba odtujila oljni in zracni filter;

....

.

.

.

.

quote:

1.Odslužil sem JLA.

2.Še ni minilo 1 leto, sem med vojno služil v TO.

Jaz sem svoje odslužil, prav tako z mano moja oprema in lastnina, vključno z motorjem.

Mu bom prej spustu milostni strel (beri:dal akumulator glih filat, nepazljivo čist spraznu tank, dal narazen kako žičko, itd), ko da se bo nekdo v miru pederisu naokoli. Namesto avijona bi lahko opremili vsakega vojaka s svojim in to s solidnim motorjem.

Samoprekomenemrtvogpress...

Lepe pozdrave vam pošilja

TOMY

Popravil/a - tomy dne 29/04/2002 ob 14:02:46

J.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

...nedrljali ste ga tisti z hard endurami (in malo manj hard endurami).

Ostalo pa je za vojsko itak neuporabno...

Razen mogoče za kakšne barikade

Ejkej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislite ali veste ?

za barikade lahko jaz motor uporabim tudi doma

quote:

Razen mogoče za kakšne barikade

Ejkej

J.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motorja se nekako niso vpoklicali v vojsko :),

so pa mene zacopatli. V sredo imam razgovor na vojnem odseku,

.... bomo vidli kako bo.

Upam, da ne berejo tega foruma.

quote:

mislite ali veste ?

za barikade lahko jaz motor uporabim tudi doma

quote:

Razen mogoče za kakšne barikade

Ejkej

J.

J.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Prekleta teleta Morsova, so mi poslali listino, kao da je moj viragec 535 zdaj materialno sredstvo SV. :x :x :evil: :evil: Ta folk pa res pojma nima! A kaj zaleže, če se pritožim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prekleta teleta Morsova, so mi poslali listino, kao da je moj viragec 535 zdaj materialno sredstvo SV. :x :x :evil: :evil: Ta folk pa res pojma nima! A kaj zaleže, če se pritožim?

Ja, seveda. Zaleže toliko, da se pritožiš, potem doooooolgo ne dobiš nobenega odgovora, potem ga dobiš (v njem seveda med vrsticami prebereš, da si v bistvu kreten, ker ne uvidiš, da imajo oni prav), potem se spet pritožiš, ker ti veš, da imaš prav ti, potem spet doooooolgooooo ne dobiš odgovora.... itd... Mogoče boš po tem sistemu celo zamudil kako vojno :shock: :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekoč sem imel MZ-ja, ki je bil na vojaškem seznamu. Obvestilo o prenosu iz seznama JA v seznam SV sem dobil kmalu zatem, ko sem ga prodal, pa takrat še ni bil prepisan na novega lastnika... :?

Nekdanji sodelavec, nekaj starejši od mene, je pripovedoval zgodbo o njegovem motociklu iz časov jugo-vojske. Hoteli so, da pripelje motor na vojaško vajo. Prišel je brez motorja. Po vaji je bil klican na odgovornost pred vojaško komisijo, kjer so zahtevali potrdilo o nevoznosti motorja z izrednega tehničnega pregleda. Nekako mu je uspelo pridobiti to potrdilo, ne da bi mu hkrati napisali kako prijavo za odvzem tablic. Od takrat so ga pustili pri miru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja samo a ni to tako narejen, da če je tvoj motor neuporaben jim moraš potem nadomestno vozilo zrihtat :?: :?:

(upam da je še dost MZ-jev v oglasih :twisted: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prekleta teleta Morsova, so mi poslali listino, kao da je moj viragec 535 zdaj materialno sredstvo SV. :x :x :evil: :evil: Ta folk pa res pojma nima! A kaj zaleže, če se pritožim?

Lucky mogoče se bomo Slovenci v NATU branili z vragci in podobnimi hudički. Me prav zanima če so tudi z 250 zadovoljni. Če so jim ga simbolično vsoto odstopim. Ga ni tanka ki bi ga uničil še bolj kot je sedaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prosim vse lastnike motorjev, ki se jih želo polastiti vojska, da mi podatke pošljejo na mail: pervy007@hotmail.com

bo fajn za kak zanimiv članek napisat :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa neče se valjda oficir sa nekim viragotom250 okolo gurat.

Nije armija društvo sirotinja.

lp RAN

He he he, Ran. Viragec ne. Sam po tvojem novem motorinu bi se jim pa znale sline pocedit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!