Skoči na vsebino

Moj avto/motor kot vojaški obveznik !?!?


mat

Priporočene objave

Pa neče se valjda oficir sa nekim viragotom250 okolo gurat.

Nije armija društvo sirotinja.

lp RAN

He he he, Ran. Viragec ne. Sam po tvojem novem motorinu bi se jim pa znale sline pocedit.

Glej jo Mačico, hudiček ta pravi. :o

Kje si me našla. Če me še vojska tko poišče.

Samo preko mojega trupla.

:evil: 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prosim vse lastnike motorjev, ki se jih želo polastiti vojska, da mi podatke pošljejo na mail: pervy007@hotmail.com

bo fajn za kak zanimiv članek napisat :twisted:

Kakšne podatke bi pa rad? O motorju ni blema, samo svojega imena pa ne bi ravno objavljal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prosim vse lastnike motorjev, ki se jih želo polastiti vojska, da mi podatke pošljejo na mail: pervy007@hotmail.com

bo fajn za kak zanimiv članek napisat :twisted:

Kakšne podatke bi pa rad? O motorju ni blema, samo svojega imena pa ne bi ravno objavljal.

ni treba imena, motor, letnik, pa pomagalo bi če bi imel besedilo ali kopijo pisma, da vidim točno kaj so napisali in kako so to obrazložili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nehite ga srat! Ko bo prvi motorist z svojim motorjem vred vpoklican,se bomo pa naprej pogovarjal...sicer pa profesionalizacija je na vidiku,tko da ni variante.Obstajala bo pa samo prostovoljna rezerva,če bo kdo želel na orožne z motorjem....think not!

DAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja samo a ni to tako narejen, da če je tvoj motor neuporaben jim moraš potem nadomestno vozilo zrihtat :?: :?:

:shock: :evil: Pa kaj še... Ne verjamem, da obstaja tak predpis. Motor je moj, in če je pokvarjen, je to moj problem in si moram pomagati sam. Naj si torej tudi vojska pomaga (išče nadomestna vozila) sama.

Sicer pa sem v rezervni sestavi SV med drugim tudi voznik Kawasakija KLR 650 (na vajah moram zato imeti vedno s sabo vsaj izpit in svojo čelado). Ko smo imeli pred leti nadvse resno vajo, Kawasakija seveda ni bilo od nikoder. Le kdo bi bil tako nor, da bi svoj motor pripeljal na vajo, kjer bi ga vozil nekdo drug...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni treba imena, motor, letnik, pa pomagalo bi če bi imel besedilo ali kopijo pisma, da vidim točno kaj so napisali in kako so to obrazložili.

Dobiš!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Danes sem dobil priporoceno pismo:

-------------------------

ZADEVA: dostava vojaske listine za imetnika sredstva iz popisa

Na podlagi zakona o materialni dolznosti Uradni list RS št. 87/2001 vam je lastnikom materialnih sredstev naložena materialna dolžnost, da ste dolžni dajati za potrebe slovenske vojske, enot za zveze, enotne kurirske službe ministrstva, pristojnega za obrambo, policijo, ministrstev in drugih, sredstva iz popisa. Na podlagi 6. člena omenjenega zakona je upravni organ, pristojen za obrambne zadeve dolžan voditi evidenco sredstev iz popisa po kraju stalnega bivališča ali sedežu lastnika oz. tistega, ki ima sredstva v uporabi.

V evidenci imamo vaše motorno kolo LJV8-37, katero je razporejeno v rezervni sestav policije in vam zanj dostavljamo vojaško listino.

V kolikor bo motorno kolo odtujeno, poškodovano oz. v nevoznem stanju nam vsako spremembo sproti sporočajte. Če bo motorno kolo odjavljeno iz tega območja nam morate vojaško listino vrniti na naš naslov.

Lep pozdrav!

------------------------

Pa kaj je zdej to??

a je to normalno, ali to vsi dobijo al kaj??

Jes to prvič vidm.

kaj a zdej misljo kr moj motor uporabljat? :blink: :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko ga bojo rabl si ga bojo sposodl. :D hec

Mislim,da je to samo v primeru vojne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko ga bojo rabl si ga bojo sposodl. :D hec

Mislim,da je to samo v primeru vojne.

ja upam da je tko!

ker zravn sem dobil to listino in na tej listini je pa ena tabelca uporabe, da se kao tle notr pol vpisuje čas uporabe, skupni dnevi.... ubistvu je ta tabela narjena za 5 vpisov sposoje. ma kr neki je tole

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdi se mi kot slaba sala :rolleyes: :angry: Kaj je ze dobo kiri avtomobilist to domu...al pa lastnik traktora (da bojo iz blata lahko kamione vun vlekli) ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o tem se je že govorlo na MS in ja, pizdarija, po zakonu (ki je sevede spet na škodo navadnim državljanom) ti lahko v izrednih razmerah zviznejo vozilo, če pa ne prijaviš recimo kraje, poškodovanja do nevoznosti, pa si odgovoren zagotoviti nadomestno vozilo, al nekaj tazga....folk, vsi kroske kupt, ne bo nobene registracijske evidence...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa men to ni jasn kaj bi sploh z mojo aprilijo lohk pocel?? pa kaj misljo da se bojo po gmajni na poligonih fural al kaj jim je?? :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si samo predstavljam ,da bom imel KTM-a(tekom leta enkrat bi se znal zgodit) in da dobim takole pismo me itak takoj kap zadane!!!No ko bi si opomogel(če bi si) bi jim pismo kar nazaj poslal pa še antrax notri :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: Sej če do vojne pride bi ga takoj dal enmu ki zna ,ne pa kakšnemu šalabajzarju ki še kosilnice mogoče ne zna užgat.SEm pozabu-s KTM-i bi se itak samo generali vozil:):):):):):):):)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče pa bojo morali bodoči poklicni vojaki znati dobro zalagati ovinke s puško na rami pa so si za začetek izbrali malo manjšo kubaturo. ;) :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa men to ni jasn kaj bi sploh z mojo aprilijo lohk pocel?? pa kaj misljo da se bojo po gmajni na poligonih fural al kaj jim je?? :angry:

lohka si razlagaš na 2 načina...al so njihovi apetiti točno izbrani, al majo pa totalno nesposobno osebje ->tajnice..., ki ta vozila izbira...jst bi reku da je kombinacija obojga :D <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekdaj so take dopise dobivali nekateri ki so imeli pri bajti terenska vozila, kako pa je dandanes z tem pa ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekdaj so take dopise dobivali nekateri ki so imeli pri bajti terenska vozila, kako pa je dandanes z tem pa ne vem.

ja to sem neki slisal. sam mi mamo ze ene 10 let terenska vozila doma, pa se nikol nismo dobil nic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pazi tole:

Če je vpoklicano sredstvo neuporabno ali tako oddaljeno, da ga ni mogoče pravočasno izročiti, ste dolžni izročiti nadomestno sredstvo.

OK, jim bom pa starga avtomatika dostavu!!!

pa to ni vec res...... :angry: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pise, da jim moras vsako okvaro javljati:

- Vsak teden jim napisi eno pismo, da menjujes bate

- drugi teden napisi, da je spet vse ok

- naslednji teden napisi, da bo treba menjat elektriko

- spet vse ok!

- pa spet naj nekaj frtga

Ce bi to naredili vsi, ki so dobili poziv bi se jim zmesalo :P

lp Loyo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...a ne bi blo najboljš, da daš nekomu (najboljš Samotu Ovnu-Suzuki servis (je pač razvpit po astronomskih računih)) narest en predračunček od sitnice 500000 SIT za neko manjše popravilo, nato pa jim pošlješ dopis in seveda priložiš dotični predračun zraven. Istočasno jih pa lepo pozdraviš in hkrati izraziš veselje po sodelovanju z njimi. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest sem mela eno podobno foro ko sem kupla pred leti nekega rabljenega MZ 250..na zacektu leta so me pokical na ministrstvo za obrambo, dobila sem razpored orožnih vaj na katerih NAJ BI bila prisotna (oziroma moped), zableležena pa je bila tudi sprememba lastnika.. Nej povem da mam un papir se dons nekje v predalu..klical me pa niso NIKOL.

No ..pa povedal so mi da mi ga bodo zasegli v primeru da se jim bo to zdelo primerno oz. potrebno...

Mislim da je blo takrat ko sem mela s tem opravka nekak tko da je prejsnji lastnik kupu zadevo ceneje zato ker je bil pol moed na razpolago vojski...zadeva se z menjavo lastnika ne iznici....se pravi tudi naslednji lastnik je obvezan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pazi tole:

Če je vpoklicano sredstvo neuporabno ali tako oddaljeno, da ga ni mogoče pravočasno izročiti, ste dolžni izročiti nadomestno sredstvo.

OK, jim bom pa starga avtomatika dostavu!!!

pa to ni vec res...... :angry: :angry:

a mislijo, da nadomesto bo pa kaj blizje ?????

:D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!