Skoči na vsebino

Moj avto/motor kot vojaški obveznik !?!?


mat

Priporočene objave

Dave - v tem primeru bi se vozil izkljucno po hostah, cemur je hard enduro konec koncev namenjen. To je tam kjer so one table "pozor, vozite na lastno odgovornost" ;)

Je pa res da je pol kilometra do tja <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kjer vojak pa bi znal vozt motor..

BTW: A ima slovenska vojska vojake na motorjih...Kakšnih!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK now Panic!

Strah pa tak, hudiča.

Tisto kar se mi zdi zanimivo je panika v smislu: "Če bo vojna jaz pa svojega nikakor..."

Hej, če bi res prišlo do takšnega mega sranja, bi marsikatera stvar postala hudičevo nepomembna. Že samo, če bi mi poplava grozila s popolnim uničenjem moje bajte, ne bi vso koncentracijo in vse sile usmeril v to kako bodo pri civilni zaščiti ponucali moj motor.

Z vojaškimi vajami in tem se pa čisto strinjam z večino. Why, the hell. Sicer smo pa zadosti iznajdljivi.

Jaz sem stvari videl tudi z druge strani. Zdaj si pa zamislite, da sodelujete na vojaški vaji z rezervno sestavo in vpoklicanimi vozili (ena in edina, v obdobju od 1991 do 2003) in vam pripeljejo terensko vozilo Suzuki Grand Vitara (hahaha). In zdaj vozi tak nobel avto, ki je terenec samo na papirju po resnem terenu. Žal ti je avta, žal ti je lastnika pa še daleč ne prideš. Za informacijo pa to, da so skoraj vsa taksna vozila last pravnih oseb (manjši davki), as far as I remember.

Pa še motorji pri vojski za konec. Tako kot je to nekdo zapisal: Husqvarne 350 za izvidniške in kurirske naloge in BMW K100 (nisem 100%) za spremstva, ki jih izvaja VP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej stari, ne morm vrjet,d si kj takšnga dovoljo,prasci kurbirski!!! Jst jim neb dal niti APN,čeb ga mel (nasrečo sm mel možnost,d sm iz R6 presedlal na RSV Mille)!!! A si prepričan,d to ni bla kaka bolana šala?! Pejd s tem pismom do ministrstva, pa jih tam napizdi, pol pa še dj člank v medije-če mene vprašaš,jih bi js takoj šel tožit prasce zarukane! Ne se bat-motor je tvoj in nima ti noben pravice ga vzet-niti Bog kaj šele ta gamad!!! :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fritz ma prav, če bi že pršlo do vojne, bi vsak(skoraj) dau kar pač lahko, da se pomaga v obrambi MOTHERLANDA!!! Mislim, da je instinkt po preživetju močnejši od navezanosti na privatno lastnino!!!

Za na orožne vaje pa moj motor lahko kar pozabjo!!! :huh: :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe - nihce se ne pritozuje nad razmerami (vojnimi) ko je FATHERLAND ogrozen :D :D Orozne vaje in podobne bedarije pa ... :blink: :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko se je slovenija borila za svobodo so imeli pri kolegu doma kombija C 25 in so dobili obvestilo ,da morajo pripeljat avto(ne vem kam točno -vojska).Ker ga seveda niso je mogo id foter k sodniku za prekrške-ker je bil avto na njega pisan.Sledila je denara kazen. :o :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Od Ministrstva za obrambo sem prejel novoletno čestitko, s katero me obveščajo, da je moj terenec predmet služenja v SLO vojski. Ker v Slo vojske nimamo in ker svojega premoženja ne dam v roke osebkom, ki bi se radi v mirnodobnem času brez grozečih ali dejanskih naravnih katastrof želeli voziti v avtu z usnjenimi zici in poslušali govejo muzko, sem se iz higienskih razlogov odločil, da o predmetni zadevi sprožim ustavni spor.

O rezultatih vas bom obvestil. Vmes je pa avto za SLO vojsko (in tatove)nepopravljivo pokvarjen oz. se ga ne da vžgati.

Čečo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob tvojem pisanju se mi poraja sum, da drži enačba država=lopopvi; oboji bi radi imeli nekaj, za kar si ti težko garal, brez da bi za to morali karkoli narediti... no ja, tu so lopovi celo v boljši luči, se morajo vsaj potruditi, državi pa moraš SAM dat! :angry: :angry: :angry: :BUA:

(sicer pa ta tema že nekje obstaja)

LP

Windsurf

Popravljeno . Popravil Windsurf
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi moj, za štabne vaje s tajnicami in drugim pomožnim ženskim vojaškim osebjem bo že dober, pa čeprav se gola rit na usnje rada lima :P

Ne boš prvi, ki se razburja zaradi avtoobveznika. Imamo tudi motorobveznike. Dve leti nazaj smo imeli vihar v kozarcu vode na to temo tu na forumu.

Pa kljub temu še nihče ni javil, da bi mu motor na vojaške vaje poslali.

Včasih so ljubili samo tovornjake, pa zgleda, da so jim premalo komot.

Kaj misliš, je Slivnikov humvee tudi nabornik? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brrrmči, sploh se ne razburjam. Tole bom kirurško uredil. Z včerajšnjo voščilnico imam izkazan pravni interes, da grem na Ustavni sud (drugače bi po liniji najmanjšega odpora zahtevo za presojo ustavnosti zavrgli, da ne bi bilo potrebno odločati).

Za Slivnika me ne zanima. Bolj me zanima Rajmond Debevec, ki je profesionalni vojak in se tudi vozi z LC. Me prav zanima, če je njegov LC vojaški obveznik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... sem se iz higienskih razlogov odločil, da o predmetni zadevi sprožim ustavni spor.

O rezultatih vas bom obvestil. Vmes je pa avto za SLO vojsko (in tatove)nepopravljivo pokvarjen oz. se ga ne da vžgati.

Čečo

Čečo is cool :) :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdej bom odgovarjal za mesece nazaj, najpre quoti

vojska ima v svoji sestavi nekaj enduro motorjev znamke husqvarne TE350

vozniki morajo sami vzdrževat svoje motorje, budget imajo zelo zlimitiran in vsak trening je iz pete izmoledovan

torej so fantje tudi v civilu entuziasti, kar se je pokazalo pri več kot odlični uvrstitvi na enduro tekmi na Rakeku, 3. mesto, vendar bi bilo 1., če nebi bil voznik prijavljen v napačni kategoriji

dave-u

kar se tiče kazni, za vožnjo neregistriranega vozila, sem v bližnjem konfliktu z uniformirancem izvedel, da ta znaša 20.000 sit, kar me je zelo presenetilo, zaradi pričakovanih 90.000, ki so se mi v tistih trenutkih motali po glavi

na srečo je ostalo le pri opozorilu in nekaj koristnih izmenjanih besedah

kar se izključno teme tiče, je za zaključek treba povedat, da dokler se ljudje skupno ne uprejo takšnemu početju in dosežejo prenehanje te budalaštine, bo vsak posameznik primoran na svoj način reševati situacijo, kjer pa bodo zopet nevedni potegnili najkrajšo

se pravi bi bilo bolj pametno svetovati nevajenim te situacije, kot rihtati za svojo

rit

nekaj dobrih predlogov je bilo že naštetih, nikakor pa ne sprejemam popustitev razmeram v stilu..grem rajš v zapor, k sodniku, pa plačam kazen...ker država pod nobenimi pogoji ne sme jemati osebne lastnine, če pri tem ne povrne 100% škode in še stroške za oškodovanost, ki so nastali v času uporabe, kar pa si Slo nikakor ne bi mogla privoščit

torej nikakor se ne strinjat z odvzemom, se bo pa potrebno sklicevat na osebne pravice s podlago v ustavi, ker je pač najvišji akt, ki preščije vse zakone, če ji ti kakorkoli nasprotujejo, in zakon (ali kakršna koli odločba) je v tej točki protipravno dejanje

druga stvar pa je, če bi prišlo do odvzema v vojnem obdobju...takrat pa res nimaš kaj, kot skriti, navidezno sabotirati, demolirati svoje vozilo in tvegati biti razglašen za državnega sovražnika, zaradi nesodelovanja pri obrambi

no, upam da vojne še ne bo tako kmalu in da bo vojska svoj primankljaj vozil nadomestila s kako bolj kulturno opcijo, npr nekaj zelo nujnimi letali, podmornicami, letalonoslikami...

Popravljeno . Popravil D.J.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko smo ravno pri vojaških obveznikih... Tole je KTM-ov LC4 640 MILITARY ... :ph34r:

(Vir: KTM Press, Foto: H. Mitterbauer)

post-2-1072178179.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tko je treba Noise, nej si svoje kupjo. Sej majo dost dnarja (našga!!!) iz proračuna. Pač bojo bolj mal jedl :devil: Moj motor pa naj pr mir pustijo.

Seveda to velja v primeru orožnih vaj, v primeru vojne bi se stvari spremenile.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe, nej se probajo z mojim pelat, ce jim rata... :lol1:

zaribanitalijanpress :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dave-u

kar se tiče kazni, za vožnjo neregistriranega vozila, sem v bližnjem konfliktu z uniformirancem izvedel, da ta znaša 20.000 sit, kar me je zelo presenetilo, zaradi pričakovanih 90.000, ki so se mi v tistih trenutkih motali po glavi

na srečo je ostalo le pri opozorilu in nekaj koristnih izmenjanih besedah

No ja, jest se vedno prijavljam neregistrirane motorje, ker, morda zgreseno, verjamem, da s tem malenkostno pripomorem k vecjem faktorju neukradnosti motorjev. Sicer pa je bil moj post na to temo objavljen enkrat maja letos, kot si to tudi sam opazil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tvoje delo je plemenito, ker že samo en rešen motor odtehta ves vložen trud, ki provzaprov ni velik

kar se kazni tiče, se zakon v teh nekaj mesecih ni spremenil, še posebej pa ne na ugodnejše za prizadeto stranko, čeprav sem še vedno nekako prepričan, da kazen je 90.000 in sem svoj lonec dodal bolj kot zanimivost, ker ne poznam točnega izvora kazni 20.000 za neregistrirano vozilo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem pred dvema mescema mailov na MNZ in dobil odgovor ,da je kazen za neregistrirano motorno kolo 20.000 sit.

Je pa res sa se mi zdi to nekam nizka kazen,sploh če štejemo da naj bi to veljalo tudi za avto(za vsa motorna vozila),tako da vseeno raje ne sprobavajte/mo!

Popravljeno . Popravil lightning
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no zdej smo skupaj ugotovili da je kazen 20000 in da bi morala biti višja... :D

jst živim blizu počka in velikokrat gremo pogledat kaj vojska dela pa motoristično opremljene enote oziroma katere koli druge znake motociklov v naši vojski še nisem vidu...a je sploh kdo vidu naše vojake z opremljenimi motorji...a je to redna sestava vojske ali katere posebne enote.... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Definitivno imajo mopede... v Kočevski reki sem v hangarju videl kear nekaj krosarjev oz. endur,... če se prav spomnim, pa je bilo vmes tudi nekaj cestašev.

Sicer pa lahko zelene XTjke z registracijo SV večkrat opazuješ v Yamaha servisu na Viču pri Dolgem mostu.

lp G

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače pa imam nekje v motorradovem katalogu tudi vojaški motor HERCULES in če ga najdem ga bom pripopal s podatki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!