Skoči na vsebino

Moj avto/motor kot vojaški obveznik !?!?


mat

Priporočene objave

Danes sem dobil pošto iz ministrstva za obrambo, da so si prilastili moj motor v primeru vojne, izrednih razmer, vaj in kontrolnih pregledov. Ali imajo splo zakonsko možnost za to? Raje ga v Savo zapeljem, kot pa da bo kakšen prepotenten morisovec z mojim motorjem delal kot pac delajo z tujimi stvarmi.

mat

Pod tem pogojem, da jas njim posodim motor v izrednih razmerah morajo oni meni zrihtat 50% popust :P :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja, jest se vedno prijavljam neregistrirane motorje, ker

Pol si pa mal čudn......

Zase se pobrigi pa pust ostale da živijo kot sami hočjo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja, jest se vedno prijavljam neregistrirane motorje, ker, morda zgreseno, verjamem, da s tem malenkostno pripomorem k vecjem faktorju neukradnosti motorjev. Sicer pa je bil moj post na to temo objavljen enkrat maja letos, kot si to tudi sam opazil...

Hm, tudi sam sem enkrat nekaj takega naredil. Ampak policaj ni kazal nikakršnega interesa zato, sem vse skupaj opustil. Namen je pa dober. Torej razkrinkanje ukradenih motorjev, ki jih je v 3-eh poletnih mesecih znašalo več kot 200. Pravi motoristi vedno spoznamo sumljive :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pod tem pogojem, da jas njim posodim motor v izrednih razmerah morajo oni meni zrihtat 50% popust :P :)

50% popust pri čem??? :hmm: ?Če jim ga posodiš ti ne bo nikjer popust koristu ker ne boš imel več motorja oz bo le ta neuporaben.Edin 50% pri špeceriji bi blo pa fajn ja :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol si pa mal čudn......

Zase se pobrigi pa pust ostale da živijo kot sami hočjo!

Zakaj?

Sej se brigam zase. Mislis, da to delam zato, da tebi skuterja ne bi ukradli al kaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol si pa mal čudn......

Zase se pobrigi pa pust ostale da živijo kot sami hočjo!

to je isto kot bi podpiral krajo. ko bojo teb ukradl tvojo skuto, bos tud zacel razmisljat tk k Dave.

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol si pa mal čudn......

Zase se pobrigi pa pust ostale da živijo kot sami hočjo!

ta izjava pa definitivno ne spada k modernemu človeku....če bi tako govoru za ostale stvari družba nebi obstajala...dave ima čist prav....on ne dela tega zato da bi te zajebu ker je fouš da imaš neregistriran motor....to dela ker ko vidiš modela na nereg. motorju lahko pomeni da je pred tremi minutami vrgu tablice dol in ti motor iz garaže sunu....ima čist prav....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Husquarne ima 10 motorizirani bataljon s sedežem LJ Moste. V to sem prepričan imajo pa jih tudi drugje, nevem pa točno kje!

Še nisem slišal, da bi od kogarkoli zahtevali motorno vozilo za vaje. Je pa dejstvo, ki se mu reče materialna dolžnost do države, ki velja v vojnem stanju in se razširi na določene motocikle, terenska vozila, tovornjake, bagerje,...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....

to dela ker ko vidiš modela na nereg. motorju lahko pomeni da je pred tremi minutami vrgu tablice dol in ti motor iz garaže sunu....ima čist prav....

Sam ponavadi ni tako. -posploševanje je to

Jzd sm zato tolk proti temu, ker imam nereg. motor in zato vsi mislijo da imam ukradenega. Pa ni tako! Poznam tud velik kolegov ki imajo isto kot jzd.

So pa tudi meni pred let odtajil skuter! Pa se ne žrem več tolk zarad tega.

Nevem zakaj se tolk razburjate zrd nereg.motorjev.

ŽIVI, PA PUSTI ŽIVETI!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče se razburjamo zaradi tega, ker bi bil svet brez pravil KAOS!

Alla B)

Brez kaosa pa nebi blo pravil! Tud nekaj kaosa ne škodi! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez kaosa pa nebi blo pravil! Tud nekaj kaosa ne škodi! :OK:

Torej, ce ze ne po nasi, pa po tvoji logiki -

V tvoj cudovito urejeni svet, kjer so stvari tako urejene, da se ljudje vozijo z neregistriranimi skuterji in se brigajo zase, vnasam KAOS in krsim tvoja pravila. Mal kaosa pa tut ne skod, ne? :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, ce ze ne po nasi, pa po tvoji logiki -

V tvoj cudovito urejeni svet, kjer so stvari tako urejene, da se ljudje vozijo z neregistriranimi skuterji in se brigajo zase, vnasam KAOS in krsim tvoja pravila. Mal kaosa pa tut ne skod, ne? :OK:

Zaenkrat ne morš kr takega sveta še ni! Nečemu lahko rečemo kaos, ki je dobr, nečemu pa sodrga oz. smet ki poskuša uničiti kaos! Zdej pa preceni kaj si potem ti!? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čak, a prav razumem.....ti maš svoja pravila, ki se jih oš držal? OK, pa Dave ma tudi svoja pravila, ki se jih bo držal. Zdaj pa so si vajina pravila malo navzkriž, je pa samo on bad gay? :blink:

A to si hotel povedat? :blink:

Alla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ne dam v uporabo drzavi nobene zadeve ,ki sem jo kupil s svojim delom in seveda drzavi ze placal davek s katerim si naj placajo oziroma kupijo kar pac mislijo,da potrebujejo.

V letu 1990 ,ko je bila vojna sem sam sodeloval v nekaterih org.akcijah.

Bil sem zelo ponosen,da sem bil med prvimi,ki so" zaustavljali" tanke pri Gorjancu

in naprej na Toško celo.

Na zalost se je moj ponos zacel hitro mesati s cudnimi obcutki.

Ko smo potrebovali vozila smo jih enostavno kar zaplenili in jih zapeljali na barikade.

Se danes po 13 tih letih se spominjam voznika vlacilca,ki je sedel v kabini in ni vedel ali naj vzame kljuce ven ali ne.Ta tovornjak ni nikoli vec potreboval kljucev.

Lastnik je pa se vedno dobival poloznice za kredit s katerim si je kupil tovornjak.

Zadeva je resnicna, mnenja o dogotku pa so verjetno razlicna.

L.P. Miran

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se čisto strinjam s tabo Pahorini. Država ima dosti denarja in si lahko kupi tud teh nekaj enduro motorjev za njihovo uporabo. Če dnar stran mečejo z avionom pa še š čim drugim si naj kupijo pa še motorje. Lahko bi tud država kaj naredila za naše gospodarstvo pa bi na primer dala za razvoj kros motorjev tovarni Tomos nekaj sredstev in tako dobila kar želi. Tako kot naprimer Italjani podpirajo tovarno Moto Guzzi ali pa Nemci BMW. <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Italijani podpirajo še marsikaj druzga kot samo moto guzzi. Vzroki pa niso v tem, da jih potrebujejo za potrebe vojne ampak marsikje drugje. Sej vemo, kaj se je dogajalo s Fiatovim koncernom. Počasi mu tut država več ne bo mogla pomagat. Pa bo šel del zaslužka države počasi bye bye.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaenkrat ne morš kr takega sveta še ni! Nečemu lahko rečemo kaos, ki je dobr, nečemu pa sodrga oz. smet ki poskuša uničiti kaos! Zdej pa preceni kaj si potem ti!? :hmm:

Predvsem ocenjujem, da sem nekdo, ki ti bo preprecil, da bi se naprej neargumentirano smetil po forumu.

Zdej pa dosti o tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se pa ne strinjam s Pahorini-jem! Mislim, da bi se vsi v vojnem stanju morali odreči nečemu v korist državi. Mogoče je pa ravno tisti vlačiles preprečil nadaljnji prodor sil in nam zagotovil, da danes tukaj govorimo Slovensko! Jaz sem tudi na lastne oči videl kako se je voznik tovornjaka iz Madžarske jokal, ko mu je policaj ukazal, da zapelje tovorno vozilo na barikado! Zdelo se mi je čudno, ampak je prav. Saj je država morala kasneje tem ljudem plačati odškodnino. Lahko pa ključno pripomore k obrambi države.

Mogoče si ti mislil drugače in si mislil na ne vojno stanje, ampak dal si vojni primer, zato sem tudi jaz pisal za primer vojne.

Kaj ti bo koristil motor, ali karkoli drugega, če je vojna izgubljena? :hmm: :doze:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem pred dvema mescema mailov na MNZ in dobil odgovor ,da je kazen za neregistrirano motorno kolo 20.000 sit.

Je pa res sa se mi zdi to nekam nizka kazen,sploh če štejemo da naj bi to veljalo tudi za avto(za vsa motorna vozila),tako da vseeno raje ne sprobavajte/mo!

Mislim, da na MNZ-ju ne znajo prebrati ZVCP, ker je v njem lepo piše 25.000, SIT.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no zdej smo skupaj ugotovili da je kazen 20000 in da bi morala biti višja... :D

jst živim blizu počka in velikokrat gremo pogledat kaj vojska dela pa motoristično opremljene enote oziroma katere koli druge znake motociklov v naši vojski še nisem vidu...a je sploh kdo vidu naše vojake z opremljenimi motorji...a je to redna sestava vojske ali katere posebne enote.... :hmm:

Jaz sem tudi blizu Počka (mi mu rečemo Bile- tam, kjer so hlevi), pa sem prav tako večkrat na poligonu. Še nikoli nisem videl vojaških motorjev, ampak predvsem več vrst terenskih vozil, tako osebnih kot tovornih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če jih ti Sanfezo še nikoli nisi videl to še ne pomeni, da tam niso bili. Kot sem že enkrat omenil ima SV 350 ccm Husqvarne in BMW K100. Bemfe ima vojaška policija za spremstva, Huse pa imajo (kolikor vem) v odredu za specialno delovanje na kočevskem in v 10. motoriziranem bataljonu. Sam vem, da so fantje iz 10. bataljona motorje večkrat vzeli s seboj, ko so bili na terenu. Vsaj enkrat so bili s Stanovnikom, ki je tudi pripadnik SV (in poveljnik športne enote SV).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

QUOTE (lightning @ 23 Dec 2003 @ 21:50)

Jst sem pred dvema mescema mailov na MNZ in dobil odgovor ,da je kazen za neregistrirano motorno kolo 20.000 sit.

Je pa res sa se mi zdi to nekam nizka kazen,sploh če štejemo da naj bi to veljalo tudi za avto(za vsa motorna vozila),tako da vseeno raje ne sprobavajte/mo!

Mislim, da na MNZ-ju ne znajo prebrati ZVCP, ker je v njem lepo piše 25.000, SIT.

Se posipam s pepelom :ph34r: :doze: :notworthy: !!Sem šel šeenkrat prebrat njihov mail in res piše 25.000sit.Očitno se je meni nekaj zatipkalo :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Mislim, da bi se vsi v vojnem stanju morali odreči nečemu v korist državi....

....Kaj ti bo koristil motor, ali karkoli drugega, če je vojna izgubljena?.... 

A/ ne razumem, zakaj bi se nečesa v vojni moral odreči - saj je nisem jaz napovedal. To, da je preskrba slabša je pa normalno, ker je treba tovoriti bombe+strupe namesto hrane. Če država ne premore politikov in diplomatov ampak izključno koljače (pa takoj v fajt), naj se ti na svojih motorjih koljejo.

B/ če je vojna izgubljena, ne pomeni, da se ne bom mogel več z motorjem vozit B) . :ph34r:

Če damo motorje, s čim bomo pa šli v gošo ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če damo motorje, s čim bomo pa šli v gošo ?

očitno se je neki takega zgodilo že po 2. vojni in zato po hostah večinoma kolovratijo samo še tipi s puškami - lovci, kot zapuščina tega težkega obdobja

treba vdihnit malo življenja v gozdove, <se pravi na motorje in v gozdove>

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!