Skoči na vsebino

Moj avto/motor kot vojaški obveznik !?!?


mat

Priporočene objave

blagor tep :rolleyes:

pa sej plačajo odškodnino :rolleyes: (v skladu s predpisi :rolleyes: )

predpisi pa so? :rolleyes:

treba se pozanimat

ko odgovorijo, pa se jih samo še povpraša o nedotakljivosti osebne lastnine zagotovljene z ustavo, kot najvišjim in zakonsko nedotakljivim pravnim aktom

ko zmutijo odgovor, ostane KTM lepo v domači garaži :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko odgovorijo, pa se jih samo še povpraša o nedotakljivosti osebne lastnine zagotovljene z ustavo, kot najvišjim in zakonsko nedotakljivim pravnim aktom

ko zmutijo odgovor, ostane KTM lepo v domači garaži :devil:

btw: tudi denar je osebno premoženje, ki naj bi bilo nedotakljivo... le zakaj moramo potem kurčeve davke plačevat? just a thought ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker brez davka ni družbe, vsaj na tak način organizirane ne

se pravi, osebna lastnina je nedotakljiva; da je lahko nedotakljiva, plačas zanjo davek - garancijo, da bo država skrbela za njeno nedotakljivost...

k kupiš recimo motor, že plačaš davek, zakaj torej tvojo lastnino dajati v zameno za odškodnino državi, za ktero veš, da po vojni ne bo mogla izplačat ničesar (spremeni se vladavina, zakoni in upravičenci prej pomrejo)

malo sem prebrklal ustavo in spreminjam svoje mnenje o nedotakljivosti osebne lastnine v izrednih primerih, zato noben posameznik ne bo sposoben izpeljat zadeve v korist lastnikov motornih vozil ampak je bolj every man for himself

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

33. člen v ustavi govori o:

33.člen

(pravici do zasebne lastnine in dedovanju)

Zagotovljena je pravica do zasebne lastnine in dedovanja.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

v 16. členu pa dopolni vrzel izrednega in vojnega stanja

16. člen

(začasna razveljavitev in omejitev pravic)

S to ustavo določene človekove pravice in temeljne svoboščine je izjemoma dopustno začasno razveljaviti ali omejiti v vojnem in izrednem stanju. Človekove pravice in temeljne svoboščine se smejo razveljaviti ali omejiti le za čas trajanja vojnega ali izrednega stanja, vendar v obsegu, ki ga tako stanje zahteva, in tako, da sprejeti ukrepi ne povzročajo neenakopravnosti, ki bi temeljila le na rasi, narodni pripadnosti, spolu, jeziku, veri, političnem ali drugem prepričanju, gmotnem stanju, rojstvu, izobrazbi, družbenem položaju ali katerikoli drugi osebni okoliščini.

Določba prejšnjega odstava ne dopušča nobenega začasnega razveljavljanja ali omejevanja pravic, določenih v 17., 18., 21., 27., 28., 29. in 41. členu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

zadnja ločena vrstica v 16. členu prepoveduje kakršnokoli omejevanje pravic, določenih v naštetih členih, žal pa 33. člen vmes ni omenjen, se pravi lahko država posega v osebno lastnino, edino ne sme jemati vozil za primere vojaških vaj ali kakršnih koli drugih namenov izven vojnega, izrednega stanja

moj nasvet bi bil, da pač omogočite vnos vozila v evidenco, ne dopustite uporabe vozila za potrebe SV v mirnem obdobju, v možnem obdobju vojne pa....ne povem javno, da ne bom nagovarjal k protidržavnosti :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lasagna nihče ne govori o stanju, ko mi napademo! Govorim za primer obrambe države od zunanjega napadalca.

Mislim pa, da če bi že mi napadali (za kar pa ne obstaja najverjetneje niti najmanjša možnost) te ne bi nihče vprašal če ga daš. Verjemi mi, bi ga dal (saj te nihče ne bi niti vprašal ali daš ali ne)!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BC nekaj mi razloži, ker mi ni jasno. A si ti lastnik tvojega KTM-a kot fizična oseba ali pa je bil motor kupljen preko podjetja oz. pravne osebe?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:devil: Če je sredstvo tako oddaljeno da ni dobavljivo v tem pa tem času nam zagotovite nadomestek :devil: BC,da jim ne boš reku za mojga,ko bo tvoj kao nedosegljiv zaradi oddaljenosti :kva1: :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem dobil pošto iz ministrstva za obrambo, da so si prilastili moj motor v primeru vojne, izrednih razmer, vaj in kontrolnih pregledov. Ali imajo splo zakonsko možnost za to? Raje ga v Savo zapeljem, kot pa da bo kakšen prepotenten morisovec z mojim motorjem delal kot pac delajo z tujimi stvarmi.

mat

Prepotentni; kako ravnajo s sredstvi...?! :hmm: - dej kolega motorist, najprej fante spoznej pol boš pa sodu, o.k.? :angry:

Sam veš kok po motoristih brezveze pluvajo, je ful fino a ne?! :(

Sicer pa preber post od Fritza - Morisa ni več, tolk da veš :lol1: !!!

lp bratje motoristi :ph34r:

Popravljeno . Popravil flero
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bradr flero,

bratu motoristu, ki je celo moje dete, ne dam motorja. Kaj šele bratu motoristu v uniformi pod zakonsko prisilo.

Frštendlih?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ok Ceco, ni panike, zakon sucks - ampak jest nism nč o temu reku! peace :notworthy:

lp flero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lasagna nihče ne govori o stanju, ko mi napademo! Govorim za primer obrambe države od zunanjega napadalca.

Mislim pa, da če bi že mi napadali (za kar pa ne obstaja najverjetneje niti najmanjša možnost) te ne bi nihče vprašal če ga daš. Verjemi mi, bi ga dal (saj te nihče ne bi niti vprašal ali daš ali ne)!!!

Ad. 1) Motorini so čista ofenzivna orodja. Za defenzivo so jarki pa zidance. Če ga kdo rabi za kurirčkovo pošto, mu dam voki-toki.

Ad. 2) Če me ne bi nihče nič vprašal, bi ga torej ukradel, me pobil na tla in na splošno z menoj ravnal kot s sovražnikom. Kdo pol rabi takšne prjatle? Še mal, pa nam bojo ženske tudi rekviriral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja to je res kaj praviš, da bi v tem primeru bila kraja! Ampak te tudi nihče ne vpraša (sedaj to ne velja več) ali hočeš služiti vojaški rok ali civilno! Eno pač moraš opraviti in to z lepa ali z grda.

Strinjam pa se glede tega, da v primeru če mi napadamo ne dam ničesar! Obratno je v primeru napada drugih na nas - dam vse!

Pustimo to, saj sem prepričan v to, da bomo preživeli brez vojn! :yea2:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na, jaz sem se pa ze veselil, da bom letos lahko kaj v LJ sel, na kako furo z D.J.-em, ko bom mel registriran motor ...

Pol pa tole ... :cry:

P* jim m* zagamana :angry: :BUA: :fight2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na, jaz sem se pa ze veselil, da bom letos lahko kaj v LJ sel, na kako furo z D.J.-em, ko bom mel registriran motor ...

Pol pa tole ... :cry:

P* jim m* zagamana :angry: :BUA: :fight2:

? :hmm: ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na, jaz sem se pa ze veselil, da bom letos lahko kaj v LJ sel, na kako furo z D.J.-em, ko bom mel registriran motor ...

Pol pa tole ... :cry:

P* jim m* zagamana :angry: :BUA: :fight2:

zrihtaš si preizkušnjo, pa je

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bodite ponosni na svoje terence! :D

Pomislite, za našo vojsko niti Valuk ni bil dober, vašega pa kar vzamejo! :P

No, Hummer je še vedno boljši! :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko časa traja,da te izšnofajo po tistem, ko si nabavil terenski avto/motor?

Mogoče se pa bojo usmilili moje uboge kište za jago?

jaz sem dobil po 4-ih mesecih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na, jaz sem se pa ze veselil, da bom letos lahko kaj v LJ sel, na kako furo z D.J.-em, ko bom mel registriran motor ...

Pol pa tole ... :cry:

P* jim m* zagamana :angry: :BUA: :fight2:

ja pa kua cvikaš - tko pač je ... a misliš, da bo pr nas tko kmal vojna, da se moraš že bat tega?

jao ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja pa kua cvikaš - tko pač je ... a misliš, da bo pr nas tko kmal vojna, da se moraš že bat tega?

jao ...

Kaj tko pac je - a si sploh prebral v kaksnih primerih se lahko spomnejo motor ti zaplenit? Ze za kurceve orozne vaje v miru (glej BCjev post na prejsnji strani!)!

Lahko tebi "tko pac je" pisarit naokoli :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj tko pac je - a si sploh prebral v kaksnih primerih se lahko spomnejo motor ti zaplenit? Ze za kurceve orozne vaje v miru (glej BCjev post na prejsnji strani!)!

Lahko tebi "tko pac je" pisarit naokoli  :angry:

cyc, pa saj te nikoli ni na vikendu ... a misliš,da ti bodo vlomili v garažo in mopija odpeljali?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

"Pošiljamo vam listino za imetnikamaterialnega sredstva iz katere je razvidno, da smo vaše vozilo razporedili v enoto POLICIJE.

...

Materialna dolžnost se izvaja v skladu z zakonom v izrednem ali vojnem stanju, ob ogrožanju notranje varnosti oziroma ob naravni ali drugi nesreči, v miru pa le zaradi pregledov in vaj.

O odtujitvi, uničenju ali začasni nesposobnosti ste nas dolžni obvestiti v 15-ih dneh."

:SS :SS :SS

Kako je zdaj s tem ... samo pravica na papirju, ker jim to zakon omogoča, ali to dejansko izkoriščajo? Pozor - ne gre samo za vojne razmere, lepo piše "v miru pa le zaradi pregledov in vaj".

Kaj naj zdaj .. shranim odlomljeno zavorno ročko "za hude čase", njim pa sporočim, da je reč žal nevozna? <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm to je pa čudno-sporočiti jim moraš če ne funkcionira?? a zdej nej bi vsakič,ko boš motor servisiral pisal vojski,da zdele 2 dni ne morjo nucat mojga mopeda,ker drugače te bojo še obtožil sabotaže če se jim bo lih takrat zahotl mal povadit? a je govora o kšnih odškodninah če kej ferderbajo?

če so tvojo (modro) yamaho dal med polcijo,pol bo šu moj gutov za gasilce :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!