Skoči na vsebino

Kdo je srečnejši?


pupa

Priporočene objave

Zadnjič sem se z dvema pogovarjala, ki sta bila dva tedna na Kubi. Precej pri denarju v srednjih letih uglejen par s tremi otroki so se soočili z reviščino Kube.

Kasneje smo se pogovarjali in ugotavljali kdo je srečnejši!?

Namreč ona trdi, da bi bila zelo nesrečna, če bi živela tako, kot živijo oni, on je rekel, da če bi tako živel, smatra, da mu ne bi nič manjkalo in bi bil še vedno lahko srečen.

Kaj vi menite?

Je srečen človek, ki ima veliko denarja in si lahko vse privošči, ali človek, ki nima denarja, pa je vseeno srečen?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blesarije, da nisi srečen če imaš dovolj denarja se mi zdijo... glupe.

Imeti dovolj denarja, imeti pamet in modrost uživati ta denar. To je to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa še ena teza znanega Košička:

"Pogosto se srečamo z ljudmi, ki si domišljajo, da je mogoče kupiti vse, kar v življenju potrebujemo, tudi srečo. Zato je bogastvo zanje jamstvo, da bodo srečni, če bodo znali obogateti. Toda veliko tega, kar je pogoj, da smo srečni, se ne da kupiti z nobenim denarjem. Zadovoljstva s seboj in zaupanja vase si zagotovo ne moremo kupiti;občutka za resnične življenjske vrednote, na primer za lepoto narave ali umetiniških del, si tudi ne moremo kupiti;najmanj pa lahko kupimo ljubezenska čustva, srečno ljubezensko razmerje. Namesto da bi si s premoženjem pridobil duševni mir, se obremenjuje z vse večjo skrbjo za premoženje, s strahom, ali ga bo obdržal, ali ga bo sposoben neprestano povečevati. Če ni človek, ki zna uživati v lepotah, ki mu jih življenje nudi, zaman potuje po najlepših krajih sveta, zaman se srečuje z najvrednejšimi kulturnimi dosežki raznih ljudstev, ker hodi mimo njih, ne da bi doživljal njihovo lepoto. Človek pa, ki ne zna resnično ljubiti, ki mu je kakršna ljubezen pretežka čustvena naloga, lahko kupuje le navidezno, igrano, hinavsko čustveno vdanost, prave ljubezni pa ne.

Če pa človek išče bogastvo v sebi, lahko doseže mir s seboj tudi v skromnih življenjskih razmerah. Tudi brez veliko denarja uživa v lepotah življenja, za doživljanje pristnih ljubezenskih čustev ne potrebuje gmotnih dobrin;za to potrebuje le notranje, čustveno bogastvo, ki ga ne more nadomestiti noben denar."

Tu se popolnoma strinjam z njim. In Corser, menim, da je tvoja misel zelo dobra, ampak je težko uresničljiva, kot je že Košiček rekel - več ko imaš denarja, bolj te skrbi zanj, manj se lahko prepuščaš lepotam narave, sreči in pristni ljubezni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj trener je nekoč rekel: denar ni vse - denar je čisto vse :huh: dobro vsak ima svoje mnenje..

jest pa pravm :rolleyes: da mi največ pomenjo prjatli in pa zdravje - brez tega ne gre ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič sem se z dvema pogovarjala, ki sta bila dva tedna na Kubi. Precej pri denarju v srednjih letih uglejen par s tremi otroki so se soočili z reviščino Kube.

Kasneje smo se pogovarjali in ugotavljali kdo je srečnejši!?

Namreč ona trdi, da bi bila zelo nesrečna, če bi živela tako, kot živijo oni, on je rekel, da če bi tako živel, smatra, da mu ne bi nič manjkalo in bi bil še vedno lahko srečen.

Kaj vi menite?

Je srečen človek, ki ima veliko denarja in si lahko vse privošči, ali človek, ki nima denarja, pa je vseeno srečen?

.....oprosti!, ki spet serjem z tujino, ampak sem bil na Cubi in sem se največ časa potepal v pol razpadli Havani! V glavnem jaz še nisem dojel smisel life-a, ampak te ljudje v vsej njihovi bedi (beri: materialni bedi!), so se meni zdeli tako "cool" ljudje...uzivali...muzika...pijača...sek.,..skulirani etc...! Potem si ogledaš razne bedaste zahodne turiste v Varaderu, ki se jim recimo niti ne da pogledat kaj je prava Kuba, in se ti teli turisti prav zasmilijo v njihovi nevednosti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se popolnoma strinjam s tabo J. Zanimivo je bilo, kako je ona stalno opisovala ta Varadero kot zelo lepo, zanimivo, zelo turistično mesto, on pa je vedno bolj govoril o ljudeh, o lepoti, o stvareh, katerih so bili deležni.

Zdaj si me spomnil na članek, ki sem ga nedolgo nazaj brala v Oni (nekaj najbolj pametnega, kar sem v tej bedni reviji prebrala). In sicer, bil je intervju z eno žensko iz nekega plemena v Afriki, katera opisuje obrezovanje žensk, njihove navade, običaje itd...... In najbolj me je impresioniralo zadnje vprašanje, še bolj pa odovor. Namreč novinar jo je vprašal, če je srečna in mu je odgovorila: "Ja, srečna sem".

Nima izobrazbe, izbrana je je ženo, njen mož ima lahko tudi več žena, obreže se jo, celo življenje gara za otroke, za moža in zase za preživetje. Nimajo denarja, nimajo civilizacije..... nimajo ničesar, razen tisto, kar so si z lastnimi rokami ustvarili - pa so srečni!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super tema. Srecni smo takrat ko dosezemo notranjo harmonijo. Ce ti ta vsaj za vzorec ni bila dana ze v rani mladosti je le malo moznosti, da jo bos kdaj resnicno nasel in takih ljudi je dandanes vse vec. Clovek enostavno ne ve kako naj to najde (ker v bistvu ne ve kaj tocno isce), zato isce v napacni smeri in poskusa nadomestit izgubljeno z vsemi razpolozljivimi sredstvi ki so pri roki. Denar? Materialne dobrine? Yeah, right! Ko si jezen ali razocaran gres v trgovino, kupis nekaj kar mislis da te bo razveselilo in cakas...da te mine :blink: Cist enostavno je to danes. Tezje se je poglobit v sebe in si priznat custva in delat nekaj na tem da se stvar izboljsa. Zakaj? Ker poti ne poznas in neznanega nas je strah. Malo sem zafilozofiral, pa nic zato. Torej, kje bi raje zivel? Nekje, kjer je tempo zivljenja veliiiiiiiiiko manjsi kot pri nas, tam mislim da bi blo lazje prit do tocke, ki predstavlja svobodo. In ko si notranje svoboden so vse smernice odprte.

AMEN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz kar pišem - danes sem pač tako razpoložena!

Dobro si me spomnil o tempu življenja. Pa sem se spomnila na par let nazaj, ko smo bili v Lendavi na zboru. pa smo šli v trgovino si kupiti stvari za jest. Ženska na delikatesi je tako počasi rezala salamo in se nasplošno obračala ko bolan za zidom, da sem mislila, da se norca iz nas dela. Seveda je vrsta ratala nepopisna, nekateri so si premislili, pa raje kupili kar celo salamo.

Čez cca pol leta kasneje se pogovarjam z eno deklico, ki je iz Murske Sobote in živi v Ljubljani. Pa sem ji omenila ta dogodek in mi je rekla, da ne, da nas ni zajebavala, da verjetno je ona še zelo hitela, ker je videla kaka vrsta se dela. Nekaj časa sem razmišljala o tem - in ja.... resno se sprašujem, zakaj mislimo, da rabimo 30 ur namesto 24 za vse narediti. Ona je delala s svojo hitrostjo (kar je nam predstavljalo počasnost) pa je vseeno vsem postregla in na koncu smo bili vsi zadovoljni. Veliko prej bi bili nezadovoljni, če bi hitela in nam recimo mortadelo prenadebelo narezala itd.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VSAK JE SVOJE SRECE KOVAC - DA ali NE?

Da cujemo... B)

P.S.: mislim da bi se to znalo zaplest... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VSAK JE SVOJE SRECE KOVAC - DA ali NE?

Da cujemo... B)

P.S.: mislim da bi se to znalo zaplest... B)

Definitvno - le včasih se "usoda" (v katero jaz ne verjamem) malo poigra z nami. Vse dokler ne dojamemo, da se nam je zgodilo nekaj z namenom - nekaj kar nas opozori na nas.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srecen clovek je clovek ki ljubi in je ljubljen in mu zdravje stima ostalo ni vazno!

Ko bi bilo le lahko tako enostavno, kot je bilo slišati iz tvojih ust (metaforično mišljeno) - pa žal ni.

Tudi od ljubezni in zdravja se ne da živeti. Vprašanje je, koliko denarja nam je potrebno, da smo srečni in ali nam je pomembno, da je veliko denarja, da smo srečni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srecen clovek je clovek ki ljubi in je ljubljen in mu zdravje stima ostalo ni vazno!

Ko bi bilo le lahko tako enostavno, kot je bilo slišati iz tvojih ust (metaforično mišljeno) - pa žal ni.

Tudi od ljubezni in zdravja se ne da živeti. Vprašanje je, koliko denarja nam je potrebno, da smo srečni in ali nam je pomembno, da je veliko denarja, da smo srečni?

Zal v realnem zivljenju ni tako. Glede denarja ce mene vprasate bi bili vsi istega standarda da ne bi bilo revscine niti kaj pretiranega bogastva tolk da se da lepo lagodno ziveti in si tudi kdaj kaj privosciti. Sam tudi tega ne bo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bom citiral......

- glede klitorektomije (ali kako se sploh temu reče?) bi imel mnenje!- Iz mojega "zahodnega" stališča, bi rekel, da je to nekaj najbolj barbarskega, kar se da naredit eni zenski! Lahko bi tudi rekel, da so si to izmislil neki ogrozeni moški, in to zavili v "vero"! Če probam pogledat iz nekega orientalnega stališča, lahko probam teoretično dojet. ((Btw! Mi na zahodu pa le razmišljamo linearno/industrialno/individualistično, in potem se neki američan čudi, da so recimo iračanu nesprejemljive njegove uzance in stvari!)) Nadalje me še bolj zmede, če zenska, ki ji je bilo to storjeno, pove da je zadovoljna, in to strinjanje ne izraza pod prisilo..........................

@ Corsar!, če nisi srečen brez denarja, ne boš nič bolj srečen z njim!..razen prvotnega rush-a!::V primeru, da se ti ta naenkrat zgodi! Mislim!.....nadalje, se apetiti sorazmerno povečujejo....boljše stvari(kao!), boljše to, ono, tretje itn...sledi, da ga še vedno nimaš dovolj!......

Popravljeno . Popravil J
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsak je svoje sreče...aja, to je že nekdo napisal B)

...če si srečen si srečen z ali brez..denarja... :)

...dejstvo je da denar ne kupi sreče, mogoče le kako popestritev, začasnost, ki ti da občutek "sreče"..ampak to ni to...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi zdi, da mi je še najbližje misel, da dokler bomo videli samo to česa še nimamo, ne bomo srečni......Zato pa je treba najt srečo v majhnih, vsakodnevnih stvareh......ki jih imamo vsak dan pri roki, ki se nam vsak dan zgodijo.......

Alla B)

Popravljeno . Popravil Alla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi zdi, da mi je še najbližje misel, da dokler bomo videli samo to česa še nimamo, ne bomo srečni......Zato pa je treba najt srečo v majhnih, vsakodnevnih stvareh......ki jih imamo vsak dan pri roki, ki se nam vsak dan zgodijo.......

Alla B)

:P Srečen sem - imam majhno vsakodnevno stvar, vsak dan pri roki in vsak dan se mi zgodi :D

PS: ljubica, Manuela te pozdravlja :) :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, cekini sami po sebi res ne zagotavljajo sreče.

Po drugi strani pa, kot pravi moj izkušeni italijanski prijatelj v lepi, pojoči Toskanščini:

"Salute senza soldi e gia una mezza malattia..." B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Človek je lahko srečen

v zaporu..

in nesrečen

na poročnem potovanju na

Havajih...

:ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko blaginje je za nekoga dovolj je zelo relativno, odvisno je predvsem od ljudi samih.

Spominjam se časov, ko sva si z Maticom delila 1/2 hrenovke, 1/2 pa jo je dobil najin Lukec, vendar z gotovostjo trdim, da sva bila tudi takrat zelo srečna, saj sva imela drug drugega, zdravega sinka, razmajano stoenko, eno plačo in streho nad glavo, čeprav v bloku skupaj s starši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dnar je sveta vladar....sam kdaj je kej druzga bolj pomembnega kot pa dnar...Npr. Zdravje! :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:o B) ... denar ni vse ... ampak pomaga ... :)

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, cekini sami po sebi res ne zagotavljajo sreče.

Po drugi strani pa, kot pravi moj izkušeni italijanski prijatelj v lepi, pojoči Toskanščini:

"Salute senza soldi e gia una mezza malattia..." B)

Sodi fan soldi, merda fan merda.

Na žalost. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SREČA hmmmm, no tkole: sreča ni z denarjem pogojena, samo je pa res, da se določene stvari z denarjem mnogo lažje rešujejo, je pa spet tista more money more problems!!!

V tvojem primeru mislim, da sta lahko srečna oba!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!