Skoči na vsebino

BMW treningi vožnje 2003


Perla

Priporočene objave

Posredujem vam sporocilo instruktorjev:

TRENING VARNE VOŽNJE ZA VOZNIKE MOTORNIH KOLES v izvedbi inštruktorjev BMW Trening voznikov – Moto kluba BMW Slovenija

BMW treningi varne vožnje z motornimi kolesi so namenjeni vsem zainteresiranim, pogoj je veljavno vozniško dovoljenje A kategorije.

Spodaj so navedeni termini posameznih treningov, za večje skupine pa se lahko organizirajo treningi tudi med delovnim tednom.

Treningi voznikov motornih koles so razdeljeni v 3 stopnje, zadnja je poseben enduro trening. Treningi se izvajajo na dirkališču Mobi krog, enduro trening pa se izvaja na motokros dirkališču in okoliškem terenu pri Lavrici. Enega treninga se lahko udeleži min. 3 in max. 6 udeležencev.

Stopnje:

1. BMW kompaktni trening

Namen treninga: priprava motorista za osnovno varno obvladovanje motornega kolesa v tipičnih in nevarnih situacijah v mestu.

Trajanje: 1/2 dneva. Cena z DDV: 18.800 SIT.

2. BMW nadaljevalni trening

Namen treninga: obvladovanje motornega kolesa v vsakdanjih situacijah na cesti in v naselju s pravilnimi odzivi ob nevarnosti.

Trajanje: 1 dan. Cena z DDV: 27.000 SIT.

3. BMW enduro trening

Namen treninga: urjenje v osnovah obvladovanja motornega kolesa na makedamu, pesku, neutrjenem terenu in vožnji na razgibanem brezpotju.

Trajanje: 1 dan. Cena z DDV: 29.900 SIT.

Termini:

Kompaktni trening

- ob 8.30 uri

Maj: 10., 24., 31.

Junij: 1., 14., 15., 22., 29.

Julij: 6., 12., 13.

Avgust: 23., 31.

ali

- ob 14.00 uri

Maj: 10., 24., 31.

Junij: 14.

Julij: -

Avgust: -

Nadaljevalni trening - ob 8.30 uri

Maj: -

Junij: 21., 28.

Julij: 5.

Avgust: -

Enduro trening - ob 8.30 uri

Maj: 24., 31.

Junij: 14., 21., 28.

Julij: 5., 12.

Avgust: 23., 30.

Zaenkrat za motosvetovce se ni rezerviranega termina, ker ne vemo, kaksen je interes.

Torej, dragi kolegi, sporocite in dogovorili se bomo kaj pametnega!

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi se prijavil za kompaktno varianto, termin 31.5.

No pa se gremo učit....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj vas obvestim da je bil lani pogoj za nadaljevalni trening opravljen kompaktni trening. Najbrž je letos isto, tako da tisti, ki mislite jit direkt na nadaljevalni trening najbrž ne bo šlo oziroma se prej pozanimajte.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa od kje take cene?!

Mato, to so "evropske" cene bojda...

sem šel prečekirat na www.bmw-motorrad.de, pa smo tu-nekje oz. malo "južno"... evo nemških cen:

kompakt training

- s svojim vozilom 95€

- s sposojenim BMW 115€

nadaljevalni training

- s svojim vozilom 160€

- s sposojenim BMW 185€

enduro training 1 dan (enduro park hechlingen)

- s svojim vozilom 170€

- s sposojenim BMW F650 299€ (!!!)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prijavil bi se v soboto 24.5. ob 14 na zacetni trening, ampak zagotovo vem naslednji teden, ker cakam nek denar. Ce ga ne bo, pol ne bom mogel... Bom se sporocil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Perla, kako je pa z nadaljevaljnin, šenadajljevalnim tečajem? ;) Nekaj smo se lansko leto dogovarjali, ali bo kaj iz tega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je pa kr mamljivo...se zna zgodt da po izpitih obiščem kakega.... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa od kje take cene?!

Po moje se nas bo na žalost večina še naprej vozila ne-varno!

Men se pa ne zdi tako hudo, Se bom rajš 40-tim pirom odpovedou, pa pprobal it na tale trening in to 24.5., le to ne vem, ali dop. ali pop. Skoda , da ni mozno med tednom, bi mi veliko bolj odgovarjalo.

Ce je se kdo interesent za med tednom , naj sporoci (popoldan med tednom).

Damjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, ali je mogoče tudi pri nas tečaj vozit z beemvejem, kakor v Evropi? Mojega je škoda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, ali je mogoče tudi pri nas tečaj vozit z beemvejem, kakor v Evropi? Mojega je škoda.

Lucky, poglej na bmw-klub.si, če nič ne piše, povej, bom v torek na tiskovni konferenci vprašal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, ali je mogoče tudi pri nas tečaj vozit z beemvejem, kakor v Evropi? Mojega je škoda.

Sem že preverjal, in na enduro tečaju je možno vozit samo s svojim motorjem

M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat me zanima, če bi se nas zbralo 6 interesentov za med tednom popoldan. Zaradi mene je lahko tud v Lj, ali pa na Mobikrogu. za vikende ne morem

LP damjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jest bi definitivno v soboto 24. A se kdo? Lohk se tudi prilagodim - ce bo kej popusta pol... Perla? (najboljsa organizatorka in prijetna sogovornica... kako si kej?)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes je bila tiskovna konferenca - predstavitev BMW FahrerTraining šol...

Dogovorili smo se za nekaj "motosvet terminov" (glej spodnje sporočilo!)

Na redne cene dobimo 10% popusta!

Max 6 ljudi / skupino.

Rezervacije in prijave kar v to temo, rezervacija je dokončno potrjena ob plačilu (prinesete Perli ali meni, lahko pa tudi direktno nakažete na BMW KLUB (prijavnica itak veste kje je -- www.bmw-klub.si!

Ave trening, ave varnost, ave užitek!

Popravljeno . Popravil Noise Data
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je za enduro pogoj lasten motor, potem je drago (če ne, pa težje sprejemljivo)

v vsakem primeru bom verjetno kot očividec iz "sosednjega hriba" ocenil kvaliteto predavanja in prakse glede na finančni vložek

...seveda pa je znanje in vrednost življenja neprecenljiva

Popravljeno . Popravil D.J.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je za enduro pogoj lasten motor, potem je drago (če ne, pa težje sprejemljivo)

Si videl, koliko stane enduro v Nemčiji? 170€ s svojim, 299€ s sposojenim motorjem...

Tako da je 30.000-10%=27.000 SIT sprejemljivo, glede na to, da gagaš cel dan.

Kakorkoli že, jaz grem na enduro šolo... :ph34r:

v vsakem primeru bom verjetno kot očividec iz "sosednjega hriba" ocenil kvaliteto predavanja in prakse glede na finančni vložek

Mora da se šališ... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PRIJAVE:

Kompaktni trening (MOBI KROG)

14.6.2003 (sobota dopoldne)

1. Damian

2.

3.

4.

5.

6.

Nadaljevalni trening (MOBI KROG)

14.6.2003 (sobota, celodnevni)

1. Noise Data

2. Vivid

3. ChildInTime

4. AndJak

5.

6.

Enduro trening (okrog LAVRICE; inštruira: MIRAN STANOVNIK)

5.7.2003 ali 12.7.2003 (sobota, celodnevni) (navedite preferenčni datum)

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Na redne cene smo dobili 10% popusta //KOMPAKTNI = 16.920 SIT, NADALJEVALNI = 24.300 SIT, ENDURO = 26.910 SIT//

Rezervacije in prijave kar v to temo ali po PM, rezervacija je dokončno potrjena ob plačilu (prinesete Perli ali meni, lahko pa tudi direktno nakažete na BMW KLUB (prijavnica pa je tukaj --> www.bmw-klub.si!

(treningi ŽE MIMO in več kot uspeli :D ):

Kompaktni trening (MOBI KROG)

31.5.2003 (sobota dopoldne)

1. ar

2. Dave

3. Rude

4.

5.

6.

Enduro trening (okrog LAVRICE; inštruira: MIRAN STANOVNIK)

31.5.2003 (sobota, celodnevni)

1. Noise Data

2. Mitja

3. Bladzo

4. Fisherman

5.

6.

Popravljeno . Popravil Noise Data
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men se sicer ne zdi drago, sam je pa res da je cena pogojena s kvaliteto naučenega, kok te sploh naučijo, sam ponavad teli fantje kr dobr nardijo!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Perla, kako je pa z nadaljevaljnin, šenadajljevalnim tečajem? ;) Nekaj smo se lansko leto dogovarjali, ali bo kaj iz tega?

Ja, sicer je bilo v zacetku sezone nekaj govora tudi o tej varianti, a kaze, da se zanjo niso odlocili (logistika etc.) ... zal. Naslednjo sezono bomo bolj glasni, da bo kaj iz tega ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men se sicer ne zdi drago, sam je pa res da je cena pogojena s kvaliteto naučenega, kok te sploh naučijo, sam ponavad teli fantje kr dobr nardijo!!!

Lani in predlani smo imeli že nekaj terminov. NIKOLI nismo bili razočarani, daleč od tega. VEDNO smo rekli: uff sem se veliko naučil. Jaz sem bil dvakrat na kompaktnem pa se vedno veliko novega naučil.

Mimogrede, ne govorimo o enih samoukih, ki bi nekaj predavali v tri krasne... Da pridobiš licenco za inštruktorja je potrebno ogromno dela, izkušenj, truda in (preverjenega!) znanja.

Nekaj izsekov iz novinarskega gradiva:

Prizadevanja in truda g. Braneta Legana v Moto klubu BMW Slovenija ter podpore uvoznika vozil in motociklov BMW pa niso spregledali niti vodilni v BMW M ter BMW F-T. Februarja 2001 je prišel v Ljubljano g. Josef Buecherl, "oče" BMW F-T in se na srečanju z g. Igorjem Golobom, g Marjanom Božičem in g. Branetom Leganom dogovoril, da se v delo Slovenskega BMW šolanja voznikov tudi sami aktivno podajo. Najprej tako, da so pod svoje okrilje vzeli g. Braneta Legana, ki je bil povabljen, da opravi šolanje za inštruktorja BMW za treninge varne vožnje za osebne avtomobile in motocikle. Z uspešno zaključenim šolanjem v Halbergmoossu, Fahrer-Training Zenter, Garchingu in na Salzburgringu si je pridobil naziv »mednarodnega inštruktorja BMW Fahrer-Training« ter s tem licenco za izvajanje treningov varne vožnje za voznike motornih koles za hitrosti do 100 km/h in za voznike osebnih avtomobilov do 130 km/h kot tudi treninge za vožnjo vozil BMW M. Je tudi starejši inštruktor, kar mu daje vlogo nadzornega in odgovornega inštruktorja. Tako je BMW Fahrer Training s prvim slovenskim inštruktorjem tudi uradno prišel v Slovenijo. Njegovo delo je spremljalo tudi vodstvo BMW Fahrer-Traininga, ki se je odločilo k udeležbi na tečaj povabiti še druge inštruktorje za izvajanje treningov za voznike motornih koles. V nadaljevanju so se tečaja udeležili še g. Marjan Božič, g. Matjaž Poropat in g. Igor Zupanič. S posebnim zadovoljstvom in ponosom pa lahko sporočimo, da se je s šolanja pravkar vrnil še zadnji član slovenske ekipe inštruktorjev, g. Miran Stanovnik. Vsi so uspešno končali tečaj in pridobili naziv »Mednarodni inštruktor BMW FT za izvajanje osnovnega in nadaljevalnega treninga za voznike motornih koles«. V letošnjem letu se bodo vsi štirje udeležili še tečaja za inštruktorje za izvajanje treningov za voznike osebnih avtomobilov.

Motoristični BMW Kompakt trening

Namen treninga: priprava motorista za osnovno varno obvladovanje motornega kolesa v tipičnih in nevarnih situacijah v mestu.

Trajanje: ½ dneva

Motoristični BMW nadaljevalni trening

Namen treninga: obvladovanje motornega kolesa v vsakdanjih situacijah na cesti in v naselju s pravilnimi odzivi ob nevarnosti.

Trajanje: 1 dan

Zainteresirani se lahko odloči takoj za kompaktni ali za nadaljevalni trening.

Motoristični BMW Enduro trening

Namen treninga: urjenje v osnovah vožnje in obvladovanja motornega kolesa na makadamu, pesku, neutrjenem terenu in razgibanem brezpotju.

Trajanje: 1 dan.

Pogoj: cestni enduro motocikel, udeležba na treningu pa ni odvisna od udeležbe na ostalih motorističnih treningih.

Mimogrede -- pozorni bodite na italic besedilo pri nadaljevalnem treningu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!