Skoči na vsebino

Kacje ride II


Ice

Priporočene objave

čaki nisi me razume :grrr l ti krofe nabaviš jz k mam plac na motorju ti jih pa pomagam prpelat :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kake krofe, vi ste eni krofi, pujsa na rošto, ne pa krofe :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kake krofe, vi ste eni krofi, pujsa na rošto, ne pa krofe :OK:

Če je primerno zmlet, zmešan z govedino, začinjen in oblikovan v pleskavice ok, sicer me pa ne gane :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej sicer ne vem kako je z našimi modrimi, ampak čez lužo res baje krofi zelo privlačijo ta modre :? ... zdej je pa odvisen, kaj bi radi s krofi dosegli :P ...... saj poznate zgodbo o miši in siru (ter pasti) :whistle:

Popravljeno . Popravil GhostRR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej sicer ne vem kako je z našimi modrimi, ampak čez lužo res baje krofi zelo privlačijo ta modre :? ...

Ja, samo uni so z luknjo... a mislš, da ima tista LUKNJA globji pomen? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, samo uni so z luknjo... a mislš, da ima tista LUKNJA globji pomen? :naughty:

Jah.. praznina v krofu se sklada s praznino v glavi :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Krofi so za sladico :) . Za pikico na i.

Ajaaaaa, pol pa ja, ampak tist i bo pa velik! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah.. praznina v krofu se sklada s praznino v glavi :whistle:

Uuu, kok smo vsi pametni. Za na ridah k šmrkelj viset al pa ovinke polagat moraš met pa potrdilo, da si visokointeligenten :grrr :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boste še dolg jokal za te krofe bo kmal na ridah taka tabla k na Trojanah. Kačje ride d.d. :kva2:

Kađiva, mogoče bi tm mogl pisat MILICA, da bi blo čist jasn. :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čaki nisi me razume :grrr l ti krofe nabaviš jz k mam plac na motorju ti jih pa pomagam prpelat :grim

Seveda, se bova zmenila. Midva pripeljeva krofe, ostali naj organizirajo roštiljado :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Družba POZOR!

Danes me je kolega policaj iz Cerknice obvestil, da se na Ridah pripravljajo določeni ukrepi v zvezi z nami motoristi :BUA: ,sicer še ne ve kakšni so ti ukrepi :hmm: , mi bo pa takoj sporočil čim izve, takoj vas obvestim. :yes:

Me prav zanima kaj bojo spet pogruntal, v najslabšem primeru ležeče policaje :? .

No tolk o krofih !

Popravljeno . Popravil fish
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Družba POZOR!

Danes me je kolega policaj iz Cerknice obvestil, da se na Ridah pripravljajo določeni ukrepi v zvezi z nami motoristi :BUA: ,sicer še ne ve kakšni so ti ukrepi :hmm: , mi bo pa takoj sporočil čim izve, takoj vas obvestim. :yes:

Me prav zanima kaj bojo spet pogruntal, v najslabšem primeru ležeče policaje :? .

No tolk o krofih !

Ni blema! Se bomo pa čez Strmco vozil! Zakaj? Ker se tam pride po lepi podeželski cesti k Predjamskemu gradu in tja okoli. Seveda tudi v Postojno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim, da bodo uvedli prepoved vožnje z motornim kolesom skozi ride... (95%)

Ok, ni blema, ponavljam, gremo čez Strmco!

Čeprav me presneto zanima, kje lahko za kaj takega dobijo pravno osnovo.

Ali je kdo pomislil, da bi tudi ukinili državni denar za cesto do Planine?

Ko plačam nadomestilo za uporabo cest, nikjer ne piše, da je odbito toliko in toliko %, ker na določenih odsekih zaradi lokalnih imbecilov ne morem izvajati ustavne pravice svobodnega gibanja po javnih površinah.

In dobro vemo, da se to ne dogaja zaradi varnosti, ampak zaradi vpliva lokalne skupnosti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim, da bodo uvedli prepoved vožnje z motornim kolesom skozi ride... (95%)

Tistega znaka pa reš še nisem nikjer videl.... okrogli z rdečim robom in motorno kolo na sredini... a sploh obstaja to?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tistega znaka pa reš še nisem nikjer videl.... okrogli z rdečim robom in motorno kolo na sredini... a sploh obstaja to?

Neee, kje pa... No mogoče na izpitnih polah za A,B,C,E... kategorijo :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil prejsni petek 14.4. na ridah.. peljal sm se pa na morje in sm reku u fajn bom se ene 3x cez ride gor pa dol. Moje veselje se je hitro koncalo tm pri tadrugi tribuni kjer so stal policaji. Na sreco sem jo poceni odnesel.. 10k SIT, 5k ce placam v 8 dneh.. :P Reku da bi mi lahka dal se 40k za tablco neki :P :P druga sm pa vse mel. Sem pa pol drug dan nadoknadu ko sem se vracal, takrat jih pa ni bilo hehe!

Spodaj si pa lahko preberete kaki ukrepi pridejo v upostev(sorry ce je repost sam sele zdle sou za nazaj brat mal :D ) :P nc kej dobrga za nas

Nevarni motoristi na Kačjih ridah

Znaki in omejitve hitrosti ne pomagajo, zaleže le policijski nadzor in morebiti tehnične rešitve

Pet 14.04.2006

Planina – Kačje ride pri Planini imajo že vrsto let sloves enega najboljših črnih dirkališč za motoriste v Sloveniji. A motoristi s svojim dirkanjem potešijo le svoje užitke; ne zavedajo pa se, da so s svojim početjem, poleg tega da ogrožajo sebe, izredno nevarni tudi za druge udeležence v prometu.

»To niso motoristi, to so nerazsodni ljudje na motorjih. Ne želimo vojne z njimi, saj vemo, da jih je 80 odstotkov takšnih, ki spoštujejo pravila in sedejo na motor iz veselja. Težave povzroča manjšina, med njimi tudi tujci,« je dejal Matjaž Martinšek, predsednik krajevne skupnosti Planina na nedavnem sestanku o tem, kako umiriti promet in povečati varnost.

Razmere so vsako leto slabše: od leta 2000 do leta 2005 se je na odseku Ravbarkomanda–Planina zgodilo 76 prometnih nesreč, od teh je bilo 42 »motorističnih«. Kot je dejal Bojan Škarja s postojnske policijske uprave, slednje pomenijo glavnino vseh nesreč, ki jih policisti obravnavajo na tem cestnem odseku. V teh nesrečah so umrli trije ljudje, vsi motoristi. Hudo poškodovanih je bilo 15, od teh 11 motoristov, laže poškodovanih pa 36, od teh 18 motoristov. »Največ hudo telesno poškodovanih, sedem, je bilo leta 2005 in vsi so bili motoristi,« je dejal Škarja. Nesreče se večinoma zgodijo zaradi neprimerne hitrosti; tako je bilo tudi pri vseh treh nesrečah s smrtnim izidom.

Kot pravi Martinšek, je motoristov čedalje več in obnašajo se čedalje bolj arogantno: »Na internetu so Kačje ride predstavljene skorajda kot odprto dirkališče, zabeleženi so rekordni časi, ki jih dosegajo na ridah, med seboj tekmujejo, kdo bo hitrejši, fotografirajo se, kdo lepše polaga ovinke, ne zmenijo se za druge voznike, predvsem pa ne za krajane.«

Motoristov je največ ob koncu tedna, predvsem v sončnih dneh. Tedaj prevozijo ride, zgoraj obrnejo in dirkajo nazaj do vznožja ovinkov, kjer ponavadi obrnejo kar sredi ceste. Vozijo hitro, po sredini vozišča, sekajo ovinke. Zato se veliko drugih udeležencev prometa tega odseka v takšnih dnevih raje izogne. »Največ nesreč smo obravnavali ob sobotah, izstopa tudi nedelja, a prihajajo tudi med tednom,« je pojasnil Škarja.

Zelo moteč je tudi hrup, ki traja včasih od jutra do večera. Anton Hribar z Generalne policijske uprave je pojasnil, da imajo napravo za odkrivanje prekrškov glede hrupa. A žal zgolj eno. »Pri voznikih motornih koles pa se bo naše delo pokazalo predvsem v okviru dokumentiranja prekrškov z nadzornimi sistemi Provida, ki hkrati služijo tudi kot dokazno gradivo za nadaljnje postopke,« je napovedal in dodal: »Letos smo na ridah že bili, prejšnjo soboto.« Pravi, da uspešno, saj se je o njihovi navzočnosti med vozniki motornih koles zelo hitro razvedelo in promet je bil umirjen.

Matjaž Martinšek je predlagal omejitev hitrosti (z 90 na 60 kilometrov na uro) in odpravo postajališča ob ridah. Kot pa je povedal Mirko Mladenovič iz DDC, družbe za svetovanje in inženiring, se to ponavadi ne obnese, saj se proti »norim voznikom na cesti pač ne da veliko narediti«. A dva ukrepa vseeno obstajata: da se na določenih krivinah položijo površinske prevleke, kjer se namesto navadnega agregata, po izkušnjah iz Nemčije, uporabi oster agregat iz žlindre, ki zelo povečuje obrabo gum. »Ta ukrep je lahko učinkovit za dirkalce, ki nimajo globokega žepa, za tiste, ki si lahko privoščijo nakup novih gum vsak mesec ali celo vsakih štirinajst dni, pa je brez haska. A tudi če ta ukrep uspe, ima še eno slabost: da se prekomerno obrabljajo gume tudi pri vseh drugih vozilih,« je razložil Mladenovič. Drugi ukrep so tako imenovane hitrostne ovire, a le optične in zvočne, grbine ne pridejo v poštev. Je pa še ena možnost, na katero so opozorili postojnski policisti, to je preprosto tlakovanje posameznih pasov na cesti, ki avtomobilov ne motijo, motoristi pa morajo biti na njih zelo previdni.

Klara Škrinjar

vir: www.delo.si

danes na ridah veliko policajev...na zgornjem ovinku policijski Bmw in Fokus...maltretirali so 2 na športnih motorjih.... <_<

erm ja jst bil edn izmed :P

Popravljeno . Popravil SpyCraft
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se kr strinjam s tem člankom !!

zdej ko se bom 1x tam mimo peljal bom najebal zaradi auspuha in tablice tudi jaz.. zaradi takih bučmanov ki provocirajo folk... :BUA: :angry2:

prav debilno izgleda posedanje publike in preganjanje nekaj posameznikov gor in dol po treh ovinkih.. kot da ni drugih lepših cest.. sicer pa za 4000 - 5000 sit lahko na vsakem motohappeningu vozite rekreativno vožnjo na grobniku ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm kva je debilnga če se parkrat pelješ gor in dol :hmm: cesta je za vozit če se ne motim,in če se pelješ večkrat čez isti odsek ni v tem nč debilnga :grrr čez omejitev k je 90 ne gre,čez polno črto se tud ne vozi,ovira ne nobenga,glih tko plača cestnino kt vsi ostali,...noben ne sili folk da sedi tam in gleda,...hrup ki moti domačine...hja nj se navadjo tko kt se morm jz na cesto zravn naše hiše,na železnico,...

Grobnik je že fajn stvar ja,sam ne morš se kr vsak dan spomnit in dol it,...in kerga motijo ride naj se jih ogne lepo v vasi desno zaviješ in na vrhu ven prideš .) :)

Pa nj nardijo kar hočejo tm...sej niso edini ovinki v SLO :devil: sam bo pa mal bl dolgčas če bojo omejitve nardil :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uuu, kok smo vsi pametni. Za na ridah k šmrkelj viset al pa ovinke polagat moraš met pa potrdilo, da si visokointeligenten :grrr :devil:

al pa CBR :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cesta je za vozit če se ne motim,in če se pelješ večkrat čez isti odsek ni v tem nč debilnga :grrr čez omejitev k je 90 ne gre,čez polno črto se tud ne vozi,ovira ne nobenga,glih tko plača cestnino kt vsi ostali,...noben ne sili folk da sedi tam in gleda,...hrup ki moti domačine...hja nj se navadjo tko kt se morm jz na cesto zravn naše hiše,na železnico,...

V tem je point, nič ni problematičnega, če voziš po omejitvah (pa čeprav po kolenu), če nimaš prehrupnega izpuha, če imaš vso potrebno opremo in dokumente... Zato jaz ne razumem razburjanja zaradi policijske kontrole. In tako kot imate vi vso pravico uporabljati cesto imajo tisti policisti pravico ustavljati vozila in izvajati kontrolo na določenem odseku.

Horjo ima popolnoma prav, da je neumno in nepošteno vsem motoristom omejiti določen odsek zaradi početja peščice in pritiskov lokalne skupnosti. Žal, mi nimamo tovornjakov, da bi to državo s silo pripravili do tega, da bi igrala po naših notah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me prav zanima kaj bojo spet pogruntal, v najslabšem primeru ležeče policaje :? .

No tolk o krofih !

sej za krofe jest pa te ležeči policaji ne motjo, a?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim, da bodo uvedli prepoved vožnje z motornim kolesom skozi ride... (95%)

Dvomim, da lahko tako omejitev postavjo na magistralni cesti.. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!