Skoči na vsebino

Kacje ride II


Ice

Priporočene objave

kdaj se vidmo kej na tehle ridah, krofe lahk jest dostavm, letos vas pridem pogledat izključno in samo z avtom ;)

ja povej kdaj se boš kej oglasil...te ni bilo že dolgo...... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... hočem povedat to, da smo motoristi za "nevarne" odseke krivi sami!

Motoriranje je samo po sebi po difoltu nevarno. In gre tudi ali celo predvsem za to, da javne ceste niso za dirkanje. Malo težko je preklapljat v glavi, do rid po predpisih in z vso previdnostjo, čez ride po kolenu in v rdečem polju, po ridah pa spet vse po reglcih. Ker če enkrat dovoljuješ izjemo za ride, potem se začnejo pojavljat vedno nove ride... na poti do morja vsaj še Črni kal, pa tudi ostali ovinki te začenjajo vedno bolj rajcat. Najbolj simpl je, da se temu na cesti generalno odpoveš. Ko te pa prime, pa - kakor si sam rekel - dirkaški vikend na pisti. :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah no nwem ocitno mors bit orng karakter da te ne poprime takole bezljanje po ridah, in povsod drugje :P :P :P

sploh pa cez ride niti ne mores cez rdec polje razn u prvi prestavi...ok 125ke mogoce z drugo :huh:

pomoje je vec pretiravanja s strani telih krajanov...lohk pa so sami stari ljudje, k majo pa itak prevec casa za takele pizdarije...kregat se pa tole. mogoce ne dobijo popoldnaskega lepotilnega spanca, ko jih en SS motor okol treh popoudne zbudi z dvema Akrapo roroma. :fredy: :fredy:

pri nas na Kokrici bi potemtakem lahko se isto pritozil...omejitev 50 folk pa 80 , 90 skoz..ok vecina, tut jest. sam k je to BV.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ride, Ride, Ride...... Js bom tko ku misty, če pridem, samo še izključno z avtom :grim

Drgač pa, kolk od vas motomarsovcev ima traktor? Dejmo en dan vsi s traktorji gor ruknt pa hrup zganjat.... Bojo lahko tudi za traktorje prepovedali promet... Če ima kdo kamijon al pa bager, izrecno vabljen :OK: Js pridem, z motokultivatorjem, zaenkrat največ kar premorem "zemeljskega" razn CR-ke :P

Pa sej če želi kdo v Postojno, naj gre kukr je HHV napisu! Če če kdo u Gorico ima pa Podkraj al pa cesto čez Črni Vrh! Ride naj si u rit utaknejo (itak niso nevem kaj :closedeyes: )

Popravljeno . Popravil gizmOkak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah no nwem ocitno mors bit orng karakter da te ne poprime takole bezljanje po ridah, in povsod drugje :P :P :P

Ne, me ne poprime. Teden dni nazaj sva šla enim MS-jevcem :grim proti morju, drgač skos fino vozla skupaj, na vrhu rid je fant pač za pet sekund mal popustil gas, da sem ga dohitel. :grim

Koliko karakterja bi bil pr 22- tih al 25-tih, sem vedel že takrat, zato - čeprav bi lahko napraskal denar za motor - si motorja zavestno nisem kupil. Sem počakal enih 10 let, da je moj karakter ratal primerno težek. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@dry - si počakal ,da se ti je na dnu lobanje nabrala tista tapomembna usedlina? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je to vse res kar pišete, pa predlagam štrajk pred parlamentom, ko se bo zdodilo, upam pa da so to le slabe sanje, kje so naši lepi stari časi

l.p. janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi prepovedali vožnjo čez ride, bi se pa vozili čez naselje(saj alternativa pelje čez naselje Planina???)....in spet bi bilo vse narobe...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sej ne morjo kar prepovedat. Ta cesta je pa ja glavna povezava (poleg avtoceste) iz Lj smeri proti primorski.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A da ne morjo prepovedat? Pr nas mogoče res ne, ker je to politično vprašanje.

V Avstriji, prelaz Sölkpass, (Murau - Gröbming), tkole zgleda:

[attachmentid=68313]

Vokojebina, ampak! 44 km, 15% klanca in ovinkov kakršnih češ :kva2:

Stoji pa tam takle znak:

[attachmentid=68314]

Razlaga motoristom, brez groženj, kakšnega pretiranega prosjačenja in lezenja v rit, da če bo prehitro in preglasno, da bodo cesto za motoriste zaprli. :grim

Smo sedeli lani gor dobre pol ure, pa ni blo nobenga divjanja videt :grrr pa nobenih Akrapotov slišat. :grrr

post-9351-1145559037_thumb.jpg

post-9351-1145559093_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej pravim ČE bi....

Če bi...prepoved veljala za celotno naselje Planina ti še zmeraj ostane cesta proti Uncu in naprej v Postojno :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se bom pozanimal v soboto pri kolegu, ki živi v Planini in dela na DDC, pa javim, če je dečko kaj seznanjen s tem. Mislim pa da zadeva ni tako enostavna, saj je ta cesta nekoč bila glavna cesta za na morje in smo se po njej vozili v kolonah, ko smo šli še s fičoti :OK: na dopust. Ta cesta je še vedno državna cesta 1. ali 2. reda in ne moreš kar tako prepovedati promet neke kategorije po njej, ker to nekomu pač ne paše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi...prepoved veljala za celotno naselje Planina ti še zmeraj ostane cesta proti Uncu in naprej v Postojno :devil:

No ne poznam preveč tam okrog, ampak moj point je, da se bo vedno nekdo pritoževal, če nihče drug pa mi motoristi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se tud zdi da sigurn preveč pametujete-mo. Pomoje od flancanja že flancati gor rastejo. Normalno, da cesto 1. ali 2. reda ne morjo kar zaprt.

Kađiva bo dal pa za :beer2: pa se bo lohk kr 3-krat pelu, če bo dal pa za ta velik :beer1: pa še kaj več. :OK: :yea1:

Popravljeno . Popravil nikasport
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A da ne morjo prepovedat? Pr nas mogoče res ne, ker je to politično vprašanje.

V Avstriji, prelaz Sölkpass, (Murau - Gröbming), tkole zgleda:

...

Vokojebina, ampak! 44 km, 15% klanca in ovinkov kakršnih češ :kva2:

Stoji pa tam takle znak:

...

Razlaga motoristom, brez groženj, kakšnega pretiranega prosjačenja in lezenja v rit, da če bo prehitro in preglasno, da bodo cesto za motoriste zaprli. :grim

Smo sedeli lani gor dobre pol ure, pa ni blo nobenga divjanja videt :grrr pa nobenih Akrapotov slišat. :grrr

Na tabli v tvojem postu vidim pomembno besedo: Naturpark

Nekoliko neprimerljivo s Planino, kajne. Razen če v Planini živijo sami svizci! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svizci živijo v planinah malo višje, na Planini pa sedi kup firbcev. Nič čudnega, če mislijo cesto zapret, saj se v tej temi nabija že tri leta. Nekateri so v tem času presedlali iz kahlic na skuterje ali pa direkt na motorje. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na tabli v tvojem postu vidim pomembno besedo: Naturpark

Nekoliko neprimerljivo s Planino, kajne. Razen če v Planini živijo sami svizci! .)

No, če potem prebreš tablo spodaj, se nič ne omenja zaščita narave in živali, ampak govori o vplivih na ljudi ("...gesundheitliche Beeinträchtigung für die Anrainer..." in "...zum Schutze der Menschen...").

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, če potem prebreš tablo spodaj, se nič ne omenja zaščita narave in živali, ampak govori o vplivih na ljudi ("...gesundheitliche Beeinträchtigung für die Anrainer..." in "...zum Schutze der Menschen...").

Sej ljudje tud lahk živijo v rezervatu :lol: ... indijancev lih nimamo, mamo pa zato kakšno drugo raso :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem se peljal čez ride in na enem izmed spodnjih ovinkov umaknil precej velik kos žleba, ki je ležal na cestišču :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma zdej bojo zaprli cesto ja? In jest se bom po avtocesti vozu, oz. naredu 15km preveč, da bi šu okol po kaki še bolj nevarni cesti. Buče. Naslednji teden grem po prvo pomoč... In bom pač poziru gor, BMK, problem bo ker me bojo jebali na Gixxerju s 25KW... Ma če mi dajo motor na izredni tehnični jebemu suuunce, ne bom brez motorja, pa naj mi dajo nadomestnega, lahko tudi ta star BMW, policijski seveda <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja povej kdaj se boš kej oglasil...te ni bilo že dolgo...... :)

vem :blush:

:D

polet, da bom lahko zgoraj brez (strehe seveda) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!