Skoči na vsebino

Kacje ride II


Ice

Priporočene objave

ma kake flike :lol1: :nono:

a to je to... kačja vas :hmm: pojma nisem mel kako povezat kače pa ride :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nevem zakaj ampak jaz kot redni gost Planinskih rid zadnjih 6 let in pa prebivalec bližjega mesta-10 km od Planinskih rid- še nikoli nisem slišal da bi kdo uporabljal besedo Kačje ride za nadomestek Planinskih rid....edino motoriste sem slišal izgovarjat to besedo...če se ne motim je izum te besede povezan s Sando7... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tolk ste me naudušl, da dons popoldne pridem na kače :ph34r: ... iskre se ne bodo kresale (CBR RR pa to) ... sam rešilca mejte pa le prštimanega .) .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prebivalec bližjega mesta-10 km od Planinskih rid- še nikoli nisem slišal da bi kdo uporabljal besedo Kačje ride za nadomestek Planinskih rid....

edino motoriste sem slišal izgovarjat to besedo...če se ne motim je izum te besede povezan s Sando7... :hmm:

e ja :D bo treba še malo geografijo študirat :OK: upam da za Pasje hiše in Kurjo vas :? veš :yea2:

edino motoriste sem slišal izgovarjat to besedo...če se ne motim je izum te besede povezan s Sando7... :hmm:

Pa ja ne misliš da si kr neki izmišljamo :P

dokaz :kva2:

post-6-1090325098.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa vem sam men se zdi da so kačje ride zato ker se cesta vijuga kot kača in spominja na kačo to mam jaz nekako v glavi,se vleče kot jara kača.mogoče sem jaz res začela uporabljati ta izraz sam sem ga verjetno kje pobrala :D

pridem v sredo mal pogledat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

e ja :D bo treba še malo geografijo študirat :OK: upam da za Pasje hiše in Kurjo vas :? veš :yea2:

ne vem kako je z geografijo...vem pa kje je Planina in kje so Planinske ride....če se pelješ od Postojne proti Ljubljani boš 12 Km po Postojni naletel na znak Planina.....tam je tudi znano Planinsko Polje......o Kačjem Polju in Kačji vasi pa res še nisem slišal.....mogoče da je na kaki karti označeno kot Kačja vas...sam če pogledaš Atlas slovenije tega ne boš našel.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej TC kaj nisi šel v dolomite kaj se pol jutri dobimo na ridah ob 18h pa gremo magari na 3M pogledat,danes me ne bo ker delam do 18h,no se bomo že jutr zmenili

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja se lahko dobimo.....nisem šel v dolomite ker me je guma jebala

<_<

Planinske ride jutri ob 18.00

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem kako je z geografijo...vem pa kje je Planina in kje so Planinske ride....če se pelješ od Postojne proti Ljubljani boš 12 Km po Postojni naletel na znak Planina.....tam je tudi znano Planinsko Polje......o Kačjem Polju in Kačji vasi pa res še nisem slišal.....mogoče da je na kaki karti označeno kot Kačja vas...sam če pogledaš Atlas slovenije tega ne boš našel.....

:lol1: AJAJAJ :nono:

EKKOLA TUKAJ NEKAJ INFO

:D Kraj Planina leži 455 metrov nad morjem, ob magistralni cesti Logatec - Postojna. Razpotegnjena je na obmocju približno treh kilometrov. Od Postojne jo loci 10 km planinskih serpentin, imenovanih tudi Kacje ride, le-te se iz Planine vzpenjajo skozi Postonjska vrata do Postojne. Iz Ljubljanske smeri pa proti Planini vodi cesta iz Logatca, ki je oddaljen okrog 12 km. Planina leži na JZ robu Planinskega polja, pod hribom imenovanim Grmada. Ima 230 hiš in okoli osemsto prebivalcev. Kraj je razdeljen na dva dela: Gornjo Planino, njen poseben del je Gric in Dolnjo Planino vse do pokopališca. Ima tudi zaselke: Kacja vas, Malni in Hasberg z ruševinami gradu. Z logaške strani pa samostojen zaselek Liplje z osmimi hišami. Naselje ima dve cerkvi: barocno cerkev sv. Marjete zašcitnice kraja iz leta 1771 in cerkev sv. Roka iz leta 1763. Nad Planino na Planinski gori pa je božjepotna Marijina cerkev, ki je tudi zelo obiskana. :yea2: :P :004

Aja vir:http://www.planina.si/index.php?option=content&task=category&sectionid=3&id=9&Itemid=25

Popravljeno . Popravil MOTOVILC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se posipam s pepelom..... O:-)

sam zaselek Kačja vas ni isto kot Planina....mar ne?Kot sem razumel gre za dva različna pojma...no za Hasberg vem...tam so 3 hiše...za kačja vas pa ne vem kje bi bila..... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se posipam s pepelom..... O:-)

sam zaselek Kačja vas ni isto kot Planina....mar ne?Kot sem razumel gre za dva različna pojma...no za Hasberg vem...tam so 3 hiše...za kačja vas pa ne vem kje bi bila..... :hmm:

po moje spodaj kjer vsi obračamo in se zakadimo nazaj v hrib :huh: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem bil še mulček v času ko v Sloveniji oziroma takratni YU ni bilo ne duha ne sluha o kaki avtocesti, je fotr vsako leto, ko smo se cjazili proti morju reku poglej, zdele bodo pa kačje ride.

To je bil zame kar neki vrste dogodek, zarad katerega sem si te ovinke sploh zapomnil do današnjih dni.

Torej se to ime pri nas (Lj) uporablja že preko 30 let. Jaz sem vedno mislu da zarad ovinkov, ki se vijejo kot kača.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no danes preveri zgodbo o Kačjih ridah pri starejšemu občanu...pravi da se spomni da so v njegovi mladosti govorili tako ovinkam nad Planino....vendar je to bilo 40 let nazaj...potem se je to nekako pozabilo in sedaj velja Planinske ride......Kačja vas pa je zaselek s približno 13 hišami če se gre iz smeri Ljubljana-Postojna in se pred Ridami zavije desno (bližnica čez ride) tam na koncu Planine.....seveda spada pod planino in nima svoje table...jutri pa preverim ali se mogoče na hišah kje pojavlja to ime kot ime ulice/zaselka

Kačje ride-vijugasta cesta-v preteklosti so se na teh ovinkih skoraj dnevno prevračali kamijoni....kdaj ko so bili polni sadja je bil za okoliško mularijo-zdaj občane stare 50 in več- zastojn gostija.....po pričevanjih..

resnično nisem vedel da ta izraz dejansko ima neko zgodovino...tako da se opravičujem za nevednost.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

resnično nisem vedel da ta izraz dejansko ima neko zgodovino...tako da se opravičujem za nevednost.....

:lol1: :yea2: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej se to ime pri nas (Lj) uporablja že preko 30 let. Jaz sem vedno mislu da zarad ovinkov, ki se vijejo kot kača.

Če pobrskam po spominu 30 in več let nazaj (v čas fičkov, tristačev in podobnih mrcin) bo to kar držalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kačjih rid se tudi jaz spomnim iz otroštva (več kot 30 let nazaj) predvsem po dveh stvareh:

- v takratnih avtomobilih (fičo, hrošč) smo vsi otroci pred ridami dobili vrečke, ki smo jih s pridom uporabljali za bruhanje :blink:;

- starši so se ves čas navzgor pogovarjali "da nam avto nebi zakuhal" navzdol pa "upam da bodo bremze zdržale" :? .

Ko sem se prvič peljala z motorjem navzdol pa mi je bilo tudi slabo, saj sem imela občutek, da v ovinku skačem na glavo v asvalt - sedaj je malo bolje, ne pa dosti :( . Nekateri pa res obvladajo vožnjo (sem videla), na žalost pa je tudi nekaj takoh, za katere nisem prepričana, da se jim še živi.

LP M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes naredu eno turco in šel čez ride .... ok to ni bitno .....

1.ura cca 19.00 ..... a mi lahko kdo razloži kaj delajo vse une pobrite opice po skalovju in vejevju nad ovinki ?

Me je blo kr strah čez ovink pelat, ker je zgledalo kot da čakajo v zasedi :P

2. Ovinek pri "tribuni" poln kamenja ne peska?!?! En ovinek višje pa cel od olja pa zid sesut .... halo ?? Na predzadnjem ovinku lepo polcaji čakal če gre kdo sekat ovinek čez črto oz. če ma "open" ror. Na vrhu rid proti PO je spet en ovinek cel od olja ..... pa kaj je to ......

3.No nauk, ..... ob vikndih ni pametno tam preveč lazit zaradi pobritih opic na vejevju in polcaji, ki z šublerjem merjo če se preveč približaš čtri :lol1:

No ... da nebodo sam minusi se vidmo kej ta teden pa kakšno pametno rečemo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... kaj delajo vse une pobrite opice po skalovju in vejevju nad ovinki ?

Nič jasno ... :hmm: ... kdo se skriva za tem opisom ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta vikend končno videl te vaše ride.. ni slabo, celo odlično, vendar če bi bilo po moje, bi montiral še kakšen svež nov asfalt iz Rogle ali Mrzlice B) ampak potem bi bilo že kičasto..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@IKE .... tam kjer je makadamsko "postajališče" kjer se vsi ustavljamo .... na unem ovinku je blo 10 mulotov na skalah in vejat ka so čakal kakega motorista, da bo tačke brusu .)

Kr čudno za videt ... no vsaj meni prvič :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oni se tam sam mal pogovarjajo, in nobenga ne provocirajo...

Na zbirališču na...D-day ovinku polno kamenja...zakva hudiča imate tam metlo, če jo noben ne zna uporabit?...verjetno nimate časa to bussy talking.......da o mojih grdih mislih, da se tam kamenje namerno na cesto pometa sploh ne govorim.) Ene par majmunov, ki stojijo čist na robu in se nagiba na cesto (tko kot na kolesarskih dirkah, ko gledalci ,,čist na direkt ploskajo --al karkoli že delajo, kolesarjem pod nos,,) in navijajo imaginarne ročke v zraku :angry: ....

V glavnem ...enkrat ko se bo nekdo zložu in bo še tok pri sebi,da bo vstal vas bo razmetal, kot mlade mačke.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:? :? :? :? :?

če ne grem danes na morje pa uletim po 18h mal pogledat če bo slučajno KLMN pripeljal zelenkota na pašo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest sem bil včeraj na ridah pa nisem nikjer vidu nobene metle,ker če bi jo grem takoj cesto pometat :)

Vse za užitke :D

So bili pa eni norci,ki so se upal tud po pesku pelat po kolenu :wacko:

Na vrhu so pa policaji čakal in ustavljal vse kar se je peljalo na dveh kolesih :BUA:

Med ustavljenimi sem bil tud jest,sam sem vedu,da so gor in sem se čist počas prpeljal gor :P in me je ustavil,rekel da naj zadnjo gumop zamenjam pol mi je pa še srečno vožnjo zaželel :)

Njbolj me je presenetilo,ker mi nič ni rekel za auspuh,ki je zelo glasen-REMUS power :yea2: :D :D

Se vidmo kakšen vikend :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ola!

No, danes sem se pod večer odpravil na ride. Kot ponavadi najprej lepo potipat kakšne so danes, pa mi nekaj ni bilo všeč. V ta glavnemu ovinku za lešnik debeli posamezni kamenčki, v tistem naprej s kamnito škarpo pa neke sledi kaj vem česa. Sledi zaviranja in revidiranja kamiona na neobičajnem mestu. Dvakrat prevozim ovinke in se parkiram v dnevni sobi.

Se dvigne čez par minut eden od fantov, vžge svojega kaweljna in se odpelje, ogreva gume, pa nazaj lepo počasi dol in čez minutko ali dve nazaj skozi glavni ovinek gor, potem pa v naslednjem više...... :wacko: :wacko:

Sreča, da je spet le pleh nasrkal. Fantu razen malo podrsane noge na nartu in strahu ni bilo nič.

Kršen matiček, kar naprej so problemi. Upam, da se naslednjič vidimo, problemov pa ne bo.

BTW. Malo kasneje, ko sem se odpeljal srečam dva policaja- motorista. Zadnji mi je celo prijazno odzdravil B). Mislil sem, da bosta nazaj grede kje ustavljala in težila. Modela sta odpeljala dol po ovinkih in nato v Planini obrnila in ponovila vajo. :doze:

Ja a zdaj že policaji hodijo na ride?

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!