Skoči na vsebino

Kacje ride II


Ice

Priporočene objave

ja res je ta je šel še kr lepo,v primerjavi s tem,res pa je da se peljejo po nasprotnem pasu kr čez cel ovinek :grim

sploh pa res ne vem kaj se tako utikate sem not tisti ki ste proti ridam,kajti tema je namenjena saj veste za kaj ,in ne vidim razloga da sodelujete v debati ki ji ne bo nikdar konca :?

kaj se danes kej dobimo jz bom prišla ob 18h gor,če ne druzga me pridejo morbit plavi pogledat pa bomo kakšno rekli .)

post-265-1152516581_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in tajniku krajevne skupnosti Planina,ki se je na vse pretege trudil,da je dosegel za nas večjo varnost :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ovinkov podobnega kova je v Sloveniji veliko in zanimivo vprašanje, ki se mi poraja je, zakaj tam ni "pizdarij"?

Kakšne "pizdarije" pa so tuki na Ridah k jih drugje po Sloveniji ni?? :? :grrr in ovinkov podobnega kova je kar nekaj :grim (Marija Reka,Zatrnik,Gorjanci,...) sam krajanov, kot so nekateri Planinci pa ni veliko :grrr <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem slišal, da so ze,ljo v ovinku dobili nazaj v denacionalizacijskemu postopku in bo sedaj tam njiva s krompirjem. In ker ste tam tako vztrajno tacali, je lastnik zahteval ograditev. :P A ima sedaj problem, ker ne more orati s traktorjem in bo moral na roke štihat. Ja, zmeraj je kakšna peeesdarija s temi ridami! :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem slišal, da so ze,ljo v ovinku dobili nazaj v denacionalizacijskemu postopku in bo sedaj tam njiva s krompirjem. In ker ste tam tako vztrajno tacali, je lastnik zahteval ograditev. :P A ima sedaj problem, ker ne more orati s traktorjem in bo moral na roke štihat. Ja, zmeraj je kakšna peeesdarija s temi ridami! :doze:

Baje da mu bodo rampo na dalinca zrihtali da se bo lahko notri s traktorjem zapelu :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker so se Planinci prtožval, pa so jo postavl, ograjo namreč. Ni bilo druge legalne variante, da se prežene gledalce in kvazi dirkače, pa so posegli po edini možni varianti. .)

Morem pa povedat, da to temo prav rad berem in me skor zmeri nasmeje :OK: čeprav jest v kar nekaj letih motoriranja in tudi vožnje ČEZ ride še vedno nisem točno ugotovil, kateri je sploh slavni THE OVINK. :fredy:

Pač sm mal predelč od rid doma, da bi se tja vozil zaradi enega ovinka. Jih je namreč na poti do tja pa tudi v nadaljevanju poti kar nekaj in mi ride pomenijo samo neki mali konček poti (ko grem pač tam mimo) :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

upam, da bodo ogradili še zgornji ovinek, tam kjer policaji posedajo in gledajo motorje

Popravljeno . Popravil nejc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj ko sem se vračal iz morja sem glih na vrhu rid dohitel policaje. In potem sem se za njimi cjazil do podna in še nekaj km. :yawn:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj ko sem se vračal iz morja sem glih na vrhu rid dohitel policaje. In potem sem se za njimi cjazil do podna in še nekaj km. :yawn:

A so 90km/h peljali in jih ni bilo smisla prehiteti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nope, peljali so po omejitvah, oz. še kak km manj. Zanimivo, da se je u parih kilometrih nabralo v koloni kar nekaj motoristov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ride niso ravno nek najnovejši izum. Niti za Slovenijo, kjer je bil motorizem do pred nedavnim na nek način marginaliziran in potisnjen v nekakšno latentno stanje. Že pred kakimi petintridesetimi leti s(m)o se tedanji ponosni lastniki raznih tomosov, emzejev, čezejev in ostalih dosegljivih mopedov zbirali v jato na tedaj slavnem »the Ovinku« ceste na Ljubljanski Grad. »Družili« s(m)o se, bi lahko rekel (no, jaz sem se bolj malo, zato je m v oklepaju). »Druženje« je pa potekalo nekako na način, kot se prijatelji žlahtne kapljice »družijo« okrog polne gajbe ali sodčka. Seveda nobenemu niti na misel ne pride, da bi ga malce cuknil, kamoli da bi organizirali tekmovanje, kdo hitreje in bolj virtuozno eksa. Če ga pa že kdo eksa, ga itaq na lastno odgovornost in za lastne cekine, torej morebitno kozlanje v primeru precenjevanja lastnih sposobnosti ne sme nikogar motiti. Pošteno!

»Druženje« na ridah me osebno ne moti. V bistvu je to lep običaj. Čeprav me boste težko prepričali, da prav nikjer v okolici ni bolj udobnega prostora za razglabljanja o sexu. Tudi ride kot take me ne motijo. Itaq se jim izognem, če se le da. Ampaq včasih se ne da. Takrat pač nekako (v skladu s svojimi omejenimi sposobnostmi) odpolžam tistih par ovinkov in če imam posebno dober dan, celo pomaham »družiteljem«. Razlog, zakaj se rid izogibam, so projektili, ki mi praktično ob vsakem mojem polžanju frčijo mimo uhljev. Ne maram že same misli, da morebiti kateri od teh bliskovitežev le ni tako dober, kot domneva in da mu je to zmoto usojeno spoznati ravno tedaj, ko se plazim tam mimo. Taka spoznanja utegnejo biti jako boleča. Včasih žal celo krvava in v skrajnem primeru usodna. Neprijetna, kakorkoli se obrneš.

OK, če sprejmem argument, da se je projektil pripravljen spoprijeti s spoznanjem svoje zmote na lastno odgovornost in na lastne stroške, je kakršnokoli marnjanje z moje strani res nesprejemljivo. Se pa melodija močno spremeni ob predpostavki, da bi utegnil takle virtuoz mimogrede s ceste pomesti še mene. Ali koga drugega, ki se nič hudega sluteč kotali tam okoli. In ne mi govorit, da se mi to še ni zgodilo. Tudi tisti mamici z vozičkom pred nedavnim v Kamniku se je to (predvidevam vsaj) zgodilo prvič. Pa še marsikomu. Ker se je nekomu drugemu zdelo, da je glavni Valentino na vasi, ker je 100x krasno zvozil. Stoprvič je pa elegantno zalegel. Tu se pa hec neha.

No, včeraj je naneslo tako, da sem se z morja vračal preko rid. In priznati moram, da mi ni tokrat nihče švistnil mimo uhljev. Mogoče zato, ker sta tik za menoj prodirala dva letečmana. Ni bilo videti, da ju motim in z gotovostjo lahko trdim, da onadva nista motila mene. Celo dokaj udobno sem se počutil, za spremembo.

Aja, mimogrede moram nepoučenim pojasniti, da tistega spomenika na ljubljanskem grajskem griču niso postavili v čast mopedističnim »družiteljem« iz sedemdesetih let preteklega stoletja (čeprav je bil med njimi tudi gospod, ki je danes uspešen podjetnik iz Ivančne Gorice), pač pa možakarjem, ki so se kaka 4 stoletja prej puntali iz nekih drugih razlogov. Morda celo bolj upravičenih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes sem odpeljala en giro nabvzgor po ridah,ma je pasalo se brez skrbi peljat skozi ovinek ki je bil prej vsa leta v kamnah,celo z večjo brzino se vozim sedaj skoz ovinek ker vem da ni nevarnega šodra več na cestišču :OK:

danes pa ne vem če se nam bo ratalo dobit gor,ker tukaj se je namreč kr močno ulilo tud neko grmenje je slišat,no upam pa da se do 18h izlije in da se cesta posuši pa da se vidimo gor :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne "pizdarije" pa so tuki na Ridah k jih drugje po Sloveniji ni?? :? :grrr in ovinkov podobnega kova je kar nekaj :grim (Marija Reka,Zatrnik,Gorjanci,...) sam krajanov, kot so nekateri Planinci pa ni veliko :grrr <_<

Povsod uveljaviti skrajni preventivni nadzor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes pa ne vem če se nam bo ratalo dobit gor,ker tukaj se je namreč kr močno ulilo tud neko grmenje je slišat,no upam pa da se do 18h izlije in da se cesta posuši pa da se vidimo gor :grim

To je moja sveta jeza, ker mi ugovarjate glede Rid :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pepe je zelo lepo napisal kot vedno, retorično in praktično zanimivo.

vendar se vseeno nagibam bol k tistemu kipu na sliki...to da so izruvali popolnoma lepo in lično ograjo, ki je kar vabila na postanek in žlobodranje in jo zamenjali s tistim kovinskim skropucalom, brez da bi uredili bankino Z EDINIM NAMENOM PREGANJAT MIROLJUBNE LJUDI ZBRANE NA POČIVALIŠČU mislim, da pove vse. Pravzaprav, bi se lahko policisti večkat sami ustavili med tam zbranimi motoristi in rekli kako besedo ali dve, ker zaleže tak pristop dosti več kot neka represija. Pa tudi Planinci bi lahko kdaj pa kdaj prišli pa kej rekli, pa ne z grožnjami, to bi blo verjetno normalno in bi se dalo dobit kako pametno rešitev in celo bognedaj bi lahko meli Planinci kej od tega... :grrr

Zato PEPE, tista tvoja slikca spomenika je dovolj zgovorna... :fredy: veš, jemljejo tu, jemljejo tam, prepovedujejo to, ograjujejo ono...graščak se redi, Demokratični podložnik pa je vsak dan siromašnejši. :D

:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težko je lepše in boljše napisati, kot je to storil PEPE. Mogoče bo komu kapnilo do možgančkov, v čem je problem.

Tole je javni forum in dokler bodo nekateri žalili policiste, krajane in drugačemisleče ter istočasno glorificirali GP-jaše in športni motorizem na javnih cestah, bomo drugi temu oporekali in jim poskušali dopovedati, da na javni cesti in v prometu niso sami. Se bodo že prepoznali, ane :grim Ko tega več ne bo, boste pa dobili mir v "svoji" temi. Vsaj z moje strani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je moja sveta jeza, ker mi ugovarjate glede Rid :devil:

švoh zaleže :D namreč ceste so suhe nevihtica je šla mimo tko da bo na ridah prav prijetno :grim

sam ne bi blo slabo zdej za ograjo postavt en kiosk s sladoljedom,mogoče čvapčiči,burekom in ohlajeno pijačo,nekaj gasilskih klopi kak ležalnik in nekaj tavelikih marel in zadeva bi lavfala :grim

lahko bi se mal zgledovali po drugih državah in si priborili kak tolar al pa evro

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...veš, jemljejo tu, jemljejo tam, prepovedujejo to, ograjujejo ono...graščak se redi, Demokratični podložnik pa je vsak dan siromašnejši. :D

:

Kot je pravilno ugotovil že Kalimero: ni pravice.

Mogoče bo komu kapnilo do možgančkov, v čem je problem...

Ne bo. Stavim gajbo pira. Če izgubim, bom zadovoljen :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no gdo pride na ride da vem kolk sladoljeda gor prpelat :?

Zame eno kanglco, pa ker me ne bo, se lahk z njo namažeš pa te poliže TC :D

..to da so izruvali popolnoma lepo in lično ograjo, ki je kar vabila na postanek in žlobodranje in jo zamenjali s tistim kovinskim skropucalom, brez da bi uredili bankino Z EDINIM NAMENOM PREGANJAT MIROLJUBNE LJUDI ZBRANE NA POČIVALIŠČU mislim, da pove vse. Pravzaprav, bi se lahko policisti večkat sami ustavili med tam zbranimi motoristi in rekli kako besedo ali dve, ker zaleže tak pristop dosti več kot neka represija. Pa tudi Planinci bi lahko kdaj pa kdaj prišli pa kej rekli, pa ne z grožnjami, to bi blo verjetno normalno in bi se dalo dobit kako pametno rešitev in celo bognedaj bi lahko meli Planinci kej od tega... :grrr

Namen je ena od najtežje dokazljivih stvari, zato me čudi, ko ti tako zelo veš, s kakšnim namenom so postavili tisto ograjo. Morda so le želeli preprečiti vožnjo po pesku in nametanje peska n avozišče, kar je skrajno nevarno.

PS: in če bi planinska delegacija ob sredah šla obiskat sando in motoriste na ovinku - potem bi vsi miroljubno začeli naenkrat vozit 20 km/h čez ovinke?

japajade... to lahk govoriš Mariji Pozsonec, ne pa nam tukaj. Ne podcenjuj nas :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bom raj nate počakala,imaš večji jezik od TCja :lol1:

ob sredah pa je sanda in ostali gor samo par minut tolk da se zberemo in krenemo na 3M :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zame eno kanglco, pa ker me ne bo, se lahk z njo namažeš pa te poliže TC :D

Kaj ti ne moreš nobene :blink: , bogi SymRu.... sej morda se bo tudi zate kaka bejba najdla v tem življenju .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!