Skoči na vsebino

Kacje ride II


Ice

Priporočene objave

Ne boste verjeli...ampak na ridah je tko fino k ni gledalcev in ostalih...ko ride samevajo...ko je tišina,in slišiš samo čivkanje ptičkov...pol pa klinc-kukr sm pršu gor sm vse pokvaru :kva2: :kva2: :naughty: :ninja:

hec, hec :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam so res ride 10X boljse ko ni gledalcev, ker zadnjic ko sem se peljal ceznje, je bilo spet polno mulckev in zijal na skalah in kar nekaj mahali pa navijali.

Ok zastopim ce se ustavijo motoristi tam in kako recejo in vrajmem da jih je veliko manj takih, ki se tam ustavljajo samo zato da potem zijajo kako drugi zvozijo The ovinek.

Ampak tisti "frajercki" ki pa pridejo gor z avti in potem vsi pametni in nedobudni gledajo iz skal kako bom/boste zvozili ovinek mi grejo pa res ornk na k.....

Takrat se peljem se bolj pocasi kot nedeljski voznik :OK:

Lp,Rock

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No...gledališče so zaprli...so pa zato naredili nove "tribune"... :closedeyes:

Ride so sexi ovinki. problem nastane, ko se tam zbere čreda. pol je stvar podobna Ambrusu. Pamet in razum zapustita prenekatero čelado, ki sameva med rameni. Čist brez glave. Se še kdo spomni nastopa "Hektorja" (naj mu bo zemlja rahla) na Nacionalni TV?

na žalost imamo Slovenci samo en dan na Grobniku. Da je žalost še večja, svojega "grobnika" nimamo. in ga še kakšno generacijo motoristov nebo.

to pa nebi smel bit izgovor za primitivizem ki se dogaja v ridah.

ta debata nima konca, vem, ampak pliz pliz pliz, mal več kulture.

Ride so sexi. škoda jih je za grupnega....

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno so tisti ki se gor pridejo naganjat za publiko, drugo so pa tisti ki pridejo tja na en "pir" pa na en "čik" pa na pogovor s somotorist prijatelji :OK: . Če me razumete.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na žalost imamo Slovenci samo en dan na Grobniku. Da je žalost še večja, svojega "grobnika" nimamo. in ga še kakšno generacijo motoristov nebo.

:topic: Dejte si dopovedat, da tudi če bi ga imeli, bi bila situacija na cestah enaka :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče bi bila pri "Grobniku", ki je tako drag, da si ga povprečen motorist težko ravno pogosto privošči..

Bi pa situacija definitivno bila boljša če bi imeli en Marof, ki je cenovno sprejemljiv praktično za vse, hkrati pa vseeno nudi možnost sprostit adrenalin. Zase sem 100%, da če bi bila v bližini ena taka pista, bi se velikokrat raje zapeljal tja kot npr. na Rakitno ali ride..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto sem se peljal čez Ride. Zhutraj tja, proti morju. Vse prazno. Na Ridah. Pa tudi drugje. Od CE do morja srečal 7 motoristov.

Popoldne pa je bilo motoristov več. In tudi Ride niso samevale. Je bila publika tam gori na skalnih tribunah.

Mene motili niso. Tisti ovinek sem zvozil, kot vem in znam in zame že ni več obstajal in publika tudi ne.

Osebno me gledalci tam ne motijo. V bistvu se mi smilijo, če je tisto posedanje na soncu na skalah zanje eden od bolj zanimivih trenutkov življenja.

:)

Dex, a ni v Krškem nekakšna pista?

Kaj je pa z njo narobe?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj vas tok moti če se gor zbirajo motoristi pa gledajo..pa dirkajo..če vam ni všeč pa greste proč..al je tak problem? :blink: jst kadar se ustavim se raje ustavim gor na vrhu..pa se še lepo usedem na ograjo in mam razgled po celih planinskih in ne sam na The Ovink..Tudi jst ko sm tam gor se peljem tudi po 10x gor pa dol sam ne zaradi gledalcev ampak zarad sebe..kr uživam v tem ko polagam in se sproti še učim voziti skoz ovinke(kot na dirkališču) :OK: drugače pa če je preveč folka tam gor grem pa raje na "Idrijske ride" naprej od Godoviča proti Idriji..so tudi ful zakon..pa še dolina je in zelo široka cesta :OK: pride tudi polno folka se vozit..sam pa ni gledalcev in če ma kdo rad mir mu jih priporočam..pa še bolj dolge so kot planinske in majo več ovinkov :)

Tko jst sm svoje povedal..zdej če je kdo lačen pa naj me poje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fora je da ti gledalci niso le motoristi(ko bi le bili),pride mularija gor z avti(parkerajo tko da te srat prime),se prinesejo "ribiške" stolčke, in alkoholne pijače ter ga gor žingajo...me ne moti če se ga pije...vendar...če na tistih skalah pride do prerivanja in da je vmes še alkohol...ja ni hudič da mi bo kdo pred motor padu :angry: ....al pa bo kakšen pogumnež,ki "ne upa" mi vrgu kj na motor...vpijejo že kot da so iz živalskega vrta ušli...vsaj učeraj so :BUA:

Naj pridejo gledat,tudi sam sem hodil...vendar se naj mularija začne obnašati

(pomojemmnenjusoravnozatozaprliTHEovinekkerjebilogorpolnotakihidijotovpress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dex, a ni v Krškem nekakšna pista?

Kaj je pa z njo narobe?

Je, Raceland.. Ko so začeli gradit sem se tega zelo razveselil, tako kot še mnogo drugih, ker smo vsi pričakovali, da bi pista slovenski Marof.. Ampak kmalu so prišle informacije, da je pista precej bolj zaprta kot Marof in sploh ni primerna za športne motorje.. Tako, da na podlagi teh inf. sploh še nisem šel pogledat. Se bom pa v kratkem vseeno zapeljal dol in sam preveril situacijo, mogoče ni tako kritična. Če se bo dalo normalno peljat gor, potem super :OK: Bom reden gost :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja učeri kr neki žvižgali in vpili :blink: jst sm se enkrat pelal gor pa dol pol sm šel do cerknice se mal pelat..pridme nazj vidim polno folka..pol sm se še enkrat pelal in pol gasss naprej..pol sm šel še enkrat po "Idrijskih ridah" in pol domov..

Lepa turca je bla :rolleyes:

Je, Raceland.. Ko so začeli gradit sem se tega zelo razveselil, tako kot še mnogo drugih, ker smo vsi pričakovali, da bi pista slovenski Marof.. Ampak kmalu so prišle informacije, da je pista precej bolj zaprta kot Marof in sploh ni primerna za športne motorje.. Tako, da na podlagi teh inf. sploh še nisem šel pogledat. Se bom pa v kratkem vseeno zapeljal dol in sam preveril situacijo, mogoče ni tako kritična. Če se bo dalo normalno peljat gor, potem super :OK: Bom reden gost :)

Mobikrog naprej od Novga mesta..Cerklje ob Krki..je tud eno dirkališče.. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mobikrog je zelo zdelana proga in vse prej kot varna za motoriste.. Pa itak ga bodo v roku enega mesca začeli rušit, kolikor je meni znano, ker bo vojska imela nekaj tam.. Je sploh odprt še?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2DEX: btw kar se racelanda tiče. 3 ovinke imaš,ki jih lahko "kulturno" zvoziš, ostalo je pa premetavanje motorja sem ter tja (1,2,prestava). Za trenirat kondicijo in tehniko ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mobikrog je zelo zdelana proga in vse prej kot varna za motoriste.. Pa itak ga bodo v roku enega mesca začeli rušit, kolikor je meni znano, ker bo vojska imela nekaj tam.. Je sploh odprt še?

mobikrog je še odprt ker smo se včeraj vozili (če še v najem dajejo ne vem ker smo šli noter skozi ograjo)

raceland pa je zelo majhen, niti približno primeren za ss motorje, ciljna ravnina je dolga max 30m

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2DEX: btw kar se racelanda tiče. 3 ovinke imaš,ki jih lahko "kulturno" zvoziš, ostalo je pa premetavanje motorja sem ter tja (1,2,prestava). Za trenirat kondicijo in tehniko ok.

No saj nekaj takega sem tudi jaz slišal..

Za probat enkrat bo, če ne drugega da mal tehniko zvadim :) Kej veš, če se da med tednom it na pisto vozit, je kdo tam? Ali je vse samo po predhodnem dogovoru?

mobikrog je še odprt ker smo se včeraj vozili (če še v najem dajejo ne vem ker smo šli noter skozi ograjo)

raceland pa je zelo majhen, niti približno primeren za ss motorje, ciljna ravnina je dolga max 30m

Potem pa ta vikend destinacija Mobikrog :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno so tisti ki se gor pridejo naganjat za publiko, drugo so pa tisti ki pridejo tja na en "pir" pa na en "čik" pa na pogovor s somotorist prijatelji :OK: . Če me razumete.

Seveda, patetični so tisti, ki se hodijo gor družit. .) Je veliko več boljših, primernih krajev, placev kjer se debatira,kadi, pije itd.. Zato se ni treba peljat na ride.. Če grem se vozim, za ostale me pa boli k., če je publika ali če je ni

Popravljeno . Popravil Original-One
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne bit spet ..... :angry:

Se strinjam...tistmu k ride ne sedejo nej se jih na široko izogiba...konc debate :evilgrin: :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam...tistmu k ride ne sedejo nej se jih na široko izogiba...konc debate :evilgrin: :evilgrin:

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ne gre za to, ali komu ride sedejo al' ne. Tam je reginalna cesta. Pika. Divjanje z motocikli (ali pa katerimkoli drugim prevoznim sredstvom) tam predstavlja ogrožanje varnosti, tako lastne, kakor tudi varnosti drugih.

Sekundarno predstavlja neformalno motociklistično udejstvovanje tam obremenitev za okolje, tako s strani obiskovalcev, ki za seboj pustijo svinjak, pa tudi okoliški prebivalci imajo vso pravico do svojega miru, čemur hrumenje motociklov nikakor ne pripomore.

Kdor tega ne razume, naj naredi vsem državljanom RS uslugo in naj proda motocikel, vrne vozniško dovoljenje na pristojno UE in odide na psihiatrično zdravljenje... morda se mu sčasoma stanje toliko izboljša, da bo nekoč celo znal uživati v motociklizmu. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda, patetični so tisti, ki se hodijo gor družit. .) Je veliko več boljših, primernih krajev, placev kjer se debatira,kadi, pije itd.. Zato se ni treba peljat na ride.. Če grem se vozim, za ostale me pa boli k., če je publika ali če je ni

Jaz pridem gor zaradi obojega. Ride so fajn za vozit, so pa fajn tudi za kakšno reči.. Fora je v tem, da so ride točka, na katero se odpraviš kot ti je dolgčas, ker boš zagotovo srečal koga znanega, tudi med tednom, kakšno rekel z njim in se nato odpravil še na kakšno krajšo turco skupaj. Hkrati pa so neka nevtralna stična točka, ko se menimo s folkom iz Logatca, Postojne, ipd. Ponavadi se dobimo na ridah im potem odrinemo kamorkoli že :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je, Raceland.. Ko so začeli gradit sem se tega zelo razveselil, tako kot še mnogo drugih, ker smo vsi pričakovali, da bi pista slovenski Marof.. Ampak kmalu so prišle informacije, da je pista precej bolj zaprta kot Marof in sploh ni primerna za športne motorje.. Tako, da na podlagi teh inf. sploh še nisem šel pogledat. Se bom pa v kratkem vseeno zapeljal dol in sam preveril situacijo, mogoče ni tako kritična. Če se bo dalo normalno peljat gor, potem super :OK: Bom reden gost :)

www.raceland.si za tiste, ki še ne vejo za to stran

raceland je prvinsko namenjen za go-kart stezo, za kar je tud še najbolj primeren, obožujejo ga pa tud supermotaši, ki pridno trenirajo gor (zanimivo za gledat), po besedah (nepreverjeno) se baje dosegajo gor hitrosti tud do 120 km/h, kolk je to res ne vem...

če pa so bli drifterji gor, bi se po moje zadovoljil tud kaki motoristi, predvsem tisti, ki niso prevozili že tisoče kilometrov na pisti, za 125-ke se mi zdi tud še kar primeren

mobikrog je pa pač mobikrog, mislm, da vsi vejo kakšno je stanje, no včeraj sm ga tud sam preveru...še vedno pa je bolš kot pa nekje po cesti terat, ko nikol ne veš, kje se kak avto naserje al pa še hujš traktor al pa kj podobnga...

kako je z ridami ne vem, definitivno so zelo popularen cestni odsek, ampak kdor bo reku, da se po določenem delu ceste ne pelje rad, se bo zlagau, nekateri ga pač prevozjo večkrat, drugi uživajo samo takrat, ko se peljejo mimo...očitno pa so ostali (ne)motoristi pogruntal, da se tam vse večkrat pelje vse več motoristov in ker je to atraktivno, grejo kakšno nedeljo 'mal' pogledat...tako se začne in nadaljuje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ne gre za to, ali komu ride sedejo al' ne. Tam je reginalna cesta. Pika. Divjanje z motocikli (ali pa katerimkoli drugim prevoznim sredstvom) tam predstavlja ogrožanje varnosti, tako lastne, kakor tudi varnosti drugih.

Sekundarno predstavlja neformalno motociklistično udejstvovanje tam obremenitev za okolje, tako s strani obiskovalcev, ki za seboj pustijo svinjak, pa tudi okoliški prebivalci imajo vso pravico do svojega miru, čemur hrumenje motociklov nikakor ne pripomore.

Kdor tega ne razume, naj naredi vsem državljanom RS uslugo in naj proda motocikel, vrne vozniško dovoljenje na pristojno UE in odide na psihiatrično zdravljenje... morda se mu sčasoma stanje toliko izboljša, da bo nekoč celo znal uživati v motociklizmu. :OK:

NO COMMENT...kot da ne bi bil motorist...ampak nek jezen okoliški vaščan...pa kaj ti misliš da vsi ki pridemo na ride tam tiščimo do onemoglosti al kaj...jest se sportsko turisticki zapeljem 2x gor pa dol pol se pa ustavm pa kksno recm in to je to....LOL ce pa vascanom kej ni prow nej pa kr AKRAPOTA tožijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam...tistmu k ride ne sedejo nej se jih na široko izogiba...konc debate :evilgrin: :evilgrin:

@frips: najbrž je tisto o situaciji res.

@dex: it na Grobnik res ni zastonj. ampak, ride so cesta. grobnik je dirkališče.

o izogibanju rid, pa tole. če se čez bloke odkotalim do kočevja in čez ljublajno protii domu, skoraj moram čez ride. celo v veselje mi je. če se s tolmina vračam čez idrijo, se mi zgodi isto. pač odličn kos ceste na poti domow. Vendar predlani rid nisem prevozil, brez da bi me na vrhu preverila policija. ne spomim se tiočno, a je blo to 5krat al 6 krat. kasneje sm se vračal čez rakek.

bedno je, da se moramo izogibat cestam zaradi nekulturnih primitivcev. ko da nedeljski vozniki s klobuki niso dovolj....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!