Skoči na vsebino

Kacje ride II


Ice

Priporočene objave

@dex: it na Grobnik res ni zastonj. ampak, ride so cesta. grobnik je dirkališče.

Seveda in to mi je popolnoma jasno. Zato pa na Ridah ne vozim tako kot bi vozil na grobniku, ampak cesti in prometu primerno. So pa ride kljub temu eden redkih placov, kjer je na kupu za odpeljat kar ene par lušnih ovinkov. In glede na to, da se kdaj rad peljem tudi na tak način so ride pač ta izbira, ker druge možnosti ravno ni na voljo v okolici. To pa še ne pomeni, da vozim po ridah tako kot bi peljal na dirkališču, zdaleč ne.

Je pa dejstvo, da tudi če bi imeli Grobnik v Sloveniji, si ne bi mogel privoščit hodit ke vozit, ker je za povprečnega motorista tak špas enostavno predrag. Ravno zato pa sem napisal, da pogrešam eno u izi pisto v stilu Marofa, ki je vseeno dovolj, da greš gor malo sprostit adrenalin in hkrati dovolj dostopna vsakomur, tudi v primeru večkratnih obiskov :)

Še enkrat pa povdarjam, da rid nikakor ne enačim z dirkališčem, kakor tudi vožnje po njih ne s tisto na dirkališču.

LP, DeX

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

too :OK: te 100% podperam!!! Imaš čisto prav!!!! Poglejte makaronarje... kok pist imajo... pa se bol malo furajo-> cene??? da te kap!!! Pa ni samo to strošek! Kaj pa gume???

isto bi bilo pri nas!!!! pol bodo pa šli za eno uro na pisto (drago plačali) in jih tam znucali... in spet nove gume...

oj jejj ko bi Vi vedeli kaj sem Jaz vse počel na Ridah s svojo Mito Cagivo ene 6 let nazaj... in ostali takrat...

Popravljeno . Popravil MteByKer82
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dex... pridi enkrat po koncu izpitnega obdobja do mene... bova šla pogledat malo na Gerovo... je tam tut precej fajn cesta ;)

Lp Burnout

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drgac pa na ridah je tko da gre vecina motoristov sam ces zato k je to edina cesta do morja (razen avtoceste seveda) jst pa verjetno tut se kr neki drugih gre pa tut parkrat gor in dol ter se pol se mal ustavi ksno rece in odpelje naprej po svoje tko da tut ce stavjo nevem kake ograje in use nebojo nc nardili k se zmeri bodo hodili motoristi proti morju po tej cesti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

spet en kup nabijanja u prazno .)

uglavno danes je blo kr fajn gor,vidla nekaj folka po dolgemu času,spoznala eno fejst motosvetovko

mal podebatirala in to je blo to za zaključek današnje fure :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

spet en kup nabijanja u prazno .)

uglavno danes je blo kr fajn gor,vidla nekaj folka po dolgemu času,spoznala eno fejst motosvetovko

mal podebatirala in to je blo to za zaključek današnje fure :OK:

hvala... :004 tut tebe je blo lepo spoznat... :OK: :OK:

drugač pa ja, je blo kr fino gor...bo še kdaj treba it... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak, da je blo fino gor, konec koncev so to zloglasne ride :D

Dex... pridi enkrat po koncu izpitnega obdobja do mene... bova šla pogledat malo na Gerovo... je tam tut precej fajn cesta ;)

Lp Burnout

Ni problema, poznam tisto cesto, sem šel že parkrat tam čez :D Kot si rekel, samo da gredo izpiti skozi, pa pridem frgazarje spucat :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pridem gor zaradi obojega. Ride so fajn za vozit, so pa fajn tudi za kakšno reči.. Fora je v tem, da so ride točka, na katero se odpraviš kot ti je dolgčas, ker boš zagotovo srečal koga znanega, tudi med tednom, kakšno rekel z njim in se nato odpravil še na kakšno krajšo turco skupaj. Hkrati pa so neka nevtralna stična točka, ko se menimo s folkom iz Logatca, Postojne, ipd. Ponavadi se dobimo na ridah im potem odrinemo kamorkoli že :)

True :grim

@frips: najbrž je tisto o situaciji res.

@dex: it na Grobnik res ni zastonj. ampak, ride so cesta. grobnik je dirkališče.

o izogibanju rid, pa tole. če se čez bloke odkotalim do kočevja in čez ljublajno protii domu, skoraj moram čez ride. celo v veselje mi je. če se s tolmina vračam čez idrijo, se mi zgodi isto. pač odličn kos ceste na poti domow. Vendar predlani rid nisem prevozil, brez da bi me na vrhu preverila policija. ne spomim se tiočno, a je blo to 5krat al 6 krat. kasneje sm se vračal čez rakek.

bedno je, da se moramo izogibat cestam zaradi nekulturnih primitivcev. ko da nedeljski vozniki s klobuki niso dovolj....

Lahko pa greš čez strmico ali pa na unec in potem za PO....veliko je poti...če se to želi :grim

Dex... pridi enkrat po koncu izpitnega obdobja do mene... bova šla pogledat malo na Gerovo... je tam tut precej fajn cesta ;)

Lp Burnout

Jst bi tut šu....kakšen vikend... :)

spet en kup nabijanja u prazno .)

uglavno danes je blo kr fajn gor,vidla nekaj folka po dolgemu času,spoznala eno fejst motosvetovko

mal podebatirala in to je blo to za zaključek današnje fure :OK:

Se mi dozdeva da je vsako leto isto...pozna pomlad-na vrsti je pluvanje po ridah ;)

Sm bil dns tut gor...dopoldne šu na čik in nazaj...nobenega priganjanja(razn od planine do grčarevca B) )...torej sm še en dokaz da se gor ne hodi SAMO "dirkat" :whistle: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KATASTROFA!!! :headbang: kaj, ko bi se raje malo bolj posvečali seksu in se prenehali obremenjevati s "Kačjimi ridami". Je morda že kdo opazil, da se gor zbirajo pravzaprav večinoma samo omejeni prepotentni primerki, ki zase trdijo, da so motoristi???

Sčasoma vsakdo odraste... Škoda le, da morajo zaradi odraščanja nekaterih trpeti nič dolžni okoliški prebivalci. :hmm: Planinske ride niso dirkališče, dajte si to že dopovedat!!! :slap:

PikiJapok,daj ti k nis omejen prepotenten primerek ,pošlji kakšno fotko gor kaj si ti dregnu med tem k smo bli nekateri na ridah :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst bi tut šu....kakšen vikend... :)

Seveda se bomo zmenli :OK:

Sam malo me bo treba počakat.. ker vseeno moram prej fax poštimat ;)

Ob priliki ponovno dodam slike Gerovo

Lp Burnout

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem bil gor ob 7.40, sem bil skoraj sam, 2x gor pa dol, pa nazaj domov :OK: .

PS: Glede raznega nabijanja tu notri. Saj meni tudi ne paše, če mi kdo soli mojo pamet, ampak...

Pa še to. Lepo se je gor pripeljat, pa spoznat nove motoriste, prijatelje, če pa vidiš še kakšnega racerja potem pa sploh..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PikiJapok,daj ti k nis omejen prepotenten primerek ,pošlji kakšno fotko gor kaj si ti dregnu med tem k smo bli nekateri na ridah :eek:

Kaj sem jaz dregnu ko ste b'li vi na ridah, si lahk' ogledate v albumu. .) Včeraj sva se tudi midva peljala čez ride. Na tribunah sta sedela nek atej in sinek, spodaj na makadamu pa je bilo nekaj motoristov, na poti navzgor pa sva srečala še enega dol prihajajočega zelenega ninđo (ogrog 6-ih). Šla sva v "Avio" v Postojno (letališče) na pizzo, spila kofe, nato pa sva se zapeljala domov in se ljubila.

Po ridah pa sva lepo počasi odpeljala in nisva motila prebivalcev Planine... Morda še pojasnilo zakaj sem proti divjanju na ridah (pa tudi divjanju nasploh). V Logatcu imamo kar nekaj motoristov, ki večino motorističnega časa zabijejo (oz. so zabili) na ridah, kjer kao grmijo in kur'jo gume in ne vem kaj še... In potem (na srečo ne jaz) se kolega z Africo Twin pelje po ridah v Postojno s punco, umirjeno in nedeljsko, ga pohopsajo policisti ker je na zgornji (levi) šikani povozil polno črto in plača ko budala zaradi kretenov, ki se ne znajo obnašat na cesti.

Ja - taka je ta reč. Zaradi nekaj prepotentnežev so ride postale "preklete". Domačini na cesto nastavljajo "mine", policisti pa zaračunavajo po "random funkciji". Najebejo ga pa navadno tisti, ki s temi prepotentneži nimajo nobene veze.

Nekdo je prej komentiral, da kot da ne bi bil motorist. Kot da ne bi bili motoristi se obnašajo ravno kamikaze, ki so povzročili, da se motoristi rid izogibamo (gremo pred Planino na Unec potem pa ob AC in pod Kaličem proti Postojni)) - saj nikoli ne veš, kdaj te bo čisto po naključju snel kak policist ali pa razpenjeni domačin s kanto olja... Toliko o tem, koliko koga skrbi za sobrate motoriste. Seveda pa se ti o katerih govorim žal niso sposobni zamisliti nad svojim početjem... večinoma gre namreč za infantilne osebke s kompleksom premajhnega tiča... :doze:

Popravljeno . Popravil PikiJapok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj sem jaz dregnu ko ste b'li vi na ridah, si lahk' ogledate v albumu. .) Včeraj sva se tudi midva peljala čez ride. Na tribunah sta sedela nek atej in sinek, spodaj na makadamu pa je bilo nekaj motoristov, na poti navzgor pa sva srečala še enega dol prihajajočega zelenega ninđo (ogrog 6-ih). Šla sva v "Avio" v Postojno (letališče) na pizzo, spila kofe, nato pa sva se zapeljala domov in se ljubila.

Po ridah pa sva lepo počasi odpeljala in nisva motila prebivalcev Planine... Morda še pojasnilo zakaj sem proti divjanju na ridah (pa tudi divjanju nasploh). V Logatcu imamo kar nekaj motoristov, ki večino motorističnega časa zabijejo (oz. so zabili) na ridah, kjer kao grmijo in kur'jo gume in ne vem kaj še...In potem (na srečo ne jaz) se kolega z Africo Twin pelje po ridah v Postojno s punco, umirjeno in nedeljsko, ga pohopsajo policisti ker je na zgornji (levi) šikani povozil polno črto in plača ko budala zaradi kretenov, ki se ne znajo obnašat na cesti.

Ja - taka je ta reč. Zaradi nekaj prepotentnežev so ride postale "preklete". Domačini na cesto nastavljajo "mine", policisti pa zaračunavajo po "random funkciji". Najebejo ga pa navadno tisti, ki s temi prepotentneži nimajo nobene veze.

Nekdo je prej komentiral, da kot da ne bi bil motorist. Kot da ne bi bili motoristi se obnašajo ravno kamikaze, ki so povzročili, da se motoristi rid izogibamo (gremo pred Planino na Unec potem pa ob AC in pod Kaličem proti Postojni)) - saj nikoli ne veš, kdaj te bo čisto po naključju snel kak policist ali pa razpenjeni domačin s kanto olja... Toliko o tem, koliko koga skrbi za sobrate motoriste. Seveda pa se ti o katerih govorim žal niso sposobni zamisliti nad svojim početjem... večinoma gre namreč za infantilne osebke s kompleksom premajhnega tiča... :doze:

Torej na kratko rečeno...moti te to da ne uživajo vsi na motorju tako kot ti...dj povej še kako si brišeš rit da bom od zdaj naprej počel tako kot ti....da ne boš jezen no.. :slap: :slap:

Kar se tiče prevoza polne črte...jo je vam prevozil in ga ni nihče silil...ali pač? :hmm:

kar pa se tiče zbiranja gor...povedano že 100x...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So bile že žrtve na tem odseku in še naprej bodo, pa še to ni blo po svoji krivdi pač pa zaradi namerno razlitega olja..Posledica-policija večkrat tam kontrolira..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja...na ridah policaji ne ahtajo samo motoristov ampak tudi domačine ki polivajo cestišče z vsem kar je nagajivo za varno vožnjo.

Grem...na ride na en čik...uživat tišino...dns si to lahko prvoščim :P ... :evilgrin: :evilgrin:

@PikiJapok:in zakaj tako ne maraš policajev?in mimogrede kje iz logatca si?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej na kratko rečeno...moti te to da ne uživajo vsi na motorju tako kot ti...dj povej še kako si brišeš rit da bom od zdaj naprej počel tako kot ti....da ne boš jezen no.. :slap: :slap:

Kar se tiče prevoza polne črte...jo je vam prevozil in ga ni nihče silil...ali pač? :hmm:

kar pa se tiče zbiranja gor...povedano že 100x...

Če bi malenkost bolj pozorno prebral, bi dojel o čem govorim. Še enkrat bom ponovil: ride niso dirkališče. Pika. Tam je regionalna cesta, na kateri naj bi se odvijal (normalen) promet. Motociklisti s svojim zbiranjem na ridah povzročajo nevarnost in predvsem škodujejo ugledu ostalih motociklistov. Saj ni tako težko razumeti. Le malo je treba aktivirati tisto sivo celico v glavi... .)

Glede prevožene polne črte: jo je res sam prevozil... Ampak, če se spodaj ne bi zbirali objestneži in drekali z motocikli skoraj vsakodnevno, tam zgoraj policisti ne bi kot krokarji čakali na vsako napako. Ampak... Po tvoje je prav, da on plača ... Po tvoje je prav, da se neizkušen voznik ubije na oljnem madežu, ki ga kmet zlije na asvalt... Kaj bi to tebe brigalo, kaj ne? To pa ja res nima nič opraviti z vsakodnevnim (nepotrebnim) hrumenjem motorjev po ridah...

Glede brisanja riti pa tako: ko boš nehal nositi pleničke, ti bom pokazal, kako se obriše rit, do takrat pa se ti ni treba pretirano obremenjevati s tem... Da ne boš pretirano obremenjeval tiste sive celice. .)

EDIT: /me ne da ne mara policajev. Nasprotno, celo nekaj kolegov nosi modro uniformo. Ne vem, od kje ti ideja, da ne maram policistov. Ne maram objestnežev, ki se ne znajo obnašati na cesti. To je pa bistvena razlika.

Popravljeno . Popravil PikiJapok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh Snoopy... saj si razumel, kaj je PikiJapok hotel povedat...

Ampak je lažje zaigrat nevedneža in ignoranta.

Popravljeno . Popravil ernessto73
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim da gre tole že višek čez rob

prvo kot prvo ne vem od kje vam ideje da ride polivajo z oljem,brez dokazov so to le neka prazna ugibanja in klatenja prazne slame ter tisto med babami kaj je katra rekla,..

kot drugo naj povem za tisti primer lanskega leta ko se je ubil motorist,zaradi olja na cestišču,oziroma zaradi svoje slabe previdnosti ali pa mogoče res zaradi olja na koncu pa je bila kriva zaščitna ograja,..

skratka da je bilo tisto olje namerno polito ni nobenih dokazov in policaji tudi najbrž niso našli dokazov,čist možna pa je varjanta da je bilo tisto olje iz motornega kolesa nekega tujca ki je ravno na tem mestu pogrnil nekaj ur preden se je ta nesrečnik smrtno poškodoval na istem mestu.Tkole da tale teza da nekdo poliva olje,ne vem če ravno drži,upam da ne,ker ne vem kakšen človek more to bit da bi to počel.

In ride res niso dirkališče,čist logično,sej v bistvu večina vozimo po predpisih oziroma skozi določene ovinke še veliko nižje predpisom z The ovinkom vred.

In še enkrat tistim ki ride ne odgovarjajo,naj si izberejo drugo pot, ki jih je veliko.Konc koncev ni nobena umetnost zavit za strmico pa jit mimo nje do postojne ali pa magar nad the ovinkom ven in se rešte the ovinka in zijal oz kar koli vas že moti.

Kaj se dns dobimo kej gor,če nau dežja :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najebejo ga pa navadno tisti, ki s temi prepotentneži nimajo nobene veze.

ja potem pa najbolje, da prodaš to enduro..si kupiš cestaka in se začneš gonit po ridah! 98% garantirano, te potem policaji ne bodo nikoli več ustavli...!

Kaj se dns dobimo kej gor,če nau dežja :hmm:

hmm....dež bo... :( :cry: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh Snoopy... saj si razumel, kaj je PikiJapok hotel povedat...

Ampak je lažje zaigrat nevedneža in ignoranta.

Itak :devil:

PikiJapok:ko bom odstavil plenice se torej oglasim pri tebi :P ...drugač pa...ja ride niso dirkališče-vendar to še ne pomeni da se moram čez njih pelat kot po jajcih-vožnja z motorjem mi je ravno zato všeč,ker se na njem lahko nagibaš in polagaš, in na ridah...ne vem če je kakšen ovinek katerega lahko prevoziš z več kot 90km/h.

Se pa strinjam da se najde vedno kakšna kamikaza...saj ni nujno da je motorist,veliko je avtomobilov ki vozijo po nasprotnem voznem pasu...

Sm bil zdle u senožečah pa nazaj...obakrat se ustavu na ridah...prov lepo je gor :blush: ,pa govorte kar hočte...

In...ja...dež bo...oz.je že... :yawn:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

In še enkrat tistim ki ride ne odgovarjajo,naj si izberejo drugo pot, ki jih je veliko.Konc koncev ni nobena umetnost zavit za strmico pa jit mimo nje do postojne ali pa magar nad the ovinkom ven in se rešte the ovinka in zijal oz kar koli vas že moti.

...

Prebivalci Planine pa naj se izselijo ali pa naj si kupijo čepke za ušesa, otroke pa naj pripnejo na ketno, da ne bodo ko brez glave po cesti skakal... Kdo jim je pa kriv, da so pred 50-imi in več leti postavli bajte ravno v bližini rid, ki so vendar od vekomaj namenjene nikomur drugemu kot motoristom. :OK:

Itak :devil:

PikiJapok:ko bom odstavil plenice se torej oglasim pri tebi :P ...drugač pa...ja ride niso dirkališče-vendar to še ne pomeni da se moram čez njih pelat kot po jajcih-vožnja z motorjem mi je ravno zato všeč,ker se na njem lahko nagibaš in polagaš, in na ridah...ne vem če je kakšen ovinek katerega lahko prevoziš z več kot 90km/h.

Se pa strinjam da se najde vedno kakšna kamikaza...saj ni nujno da je motorist,veliko je avtomobilov ki vozijo po nasprotnem voznem pasu...

Sm bil zdle u senožečah pa nazaj...obakrat se ustavu na ridah...prov lepo je gor :blush: ,pa govorte kar hočte...

In...ja...dež bo...oz.je že... :yawn:

Lahk' pa prideš kdaj na kak pir (namest' na ride)... Pa kako rečemo v bolj prijateljskem tonu. .)

Sicer pa, 'maš prow... Dež bo... oz. je že... 'bemtiš.

Popravljeno . Popravil PikiJapok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Otroci nimajo kaj po cesti skakat...avtoigračke niso za na cesto...to so še mene navadl pa da njih ne bojo :lol1:

Na pir...zmenjen če bom peš...u lunco??

Sj to ni blo nč sovražno rečeno...sam pač...mava različna mnenja in poglede...razumljivo...sj sm zate vrjetn še en prepotenten mulc ki ne ve kako je ko imaš probleme z emšom :yea1: B)

Mal heca...zdj pa djte prosm mir in se ne kragat čez ride k ne bo nč bolš...zmenjeno???Zmenjeno!!!!!!!!!!

;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pa strinjam da se najde vedno kakšna kamikaza...saj ni nujno da je motorist,veliko je avtomobilov ki vozijo po nasprotnem voznem pasu...

Včeraj okrog pol šestih, ko sem se spuščal po ridah, je pripeljal po obvoznici avtomobilst in kar naravnost čez ovinek, cel na mojem pasu ... Če bi prišel namesto mene navzdoll gdo drug z malo večjo hitrostjo ne vem kako bi se to izšlo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prebivalci Planine pa naj se izselijo ali pa naj si kupijo čepke za ušesa, otroke pa naj pripnejo na ketno, da ne bodo ko brez glave po cesti skakal... Kdo jim je pa kriv, da so pred 50-imi in več leti postavli bajte ravno v bližini rid, ki so vendar od vekomaj namenjene nikomur drugemu kot motoristom. :OK:

Lahk' pa prideš kdaj na kak pir (namest' na ride)... Pa kako rečemo v bolj prijateljskem tonu. .)

Sicer pa, 'maš prow... Dež bo... oz. je že... 'bemtiš.

Kar se tiče prebivalcev Planine,ne klamfat take neumnosti no,kakšne čepke kurac in kakšno ketno ne mi s takmi srat :headbang: Potem takem bi si morali prebivalci Rakeka zaradi železnice nabavti tono čepkov ali še bolje bi bilo če bi železnico kr ukinili,konc koncov je veliko smrtnih žrtev tudi na nezavarovanih železniških prehodih,in kdo mi je kriv da od moje bajte stran kakih 700metrov stoji cerkev katere zvonovi me zbudijo vsako nedeljo že na vse zgodaj zjutraj in kdo je kriv vasi Šenčur na gorenskem,da avioni ko pristajajo na Brnik letijo nad njihovimi hišami in spučajo tak zvok da se šipe tresejo in to se ne dogaja samo ta čas ko je moto sezona na vrhuncu se pravi tja 4-5mesecev pa še to povečini za vikende pa še to takrat kadar ni dežja :P

tko da ne mi ga srat s takimi bedarijami.zaradi enga ki ga pač to moti je potegnu za sabo še ostale ki nimajo pametnejšega dela kot se ukvarjat s tem.Sama pa imam kolegico ki živi gor nad cesto nekje nad pošto pa sem bila pri njej na terasi in sve debatirale kolk jo moti hrup motorjev glede na to da se na terasi lepo sliši,in je rekla da sploh nima za mar in da jo nič ne moti,pa ni mojih let in je precehj starejša,.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar sem si jaz včeraj ogledoval, madež v prvem desnem ovinku ( Postojna-Planina ) pod The Ovinkom, narejen namerno, točno na pravi liniji. V petek ga ni bilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!