Skoči na vsebino

Kacje ride II


Ice

Priporočene objave

V soboto sem sprobal mokre Ride...

...drseče in zanimivo :kva2:

Pol pa, ker ni blo nobenga, sem poklical sando7, pa sva se mal posončla v "lokalni" oštariji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oh Tc, da ne bo tebe kdo sankcioniral...

Yo deklič, ne se usajat,

AMPAK:

FAKT 1: PLANINA ni dirkališče

FAKT 2: Vsak ki zdrsne na Planini potencialno ogroža OSTALE udeležence v prometu tako motoriste kot avtomobiliste.

FAKT 3: NESPOSOBNI POLICAJI! Dva tri stacionarne radarje nabiješ na Planino in pošiljaš položnice (kar bo verjetno zaživelo po 1.1.05 in novim ZVCP)

FAKT 4: RESPECT do vsakega, ki pelje Planino po kolenu pri 40 km/h ali pri 90 km/h, DEJSTVO pa je glej FAKT 1.

FAKT 5: RESPECT do vseh, ki vozijo hitro in v mejah svojih in motorjevih zmožnosti, predvsem pa RESPECT do vseh, ki so ohranili cel motor in sebe do konca sezone. Sploh pa takoj za mejo obstaja Grobnik.

FAKT 6: Znanec (bežni, ampak jebat ga še vedno ne popolni neznanec) je 2-3 leta nazaj končal z EKG ravna črta, na izstopu iz zadnjega ovinka pred dolgo ravnino, vkleščen med betonski steber in motor.

Hja jeba je da država nima svojega dirkališča, jeba je slaba infrastruktira in ceste, ... in jeba je, da se matadorji na planini nekako očitno niti ne zavedajo v celoti, da je kultna cesta dobrega asfalta in lepih ovinkov, postala navadna greznica bitumenskih zalivk, s tem pa prekleto nevarna za njih in ostale.

OK, folk zdej pa navali!

ZtH! :P

P.S.: Ne drugim v tako mračnem tonu grozit, ... je več kot nepotrebno. Nekako smo nekateri tukaj več kot samo par mesecev in če bi se vsi pogovarjali-usajali na tvojem nivoju, bi bilo zto bolj patetično kot ne.

P.P.S.: argumenti in ne moč, strpnost in ne koleričnost, in nenazadnje sožitje ne glede na različne poglede na življenje in motorje. V stilu 100 ljudi 100 čudi, 100 žena 200 sisa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Usajanje....imamo policaje?...imamo......torej vsak naj počne za kar je usposobljen in to je to....zaradi gledalcev...je posledično več....pokaži kaj znaš....je več nesreč...je več policajev....če bi se zbirali v kakšnem lokalu teh problemov ne bi blo.. Zbiranje na Ridah in pametovanje in provociranje....to smo že obdelali.

Nestrpnost...jest sem nestrpna že celo življenje, pa kaj?

Dirkališče in Ride......če ni gledalcev...tudi postavljanja amaterjev ni.

Kaj misliš, da si edini, ki koga pozna ki je umru na motorju in naj bom sedaj tiho...ne bom...poznala sem jih kar nekaj...pa kaj?...zarad tega ne pričakujem od tebe, da boš tiho, ko bom pametovala o varnosti na cesti.

Če misliš, da bosta unadava, ki bi jih TC sankcioniral, zaradi njegove graje vozila po predpisih...si močno naiven...90% ljudi je zmedenih (majhen/velik ego, kompleksi, precenjevanje, nastopaštvo....)in vse kar lahko naredim (ker se jih nobena beseda ne dotakne) je da pazim nase, da se takim bebcem izognem....in si oddahnem, ko se razleti v drevo ali ograjo in ne vame...se grdo sliš?...pa kaj? Še vedno se lahko odločim in hodim peš.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... in naj bom sedaj tiho...ne bom...poznala sem jih kar nekaj...pa kaj?...

Nope osnova komunikacije je pusti vsakemu da pove svoje mnenje, toliko bolje če ima kakšen pameten argument.

Tako da heja, nisem, ne mislil, ne natipkal, da naj bo kdo tiho, ampak usajanje brez osnove na ljudi, ki drugače mislijo? Hmmm, ... draga dama, sej ne vem. če se lahko spomniš (ker ne vem koliko pomladi šteješ) ampak nekoč v neki prejšnji državi je obstajal rahlo zajeban 133. člen KZja.

Hmm, pravim samo, da so razlogi za in proti, pravim samo kar se mene in TCja (očitno po njegovem pisanju) in še koga drugega tiče, je tistih racionalnih razlogov proti razkazovanju na ridah, ali katerikoli javni cesti več kot tistih, ki bi nas pripravili do tega, da bi za vsako ceno odobravali določena početja posameznikov.

Se pa strinjam s tvojo teorijo o gledalcih, potenciranju razkazovanja in neučinkovitosti policajev. Stvar, ki mi manjka je samo razlog, kaj je tako dobrega na tistih cca. 10ih ovinkih polnih bitumna?

ZtH! :P

P.S.: Ne boš verjela, to isto vprašanje me muči že 6 sezon in prevoženih cca. 80k km od kar vozim. Pa mi še vedno ne potegne. :lol:

P.P.S.: Malo manj agresije v komunikaciji, malo več argumentov, pa se bo s tabo morda še kdaj dalo celo v živo kakšen stavek spregovoriti. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj še jaz nekaj napišem, da boste potem še mene pohodli. Letos sem bil relativno velikokrat na ridah. Videl sem jih par ko so zgrnili, za nekaj jih vem, da doma tudi priznati niso upali. Med njimi je najbrž tudi moj sin.

Dejstvo je, da se eni ves čas igrajo. Problem pa je ker s tem ogrožajo tudi ostale in istočasno prispevajo s svojim ravnanjem k skupni podobi vseh motoristov.

In bog ne daj, da komu kaj rečeš.

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FAKT 1: PLANINA ni dirkališče

FAKT 2: Vsak ki zdrsne na Planini potencialno ogroža OSTALE udeležence v prometu tako motoriste kot avtomobiliste.

Se popolnoma strinjam. Točno tako je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj še jaz nekaj napišem, da boste potem še mene pohodli. Letos sem bil relativno velikokrat na ridah. Videl sem jih par ko so zgrnili, za nekaj jih vem, da doma tudi priznati niso upali. Med njimi je najbrž tudi moj sin.

Dejstvo je, da se eni ves čas igrajo. Problem pa je ker s tem ogrožajo tudi ostale in istočasno prispevajo s svojim ravnanjem k skupni podobi vseh motoristov.

In bog ne daj, da komu kaj rečeš.

LP Cvetoo.

Cvetoo,sicer te osebnmo ne poznam,ma če se kdaj srečamo me spomni da te častim z :beer2:

se popolnom strinjam z tabo.Ku da ni že dovolj nesreč na cesti,jih eni še iščejo :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto sem sprobal mokre Ride...

...drseče in zanimivo :kva2:

Pol pa, ker ni blo nobenga, sem poklical sando7, pa sva se mal posončla v "lokalni" oštariji.

WTF :hmm:

danes po 16h sem tam,upam da gdo pride pa da pol gremo na kakšno krajšo turco

premza nič ne nakladej,da si me ti poklicov,kokr vem sem te jaz,po tvojem prejetem SMS,pa sem se ti pozabla zahvalt za rundo,HVALA,no k pa prideš naslednjič sem pa jaz na vrsti upam da bo to še letos

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto sem sprobal mokre Ride...

...drseče in zanimivo..

same time, same place, same feeling..

ko sem udrihal proti morju, je bilo bolj vlažno, nazaj grede pa se je stanje normaliziralo in se je dalo že spodobno peljat..

zbirališče prazno razen nekega soloriderja..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi zdi d je bil Sax na ovinku stal, .........pa motor od Brrrm-a je tudi nekje slonel na štapci

Hehe mali, lih sem te mislu skurcat, kako gres mimo ne da bi pozdravu................ Uni RT je bil pa moj!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se bo s tabo morda še kdaj dalo celo v živo kakšen stavek spregovoriti. :P

been there done that ...

... survived ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato se pa jaz čez ride peljem lepo pravokotno na cesto. :D

Je pa en plus, če se pred občinstvom razsuješ, maš vsaj koga ki ti pomaga motor pobrat <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem bil na Ridah kar nekajkrat. Po pravici povedano me je občinstvo motilo, zato sem glavni ovinek vedno vozil na izi. Privoščil sem si pa ostale ovinke...

Pač mi motor pobere preveč koncentracije, da bi se med zalaganjem moral ukvarjati še z strahom pred nastopanjem :)

Lp :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem bil na Ridah kar nekajkrat. Po pravici povedano me je občinstvo motilo, zato sem glavni ovinek vedno vozil na izi. Privoščil sem si pa ostale ovinke...

Jaz mam isti problem :huh: zmeraj rajš počakam,da se "tribune" malo spraznijo,šele potem grem malo v akcijo :D

lp cagiva

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me ne briga nič drugega kot to, da sem bil danes.... pardon, včeraj, dvakrat na ridah: enkrat s CBR 1000 RR in enkrat s CBR 600 F. Prva je bila na posodi, druga moja. Obakrat sem užival, ogrožal nisem nikogar... B) Nato sem odšel užitkarit še na Staro pošto, Col, Godovič, Kalce in Rakitno... :D Ciniki pa naj si vtaknejo prst v .... :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zbiranje na Ridah in pametovanje in provociranje....

koga jst provociram, da pade pred mano oz. da ogroža življenje ljudi na cesti, le zaradi enega neznanca, ki sedi na ograji ob širnih kilometrih naše ceste.....

sej na nek način zastopim kaj hočš povedat.....sam....

jst tukaj nimam kej pomagat...sam bog mi je priča, da na planinske ride ne jaz ne ostali, ki se tam kar pogosto dobivamo ne hodimo tja zaradi tega, da bi koga pobirali...a misliš da je lepo pobirat znance in neznance na ridah...se motiš.....jst od tistih, ki se v tistem trenutku peljejo mimo rid ko sem jaz tam prisoten, pričakujem, da me pozdravijo(sej jst njih prej .) ), da se ustavijo če me poznajo in pozdravijo osebno....najmanj kar pričakujem je to da se pred mano razbijejo, da razbijejo sebe ali svoj motor, kvečjemu koga drugega ali kakšen drug motor.....to mi lahko verjameš čeprav me ne poznaš in o meni nimaš dobrega mnenja....

v zadnjem času so meni in moji nataši, ki sva bila kr pogost gost rid, ride postale sinonim za slabo voljo...prvo zaradi tega, ker mi ljudje na forumu očitajo, da sem krivec za padce na ridah jaz.....in drugo zaradi tega, ker ne morem več uživat na ridah, ker vsak, ki gre skozi glavni ovinek in pri tem pretirava v svojih zmožnostih v meni vzbuja nemir.....strah....

zbiranje na ridah in ne v gostilni je zame čisto logično...alkohola ne konzumiram, na sok v gostilno mi tudi ni prioriteta it(če kdo povabi ali si tega izrecno zaželi bom plačal)....lahko se tisti, ki hoče zbira v gostilnah, to me ne moti...vendar sam temu nisem tako naklonjen, ker v tem ne vidim nič sebi koristnega....ride so stičišče tistih, ki imajo radi motorje, zato sem tam tudi sam.....ne bom trdil da je za pijančevanja v gostilnah kriva oseba, ki pijančuje zraven tebe....tega ne trdim zato, ker je le na tebi odločitev da se ga nažgaš...

zato ne sprejmem dejstva, da sem jaz kriv za tiste pogumne, ki na ridah v glavnem ovinku brusijo tačke...kaj šele, da sem kriv za to, da kdo preceni svoje zmožnosti in skuša mene navdušit z njegovo vožnjo...ker tega enostavno ne naredi....

kaj razmišlja oseba, ki se pelje čez ride, vidi mene tam in hkrati brusi tačke v glavnem ovinku pa ne morem trditi, ker sam ne spadam v ta segment ljudi...je pa nekaj folka z Motosveta, ki to počnejo oz. to obvladajo, zato mislim, da je če se jim to zdi potrebno prav, da povedo svoj vidik na to problematiko...oni so bolj legitimni za razgovor o tem...

jst sem vidik opazovalca na ridah obrazložil.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oj

Ja ride so kr zakon in jaz osebno rad pogledam dobre motorje in dobre voznike, drgač pa obvezno ene dva pržgem pa grem naprej.

lp primož

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...na ridah, da te na pijačo peljem...boš?

ItaQ, da ja, se vidimo ko se vidimo pa kako rečeva :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

me zanima kdo je danes okoli 18 ure brusil tačke na ridah :notworthy: kr dobr je šmelcal za njemu :notworthy: je mogoče Motosvetovec??

no pa Curi tud ni mogu ko sva šla z morja nazaj brez drsanja je reku sam enkrat ...poj je pa trajal skor do teme :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

me zanima kdo je danes okoli 18 ure brusil tačke na ridah :notworthy: kr dobr je šmelcal za njemu :notworthy: je mogoče Motosvetovec??

no pa Curi tud ni mogu ko sva šla z morja nazaj brez drsanja je reku sam enkrat ...poj je pa trajal skor do teme :lol1:  :lol1:

Sm šou ene dvakrat gor pa dol, sej veš zadnji lepi dnevi letos

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!