Skoči na vsebino

Kacje ride II


Ice

Priporočene objave

A boš tudi ti v BiH (Sarajevu)???

Nazadnje bil v Sarajevu v vojni bolnici ( JLA).Slabi spomini,nč ne bo letos.Naslednje pa planiram.

Popravljeno . Popravil GREY WOLF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ride so ble danes mal žalostne..je en mal skalce šel pogledat na the ovinku..ni blo fajn za vidt..razen pretresa možganov pa razbitga motorja nič hujšega..

fant je mel srečo..

dejmo vozit po svojih sposobnostih..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ride so ble danes mal žalostne..je en mal skalce šel pogledat na the ovinku..ni blo fajn za vidt..razen pretresa možganov pa razbitga motorja nič hujšega..

fant je mel srečo..

dejmo vozit po svojih sposobnostih..

ja res je....sem šel lih na eno furo čez ride, pa sem že na začetku vozil za policijo, pridem do the ovinka...tam že rešilec in par motoristov.

Padel pa je en z fazerko. Če sem prav slišal, pa ne me vzet za besedo 100% je bil condor :(:(.... Hvala bogu da razen pretresa ni nič hujšega. Motor se bo pa že poštimal.

No potem se pa odpravim naprej proti Planini in na zadnjem levem ovinku še en motorist na tleh. Na srečo tudi njemu nič hujšega, motor pa :(:(. Ko sem se pripeljal ga je ravno spravljal s ceste.

Nič lepega danes ...... :( :( :( :( :(

Popravljeno . Popravil bborutt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja res je....sem šel lih na eno furo čez ride, pa sem že na začetku vozil za policijo, pridem do the ovinka...tam že rešilec in par motoristov.

Padel pa je en z fazerko. Če sem prav slišal, pa ne me vzet za besedo 100% je bil condor :(:(.... Hvala bogu da razen pretresa ni nič hujšega. Motor se bo pa že poštimal.

No potem se pa odpravim naprej proti Planini in na zadnjem levem ovinku še en motorist na tleh. Na srečo tudi njemu nič hujšega, motor pa :(:(. Ko sem se pripeljal ga je ravno spravljal s ceste.

Nič lepega danes ...... :( :( :( :( :(

nas si videl ja..ni blo fajn vidt..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... čakam DeXovo poročilo ...

Popravljeno . Popravil SiR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah, ludje, kaj se pa spravljate ob polni luni na motorje...

...jaz raje ne, dva dni prej & potem... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odlično vam gre :evilgrin: :glare:

tole je namenjeno predvsem osa riderju... k je zdej sam še čbelca

Popravljeno . Popravil ernessto73
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ride so ble danes mal žalostne..je en mal skalce šel pogledat na the ovinku..ni blo fajn za vidt..razen pretresa možganov pa razbitga motorja nič hujšega..

fant je mel srečo..

dejmo vozit po svojih sposobnostih..

To se jst najbolj bojim ko se vozim po planinskih da mi spodrsne in da priletim v tiste skale :cry: al pa da se razsuješ v kako ograjo te kar poreže celga :( :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To se jst najbolj bojim ko se vozim po planinskih da mi spodrsne in da priletim v tiste skale :cry: al pa da se razsuješ v kako ograjo te kar poreže celga :( :(

viš, eni so pa bolj neustrašne sorte ... pol se pa tam dobivajo ... pa drajsajo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: Razen pretresa možganov ni bilo nič hujšega? ja res kakšna sreča da si ni pretresel kaj drugega,kolenčka recimo,pol nebi mogel več kolenčkat.

Malo časa spremljam to temo, vendar v njej razen par šal , piše le o kolenčkanju, pa dirkanju,pa nesrečah.Ride dobivajo vse bolj negativen prizvok.Mislim, da vsaka mlada jota,ki kupi plastičarja mora na the Ride v the ovinke, na the kolenček.Nekaj k temu pripomore vsekakor ta tema Kačje RideII in zagovorniki kolenčkanja.Ne me napačno razumet, nikomer ne oporekam, da s svojim zdravljem/življenjem dela kar dela, le žal mi je za vsakim motoristom, ki misli da bo kaj dokazal, če bo the Ride prevozil v "stilu", konča pa v skalah, na asfaltu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak, ki pade (brez izsiljavanja...) pade po svoji krivdi.

Ne zaradi rid, ne zaradi xx frajerja, ki je pred njim odpeljal ovinek po kolenu, in ne zaradi neogretih gum.

Vsak svojo ročico gasa odpre sam in se s tem (vsaj naj bi se) zaveda tudi nevarnosti, ki se veča z hitrostjo.

lp

Popravljeno . Popravil T
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: Razen pretresa možganov ni bilo nič hujšega? ja res kakšna sreča da si ni pretresel kaj drugega,kolenčka recimo,pol nebi mogel več kolenčkat.

Malo časa spremljam to temo, vendar v njej razen par šal , piše le o kolenčkanju, pa dirkanju,pa nesrečah.Ride dobivajo vse bolj negativen prizvok.Mislim, da vsaka mlada jota,ki kupi plastičarja mora na the Ride v the ovinke, na the kolenček.Nekaj k temu pripomore vsekakor ta tema Kačje RideII in zagovorniki kolenčkanja.Ne me napačno razumet, nikomer ne oporekam, da s svojim zdravljem/življenjem dela kar dela, le žal mi je za vsakim motoristom, ki misli da bo kaj dokazal, če bo the Ride prevozil v "stilu", konča pa v skalah, na asfaltu...

ni kolenčkal..je peljal v stilu štil od metle v riti :evilgrin:

Vsak, ki pade (brez izsiljavanja...) pade po svoji krivdi.

Ne zaradi rid, ne zaradi xx frajerja, ki je pred njim odpeljal ovinek po kolenu, in ne zaradi neogretih gum.

Vsak svojo ročico gasa odpre sam in se s tem (vsaj naj bi se) zaveda tudi nevarnosti, ki se veča z hitrostjo.

lp

in točno tako je..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In zakaj noben ne kolenčka naprimer na relaciji Kalce-Godovič? :naughty:

Mogoče zato, ker so hitrejši in bolj zahtevni ovinki, pa še brez publike.

Pri 60kmh na kulen se mi ne zdi ravno vrhunec dirkaške kariere. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak, ki pade (brez izsiljavanja.. .) pade po svoji krivdi.

Ne zaradi rid, ne zaradi xx frajerja, ki je pred njim odpeljal ovinek po kolenu, in ne zaradi neogretih gum.

Vsak svojo ročico gasa odpre sam in se s tem (vsaj naj bi se) zaveda tudi nevarnosti, ki se veča z hitrostjo.

je težko prevzemati kolektivno odgovornost? Aja, saj ta pojem ne obstaja... zdaj smo individualisti ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In zakaj noben ne kolenčka naprimer na relaciji Kalce-Godovič? :naughty:

Mogoče zato, ker so hitrejši in bolj zahtevni ovinki, pa še brez publike.

Pri 60kmh na kulen se mi ne zdi ravno vrhunec dirkaške kariere. :whistle:

Je pa vrhunec Kačje_ride_II_forumske kariere :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nas si videl ja..ni blo fajn vidt..

Za videt je bilo grozno :cry:

... čakam DeXovo poročilo ...

Boš kar še naprej čakal. Se pridružujem spodnjemu od bikerja..

z dexom sva pa preden je blo to "kolenčkala" in je blo super..

to je poročilo za SiR-a

viš, eni so pa bolj neustrašne sorte ... pol se pa tam dobivajo ... pa drajsajo ...

Ja res smo neustrašni vsi ki se tam dobivamo. Sploh tisti, ki res pridejo tja samo na klepet pa pomečkat travco.

:hmm: Razen pretresa možganov ni bilo nič hujšega? ja res kakšna sreča da si ni pretresel kaj drugega,kolenčka recimo,pol nebi mogel več kolenčkat.

Condor ni nikoli kolenčkal, garantiram! Nikoli se niti ni trudil kolenčkat, v bistvu se nikoli niti ni vozil po ridah, čeprav je bil reden gost tam. Ponavadi se je pripeljal, zaparkiral mogoče potegnil ven fotkiča in to je bilo to.. Mogoče se je 3x zgodilo, da se je šel peljat parkrat gor pa dol vključno z danes. Ne bom razpredal zakaj se je zgodilo, kako se je zgodilo, ker se to ne tiče nobenega, je pa dejstvo, da se je zgodilo po njegovi krivdi in predvsem zaradi pomanjkanja izkušenj. Nek bolj izkušen motorist bi verjetno odpeljal situacijo brez padca. Mladost je norost in noben se ne rodi z izkušnjami. Do napake lahko pride kjerkoli, delamo jih pa vsi. Mi ne bo noben rekel, da ni nikoli naredil kakšne bedarije, le da smo eni imeli srečo pa smo jo odnesli poceni, samo z dobro mero straha, drugi so padli, tretji pa končali najhuje. Lahko bi se zgodilo kjerkoli drugje in na drugačen način. Tudi pretres možganov ni nedolžna poškodba, ampak lahko bi se končalo huje.

Vsak, ki pade (brez izsiljavanja...) pade po svoji krivdi.

Ne zaradi rid, ne zaradi xx frajerja, ki je pred njim odpeljal ovinek po kolenu, in ne zaradi neogretih gum.

Vsak svojo ročico gasa odpre sam in se s tem (vsaj naj bi se) zaveda tudi nevarnosti, ki se veča z hitrostjo.

lp

Tako je. Kako in kdaj odpiraš gas, kje zaviraš in na kakšen način reagiraš v malce bolj kočljivi situaciji je odvisno predvsem od posameznika, njegovih sposobnosti in izkušenj. Je pa dejstvo, da ko se človek uči neke stvari in je v neki stvari nov, lahko hitro pride do napačne ocenitve situacije in napačne reakcije.

Drugače pa v condorjevem imenu hvala vsem, ki ste pomagali. Posebna zahvala bikerju77, ki je takoj priskočil na pomoč s trezno glavo in bil ob condorju, medtem ko smo čakali rešilca in smo se drugi uvarjali s postavitvijo trikotnikov in umirjanjem prometa, ter osa-riderju, ki je takoj brez vprašanj bil pripravljen nesebično pomagat, čeprav ga sploh ni bilo tam in je zrihtal prikolico, da smo lahko motor pripeljali domov.

LP, DeX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je. Kako in kdaj odpiraš gas, kje zaviraš in na kakšen način reagiraš v malce bolj kočljivi situaciji je odvisno predvsem od posameznika, njegovih sposobnosti in izkušenj. Je pa dejstvo, da ko se človek uči neke stvari in je v neki stvari nov, lahko hitro pride do napačne ocenitve situacije in napačne reakcije.

Drugače pa v condorjevem imenu hvala vsem, ki ste pomagali. Posebna zahvala bikerju77, ki je takoj priskočil na pomoč s trezno glavo in bil ob condorju, medtem ko smo čakali rešilca in smo se drugi uvarjali s postavitvijo trikotnikov in umirjanjem prometa, ter osa-riderju, ki je takoj brez vprašanj bil pripravljen nesebično pomagat, čeprav ga sploh ni bilo tam in je zrihtal prikolico, da smo lahko motor pripeljali domov.

1 ) Misliš učenje kolenčkanja na ridah, ki so tako zelo priljubljene za kolenčkanje in se glede kolenčkanja na njih zganja toliko reklame? Damn right ... cesta ni učilnica.

2) Vsaj nekaj koristi od tega, da ste tam viseli ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še nagradno vprašanje: kaj je to na ridah takega v luftu, da motoristi tam cepajo kot muhe?

...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bom razpredal zakaj se je zgodilo, kako se je zgodilo, ker se to ne tiče nobenega,

Lahko poveš, da ne bi še kdo ponovil iste napake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In zakaj noben ne kolenčka naprimer na relaciji Kalce-Godovič? :naughty:

Mogoče zato, ker so hitrejši in bolj zahtevni ovinki, pa še brez publike.

Pri 60kmh na kulen se mi ne zdi ravno vrhunec dirkaške kariere. :whistle:

Mislim, da vsi tisti ki odpeljemo po kolenu ride odpeljemo po kolenu tudi še kak drug ovinek na kakšni drugi relaciji. Vsekakor pa vsaj moj namen ni graditi kakršne koli dirkaške kariere na navadih cestah in it žgat na neko bolj hitro cesto in se tudi tam pri xxx km/h metat na koleno zato da bom real in ne bom kolenčkal samo pri "60km/h"

In ja, pri bolj zaprtih in počasnih ovinkih je lažje it na koleno, ni tako nevarno, vsekakor pa bolj kontrolirano kot pri +100km/h. In če poznaš cesto in tehniko, sploh ni nevarno in je vse prej kot vožnja na meji. In še stotič, folk večinoma bolj žge, ko so ride prazne in ni publike. Dosti takih, ki ga drugače peljejo bolj korajžno spusti plin, kadar je ovinek poln.

je težko prevzemati kolektivno odgovornost? Aja, saj ta pojem ne obstaja... zdaj smo individualisti ...

Ma dej ne bluzi. Če bom užgal na ridah bom kriv sam in prav noben drug, razen če se ne bo kdo zabil vame ali izsilil..! In enako velja za druge in zate ko si počil. Tudi, če bi se družili oziroma dobivali na OMVju v Postojni namesto na the ovinku, bi se tja še vedno peljal čez ride. In bi prav tako šel 2x gor in dol. Prav tako condor. Razlika je le v tem, da bi takrat jaz in biker77 sedela ob kavici in se čudila kje je, tako sva pa takoj priskočila na pomoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še nagradno vprašanje: kaj je to na ridah takega v luftu, da motoristi tam cepajo kot muhe?

...

gnil asfalt :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!