Skoči na vsebino

Kacje ride II


Ice

Priporočene objave

Nekaj utrinkov profijev na kacjih ridah iz zadnje nedelje...

Klik >>

HM, ali si mogoce posnel se deklico ki je razbila motor.

Mislim, da bi bilo tudi lepo ce bi se kaj o tem rekli, se mogoce kaj pogovorili.

Kaj se ji je po glavi motalo...

Ker lahko bi se to lahko tudi zgodilo t.i. profijem, ki vozijo na meji?

Rres bi bilo bolj to poceti na Grobniku in ne v vsakdanjem prometu!

Pozdravcek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z deklico je vse v redu ... to je bistveno!

Okoli dirkanja po cestah se popolnoma strinjam.... se vidimo 27. na grobniku. Jaz sem že vplačal!

Pa naj se že najde kakšen "privatnik" pa naredi kakšno dirkališče nekje v centru Slovenije (po možnosti z izletnimi conami - torej tisto v logatcu ni ravno zdravju prijazno - pa še zaprto ni)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HM, ali si mogoce posnel se deklico ki je razbila motor.

Mislim, da bi bilo tudi lepo ce bi se kaj o tem rekli, se mogoce kaj pogovorili.

Kaj se ji je po glavi motalo...

...sej debata o njenem padcu je par strani nazaj .) ...pa če jo imaš kej za vprašat ji PM pošlji .)

Sam se prov fajn počutim,ker nisem profi,se prav se tud po cestah lahko tko vozim :) ...sorry fantje (Tadej,Ice,..... ),sej cenim vaše prizadevanje za postavitev ograj,izboljšanje varnosti v prometu,predvsem glede motoristov...in pa prizadevanje za izboljšanje splošnega mnenja o motoristih,....samo dokler v Sloveniji ne bo primernega poligona za nas "weekend športnike" mi kej drugega,kot ride in njim podobni ovinki ne preostanejo,....žal :(

Pa ne mi zdej s kakšnmu Mobikrogom ven hodt,ker to še zdaleč ni podobno dirkališču :grrr ....tko da nekje jz moram mal energijo sprostit,pa verjamem da nisem edini na tem forumu...

...če se pa razsujem je pa to moja stvar in ne vaša .)

Sploh pa na ridah jz nikol ne vozim na polno,...z največ 80% mojih zmožnosti,ker grem raj na ziher da ne bi prišlo do padca....v primeru dirkališča bi pa gotov vozil s 95% :yea2:

lp cagiva B)

Popravljeno . Popravil cagiva
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ograj,izboljšanje varnosti v prometu,predvsem glede motoristov...in pa prizadevanje za izboljšanje splošnega mnenja o motoristih,....samo dokler v Sloveniji ne bo primernega poligona za nas "weekend športnike" mi kej drugega,kot ride in njim podobni ovinki ne preostanejo,....žal :( 

Po čem je mobikrog slabši od Planinskih rid, da se raje tam drajsaš, kot na MK?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...če se pa razsujem je pa to moja stvar in ne vaša .)

lp cagiva B)

...aha,se strinjam....če se razsuješ, je to popolnoma tvoja stvar.....ampak samo do trenutka, ko je potrebno plačati operacije in podobna sranja, da te nazaj pokrpajo...takrat pa to ni več tvoja stvar, temveč tudi moja, saj bojo denar za tvoje nedeljske dirke vzeli iz skupnega žaklja in ne boš ti sam vse plačal, kajne......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem prebral par strani nazaj. :topic:

Vesel sem da je vse ok z njo in si zelim, da bomo imeli

v nasih sezonah cim manj takih strani.

Da bi pa kaksno pisto privatizirali pa ni slaba ideja, kje bi se lahko zaceli dogovarjati za asfalt?

Imejte se :love1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...aha,se strinjam....če se razsuješ, je to popolnoma tvoja stvar.....ampak samo do trenutka, ko je potrebno plačati operacije in podobna sranja, da te nazaj pokrpajo...takrat pa to ni več tvoja stvar, temveč tudi moja, saj bojo denar za tvoje nedeljske dirke vzeli iz skupnega žaklja in ne boš ti sam vse plačal, kajne......

Ma tudi če bi žveli u karanteni in meli pr sebi sam "tabujš prjatla" (veš kerga ne) bi mogu plačevat :slap: tko d nima nobene veze ne cagiva ne js ne kdo drugi k se vozi. Kaj pa to, si pomislu d je lih taka šansa d kdo tebe na križišču zbije (bog ne daj) kot pa da kdo pade na ridah, ne še večja je... :doze: ne s takimi prosim :grrr Kdo bo pa takrat plačvau za te skupej zložit :hmm:

Popravljeno . Popravil gizmOkak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...aha,se strinjam....če se razsuješ, je to popolnoma tvoja stvar.....ampak samo do trenutka, ko je potrebno plačati operacije in podobna sranja, da te nazaj pokrpajo...takrat pa to ni več tvoja stvar, temveč tudi moja, saj bojo denar za tvoje nedeljske dirke vzeli iz skupnega žaklja in ne boš ti sam vse plačal, kajne......

...ja dober sej se strinjam s tabo,...sam pol bi to lahko rekel tud za planince,ki se poškodujejo v gorah zaradi neupoštevanja pravil oblačenja oz. neprimerne obutve,...al pa za človeka,ki ga doleti srčni infarkt ker je preveč maščob pojedu v življenju,...a boš vsakemu rekel to?? .) ...po moje da ne....pa tud glede na to koliko denarja gre iz rok davkoplačevalcev za operacije takšne ali drugačne,bi se jz raj sekiral zarad denarja,ki gre po nepotrebnem za razno razne avione,čolne,..... <_< ne pa za operacije motoristov,ki se razsujejo po svoji krivdi .)

...pa dober no,...ne mislim se tuki sploh z nobenmu prerekat karkoli,ker imamo preveč različne poglede na motorizem in tud prevelike generacijske razlike so med nami .) ....sej ni 2x za rečt da bom jz čez 20 let enakega mišljenja,kot ti....sam do takrat bom pa kar še mal užival na slovenskih cestah in upam,da kmalu tud na dirkališču :)

lp cagiva

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...aha....samo takrat bo nekdo kriv in se mi to ne bo zgodilo po lastni neumnosti, kajneda.....drugače pa sem se vedno spraševal, zakaj na dirkališčih vedno plačaš še zavarovanje....zakaj tega ne krije zavarovalnica.....verjetno zato, ker je dooosti večja verjetnost, da se boš "razlil", kot pa na navadni cesti, kajneda.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aah...nabijanje... če bi bili motoristi tako dragi,bi jih prepovedali.ker pa plačujemo motorje (in s tem davke),servise,registracije,cestnine...verjetno tud kšn tolar kapne :D

po pamet! pa po cesti,seveda .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....mimogrede, a si se kdaj vprašal, zakaj so čelade obvezne?....

naj ti ponudim par odgovorov:

a.) ker te ima cela vesoljna slovenija rada in se boji zate....

b.)ker je "čeladarski" lobi tako močan, da nam vsem lahko kroji življenje....

c.)ker smo v čeladah bolj kul in seksi, da o fashion designu sploh ne govorimo...

d.)ker so poškodbe bistveno manje, posledično temu cenejše zdravljenje ter krajša rehabilitacijska doba........

pa probaj to prodajati policaju ko te ustavi, da je nošenje čelade tvoja stvar.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...takrat pa to ni več tvoja stvar, temveč tudi moja, saj bojo denar za tvoje nedeljske dirke vzeli iz skupnega žaklja in ne boš ti sam vse plačal, kajne......

Je res.. ampak tudi ce se on ne razsuje po ridah ti tega denarja ne bos nikoli videl, tko da ti je s tega vidika lahko vseeno .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....nikakor mi ni vseeno.....ker nikomur ne privoščim, da se razsuje.....

drugače je pa res, da jaz tega denarja ne bom videl , vendar bo posledično več izplačil škodnih primerov in zavarovanj, kar potegne za sabo tudi višje zavarovanje motorja....to pa že lahko vsakdo od nas občuti.....

pa da me ne bo kdo narobe razumel....ne zagovarjam zavarovalnic.....menim, da so zavarovanja hudo previsoka, vendar ko preberem, da bo nekdo "gonil" po ridah zato, ker v SLO ni dirkališča, da bi sprašil svoj dirkaški vikend, mi pa dvigne pisker.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poligon za idiote. "Pumparji" sedijo na ograji (brez jajc) in naključne prišleke provocirajo ala kako se vozi čez ride. Pol ko se pa kdo razsuje, pa na dolgo in široko po forumu razglabljajo kaj je falu in kakšen antitalent je. BALA!

PS: Me zanima kdo od teh "ograjarjev" je videl Grobnik od blizu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če smem pripomniti, bi povedal, da se mi zdi in me hkrati tudi moti zbiranje ob cesti še posebej na ridah. Takoj razložim zakaj.

Pred nekaj leti, ko sem bil svoje prvo leto na cesti z motorjem sem vsakič ko sem se peljal po ridah dobil občutek strmenja popotnikov, ki z užitkom opazujejo in merijo sposobnosti motorista skozi ovinek. To mi je dalo slab občutek in težko sem se koncentriral na za začetnika zelo težak ovinek. Kasneje mi je bilo malo lažje, vedno pa imam grenak okus vsakič, ko me nekdo ocenjuje kako vozim. Prepričan sem, da nisem edini, sem to občutil. Občutek bi lahko primerjal s tremo, ki jo imaš, ko stopiš pred občinstvo in se moraš na določen način izkazati.

Zato menim, da je lepo da se zaustaviš in počiješ od dolge poti, zelo napak pa je zborovanje na takšnem mestu. Vsi pa vemo kam to pelje. Začne se z dokazovanjem (filmček je čisti dokaz) lastnega ega, neumnostmi in nenazadnje nasanka še kakšna nedolžna žrtev.

Jaz vem, da se zagotovo ne bom ustavljal na ridah, ker se mi zdi zbiranje v namen, da bom videl bedaka, ko bo priletel "v smrt" na ovinek samo dolivanje olja na ogenj.

Osebno razmišljam: Ali je morda pri voznici R6 tudi bila na delu trema pred množico strmečih oči? Če DA, potem se ne čudim, da se je zgodilo kar se je. Tudi meni bi se.

Pa brez zamere vsem, ki se družite tam. Kot so nekateri že napisali, vidmo se na grobniku....

PS: Morda bi bilo naše varnostnike cest (policiste) vredno zaprositi, da morda razhajkajo zbirovanje in motoriste, ki se s ciljem peljejo mimo pustijo pri miru.

Popravljeno . Popravil footprint
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam pa kadar ful tremo, če je velik publike ko grem čez Ovinek in pol čist linijo zajebem :blush: Seveda vse v počasnem posnetku. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo dokler v Sloveniji ne bo primernega poligona za nas "weekend športnike" mi kej drugega,kot ride in njim podobni ovinki ne preostanejo,....žal :( 

Pa ne mi zdej s kakšnmu Mobikrogom ven hodt,ker to še zdaleč ni podobno dirkališču :grrr ....tko da nekje jz moram mal energijo sprostit,pa verjamem da nisem edini na tem forumu...

A Ride pa so podobne dirkališču!?

Že Mobikrog je mnogo varnejši - zate in za druge - in mnogo primernejši kot katerakoli cesta v Sloveniji.

Poleg tega pa imaš iz Kranja do:

- Grobnika 155 km.

- A1 ringa 160 km.

- dirkališča Adria 316 km.

- Pannonia ringa 337 km.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poligon za idiote. "Pumparji" sedijo na ograji (brez jajc) in naključne prišleke provocirajo ala kako se vozi čez ride.

matr si pameten ej....s tem ko sediš ob cesti provociraš??...s čim...a tisti folk, ki po ljubljani od semaforja do semaforja nažiga, a njih tudi množica pešcev provocira v to...dejte se že enkrat zavesti dejstva da z gledanjem ne provociraš nikogar naj vozi hitreje....če pa voznik čuti, da mora tistim, ki sedijo na ograji nekaj pokazat, potem je, dragi moj kolega, problem v vozniku ne v tistih, ki sedijo....

po tej tvoji logiki provociranja je za vse smrtne žrtve in padce motoristov na slovenskih cestah vedno kriv nekdo drug, le tisti,ki vozi motor je vedno nedolžen....sej to tvojo tezo lahko poskušaš podat policiji...mogoče bodo prepovedali poleti sedenje, ustavljanje ob cestah, pešci po ljubljani pa bodo dobili iste obveze za oči kot jih imajo konji-da gledajo le predse...

Če smem pripomniti, bi povedal, da se mi zdi in me hkrati tudi moti zbiranje ob cesti še posebej na ridah.  Takoj razložim zakaj.

Pred nekaj leti, ko sem bil svoje prvo leto na cesti z motorjem sem vsakič ko sem se peljal po ridah dobil občutek strmenja popotnikov, ki z užitkom opazujejo in merijo sposobnosti motorista skozi ovinek.

v tem je tvoj problem...kaj ti čutiš, kot voznik, ob pogledu mimoidočih je tvoja psihosomatska travma...to nima s tistimi, ki te gledajo nič opravit.....ker ti praviš, da čutiš...torej, nihče ti ne kriči, da daj ga položit...nihče ti ne maha, daj gas do konca...tudi morebitne table ob cesti te na to ne opozarjajo...ti samo čutiš...a se kdaj vprašaš, da tvoje čutenje ob delčku sekunde ko se pelješ mimo pešca mogoče ni pravo...

in kdo lahko sedaj zadevo obrne na glavo...tisti peščci ki te ob cesti gledajo...a jim boš prepovedal gledanje...ali je lažje, da se naslednjič ti pelješ mimo pač kot sam želiš in gledanje ostalih ne spremeni zadeve v dirkaški spektakel...

strinjam se s tezo, da opazovalci na ridah imajo določen pomen in vpliv na voznika...vendar odločno zanikam, da ta vpliv negativno in usodno vpliva ...namreč že veliko let sem na ridah...in čez tisti ovinek "nori" 3 % motoristov in 2% avtomobilistov...torej ta famozni efekt, ki ga gledalci imajo/mo na voznike ni odvisen od gledalcev ampak je odvisno od voznika kako bo on to dojel...če ima željo po dokazovanju drugim bo to tam dokazal...če je res tako neumen, da zaradi 10 ljudi ob cesti, tvega svoje življenje in življenje drugih potem v slovenskemu motoristu žal ni nobene prihodnosti....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A Ride pa so podobne dirkališču!?

Že Mobikrog je mnogo varnejši - zate in za druge - in mnogo primernejši kot katerakoli cesta v Sloveniji.

Poleg tega pa imaš iz Kranja do:

- Grobnika 155 km.

- A1 ringa 160 km.

- dirkališča Adria 316 km.

- Pannonia ringa 337 km.

D.

:topic: :topic:

Hudiča... a da je A1 ring tko bliz! Sem že bil gor na eni F1 dirki, sam da je v primerjavi z grobnikom podobno oddaljen pa nisem vedel.

http://www.a1ring.at/

Tale stran je mrtva... a kdo ima ali ve kje se dobi kakšen info od A1 ringa. Bi pa še to povedal, da je A1 ring za avtomobilistični šport bolj primeren kot pa za motoristični. Dolge ravnine naredijo svoje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kdo lahko sedaj zadevo obrne na glavo...tisti peščci ki te ob cesti gledajo...a jim boš prepovedal gledanje...ali je lažje, da se naslednjič ti pelješ mimo pač kot sam želiš in gledanje ostalih ne spremeni zadeve v dirkaški spektakel...

strinjam se s tezo, da opazovalci na ridah imajo določen pomen in vpliv na voznika...vendar odločno zanikam, da ta vpliv negativno in usodno vpliva ...namreč že veliko let sem na ridah...in čez tisti ovinek "nori" 3 % motoristov in 2% avtomobilistov...torej ta famozni efekt, ki ga gledalci imajo/mo na voznike ni odvisen od gledalcev ampak je odvisno od voznika kako bo on to dojel...če ima željo po dokazovanju drugim bo to tam dokazal...če je res tako neumen, da zaradi 10 ljudi ob cesti, tvega svoje življenje in življenje drugih potem v slovenskemu motoristu žal ni nobene prihodnosti....

Edino kar se strinjam je to da je vse v glavi voznika. Vsi ljudje pa imamo željo da ne delamo napak in ne le da se dokazujemo. Torej voznik (jaz) ki nisem najboljši motorist želim odpeljati ovinek čimbolj gladko in niti najmanj ne na robu svojih gum. Ker pa imam že s tem dovolj dela mi kot sem že prej povedal zmotijo oči. Se mogoče spomniš kako zgleda, ko se sprehajaš po cesti in začutiš da te gleda bejba, zjebe ti občutek in koncentracijo ki si jo imel.

Glede pešcev, oni pa le redko strmijo v motoriste in še redkeje se zgodi da je to na ovinku. Navadno pogledajo se mogoče zaustavijo in naslednjo sekundo ni več nič, pa še v naselju si kot voznik (vsaj jaz) koncentriran ravno na pešce in vozila pred seboj.

Sicer pa vsak ima svoje občutke, vidike in temu prirejeno mišlenje. Jaz sem samo povedal moje. Drugače pa nihče ne bo nikomur prepovedal gledanja, ker se to še ni zgodilo in zaradi naših debat ne bomo spremenili ničesar.

Je pa lepo, da se vsi zavedamo, da so na cesti različni ljudje z raličnimi potenciali, motoričnimi sposobnostmi in vedenskimi vzorci in da je dejstvo, da že naša prisotnost vpliva na spremembe v okolju in občutke individumov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

footprint,

nadrajsal si ga. Razgalil si "blišč" Kačjih rid in podobnih "spontanih" zborovanj. Motozbori in moto bifeji so ista stvar, samo da so "statični".

Podnaslov topica je pa itak znan - sve zbog (moto) sexa.

Ceco

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dejte no zdej mal pretiravat eni....

Tko kot je cagiva povedal je cist res- se cist strinjam z njim.

Je pa tud tko, za moje pojme je prov zakon da je en tak prostor kjer se motoristi ustavljajo in da se lahko med sabo mal pogovorijo/mo itd....Namrec lahko prides gor z motorjam ali pa v koncni fazi tudi z avto prides gor, parkiras in pac malo gledas motoriste kako se vozijo, zakaj pa ne, kaj je tu narobe, ce jih gledas, pa uzivas....

To da imajo pa potem vozniki tremo, to je pa cist in cist samo njihov probllem, kaj pa ko se pelje skozi portoroz, a tam ga pa nihce ne gleda....

Nevem, sam men so zakon te ride, jst osebno bi lahko gor sedel 4 ure, ce pridem z motorjem ali pa z avto mal pogledat.....

Je pa cist od vsakega posameznika odvisno koliko krogov bo naredu po ridah gor in dol...to pa pac vsak zase ve...

Nevem kaj tak "pomp" okrog tega, hvala bogu da se nekje na poti iz morja ustavijo...In pa tudi nevem ce obstaja se kak tak postanek???

LP;Rock

P:S Na ride, pa kolen ven :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!