Skoči na vsebino

Kacje ride II


Ice

Priporočene objave

off-topic:

ja, pol kroga na grobniku ali ene 10 km, toliko da se orng ogreje in postopoma do roba. koliko km pa misliš da bi moral narediti zaradi te površinske zaščite na cestni gumi ki zdrži 1500-2000 km?

Iz iskušen lahko potrdim, da je 30 premalo :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolkr sm vidu, ma tip čist o.k motor!!! kje piše, da mora dol lest in kolenčkat??? pač vozi kakor najbolj ustreza njemu!!!! :)

Lahko potrdim, da dečko lepo pelje, da pa ne pretirava in ne frajari (no mejčkeno včasih že) ampak...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz iskušen lahko potrdim, da je 30 premalo :lol1:

pr men je blo 15 km čist dost..pa do zdej niti enkrat ni zdrsnla..sm najbrž pussy :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pa včeraj bral Motorista. Tisti članek o Kačjih ridah ki ga je napisal naš "prijatelj" ki kaže sredinec ko se pelje mimo. Brum brum, Sir, Sym...kolikor nickov že ima..

Nekaj stvari je resničnih (o čistilni akciji naprimer), ostalo že vse prebrano v tej rubriki skozi zadnje mesece ko je pač nabijal v nedogled..

Seveda mu je "prijateljica" pomočnica urednika odobrila celotno stran..a ne bi bilo fajn da bi mogoče tudi "našo" stran kaj vprašali..namesto tega dobimo dvignjen sredinec..seveda je gospod Simon priročno izpustil del kako je on drsal asfalt na ridah..(njegov padec..zato je taka luknja tam :D )

Dons pa mogoče celo pridem kaj gor..

Kolkar sem tisti članek prebral, sem koj videl, da je to pisal en ki pač sam ni boh ve kaj, pa zato drugim čisti pamet...torej je tudi on pokazal, kako vozi le za par sekund? in to naj bi bil Brum Brum? pa saj včasih ni imel tako bedastih komentarjev?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pr men je blo 15 km čist dost..pa do zdej niti enkrat ni zdrsnla..sm najbrž pussy :whistle:

Ja jaz sem ga po premontaži gume od doma do rid, letos "lepo" pustil gor in smatram, da za mojo-D208RR je 30premalo, če ga hočeš dt na tačko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kmji niti niso tako vazni.. Ce vozis npr po ridah, je dovolj parkrat gor pa dol in postopoma povecevat hitrost in nagib.. Pa ze gre do kolena :)

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

30km premalo za ogret D208rr?

2x zmerno gor pa dol po ridah, pa brez problema pojejo kolena :D

Ko ga navijaš iz ovinka, ti ga bistveno prej vzame, kot če ma npr. 100 km, žal me v protislovje tega neboš mogel prepričat, izrabil sem 6 ali 7 kpl teh gum...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko ga navijaš iz ovinka, ti ga bistveno prej vzame, kot če ma npr. 100 km, žal me v protislovje tega neboš mogel prepričat, izrabil sem 6 ali 7 kpl teh gum...

še to, govorim seveda, da lahko gumo potem udi primerno ogreješ in prideš do max oprijema...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko ga navijaš iz ovinka, ti ga bistveno prej vzame, kot če ma npr. 100 km, žal me v protislovje tega neboš mogel prepričat, izrabil sem 6 ali 7 kpl teh gum...

noben nobenga ne prepričuje..samo pišemo svoje izkušnje..

tko da dobit se nekje..na ridah kje pa drugje..pa lepo ob mečkanju travce kaj pametnega povedat..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

noben nobenga ne prepričuje..samo pišemo svoje izkušnje..

tko da dobit se nekje..na ridah kje pa drugje..pa lepo ob mečkanju travce kaj pametnega povedat..

Po zadnjih dogodkih, mi ride niso najbolj ljub kraj...priokus pač...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko ga navijaš iz ovinka, ti ga bistveno prej vzame, kot če ma npr. 100 km, žal me v protislovje tega neboš mogel prepričat, izrabil sem 6 ali 7 kpl teh gum...

Zato pa sem popravil odgovor.. Najprej sem mislil, da se menite za ogret gumo in ne vpeljat.. Je pa tako, da ce jo vpeljujes po ridah, zagotovo ni potrebno veliko KM, ker so sami ovinki in gumo takoj zvozis po celotni povrsini, da gre tista plast stran. Ce si pa na turi, se pa lahko peljes 200km, pa je guma ob robovih se premazana..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato pa sem popravil odgovor.. Najprej sem mislil, da se menite za ogret gumo in ne vpeljat.. Je pa tako, da ce jo vpeljujes po ridah, zagotovo ni potrebno veliko KM, ker so sami ovinki in gumo takoj zvozis po celotni povrsini, da gre tista plast stran. Ce si pa na turi, se pa lahko peljes 200km, pa je guma ob robovih se premazana..

Ma kljub vsemu, je 10 ali 15 km, le mal mal, vsaj za to gumo, podobno lahko trdim za 207rr..., je pa popolnoma jasno, da se po ridah plast bistveno prej odstrani...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes je pa negdo prisnupal zmagovalno na ride!!! :worship: šampion v stilu..... HEHEHEHE!

ejga snoopy gledam tole slikco, pa mislm da sm kr tapravo številko zate kupla :naughty: dons ma da pomerš :whistle: pol se pa gremo miss mokrih majčk in........... aghm..... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gume se po navodilih service manual utekajo od100-150km...je pa seveda razliha...če se nekdo nonstop vozi kot po jajcih al če stopnjuje vožnjo, nagib...kukrkol...bolš nares več km kt premal...ampak tut 50km je bolš kot nč :P

@tanjuška:mene še zmeri ferbc matra...a poveš no...na PM??? :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ejga snoopy gledam tole slikco, pa mislm da sm kr tapravo številko zate kupla :naughty: dons ma da pomerš :whistle: pol se pa gremo miss mokrih majčk in........... aghm..... :whistle:

ti fračulja...kaj maš za bregom??

in kakšn miss mokrih majč??brez majčk :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti fračulja...kaj maš za bregom??

in kakšn miss mokrih majč??brez majčk :grim

dj ne bod tko nestrpn, sj boš dons vidu

am, sj veš če je saj mau zakrit, da je bol zanimiu :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gume se po navodilih service manual utekajo od100-150km...je pa seveda razliha...če se nekdo nonstop vozi kot po jajcih al če stopnjuje vožnjo, nagib...kukrkol...bolš nares več km kt premal...ampak tut 50km je bolš kot nč :P

@tanjuška:mene še zmeri ferbc matra...a poveš no...na PM??? :rolleyes:

Točn tko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dj ne bod tko nestrpn, sj boš dons vidu

am, sj veš če je saj mau zakrit, da je bol zanimiu :naughty:

mau zakrit???? :unsure: me je že strah pridit na ride....

kdo ma bič za posodit...če jo bo treba krotit :kva2:

dj povej no... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno bo treba dns fotoaparate met sabo :naughty:

:grrr

kdaj pa bo kdo dns kj gor???

Popravljeno . Popravil snoopy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Ce se nekdo ne strinja s tabo, da guma s presekom 60 ni primerna za cesto in pravi da je, ne vem zakaj ne mores to mnenje sprejet. Sprobal sem oboje, 60 mi na mojem motorju veliko bolj usteza.. Plus to, da je presek 60 PREDPISAN od proizvajalca motocikla. ok? Sicer se naceloma strinjam s tvojim razmislajnu o preseku, imas prav, ampak ni pa to absolutna resnica. Odvisno od tipa motocikla in sirine platisca, kaksen presek se bolj obnese. Ampak ne, ce ni tocno tako kot si ti rekel, smo potem mi ljudje "nekega tipa" s katerimi se ne da menit.

Sam vozim na R6 '04 presek 70, original je 60, pa se motor čist lepo pelje. No ja, sicer pa kdo sem jaz da bi sodil :xx:

Iz iskušen lahko potrdim, da je 30 premalo :lol1:

glej, tako ali drugače neke fiksne kilometrine ni. Vsaka guma ima drugačne lastnosti, vsak voznik tudi. Moja bt002 se je na cesti ogrela in takoj šla do roba brez problema, nova. Da ne bom imel težav zaradi tega sem spoznal predlani na grobniku, ko sem se malo bal kako bom z novo gumo zapeljal na polno po pisti (ker so drugi delali tako famo iz tega). še citat mojega takratnega posta: Ker sem oba kompleta zamenjal direktno pri vulkanizerju ob pisti me je malo begalo koliko krogov bom rabil da bo guma vredu držala. Enega. trance_44_wink5.gif In to brez brusnega papirja tongue.gif. Asfalt na pisti naredi svoje, tako da u bistvu ko se je segrela je držala na polno.

Na cesti ponavadi kak km več, res pa je da če ti vulkanizer reče da ima nova guma premaz in da vozi počasi in previdno, to pomeni da jo boš segrel kasneje in tudi obrabljala se bo (zaščitna plast) počasneje.

Ko ga navijaš iz ovinka, ti ga bistveno prej vzame, kot če ma npr. 100 km, žal me v protislovje tega neboš mogel prepričat, izrabil sem 6 ali 7 kpl teh gum...

ja, to imaš prav, pri odpiranju gasa iz ovinka moraš biti malo bolj pazljiv - z manj gasa kot ponavadi (vsaj dokler ni guma mat barve). Vendar to ne spremeni dejstva da ga lahko nagneš postopoma v maksimalen nagib prej kot pa v 30 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gume se po navodilih service manual utekajo od100-150km...je pa seveda razliha...če se nekdo nonstop vozi kot po jajcih al če stopnjuje vožnjo, nagib...

...

150 km je slabih 10 % kolikor dobra SS guma zdrži kilometrine...

Z drugim delom se strinjam ;)

sicer pa je vse tole off-topic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam vozim na R6 '04 presek 70, original je 60, pa se motor čist lepo pelje. No ja, sicer pa kdo sem jaz da bi sodil :xx:

lahko potrdim da se motor dost boljše obnaša z 70 presekom...sem prej pravtako vozil R6 letnik 04 z 60 in potem z 70 in je razlika očitna...motor se veliko boljše obnaša

da ne boš edini :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!