Skoči na vsebino

Kacje ride II


Ice

Priporočene objave

O, pa je... Veliko je za povedat. Kot si že omenil, je na istem mestu na podoben način končal kolega, ki je v Bolnici. Še en kolega je vpričo mene padel na enak način. In še en dobesedno pred menoj... Ko smo šli iz rid na pijačo. Bera na ridah zna pa biti tudi (če se prav spomnim "rekorda") 7 motoristov v enem tednu. Če se tebi zdi, da ni nič za povedat... :whistle:

Meni pa se zdi vredno na glas povedat: ride niso dirkališče in vsak padec je potencialno nevaren tudi za druge. Da o tem, da nihče posledic ne nosi sam niti ne govorimo. Neposredno je prizadeta vsaj družina vsakega, ki pade. Zato je skrajni čas, da se na glas obsodi (v moralnem) vsakogar, ki pride na ride "dirkat". Ravno tako tudi tiste, ki vedo za "krvni davek rid" pa o tem molčijo.

Poglej

Kolikor jaz vem, noben ne skriva da so ride nevarne, noben tega ne zanika, osebno zase lahko povem, da vsakomur, ki pride na novo gor najprej povem, da naj bo previden, ta te ta cesta hitro potegne v pretiravanje, da je bilo gor ze ogromno padcev, itd.

Vsak od nas, ki se tam vozimo in tudi tisti, ki tam dirkajo se zavedajo nevarnosti. In pocetje gor je zavestno, to vemo vsi. Se popolnoma strinjam s tabo, da je dirkanje po ridah neodgovorno do ostalih. Ampak sprijazni se, s kricanjem po tej temi ne bos nic spremenil. Se vedno se bo vsak odlocil sam. Seveda lahko razglabljamo ali ima posameznik to pravico, do ogrozanja drugih ali ne, ali lahko tisci po tej cesti in se briga samo zase ali ne.. Naceloma bi tudi jaz rekel da ne. Ampak vsi smo polnoletni, vsi imamo izpite za motor, vsi imamo svojo pamet in se lahko odlocamo sami zase. In ce sprejmes napaco odlocitev lahko najebes sam in bognedaj lahko odneses sabo se par drugih. Ampak tega ne bos spremenil, tako je. Vsak, ki se vozi po ridah tocno ve kaj dela in kako nevarno je lahko to, gre se samo za to ali to tveganje sprejme ali ne.

In tudi menio se zdi vredno na glas povedat: RIDE NISO DIRKALISCE IN VSAK PADEC JE POTENCIALNO NEVAREN TUDI ZA DRUGE. Ampak to itak ve vsak in nima smisla da to vsaki dve strani beremo in razglabljmo znova in znova, ker se mi zdi da dosegamo ravno kontra ucinek in se prepiramo za brezveze.

In naj bo kakorkoli, posledice najprej in najbolj nosi ravno tisti ki je padel. V vsakem primeru! Pa naj bodo to fizicne ali dusevne. Vse kar lahko recemo ob temu je, naj mu bo to sola za naslednjic, naj se iz tega nekaj nauci in naj ne ponovi te napake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej

...

Torej predlagaš sedenje križem rok in tolerirenje tega, kar se dogaja na ridah? Če te prav razumem... Češ, bodimo v tej temi raje tiho o tem, ker dosegamo ravno nasprotni učinek.

Meni pa se zdi, da je ravno udi ta tema povzročila povečanje števila nesreč na ridah. Zato, ker se poveličuje "vožnjo na meji", "vožnjo po kolenu" in ostale "športne dosežke" na ridah. Celo fotografira se atraktivno vožnjo skozi ovinek in snema v video obliki, da bi se to lahko kazalo drugim. Češ, poglejte, tako se vozi na ridah.

Če kdo opozori na nevarnost, se ga na hitro "utiša", npr. tako kot mene... Moraliziranje seveda v množici nastopačev na dveh kolesih ni zaželjeno. Ravno tako v "krvi željni množici" opazovalcev dogajanja. Ker moraliziranje je škodljivo za spektakel. Le slednji pa je jamstvo za uresničitev sanj... Dobre fotografije, dobre vožnje in v končni fazi "dobri" padci. To je tisto, kar napaja ride.

Zato je treba vsak "moteč element", ki bi utegnil prekiniti idilo spektakularnosti zatreti v kali. Lep primer je npr. to, da se je na ridah nekaterim zdelo veliko bolj moteče kazanje sredinca prisotnim iz strani enega izmed članov foruma, kakor se jim zdi moteče to, da se gor dogaja toliko padcev. Namesto, da bi svojo energijo in izkušnje namenili ostalim, so se raje spravili na obračun z osebkom, ki si je utegnil "obsoditi" ridaško integriteto.

Oprosti, ampak mene tak odnos (ki se ga da prebrati v tej temi) do vseh, ki opozarjamo na nevarnost, bolj spominja na hordo adolescentnih nastopačev, kakor na skupnost polnoletnih odgovornih voznikov motociklov. Verjamem, da še marsikoga... In naj še enkrat ponovim... Veliko bolje bi bilo, da bi se dalo v tej temi prebrati, kako napake preprečiti, kakor da bi vedno znova brali o tem,ali se je dotični "kdo" česa iz napake naučil

Popravljeno . Popravil PikiJapok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najbrž bo res,to noč se je z motorjem smrtno ponesrečil osin najboljši prijatelj znan pod nickom ernestoo73

doma iz unca :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

a je mogoče pau med ilirsko bistrco pa šembijami (u globovniku) ko je šou z motozboraz vrbice

R.I.P. :cry: :cry: :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej predlagaš sedenje križem rok in tolerirenje tega, kar se dogaja na ridah? Če te prav razumem... Češ, bodimo v tej temi raje tiho o tem, ker dosegamo ravno nasprotni učinek.

Meni pa se zdi, da je ravno udi ta tema povzročila povečanje števila nesreč na ridah. Zato, ker se poveličuje "vožnjo na meji", "vožnjo po kolenu" in ostale "športne dosežke" na ridah. Celo fotografira se atraktivno vožnjo skozi ovinek in snema v video obliki, da bi se to lahko kazalo drugim. Češ, poglejte, tako se vozi na ridah.

Če kdo opozori na nevarnost, se ga na hitro "utiša", npr. tako kot mene... Moraliziranje seveda v množici nastopačev na dveh kolesih ni zaželjeno. Ravno tako v "krvi željni množici" opazovalcev dogajanja. Ker moraliziranje je škodljivo za spektakel. Le slednji pa je jamstvo za uresničitev sanj... Dobre fotografije, dobre vožnje in v končni fazi "dobri" padci. To je tisto, kar napaja ride.

Zato je treba vsak "moteč element", ki bi utegnil prekiniti idilo spektakularnosti zatreti v kali. Lep primer je npr. to, da se je na ridah nekaterim zdelo veliko bolj moteče kazanje sredinca prisotnim iz strani enega izmed članov foruma, kakor se jim zdi moteče to, da se gor dogaja toliko padcev. Namesto, da bi svojo energijo in izkušnje namenili ostalim, so se raje spravili na obračun z osebkom, ki si je utegnil "obsoditi" ridaško integriteto.

Oprosti, ampak mene tak odnos (ki se ga da prebrati v tej temi) do vseh, ki opozarjamo na nevarnost, bolj spominja na hordo adolescentnih nastopačev, kakor na skupnost polnoletnih odgovornih voznikov motociklov. Verjamem, da še marsikoga... In naj še enkrat ponovim... Veliko bolje bi bilo, da bi se dalo v tej temi prebrati, kako napake preprečiti, kakor da bi vedno znova brali o tem,ali se je dotični "kdo" česa iz napake naučil

Najbols da se z brum brumom prjavta na ksn razpis za evropska sredstva d bojo prej ride sfrezal..k zdej tud za to nimajo... :grim Kaj bosta pol vesela...pa se za vaju bojo zadost varne...

Popravljeno . Popravil Fabo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je mogoče pau med ilirsko bistrco pa šembijami (u globovniku) ko je šou z motozboraz vrbice

R.I.P. :cry: :cry: :cry:

aha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej ...

piki mislim da je tisti filmček padca najbolj zgovoren primer..za vse..glede vsega..kdor se iz take napake nič ne nauči je kreten..seveda pa se bodo napake še vedno dogajale..in ta film pove več kot vse tvoje nabijanje..

in ker si človek ki se drži tistega kar reče nehaj nabijat v tej temi..al boš še enkrat več požru svojo besedo..

lp

Popravljeno . Popravil biker77
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej predlagaš sedenje križem rok in tolerirenje tega, kar se dogaja na ridah? Če te prav razumem... Češ, bodimo v tej temi raje tiho o tem, ker dosegamo ravno nasprotni učinek.

Ne sploh ne. Ampak ti pa po pravici povem da sem navelicen brati eno in isto moraliziranje v tej temi, ker s tem ne spremenis nic. Tem namenjenih razglabljanju o teh stvareh je malo morje na Motosvetu. Preberi si podnaslov teme. Zaradi mene se lahko sprejme ukrep (oziroma se podpiram to) in se tej temi dodeli moderatorja, ki bo brisal popolnoma vse objave razen lahkotnega nabijanja in debat o druzenju, kar je pravzaprav tudi bistvu. Vkljucno z vsemi fotkami, vsemi komentarji voznje, vsemi padci, moraliziranjem, itd.. Pusti pa se vajvarce, sex, kdaj bo kdo prinesel kuhano koruzo gor n podobne bedarije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ker mu profil lezi po dvoriscu... :rolleyes:

Lol; Fabo kukr sva te včer spoznala, je tale spet ena boljših iz tvojga zaklada šal :worship:

Za umret

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dej nehite spet zjebat eno sončno nedelo po odlični soboti. Puste Pikija nej pove svojo dozo moralk pol se pa raj zmenmo za popoldan pa spet mal povalimo travco :rolleyes:

Čim manj mu replicirajte, ker bo spet deset strani balasta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dej nehite spet zjebat eno sončno nedelo po odlični soboti. Puste Pikija nej pove svojo dozo moralk pol se pa raj zmenmo za popoldan pa spet mal povalimo travco :rolleyes:

Jap... Mogoče pa še kdo razbije motor. Al' pa se celo "pošteno" polomi... Res, ne se ozirat name. Vsi na ride! Eni razbijat motorje, drugi pa se naslajati v tem.

Bo vsaj manj nevarnosti na ostalih cestah... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap... Mogoče pa še kdo razbije motor. Al' pa se celo "pošteno" polomi... Res, ne se ozirat name. Vsi na ride! Eni razbijat motorje, drugi pa se naslajati v tem.

Bo vsaj manj nevarnosti na ostalih cestah... :whistle:

:headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap... Mogoče pa še kdo razbije motor. Al' pa se celo "pošteno" polomi... Res, ne se ozirat name. Vsi na ride! Eni razbijat motorje, drugi pa se naslajati v tem.

Bo vsaj manj nevarnosti na ostalih cestah... :whistle:

Dej zapri, ker ne izpadeš pameten tako kot ti mislš :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dej nehite spet zjebat eno sončno nedelo po odlični soboti. Puste Pikija nej pove svojo dozo moralk pol se pa raj zmenmo za popoldan pa spet mal povalimo travco :rolleyes:

Čim manj mu replicirajte, ker bo spet deset strani balasta.

:yea1:

se ustavim nazaj grede z morja....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem mi sam zdi, al sem slišal na posnetku, da si tik pred padcem gas pohodu?

tukaj pa imate en filemček od včeraj v glavni vlogi DejaVu,kamera peter1.

fant se je parkrat res super pelu,gor in dol brez napake na limitu,po ca 20 min postanku s hladnimi gumami pa tole

http://video.google.com/videoplay?docid=76...50818&hl=en

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej zato pa je padel.. Prehitro pospesevanje pa verjetno se malo neogreta guma.. Nimas kej, ze zgodi..

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Namen osveščanja je v tej temi izgubilo pomen (pa bodisi, da gre za nevarnost ali varnost) :krneki:

P.S. "zbog sex-a" hmmmm LOL :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še srečo je meu, da ni prletu v ograjo kokr motor. Vsaka šola stane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!