Skoči na vsebino

Kacje ride II


Ice

Priporočene objave

bil dons spet na prizorišču,...hja no kaj nj rečem, ride niso več kar so ble :rolleyes: oz. generacije se menjajo, tko bi se loh reklo, problem rid je ravno v tej temi,...preveč ste jih "skomercializiral" :krneki: in zdej grejo vsi "dohtarji" znanje (ki je v mnogo primerih vprašljivo) kazat pred dogajanja željno občinstvo, ki je lačno dobrih riderjev, atraktivnih voženj, padcev,....

pa sej sploh ne bi blo tolk "žrtev" na ridah, če bi folk imel svojo mejo preko katere ne moreš sam zarad tega, da izpadeš frajer...

dons sem mal gledal mimoidoče motoriste,...pa ljudje, to vse ruži po cesti, tačke,štendri,kufri!!, drsniki, škornji...a pa je treba tega sam za to, da se pokažeš? :rolleyes: razumem tiste, ki se zgolj zarad užitka zapeljejo/mo po ridah ene 2x, ne glede na to al je tm 30 folka al pa nobenga, ne razumem pa teh mimoidočih frajerjev...pa dejte si vsaj opremo kupit no,...ne pa da vidiš tipa s ful opremo na nogah pa bele superge :krneki: pa "letečega" ER5 z voznikom, ki si tudi rokavic ne privošči ...

upssss moraliziram,...sej se tud sam vozim občasno tm,...hja no mi že zapaše :whistle:

P.S. a je to normalno, da me pri hitrosti 120 km/h kjer je omejitev 70 , prehiti Virago 535, ki mimo pade z ene 140??? pomoje ni :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem se mislil malo ustavit in podkapo popravit :rolleyes: , pa je bilo (okoli 17ih) toliko ,,motoristov" in ,,fotografov", da tudi, če me gneča ne bi motila, verjetno sploh ne bi imel prostora za parkirat.

zato sem se potem raje ustavil na avtobusni postaji nekje pred Logatcem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na zalost se moram podpisat pod cagivin post kar se tice dogajanja danes.. :wacko: :angry:

Danes je bilo too much. Me pa veseli, da je situacija popolnoma drugacna med tednom, kadar se ponavadi dobivamo :)

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OI! No včeraj sem se tudi jaz oglasila! Je blo kr zanimivo vidt tolk folka na kupu! :worship:

nič te ni bilo vidit :whistle:

:closedeyes: res je... :closedeyes:

pridm nazaj čez kako urco...ugante kam grem :naughty: :naughty: :rolleyes:

:evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:closedeyes: res je... :closedeyes:

pridm nazaj čez kako urco...ugante kam grem :naughty: :naughty: :rolleyes:

:evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin:

Pazi se, jst grem zdej čer ride z autom! :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsakdo med nami kdaj doživi izgubo, ki ga močno prizadane. Kot mi je nekoč rekel mnogo starejši prijatelj: "Sorodniki so nam dani, prijatelje pa si izbiramo sami." Ko izgubimo prijatelja, je bolečina nepopisna. Nikogar ni, ki bi zares razumel. Sploh, če izgubimo prijatelja, ki nam je tutor... Prijatelja, ki kakor dobri angel bdi nad nami in nam hoče dobro. Nas opozarja na napake in poskrbi da smo na trdnih tleh. Sploh, če izgubimo prijatelja, ki nam je z nasveti pomagal preživeti.

Ko izgubimo takega prijatelja, se nam zdi nepravično, da je moral oditi. Počutimo se nekako tako, kot da je umrl za nas. Da je naše napake plačal s svojim življenjem. S solzami v očeh se spominjamo lepih dni, ki smo jih preživeli skupaj, v ušesih pa odzvanjajo besede... V duši pa vlada praznina. Nepopisna praznina... Tako velika, da ostanemo brez besed.

Vseeno pa smo hvaležni za toplino. Za vsako tolažilno besedo, za vsak prijateljski objem, za vsak trenutek, ki ga kdo v tistem trenutku najde za nas. To nam daje neko upanje, da je življenje le nekaj vredno. To nas napaja z energijo, z idejo da je le vredno za nekaj živeti. Daje nam vedeti, da so na svetu še ljudje, ki nas cenijo...

Takšno izgubo je doživel naš skupni prijatelje Meho (a.k.a. OSA_RIDER). Pokojni Ernest je bil zanj neprecenljiv. Čeprav nista v sorodu, je njegova bolečina velika... Morda celo večja, kot če bi izgubil brata. Prosil me je, da se vam zahvalim v njegovem imenu in se vam v njegovem imenu opravičim, ker nima moči odgovarjati...

OSA_RIDER se torej zahvaljuje vsem, ki ste mu izrazili podporo in razumevanje, ne glede na obliko, kako ste to storili in vam obljublja, da se bo oglasil takoj, ko se bo uspel toliko zbrati, da bo pripravljen za družbo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsi k mate tolk povedat za čez ride..sej se vam ni treba ne ustavljat gor ne mim hodit če vas tko motjo..mislim kaj k bi jest začel vam pridigat k hodte vsak dan ali teden ali vikend v določeni lokal pa spijete malo ali več, da kadilcev ne omenjam ker dokazano škodujejo svojemu zdravju..mislim wtf..koji kurac mate vi men pametvat al se je pametn tm vozit al ne..pa jebite se že vsi skupej..

tist k pa gas navija zarad gledalcev ga pa nej..je sam dost velik bedak..

Čez ride nima nobedn nč. v poprečju se strinjamo de so to zelo sexy ovinki. Kar zmoti objektivnega člaoveka je, vsesplošno pomankajnje kulture.

Labilen človek+15oKm+publika=recept za katastrofo To ne leti na DejaVu osebno. Me je pa ta filmček spomnil, kako fizična stvar je karambol, kako nebogljen in krhek je homosapiens, ko ga zagrabi fizika. kaj bi bilo, če bi bilo...bolš de ne pišemo. Nedolgo tega so ride u bolnico poslale enga iz idrije, ne? na podobn način če se ne motim.

Zanimivo pa je, kako enostavno opazovalci opravičijo take kretenizme brez primere. "je mel mrzle gume" "je dal mal preveč gasa" "če nebi blo ograje bi blo bl varno"

Kot da se ne zavedajo, da tak padec lahko konča zgodbo. Zelo malo ljudi na tem forumu pove, da delajo neumnost. in ne navadno neumnost. Gamble with life. al pa vsaj zdravjem.

Grozno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Član z imenom Policija je FARSA.

Ker je taka uporaba v nasprotju z zakonom, ga bo treba prijaviti resnični Policiji; pa še administratorja obvestiti o kršenju zakonodaje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če lahko še jaz dodam svoje......vsi ste junaki in še posebno DejaVu k je tko pocen odnesu.....ste se vprašali o mimoidočem avtomobilu na posnetku?? V njem sem jaz z mojim predragim in ko sva tole vse skupaj videla me je pogrela sveta jeza!!!

Motorju je že na ovinku, ko je šel mimo naju, spodrsaval zadnji kolo in samo vprašanje je bilo, kdaj se bo zgodilo....lahko bi že malo prej zdrsnil in bil v nama(avtu).....Pa da ne boste spet vsi podavjali od prizadetosti, če hoče kdo kaj dokazovati, naj s tem ne posiljuje še druge.....

quote name='PeterK' date='2 Sep 2007 @ 14:53' post='1080082']

Sem mi sam zdi, al sem slišal na posnetku, da si tik pred padcem gas pohodu?

Ja, prau si slišal.....

QUOTE(biker77 @ 2 Sep 2007 @ 20:30)

vsi k mate tolk povedat za čez ride..sej se vam ni treba ne ustavljat gor ne mim hodit če vas tko motjo

Mene ride nč ne motjo, mot me pa taka neodgovornost tko do sebe kot do okolice......nesreča se že tko ne bodi jo treba zgodi, s takim početjem pa še tok prej.........A peljem se lahko skoz?!

Pozdravček, Fračka .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja dns sm se sesul na the ovinku (ta zelen motor ko je zgori slika) in sicer motor je ves razbit (zvite vilce, zvita feltna), men pa ni na sreco nic, se je dobro izteklo.

Sam ,da nisi kake vajverce povozu še zravn ...

Kako je bilo počutje v tistih trenutkih "nadzora, ko veš, da imaš še dovolj rezerve"?

Predvidevam, da si tudi ti v delčku sekunde lahko razmislil celo življenje za nazaj in za naprej, pa še ugibal, a bo kdo nasprot pršu, da bo še on razmislu na hitr?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nehaj že vsakega podjebavat.....

k greš že vsem zelooo na živce....

Men ne gre. Torej ne gre vsem.

še enkrat več se pokaže, da bi tu bila potrebna dvojna ograja....

Ma daj ,en nakladej. Potrebn bi bil psihotest na izvozu iz Planine proti Postojni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej

Kolikor jaz vem, noben ne skriva da so ride nevarne, noben tega ne zanika, osebno zase lahko povem, da vsakomur, ki pride na novo gor najprej povem, da naj bo previden, ta te ta cesta hitro potegne v pretiravanje, da je bilo gor ze ogromno padcev, itd.

Vsak od nas, ki se tam vozimo in tudi tisti, ki tam dirkajo se zavedajo nevarnosti. In pocetje gor je zavestno, to vemo vsi. Se popolnoma strinjam s tabo, da je dirkanje po ridah neodgovorno do ostalih. Ampak sprijazni se, s kricanjem po tej temi ne bos nic spremenil. Se vedno se bo vsak odlocil sam. Seveda lahko razglabljamo ali ima posameznik to pravico, do ogrozanja drugih ali ne, ali lahko tisci po tej cesti in se briga samo zase ali ne.. Naceloma bi tudi jaz rekel da ne. Ampak vsi smo polnoletni, vsi imamo izpite za motor, vsi imamo svojo pamet in se lahko odlocamo sami zase. In ce sprejmes napaco odlocitev lahko najebes sam in bognedaj lahko odneses sabo se par drugih. Ampak tega ne bos spremenil, tako je. Vsak, ki se vozi po ridah tocno ve kaj dela in kako nevarno je lahko to, gre se samo za to ali to tveganje sprejme ali ne.

In tudi menio se zdi vredno na glas povedat: RIDE NISO DIRKALISCE IN VSAK PADEC JE POTENCIALNO NEVAREN TUDI ZA DRUGE. Ampak to itak ve vsak in nima smisla da to vsaki dve strani beremo in razglabljmo znova in znova, ker se mi zdi da dosegamo ravno kontra ucinek in se prepiramo za brezveze.

In naj bo kakorkoli, posledice najprej in najbolj nosi ravno tisti ki je padel. V vsakem primeru! Pa naj bodo to fizicne ali dusevne. Vse kar lahko recemo ob temu je, naj mu bo to sola za naslednjic, naj se iz tega nekaj nauci in naj ne ponovi te napake.

Lahko bi pa spremenili, če bi se vsi, kis o plačali članarino za Planinski klub, to tudi napisali v tisto temo, ki sem jo ustvaril pred časom. Mislim, dabo tema hitro doseglja kakih par ducatov strani...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Član z imenom Policija je FARSA.

Ker je taka uporaba v nasprotju z zakonom, ga bo treba prijaviti resnični Policiji; pa še administratorja obvestiti o kršenju zakonodaje.

A resno misliš? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tanjuška!

A veš, zakaj tako razmišljam?

Zato, ker sem se tudi jaz nekoč na ridah družil. Ampak, tebe takrat še verjetno ni bilo. Pa te zato ne podcenjujem.

Še zdaleč ne! Le na motoristične pogrebe, že dolgo več ne hodim.

...Zato, ker sem (konkretno) v tistem koncu, že tri prijatle zgubu!!!

...Pa so tudi oni, vse to dobr ved'l... O:-)

Zaključujem pametovanje. :o

Fičo, spet je čas, da ti napišem, da te - kljub temu, da sva se včasih zataknila na forumu - neskončno spoštujem.

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.S. a je to normalno, da me pri hitrosti 120 km/h kjer je omejitev 70 , prehiti Virago 535, ki mimo pade z ene 140??? pomoje ni :alien1:

A to si viragotu pogledu na števc, k si tok počas šou? :)

Na zalost se moram podpisat pod cagivin post kar se tice dogajanja danes.. :wacko: :angry:

Danes je bilo too much. Me pa veseli, da je situacija popolnoma drugacna med tednom, kadar se ponavadi dobivamo :)

Welcome to the club :whistle:

pridm nazaj čez kako urco...ugante kam grem :naughty: :naughty: :rolleyes:

V gostilno na 16 pirov?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fičo, spet je čas, da ti napišem, da te - kljub temu, da sva se včasih zataknila na forumu - neskončno spoštujem.

:worship:

Nič se nisva zataknila! Le pogovarjala sva se, a ne!

To pa je neskončno dobro!!! :yes: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še trobil sem, da bi le mogoče vzbudil pozornost.

Trobljenje ne pomaga. Če bi rad vzbudil pozornost moraš ovinek prevozit tako, da sediš na rezervoarju :ninja:

Brez heca, videl na lastne oči :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!