Skoči na vsebino

Kacje ride II


Ice

Priporočene objave

Tema je namenjena tistim,ki nimajo nič proti ridam.Zato prosim vse tiste,ki vas ride strašansko motijo,da se malo brzdate oziroma solidarnostno zapustite to naše dogajanje in nam pustite naše veselje na miru.

Meni so ride super. Kulski ovinki. Lani, ko sem šel mimo z avtom, sem na tisti ravnini pred "the ovinkov" (v smeri proti Planini) prehiteval počasnega pick-upa. Skoraj bi zrušil kar nekaj motorjev, kateri so bili parkirani le nekaj centimetrov iz ceste. Folk skače po cesti z fotoaparati, kot ene kure. V napoto ste mi s svojo prisotnosjo na javnih cestah. Mal naprej po uni poti je ena jasa. Lepa, čistejša, mirnejša...skratka primernejša za vaše picknik aktivnosti.

p.s.: Aja pa dej kej več povej o tisti reči v gozdu. Me zanima. Si bom šel enkrat v živo ogledat.

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da pa ride niso samo ride te,ki so znane večini predlagam, da naredimo enkrat eno ekskuziji

saj ride ponujajo še marsi kaj kot samo ovinke.

Najbrž noben od vas ne ve, da se v neposredni bližini nahaja Spalnica skupine 15 :naughty:

pa še res je :grim

ampak to nas ve le nekaj.

najdeš pa tud italjane k hodijo gledat kje so njihovi dedki izgubili vojno, sam rovi so pa njihovo delo :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nimam pojma kaj bi me...ampak hotel sem mal počiti v travi in me je nekaj usekalo

eto to je bla pa kazen zato ker nisem bil z svojim mopedom....če bi bil z svojim bi seveda poziral kot se spodobi :whistle:

Čak čak mali a zdej je pa moj motor kriv da te je nekaj usekalo, jaz pa dobra dušca pa ti odstopim voznikov sedež, si bom že zapomnila! :naughty: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

........

jest bom hodu gor,dokler bo gor tak folk ku je(vsaj tisti ki jih poznam)so prjazni,te sprejmejo v drušno in ne pametujejo brezveze...rad grem gor,zato,ker je tam sproščen folk in tu je tu......

A res? :blink:

Jaz sem pa iz prebranega dobila občutek, da tako sprejmejo samo istomisleče.

Drugače misleči dobijo pa fakiča, a ne?

Ja, res razgledan, in odprt folk..... :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A res? :blink:

Jaz sem pa iz prebranega dobila občutek, da tako sprejmejo samo istomisleče.

Drugače misleči dobijo pa fakiča, a ne?

Ja, res razgledan, in odprt folk..... :trance_33_sleep:

slabo bereš... še enkrat preberi :P

jaz mam tud za marsikakšno stvar drugačen pogled,pa zato ne težim po forumih pa solim pamet drugim,drugače mislečim. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IZZIVAM VSE RIDAŠE!

Stalno berem o izkušnjah in kdo zna peljati in kdo ne zna... Zato predlagam, da pokažemo, kdo kaj zna. Koliko komu pomaga tehnika in vožnja po kolenu in mejni nagibi... Da vidimo kdo ima jajca in kdo je samo gobezdalo... Predlagam "motoristični "lov na lisico"

Pravila "lova na lisico" so enostavna:

- vsak se udeleži na lastno odgovornost in lastne stroške (organizacije ni)

- vsak vozi s SVOJIM motociklom in po lastnih zmožnostih

- vsak prinese s seboj fotoaparat in dva filma, ki se ju na štartu označi... S posnetki s filma dokazuje, da je dejansko bil na "kontrolnih točkah"

- zadnji, ki prispe na cilj plača PIZZO in pijačo vsem ostalim udeležencem v Pizzeriji Portus na Uncu

Trasa je sledeča:

Kilometrov je dovolj, da vsak pokaže svoje vozniške izkušnje in sposobnosti. To je "dirka" za čast.

SPREJMITE IZZIV ALI PA UTIHNITE ŽE ENKRAT S TEM POVELIČEVANJEM RIDAŠKIH IZKUŠENJ!

Vsem sotekmovalcem sem pripravljen pomagati po najboljših močeh z nasveti pred začetkom "dirke"!

Torej če je tole resno potem povedat do konca tega tedna, da odpovem Sardinijo in počim nekaj takšnega.

I'm in, pa da vidimo kdo ima kondicijo in pa se znajde na cestah kjer ne poznaš ovinkov. :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej če je tole resno potem povedat do konca tega tedna, da odpovem Sardinijo in počim nekaj takšnega.

I'm in, pa da vidimo kdo ima kondicijo in pa se znajde na cestah kjer ne poznaš ovinkov. :krneki:

O_LA kdaj je štart?Ker to bo pa dobra turca, spotoma bom še v Firence skoču kolega obiskat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

spet en kup praznega nabijanja...povedal niste nč novga...nč pametnga...oz.se nonstop ponavlate in.... nasploh no... :SS :SS :SS :SS :SS

A vam slučajno mi vsiljujemo da se vozte čez ride?se tam ustavlate in kakšno rečete??da polagate ovinke??pa padate??

še mal pa se bom počutil kot da sem "eksikutor"...

Pa še to ane...ta vikend so vajvarce dobile kar so iskale... @Tanjuška je naredila solo napad....zgledal pa je kot da je invazija :kva2:

bemu darth bruma sm za moment vidla pomoje, pa sm šla pomagat, ampak mi ni ratal, sm ugotovila da mam slepe naboje

sej balanco tut ovija na polno..zgleda da ji res trdo paše :whistle:

:whistle:

Emmmm... Ponudil sem izziv vsem tistim, ki na ridah dirkajo po cesti. Niti z eno besedo nisem omenil dirkališča... Sem kadarkoli karkoli rekel čez dirkanje po dirkališču? Sem bil kadarkoli proti? Sem kakorkoli repliciral povabilu na pisto, ki ga je izrekel @biker77 (razen v delu ki se je nanašal name)? Spomni me prosim kdaj. Zatorej... Preberi še enkrat in ne pametuj brez premisleka. :P

Komu karkoli vsiljujem? Vsiljevanje je kvečjemu na TVOJI strani... Mešanje jabolk in hrušk (beri: ceste in dirkališča). Ridaši se NA CESTI učijo (učite) nekih vozniških izkušenj in veščin. Zato sem vas povabil NA CESTO. Da vidim(-o), kako se znajdete v prometu... Da vidimo, koliko teh izkušenj se da uporabiti v praksi.

Oprosti DeX, ampak to, kar si napisal je navadno drekanje brez repa in glave. Verjamem, da zmoreš več. ;)

Osebno ne posegam v segment dirkališča. Tam enostavno nimam kaj počet. Vožnjo v krogu prepuščam omejencem, ki v erupciji ob odpiranju steklenice šampanjca vidijo dejanje moškosti. Jaz pa zaenkrat raje ostajam pri izvornem užitku (beri: seksu).

zj pa ti men povej, ket si se pa ti nauču veščin, k jih zjle trenutno obvladaš, najbrž da na cesti, al doma pred računalnikom z kako igrico???

Da pa ride niso samo ride te,ki so znane večini predlagam, da naredimo enkrat eno ekskuziji

saj ride ponujajo še marsi kaj kot samo ovinke.

Najbrž noben od vas ne ve, da se v neposredni bližini nahaja Spalnica skupine 15 :naughty:

seksat seksat seksat :010 :010 :010 :010 :yea1: :yea1:

Meni so ride super. Kulski ovinki. Lani, ko sem šel mimo z avtom, sem na tisti ravnini pred "the ovinkov" (v smeri proti Planini) prehiteval počasnega pick-upa. Skoraj bi zrušil kar nekaj motorjev, kateri so bili parkirani le nekaj centimetrov iz ceste. Folk skače po cesti z fotoaparati, kot ene kure. V napoto ste mi s svojo prisotnosjo na javnih cestah. Mal naprej po uni poti je ena jasa. Lepa, čistejša, mirnejša...skratka primernejša za vaše picknik aktivnosti.

p.s.: Aja pa dej kej več povej o tisti reči v gozdu. Me zanima. Si bom šel enkrat v živo ogledat.

ljuba duša čez povhno si prehtevau, a si ti normaln, ja ka se pa greš, boš kerga ubiu, ka pa mi k skačemo tm okol pa seksamo, a si normaln, kako lohk zakon kršiš, ti sploh nimaš vesti, ka če bi kakega mimoidočega motorista zbiu, al pa našo VIP ložo podru!!! mau se brzdaj kako voziš, norc zmešan - evo ti moraliziranja zj :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IZZIVAM VSE RIDAŠE!

Stalno berem o izkušnjah in kdo zna peljati in kdo ne zna... Zato predlagam, da pokažemo, kdo kaj zna. Koliko komu pomaga tehnika in vožnja po kolenu in mejni nagibi... Da vidimo kdo ima jajca in kdo je samo gobezdalo... Predlagam "motoristični "lov na lisico"

Dokler imam še nogo v ku*cu, se rade volje javim za "support vehicle". Lahko služim tudi kot premična kontrolna točka. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da pa ride niso samo ride te,ki so znane večini predlagam, da naredimo enkrat eno ekskuziji

saj ride ponujajo še marsi kaj kot samo ovinke.

Najbrž noben od vas ne ve, da se v neposredni bližini nahaja Spalnica skupine 15 :naughty:

...pa niso še neke jame tam spodaj desno? Enkrat sem jih hotel it pogledat, pa je bilo zaprto. ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Si v Murski Soboti že bil. Veš je tudi v Sloveniji.

Jaz letos še nisem bil v MS. Sem pa bil trikrat na ridah, pa še kje drugje. Bom pa ob prvi priliki šel v MS, ziher je kul.

... Skoraj bi zrušil kar nekaj motorjev, kateri so bili parkirani le nekaj centimetrov iz ceste. ...

A ne znaš vozit po cesti? A rabiš še kakšna dva metra prostora ob strani ceste?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...pa niso še neke jame tam spodaj desno? Enkrat sem jih hotel it pogledat, pa je bilo zaprto. ??

Jap......tega je v tistem koncu kar veliko......gre pa za zaledje Italjanske vjske v času Kraljevine Jugoslavije.

Kot zanimivost........v kraju Planina.........malček naprej od Planinskega gradu je kraška jama.......čudovita zadeva............skozi katero so Italjančki vrtal pot proti Postojnski jami.........ima obilico mostov........predorov.......

Vredno ogleda!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne ne, kr mausa uprašej :whistle:

pa lih uzadno k sm seksala na ridah sm z čoroskopom vidla kako vajvarce črte na novo štrihajo (pač darth brum se pripravlja na novo invazijo, ker mu prejšnja ni lih uspela in za tacajt k čakajo so se pa lotle obnove črt po ridah) :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne ne, kr mausa uprašej :whistle:

pa lih uzadno k sm seksala na ridah sm z čoroskopom vidla kako vajvarce črte na novo štrihajo (pač darth brum se pripravlja na novo invazijo, ker mu prejšnja ni lih uspela in za tacajt k čakajo so se pa lotle obnove črt po ridah) :ninja:

Detajli......detajli...... :kva2: :kva2: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne ne, kr mausa uprašej :whistle:

pa lih uzadno k sm seksala na ridah sm z čoroskopom vidla kako vajvarce črte na novo štrihajo (pač darth brum se pripravlja na novo invazijo, ker mu prejšnja ni lih uspela in za tacajt k čakajo so se pa lotle obnove črt po ridah) :ninja:

Ko sexam (sicer ne prav pogosto :rolleyes: ), sexam in ne gledam vajvarce na Planini :unsure: Sicer pa dobro jutro vsem Ridašem in ostalim, ki se bodo danes vsedli na mopede :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si v Murski Soboti že bil. Veš je tudi v Sloveniji.

Bil, pa se kje drugje.. Ampak ride so mi bolj usec :evilgrin: :evilgrin:

Jap......tega je v tistem koncu kar veliko......gre pa za zaledje Italjanske vjske v času Kraljevine Jugoslavije.

Kot zanimivost........v kraju Planina.........malček naprej od Planinskega gradu je kraška jama.......čudovita zadeva............skozi katero so Italjančki vrtal pot proti Postojnski jami.........ima obilico mostov........predorov.......

Vredno ogleda!!!!!!!!!!!!!!!!!!

V teh rovih sem kar domac, tako da se lahko vodim za vodjo ekskurizije :D Take stvari so me od vedno zanimale in s kolegom sva prehodila tist hrib po dolgem in pocez pod zemljo :krneki: Kdaj gremo? :D

ooo pi... k tok nabijate o teh vajvercah se mi je dons sanjalo da sm jih lovil po ridah :krneki:

:OK: :OK: :OK: Vaaaajjvaaarce :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tema:

Kačje ride (prvi del):

Prva objava:

Sanda 7, 29. oktober 2001

Zadnja objava:

Ice, 19. maj 2003

(tema zaklenjena zaradi prerekanja)

(število objav: 136 - devet strani + ena objava; tema je bila s prvo objavo na deseti strani zaklenjena, odprta je bila tema Kačje ride II)

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?showtopic=690

Popravljeno . Popravil Furioso
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj mi ne gre v glavo... Zakaj večina komentatorjev misli, da nekateri, ki opozarjamo na težave na "kačjih ridah" govorimo proti ridam? Dajmo si razjasnit eno ključno stvar: Jaz sem ZA ride. Jaz sem ZA druženje na ridah. Jaz sem ZA nabiranje vozniških izkušenj na ridah.

Proti ridam so izključno in samo tisti, ki tiščijo glavo v pesek in nočejo spredvideti, da je na ridah nekaj krepko narobe. Če uporabim izraz, ki je tako zmotil DeX-a. Prevelika omejenost posameznikov pelje samo v to, da bodo ride postale preteklost. Zato, ker imajo premalo volje, da bi se zavzeli za tisto, kar zagovarjajo. Raje so tiho in s prstom kažejo na druge in se bodo smilili sami sebi, kako nihče ne razume potreb motoristov, ko bodo na ridah postavili znak za omejitev 40 km/h in po sredini postavili "tresočo polno črto".

Storiti pa je potrebno popolnoma enostavne stvari. Za začetek lahko svoje delo opravijo "paparazzi" na ridah, tako da objavijo VSE slike - tudi tste, na katerih je jasno razvidno kršenje prometnih predpisov (predvsem iz vidika varnosti) in da VSI jasno obsodijo tako vedenje in ravnanje in se jasno pove dotičnim voznikom, da so na ridah nezaželeni, v primeru, da mislijo s takšnim početjem nadaljevati.

Tudi kakšna tabla v smislu "Kulturen motorist pospravi smeti za seboj!" bi verjetno naredila dober vtis... Ob rednih "čistilnih akcijah" pa tudi prijetnejši ambijent.

Celo ob cesto bi se dalo postaviti kako tablo... Recimo nekaj v smislu: "Pozor! Motociklist je enakovreden udeleženc v prometu!" In tudi omenjeno "parkirišče" bi se dalo kako označiti. Bi bil izvoz na cesto veliko bolj varen.

Da o tem, da bi lokalni skupnosti kdo ponudil roko in predlagal, da bi motociklisti varovali otroke pri njihovih prvih korakih v šolo ne izgubljam besed.

Skratka... Spoštovanje je stvar, ki si jo je potrebno zaslužiti. Za spoštovanje je potrebno znati pogledati stvari širše... Da nas (motocikliste) bodo spoštovali in nas sprejeli brez predsodkov, se moramo potruditi sami! Odnost "družbe" do nas je zrcalna slika... In ker sem človek dejanj si upam javno izjaviti sledeče:

Jaz osebno sem pripravljen na ridah enkrat na teden začetnikom pokazati osnove varne in udobne vožnje... V kolikor se seveda najde kak, ki bi mi bil pripravljen slediti (menda imam dvovaljno Kawo, omejeno na 2 KW :whistle: ). Ko pa bodo ti začetniki znali ride prevoziti tudi z "neogreto" gumo, pa verjamem, da jim bo @biker77 izpilil tehniko na bolj zahtevni ravni dinamične vožnje.

Skratka... Dragi moji ridaši... Nehajte že pljuvat v lastno skledo in se začnite obnašati zrelo. Če boste "nasproti oblasti" nastopili z argumenti, s kakršnimi ste nasproti meni... bo bolj žalostno. Predstavljate si, da bi imeli uresničene samo zgoraj navedene "argumente"... Bi imeli pogajalsko izhodišče, kajne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V primeru, da boste zaradi dežja, do večera spet nabili 40 strani, vas vljudno naprošava, da do 20h nekdo pripravi kratek povzetek.

Hvala za razumevanje! :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozivam ali silim? Odloči se že.

Rekel sem, da vožnjo po pisti v krogu prepuščam omejencem, ki ... (beri nazaj... obstaja tudi odvisni stavek). Če je zate omejenost žalijivka, ne morem pomagati. Jaz zase vem kje so moje meje in mi je to celo v ponos, ker se lahko aktualiziram na področjih, na katerih dominiram ;)

S pozivom in posledicnim zasmehovanjem vseh tistih ki tega ne sprejmejo, ces da so possyi vsiljujes svoj nacin. OK?

Kratko in jededernato, omejenost zame je zaljivka. Pa ne samo zame, tudi za marsikoga drugega in ne se zgovarjat, da si s tem nevem kaj mislil. Mislil si tocno to kar si napisal, mogoce malce nepremisljeno, ampak jebiga. Zal

Povejte raje kdaj gremo na ekskurzijo? Po ekskurziji se MotoGP sola, kako na ridah do komolca :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!