Skoči na vsebino

Kacje ride II


Ice

Priporočene objave

Kratko in jededernato, omejenost zame je zaljivka. Pa ne samo zame, tudi za marsikoga drugega in ne se zgovarjat, da si s tem nevem kaj mislil. Mislil si tocno to kar si napisal, ...

res je... Zgoraj je post, ki samo malo presega omejenost "povprečnega ridaša"... :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po ekskurziji se MotoGP sola, kako na ridah do komolca :evilgrin:

Ni problema. Organiziram tečaj, dirkališče, inštruktorje (na CSS imam veze)... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko bom nabav vtr

ZX-7RR boš verjetno dobil ceneje, pa še Benov brat ga vozi, ostane vse v družini... ;)

D13.jpg

Upsss; eno je SBK, drugo je AMA SBK; mi se bomo MotoGP šli... :P

Popravljeno . Popravil Furioso
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj mi ne gre v glavo... Zakaj večina komentatorjev misli, da nekateri, ki opozarjamo na težave na "kačjih ridah" govorimo proti ridam? Dajmo si razjasnit eno ključno stvar: Jaz sem ZA ride. Jaz sem ZA druženje na ridah. Jaz sem ZA nabiranje vozniških izkušenj na ridah.

Proti ridam so izključno in samo tisti, ki tiščijo glavo v pesek in nočejo spredvideti, da je na ridah nekaj krepko narobe. Če uporabim izraz, ki je tako zmotil DeX-a. Prevelika omejenost posameznikov pelje samo v to, da bodo ride postale preteklost. Zato, ker imajo premalo volje, da bi se zavzeli za tisto, kar zagovarjajo. Raje so tiho in s prstom kažejo na druge in se bodo smilili sami sebi, kako nihče ne razume potreb motoristov, ko bodo na ridah postavili znak za omejitev 40 km/h in po sredini postavili "tresočo polno črto".

Storiti pa je potrebno popolnoma enostavne stvari. Za začetek lahko svoje delo opravijo "paparazzi" na ridah, tako da objavijo VSE slike - tudi tste, na katerih je jasno razvidno kršenje prometnih predpisov (predvsem iz vidika varnosti) in da VSI jasno obsodijo tako vedenje in ravnanje in se jasno pove dotičnim voznikom, da so na ridah nezaželeni, v primeru, da mislijo s takšnim početjem nadaljevati.

Tudi kakšna tabla v smislu "Kulturen motorist pospravi smeti za seboj!" bi verjetno naredila dober vtis... Ob rednih "čistilnih akcijah" pa tudi prijetnejši ambijent.

Celo ob cesto bi se dalo postaviti kako tablo... Recimo nekaj v smislu: "Pozor! Motociklist je enakovreden udeleženc v prometu!" In tudi omenjeno "parkirišče" bi se dalo kako označiti. Bi bil izvoz na cesto veliko bolj varen.

Da o tem, da bi lokalni skupnosti kdo ponudil roko in predlagal, da bi motociklisti varovali otroke pri njihovih prvih korakih v šolo ne izgubljam besed.

Skratka... Spoštovanje je stvar, ki si jo je potrebno zaslužiti. Za spoštovanje je potrebno znati pogledati stvari širše... Da nas (motocikliste) bodo spoštovali in nas sprejeli brez predsodkov, se moramo potruditi sami! Odnost "družbe" do nas je zrcalna slika... In ker sem človek dejanj si upam javno izjaviti sledeče:

Jaz osebno sem pripravljen na ridah enkrat na teden začetnikom pokazati osnove varne in udobne vožnje... V kolikor se seveda najde kak, ki bi mi bil pripravljen slediti (menda imam dvovaljno Kawo, omejeno na 2 KW :whistle: ). Ko pa bodo ti začetniki znali ride prevoziti tudi z "neogreto" gumo, pa verjamem, da jim bo @biker77 izpilil tehniko na bolj zahtevni ravni dinamične vožnje.

Skratka... Dragi moji ridaši... Nehajte že pljuvat v lastno skledo in se začnite obnašati zrelo. Če boste "nasproti oblasti" nastopili z argumenti, s kakršnimi ste nasproti meni... bo bolj žalostno. Predstavljate si, da bi imeli uresničene samo zgoraj navedene "argumente"... Bi imeli pogajalsko izhodišče, kajne?

Piki, ne morem verjet, ampak po dolgem casu si spet napisal nekaj smiselnega in ne samo podjebaval.

Ampak se vedno ne razumem zakaj tu gor kar naprej nekaj utrujas, in podjebavas, ker tocno ves kdo ti replicira. Reoliciramo ti zgolj tisti, ki se tam vec ali manj dejansko druzimo. Pa ne zaradi tega, ker podpiras vecjo varnost na ridah, pa ker obsojas, dirkanje, pa ker si proti delanju pizdarij. JAZ SEM TUDI! Ampak vedno zraven dopises se nekaj takega, da nam vsem dvignes pritisk..

Jaz sem tudi za bolj varno voznjo in obsojam vedenje na ridah. Veckrat sem komu ze povedal tam, da se tako ne vozi iz oci v oci. Tudi pucal sem ride, sam ves to. Zagovarjam pocasno in tiho voznjo cez Planino, da ne bi motrili vascanov, tudi drugim vedno to povem..

In se enkrat, poznas me, ves da se naceloma strinjam s tabo v teh stvareh. Zgoraj spisana objava je dobro napisana.. Ampak mi gre pa na kurac vsiljevanje svojega pogleda, nacina voznje in zaljenje. Ce bos pisal v tej temi pisi na nivoju in o dejnskih stareh, pa se ne bo noben spotikal ob tebe.

Ker vsi smo proti pizdarijam gor, sam sem to ze veckrat povedal, tudi na forumu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povejte raje kdaj gremo na ekskurzijo? Po ekskurziji se MotoGP sola, kako na ridah do komolca :evilgrin:

bomo kej seksal :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se enkrat, samo zate. JAZ NIMAM NIC S TEM. Ce s tem, ker se tam ustavim in usedem ob cesto kogarkoli spodbudim k divjanju, je to KRETEN! In tak ne se ne spusti sprovocirat samo par folku na travi, da pokaze svoje znanje ampak to pocne povsod. In ce ne bo uzgal na ridah, bo pa v centru LJ, ko se bo poskusal peljat po zadnji mimo kakega kafica, da bi ocaral dve blond joskarce. OK? Vsak ki tisci in pretirava tam zarad drugih je BUDALA in za to mu nisem kriv jaz niti noben drug, ampak si je kriv sam!

uu. sam zame. Hvala.

jaz nism nergal čez tebe osebno, ampak čez vse ki si takole, pilatovsko, umijete roke. Tako kot ste vi na skalah podlegli črednemu nagonu, je ta pojav obsedel tudi marsikaterega mimovozečega. ki le to nebi bil, če nebi blo publike. Če je budala al ne, je drugo vprašanje. Okej. Lej, tako bom prašal. Ne sam tebe, vse navijače, kamermane in fotografe.

Prosim da bi odgovarjali samo z DA ali NE Bi DejaVu padel, če v ridah nebi bil sneman?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ja kaj namiguješ na grupiča :naughty:

glede na število ridašeu pa da je med njimi sam ene par žensk bo treba kr grupnega udart :hmm: :lol1: :lol1: :lol1:

Popravljeno . Popravil Tanjuška
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uu. sam zame. Hvala.

jaz nism nergal čez tebe osebno, ampak čez vse ki si takole, pilatovsko, umijete roke. Tako kot ste vi na skalah podlegli črednemu nagonu, je ta pojav obsedel tudi marsikaterega mimovozečega. ki le to nebi bil, če nebi blo publike. Če je budala al ne, je drugo vprašanje. Okej. Lej, tako bom prašal. Ne sam tebe, vse navijače, kamermane in fotografe.

Prosim da bi odgovarjali samo z DA ali NE Bi DejaVu padel, če v ridah nebi bil sneman?

da, ker ni vedu da je sneman

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uu. sam zame. Hvala.

jaz nism nergal čez tebe osebno, ampak čez vse ki si takole, pilatovsko, umijete roke. Tako kot ste vi na skalah podlegli črednemu nagonu, je ta pojav obsedel tudi marsikaterega mimovozečega. ki le to nebi bil, če nebi blo publike. Če je budala al ne, je drugo vprašanje. Okej. Lej, tako bom prašal. Ne sam tebe, vse navijače, kamermane in fotografe.

Prosim da bi odgovarjali samo z DA ali NE Bi DejaVu padel, če v ridah nebi bil sneman?

Jaz pa vprašam tebe: Ali bi se DejaVu vozil na Ridah, če tam ne bi bilo publike ali pa bi se šel vozit drugam kjer je publika? Kot je nekdo že napisal, recimo pred kakšen kafič po ta zadnji.

In še nekaj, koliko od vas, tukaj pisočih, še ni imelo nesreče z motorjem v svojem življenju? Pred kom ste se pa vi pičili frajerja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bomo kej seksal :naughty:

:naughty: :naughty: Klobase v grupnem mi sicer ne disijo, lahko pa se greva po ekskurziji peljat kaksen krog :evilgrin: :P

uu. sam zame. Hvala.

Lej, tako bom prašal. Ne sam tebe, vse navijače, kamermane in fotografe.

Prosim da bi odgovarjali samo z DA ali NE Bi DejaVu padel, če v ridah nebi bil sneman?

Nisem ne najvijac ne kamerman ne fotograf.. Zgolj motorist, ki se rad vozi po ridah in tam ustavi, da kaksno rece s podobno mislecimi kolegi.

Pa bom vseeno odgovoril, mislim da bi..

Torej, kdaj bo ekskurzija? :D Pobiram prijave tu ali pa na PM, ker tu se bo spet nasel nekdo pa vtaknil :whistle: :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak vedno zraven dopises se nekaj takega, da nam vsem dvignes pritisk...

Hja, saj veš... Psihologija množic. Če hočeš, da se o stvari govori, mora biti "šokantna". Jebiga, tudi meni ni všeč, ampak takšna družba smo. :krneki:

Povej mi po pravici, bi se kdo sploh obregnil ob "moje" poste, če ne bi bili provokativni? Po moje bi jih velika večina gladko ignorirala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa vprašam tebe: Ali bi se DejaVu vozil na Ridah, če tam ne bi bilo publike ali pa bi se šel vozit drugam kjer je publika? Kot je nekdo že napisal, recimo pred kakšen kafič po ta zadnji.

In še nekaj, koliko od vas, tukaj pisočih, še ni imelo nesreče z motorjem v svojem življenju? Pred kom ste se pa vi pičili frajerja?

mene osebno so dvakat povozili na križišču, (moja hitrost je bla v obeh primerih 20km/h) in enkat sm končal v grabnu, zaradi čiste neizkušenosti sm falil brzino, zapaničaril in pogrnil. sam samcat. decembra 1998.

Kaj ma to veze z vprašanjem? Moje osebno mnenje je, de bi šel skoz ride manjkrat. lahko se motim.

žal mi je za DejaVuja, de se ga vlačimo po zobeh, že s popravljanjem bajka bo mel zadost problemov.

DejaVu oprosti, da sm te uporabil za primer.

Popravljeno . Popravil cartMAN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:naughty: :naughty: Klobase v grupnem mi sicer ne disijo, lahko pa se greva po ekskurziji peljat kaksen krog :evilgrin: :P

:OK: jap sm tud jz bol za to sceno. kam pa me boš pelau :naughty: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bomo kej seksal :naughty:

uf sorči se ne spomnem, sam če so me natepaval je blo pa sigurn fajn

:naughty: :naughty: Klobase v grupnem mi sicer ne disijo, lahko pa se greva po ekskurziji peljat kaksen krog :evilgrin: :P

:OK: jap sm tud jz bol za to sceno. kam pa me boš pelau :naughty: :whistle:

Pa glej, da ne boš spet "pozab'la" a je b'lo fajn, al' ne. :lol1:

Popravljeno . Popravil PikiJapok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Psstt, ne o tem tukaj :) Bo takoj sel kdo spijonit za nama pa bova potem tu na forumu glavna novica dneva :krneki: :D

Sicer pa, bi blo vsaj o sexu spet :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Psstt, ne o tem tukaj :) Bo takoj sel kdo spijonit za nama pa bova potem tu na forumu glavna novica dneva :krneki: :D

Sicer pa, bi blo vsaj o sexu spet :P

ijap, sj zato pa smo na ridah :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V teh rovih sem kar domac, tako da se lahko vodim za vodjo ekskurizije :D Take stvari so me od vedno zanimale in s kolegom sva prehodila tist hrib po dolgem in pocez pod zemljo :krneki: Kdaj gremo? :D

Zanimiva ponudba...........me mika........predvsem za zimski čas......ko je v jamah topleje, kot na luftu.

BTW.........kolikor se spomnim........so iz bivakov(kavern) IT vojske.........prehodi tudi v podzelje, samo........BRBK, so ti vhodi zaklenjeni.......veš kaj več o tem??????

Kot so mi govorili, prideš skozi njih še v predele Planinske jame, ki jih samo z čolničkom trenutno ni mogoče doseči.(nepreverjena info)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IZZIVAM VSE RIDAŠE!

...

Glede na to, da je bilo vseeno izkazanega nekaj interesa za to "bedasto" turo in vprašanj o terminu, predlagam, da se vsi zainteresirani domenimo za izvedbo... Predlagam "Prvomajske praznike 2008". Tako bo dovolj časa za priprave vsakega posameznika.

V kolikor ZARES obstaja interes, lahko odpremo tudi posebno temo o tej zadevi, saj bi bilo debatiranje v tej temi res "OFF TOPIC". Jaz grem naslednje leto v vsakem primeru na podobno furo (v mislih sem imel še Loreno in Normandijo zraven).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiva ponudba...........me mika........predvsem za zimski čas......ko je v jamah topleje, kot na luftu.

BTW.........kolikor se spomnim........so iz bivakov(kavern) IT vojske.........prehodi tudi v podzelje, samo........BRBK, so ti vhodi zaklenjeni.......veš kaj več o tem??????

Kot so mi govorili, prideš skozi njih še v predele Planinske jame, ki jih samo z čolničkom trenutno ni mogoče doseči.(nepreverjena info)

Tudi jaz sem slisal nekaj o zaklenjenih vhodih.. Nisem pa se nic nasel, je pa res, da tudi prehodil se nisem vsega. Tudi do jame mi se ni ratalo prit. Me pa resno fulll zanimajo te stvari. Tako da ce si za, bi se res lahko enkrat zmenili pa sli. Seveda ustrezno opremljeni. Drugace pa vsak zaklenjen prehod se da odklenit :) Vse za raziskovalne namene :krneki: :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A res? :blink:

Jaz sem pa iz prebranega dobila občutek, da tako sprejmejo samo istomisleče.

Drugače misleči dobijo pa fakiča, a ne?

Ja, res razgledan, in odprt folk..... :trance_33_sleep:

ja alla..mi kao napačno misleči smo ga prvi dobili..od bruma..da ne bo pomote slučajno..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiva ponudba...........me mika........predvsem za zimski čas......ko je v jamah topleje, kot na luftu.

BTW.........kolikor se spomnim........so iz bivakov(kavern) IT vojske.........prehodi tudi v podzelje, samo........BRBK, so ti vhodi zaklenjeni.......veš kaj več o tem??????

Kot so mi govorili, prideš skozi njih še v predele Planinske jame, ki jih samo z čolničkom trenutno ni mogoče doseči.(nepreverjena info)

Tudi jaz sem slisal nekaj o zaklenjenih vhodih.. Nisem pa se nic nasel, je pa res, da tudi prehodil se nisem vsega. Tudi do jame mi se ni ratalo prit. Me pa resno fulll zanimajo te stvari. Tako da ce si za, bi se res lahko enkrat zmenili pa sli. Seveda ustrezno opremljeni. Drugace pa vsak zaklenjen prehod se da odklenit :) Vse za raziskovalne namene :krneki: :)

Mene tudi mika... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!