Skoči na vsebino

Kacje ride II


Ice

Priporočene objave

In te vaše veverice prištevate med konstruktivne debate, al kr tko eno nabijanje, zarad katerega bi vam lahko kdorkoli rekel "dej spokaj že pa nehi smetit tuki se o ridah in privržencih rid razpravlja" .. ?

Se mi je zdelo ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: verjamem, da mi ni treba čakat na to, kdaj bo kdo napisal "pa saj vajvrce so ridaši" ...

:grim

happy now???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: verjamem, da mi ni treba čakat na to, kdaj bo kdo napisal "pa saj vajvrce so ridaši" ...

Pa bambiji tuuuud'! :naughty:

J's s'm tud' pomislu, da sem temo zgrešil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje, ki me mori že od predvčerajšnjim... Ker je bilo nekaj dežja in bolj hladno, sem se malo poigral z zaviranjem... Med drugim sem preizkusil "zaviranje do zdrsa - popuščanje - ponovno zaviranje" po klancu navzdol. Ko sem zadevo preizkušal v IOC (blizu doma) je bilo vse OK.

Enkrat mi je pa uspelo na ravnini pred "the ovinkom" navzdol doseči, da je (pri zaviranju z obema zavorama) sprednje kolo začelo vleči v desno... Nepričakovana zadeva in komaj sem se ujel... Kar pa je nenavadno je to, da sem pričakoval kvečjemu zdrs v levo (KLE ima enojni disk na levi strani). Mi zna kdo to razložit? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

baje bo čez vikend fajn vreme in bomo spet lahko travco mečkal na ridah in to baje z vajvarcam, so se že najavle :evilgrin:

aja pa baje bojo tud kolenčkale, mislm ej, svaka jim čast :worship: :worship: :worship:

post-10107-1189062445_thumb.jpg

post-10107-1189062470_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje, ki me mori že od predvčerajšnjim... Ker je bilo nekaj dežja in bolj hladno, sem se malo poigral z zaviranjem... Med drugim sem preizkusil "zaviranje do zdrsa - popuščanje - ponovno zaviranje" po klancu navzdol. Ko sem zadevo preizkušal v IOC (blizu doma) je bilo vse OK.

Enkrat mi je pa uspelo na ravnini pred "the ovinkom" navzdol doseči, da je (pri zaviranju z obema zavorama) sprednje kolo začelo vleči v desno... Nepričakovana zadeva in komaj sem se ujel... Kar pa je nenavadno je to, da sem pričakoval kvečjemu zdrs v levo (KLE ima enojni disk na levi strani). Mi zna kdo to razložit? :hmm:

Countersteering mogoče?

http://en.wikipedia.org/wiki/Countersteering

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: verjamem, da mi ni treba čakat na to, kdaj bo kdo napisal "pa saj vajvrce so ridaši" ...

In še res je. Pojdi vbečkrat čez ride pa boš sam videl da so vevrce stalni gost tam, ne glede na uro, letni čas, ali vreme.TOREJ KAM SPADAJO?????te vejvrce.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda imaš celo prav in sem res krmilo podzavestno že obrnil malenkost v levo zaradi ovinka... na to sem tudi sam že pomislil.

Moti me predvsem to, da mi tega ni uspelo "doseči" že prej, ko sem vadil "na varnem", niti kasneje... Zato sem pomislil, če je morda še kaka druga razlaga... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

policaji so res rekl, da bojo poostril zadeve na ridah in to z primernimi tablami, če jih kdo ne bo upoštevau, bojo sankcije in ogromne kazni

nove table bojo izgledale takolele :evilgrin:

in saknkcije bojo sledeče, vajvarce bojo našuntal, da nam poberejo use zobnike z motorjeu :whistle:

post-10107-1189063497_thumb.jpg

post-10107-1189063567_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kje bomo mi al vamo al tamo. bi rad vedu da se ne bomo pol po ridah spet lovil, pol bo pa zopet vse narobe :whistle: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda imaš celo prav in sem res krmilo podzavestno že obrnil malenkost v levo zaradi ovinka... na to sem tudi sam že pomislil.

Moti me predvsem to, da mi tega ni uspelo "doseči" že prej, ko sem vadil "na varnem", niti kasneje... Zato sem pomislil, če je morda še kaka druga razlaga... :hmm:

(sicer nimam zdajle literature pri roki...) ..pomislil pa sem, da se mogoče desna stran balance bolj "poda", če je disk samo na levi strani - in potem greš seveda v desno.. ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VAJVARCA FOR PRESIDENT OF KAČJE RIDE

:bounce: :bounce: :bounce: :bounce: :bounce: :bounce: :bounce: :bounce: :bounce: :bounce: :bounce: :bounce:

post-10107-1189064799_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje, ki me mori že od predvčerajšnjim... Ker je bilo nekaj dežja in bolj hladno, sem se malo poigral z zaviranjem... Med drugim sem preizkusil "zaviranje do zdrsa - popuščanje - ponovno zaviranje" po klancu navzdol. Ko sem zadevo preizkušal v IOC (blizu doma) je bilo vse OK.

Enkrat mi je pa uspelo na ravnini pred "the ovinkom" navzdol doseči, da je (pri zaviranju z obema zavorama) sprednje kolo začelo vleči v desno... Nepričakovana zadeva in komaj sem se ujel... Kar pa je nenavadno je to, da sem pričakoval kvečjemu zdrs v levo (KLE ima enojni disk na levi strani). Mi zna kdo to razložit? :hmm:

bi te po tej logiki tudi na suhem vleklo na levo..in tako noben motor ne bi mel enojnega diska..

drgač pa mal moraliziranja..učit se to na cesti kako vleče, zdrsne pa tko? ne ne ne..

Popravljeno . Popravil biker77
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bi te po tej logiki tudi na suhem vleklo na levo..in tako noben motor ne bi mel enojnega diska..

drgač pa mal moraliziranja..učit se to na cesti kako vleče, zdrsne pa tko? ne ne ne..

Jap... Na suhem pri sunkovitem zaviranju motorje z enojnim diskom vedno (dokaj opazno) vleče v eno stran... :krneki:

Glede moraliziranja pa se popolnoma strinjam s teboj... Zato sem najprej preizkusil na varnem in šele nato "v živo". Cesta pač ne odpušča napak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap... Na suhem pri sunkovitem zaviranju motorje z enojnim diskom vedno (dokaj opazno) vleče v eno stran... :krneki:

Glede moraliziranja pa se popolnoma strinjam s teboj... Zato sem najprej preizkusil na varnem in šele nato "v živo". Cesta pač ne odpušča napak.

prodej jajca :krneki:

men na husqvarni nič ne vleče..pa tut če gre na prvega..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prodej jajca :krneki:

men na husqvarni nič ne vleče..pa tut če gre na prvega..

OK, Husqvarne zaradi tega ne bom šel kupovat. :whistle: Imaš alternativno razlago, al' ostanemo pri predhodnih ugotovitvah? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, Husqvarne zaradi tega ne bom šel kupovat. :whistle: Imaš alternativno razlago, al' ostanemo pri predhodnih ugotovitvah? :unsure:

nimam..jest sam pravim da vlečt v eno ali drugo smer ne bi smel..

če je to mogoče zarad ceste in njenga nagiba še sprejemljivo..drgač pa nikakor ne..

v podrobnosti se ne bi spuščal ker tolk tehnično "podkovan" nisem..vendar pa tega ne bi "toleriral"

če bi pa ugotavljal? mogoče je konstrukcija vilic in križev švoh pa zarad tega vleče v levo...kaj pa vem..pravim samo da men na husi tega ne naredi..

vsekakor nič fajn da moraš še na to "računat"..sploh ker praviš da konkretno vleče v stran..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enkrat mi je pa uspelo na ravnini pred "the ovinkom" navzdol doseči, da je (pri zaviranju z obema zavorama) sprednje kolo začelo vleči v desno... Nepričakovana zadeva in komaj sem se ujel... Kar pa je nenavadno je to, da sem pričakoval kvečjemu zdrs v levo (KLE ima enojni disk na levi strani). Mi zna kdo to razložit? :hmm:

Moti me predvsem to, da mi tega ni uspelo "doseči" že prej, ko sem vadil "na varnem", niti kasneje... Zato sem pomislil, če je morda še kaka druga razlaga... :hmm:

če bi pa ugotavljal? mogoče je konstrukcija vilic in križev švoh pa zarad tega vleče v levo...kaj pa vem..pravim samo da men na husi tega ne naredi..

vsekakor nič fajn da moraš še na to "računat"..sploh ker praviš da konkretno vleče v stran..

Da ne bo nesporazumov... Najprej bi rad znal zadevo "ponoviti". Anyone? :krneki:

Popravljeno . Popravil PikiJapok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap... Na suhem pri sunkovitem zaviranju motorje z enojnim diskom vedno (dokaj opazno) vleče v eno stran... :krneki:

to men ni jasn..in mislim da se ne bi smel dogajat..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to men ni jasn..in mislim da se ne bi smel dogajat..

Se opravičujem... Prodajam zgodbo, ki so jo (v mojih začetkih - prbl. 199?) meni prodali "izkušeni enduraši". Na srečo imam v praksi izkušenj s sunkovitim zaviranjem tako malo, da težko sodim o "utemeljenosti izjave".

Pravilneje se bi moral izraziti: "Opozorili so me, da na suhem pri sunkovitem zaviranju motorje z enojnim diskom vedno (dokaj opazno) vleče v eno stran...".

Kar se mene tiče, je lahko tudi tvoja izjava popolnoma na mestu. :worship:

Nima pa nobene zveze z vprašanjem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to men ni jasn..in mislim da se ne bi smel dogajat..

To se 100% ne sme dogajat. Imel 125 z enim diskom, nikoli in nikdar ni nikamor vlekolo. Tudi ce sem zablokiral kolo je drsel v popolnoma ravni crti, razen ce je bil nagib cestisca v eno ali drugo stran.

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Piki.. če se prej to ni dogajalo, a si pomislil, da od popravila naprej nekaj ni v redu ??? .. nisem vsega bral, pa se opravičujem, če sm brcnu u temo :whistle:

Ta vikend se pa zna zgodit, da pridem do Postojne :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!