Skoči na vsebino

Josip Broz - TITO


kekec III

Priporočene objave

Ne vem, zakaj eni tako pljuvajo po Titu.... Bil je pomemben del zgodovine in to je treba priznati. In danes sem nazdravil Dnevu republike. Z Marshalom. :OK::kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... In danes sem nazdravil Dnevu republike. Z Marshalom.

 

Pohvalno. Jaz sem se sam pri sebi odločil, da bom nazdravljal še cel december. Kot veleva starodavno izročilo. Lahko tudi z Maršalom, če bo slučajno kje v bližini.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

PROSIL bi, če ma kdo kako sliko, kip ali kak drug spomin od TITEJA pa ga ne rabi ali mu ni več všeč pošlje meni, ki sem te stvari začel zbirat, bom fulll hvaležen :beer2:  več pa na PM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PROSIL bi, če ma kdo kako sliko, kip ali kak drug spomin od TITEJA pa ga ne rabi ali mu ni več všeč pošlje meni, ki sem te stvari začel zbirat, bom fulll hvaležen :beer2:  več pa na PM

 

post-40830-0-42480000-1390472925_thumb.jpg

post-40830-0-97721700-1390472947_thumb.jpg

 

Tole bi se našlo. Če te zanima pošlji ponudbo na PM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Titeja se ne prodaja!

Se le menja slike in spominke med tistimi, ki ga cenimo.

Slika je pa ja nekaj vredna več kot, če ga sam ceniš k ga več ni (pojel črvi s slinčki) !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi se našla kakšna knjiga o Titu, bi.... Pa kipec, pa takšne reči. Tudi če je vrednost minimalna, spomin pa je na čase, ko je delavec bil cenjen, zdravstvo brez doplačil, miličniki so znali trdo prijeti lopove in cigane,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi se našla kakšna knjiga o Titu, bi.... Pa kipec, pa takšne reči. Tudi če je vrednost minimalna, spomin pa je na čase, ko je delavec bil cenjen, zdravstvo brez doplačil, miličniki so znali trdo prijeti lopove in cigane,...

Ne sam lopove in cigane marsikateri tudi nedolžen je po zidu plezal na policijski postaji še sploh, če bi kaj čez Tita rekel !

V bivši Yugi je res bil delavec spoštovan cenjen je bil premalo npr.kot izučen mehanik sem imel mesečno plačo 53K din nov Fičko,ki si ga moral v naprej vplačat in nanj čakat najmanj eno leto stal ca 30 mojih plač (1,5 milijona),Tomosov moped 2-brzinc pa 6 mojih plač za bicikl si moral delat en mesec vse to si zaslužil,če si imel hotel mama !

Danes, ko je vse "slabo" bicikli ležojo v smeteh,moped nov kupi vsak za eno plačo(Korejski) verjetno tudi Tomosa ! za avto pa plačaš mesečno po 150€ pa ga odpelješ domov !

Za zdravstvo je pa takole, kolikor si pripravljen plačat toliko imaš,plačujem vzajemno in do danes nisem zase ša nič moral doplačat. Lahko bi zrdravstveno zavarovanje ukinili vsak bi se sam zavaroval, če ne doma se lahko v sosednji Avstriji plačaš mesečno oni pa ti plačajo vse zdravstvene storitve po priloženem računu, tako je tudi v Švici mesečna premija je ca 150€ odvisno od zavarovanja npr. koliko bo samoudeležba najvišja možna 20%, po želji možna tudi izbira zdravnika,zobozdravstvene vsluge,dnevna odškodnina itd.itd. Jaz sem takoj za tako zavarovanje vsaj veš koliko plačaš in kakšne pravice imaš ne pa kot je pri nas plačaš kao socijalno in neveš zakaj vse je ta denar namenjen gre za vse mogoče npr. : za cigane,partizane in njihove vdove,otroke, celo za brate-sestre,ki so živeli skupaj z pokojnim partizanom,farje, itd.itd. vidiš to so ostanki socijalizma bivše dobre Yuge!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda.da si bil ali slab mehankar ali pa lenuh.v Kranju so bili tisti mehaniki,ki so bli dobri in delavni so imeli avtomobile take ,da se ti je trgal.Nevem zakaj si moral takrat po titotu pljuvat ?Ker mi ni nič naredu sem ga pač pustu pri miru.Vendar je v življenju tako,da nekateri niso nikoli zadovolnji.Na svetu je vedno tako,da negdo nedovžen nastrada. Dragi moj,če bi ti vedu kaj počne Avstrijska policij s takimi ,ki se hočejo upirati in uveljavljati svoj prov.V zibelki demokracije Ameriki bi ti mogu doživet bližno srečanje z policijo.Potem bi znal spoštovat naše policiste.

Fičota sem tudi jaz kupu takrat na puf in ne vem kakšna je dons razlika med obema pufoma.( takrat so bile manjše obresti)

Zdravstvo:Seveda danes je boljše ker lahko dodatno plačujemo .

72 leta sem se zaposliv pri firmi Gorjanci Novo mesto moja prva plača je bila 680 tisoč din to je blo takrat dnarja ,da nis vedu kam z dnarjem.

Lenega čaka strgan rokav palca beraška in prazen bokal  (gdo je že to reku?)

Popravljeno . Popravil gusar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda.da si bil ali slab mehankar ali pa lenuh.

Nisem bil ne eno ne drugo ! ! govorim o plači mehanika (takrat se nismo delili na dobre in slabe) bili smo vsi nekje enako plačan bila je majhna razlika samo v katerem podjetju si delal, moja omenjena plača se nanaša na leto 1965 ! Če si res pri Gorjancih v (Nm ali v Straži) že leta 72 imel tolikšno plačo, kar ne verjamen in se ne čudim, da ste podjetje Gorjanci kmalu po selitvi v Stražo okoli 80-tih spravili v stečaj.Tvojo trditev s plačo bi lahko preveril,saj osebno poznam par tvojih sodelavcev kot tudi tvojih predpostavljenih ! V Straži kolega M.Franc, v Nm T.Rafel in še veliko ostalih tvojih sodelavcev in vodilnih v podjetju Gorjanci !

Žalostno,da nis vedu kam z denarjem,če si tako sposoben bi začel privat kot sem jaz leta 1981 in mi daanes res nič ne manjka !

Znašla sta se dobro tudi omenjena dva tvoja predelavca,oba še danes malo delata v svojih delavnicah in nobenemu nič nemanjka!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gorjanci  so bili že leta 72 v Vavti vasi.Bili smo plačani od prometa se pravi,če si bil priden  si lahko fajn zaslužu.1964 sem jest kupu svoje prvo kolo Rog na tri brzine koštal je 55000 tolko je bila moja prva plača v fabriki.Zadnja plača preden sem šel vozit h Gorjancem pa je bila 120000 din Pri Gorjancih pa za prvi polni mesec  680000 din. Sem pa Gorjance zapustil pred osemdesetim letom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gorjanci  so bili že leta 72 v Vavti vasi.Bili smo plačani od prometa se pravi,če si bil priden  si lahko fajn zaslužu.1964 sem jest kupu svoje prvo kolo Rog na tri brzine koštal je 55000 tolko je bila moja prva plača v fabriki.Zadnja plača preden sem šel vozit h Gorjancem pa je bila 120000 din Pri Gorjancih pa za prvi polni mesec  680000 din. Sem pa Gorjance zapustil pred osemdesetim letom.

Pišeš o plačah šoferjev in ne o plačah mehanikov.Tudi v našem podjetju so bili šoferji Iber ales takrat,ko je bila plača (dobrega)mehanika kot sem napisal 55 K din je pri nas šofer zaslužil do 150K din in sploh ni bilo nujno da je bil dober vozil je pač doma v oklici Nm  (ne posvetu) kot Gorjančani.Ne bom omenjal podjetja šef je bil Partizan brez izobrazbe sploh nevem,če je končal OŠ šoferji poleg švarc fur so še dnevno kasirali za prevoze ljudi (švarc potniki),ki so jih pobirali po avtobusnih postajah za cesto zaslužili dnevno še dodatno od 500-1000 Din tako se je včasih kralo in ne mi govorit koliko si ti zaslužil saj ste vozili noč in dan brez kakršnih koli kontrol plačani ste bili po prevoženem kilometru + terenske + dnevnice pa odvojeno življenje itd.

Imeli ste dobro plačano pasje življenje in zastonj nafto saj ste vsi vozili dizle.Tudi sam bi takrat lahko sedel za volan ampak ostal sem raje v svojem poklicu, se odločil za tujino bil tam 14 let si ustvaril svojo družino hišo z delavnico in tako dobro poskrbel zase !

Nerazumem ljudi,ki sodijo nekoga znanje,če ga sploh ne poznajo,ga nikoli videl ali spregovoril z njim, naj ti samo povem, da sem eden prvih mojstrov v SLO po letu 1985 mojsterski izpit sem naredil v Nemčiji natančneje i Igoldstattu in imam 30 let izkušen kot S.p.

Ps.Kar se tiče selitve Gorjancev ne ven točno saj sem bil od leta 1967 pa do 1981 zaposlen v Švici vem samo, da se je novomeška PU selila v nove prostore na bivšo lokacijo mehanične delavnice Gorjancev leta 1981 sama delavnica pa je delala sigurno do leta 1978 kajti vedno, ko sem prišel domov sem tam videl, da se še nekaj dogaja !

Popravljeno . Popravil Bremzer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej ,čeprov si si ustvaru vse po svojih željah ne vem zakaj pluvaš po titu, če ti je bila pa tujina tako in. Zakaj si pršu nazaj?  Ti jaz povem ker je bil naš socializam veliko prijaznejši kot tuji kapitalizem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne sam lopove in cigane marsikateri tudi nedolžen je po zidu plezal na policijski postaji še sploh, če bi kaj čez Tita rekel !

...

Danes pa krivi špancirajo okoli in se nam v ksiht režijo. In to mnogo večji kalibri, kot so bili tisti "nedolžni".

Kreteni pa so bili in bodo vedno in povsod. Le da se mi zdi, da jih je med mehankarji več. Vsaj eden več!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

603 v 53000 gre kolikokrat?!

 

...

V bivši Yugi je res bil delavec spoštovan cenjen je bil premalo npr.kot izučen mehanik sem imel mesečno plačo 53K din

...govorim o plači mehanika (takrat se nismo delili na dobre in slabe) bili smo vsi nekje enako plačan bila je majhna razlika samo v katerem podjetju si delal, moja omenjena plača se nanaša na leto 1965 !...

Da ne boste na pamet flancali in v preverko verodostojnosti nekaj podatkov (očitno flanc):

post-33199-0-64722900-1390811620_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej ,čeprov si si ustvaru vse po svojih željah ne vem zakaj pluvaš po titu !

Zato,ker sem moral v tujino, da sem si ustvaril sploh pogoje za samozaposljitev,pač nisem bil šofer z 600.000 din+ plače  ! !

Ko sem se vrnil iz tujine je bil Tito že pokojni sicer se nebi.Vzroki zakaj ga nimam rad so : bil je diktator,kurbir,nesvstan(nož na dve strani),živel kot kralj,vsi smo mu bili podložniki celo Jovanka in ožji krog sodelavcev,čeprav tudi tem ožjem krogu ni nič mankalo itd.itd.Imel je vse na svetu od svojega vlaka,avijona,par najdražjih avtov,v vsaki republiki svojo rezidenco,najdražjega ptiča na svetu(jahto (GALEBA),da nenaštevam vseh letovišč in lovišč,pa bunkarjev itd. Bil sem tudi na Dedinjah pa ti nebi vsega našteval samo z stroji in orodjem v njegovi delavnici,ki jo ni NIKOLI uporabil vse mašine in orodja so bila res, da zastarela ampak popolnoma nova, če bi to takrat 1967,ko sem jaz moral s trebuhom za kruhom razdeli med zaslužka željne ljudi bi jih veliko lahko odprlo privat in nebi iskali boljše plačilo v tujini. Kot si že sam ugotovil tudi v tujini se necedi med in mleko zato si je skušal "vsak"zaveden" Slovenec med katere sigurno sodim tudi jaz svojo existenco vstvarit doma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Ja ja...Thacherjeva, nizozemska kraljica Beatrix, Bruno Kreisky, Sandro Pertini, mož angleške kraljice Elizabete, Wili Brandt.in večina Evropskih kronanih glav, predsednikov vlad,  državnih predsednikov,  mislim.....sami čudaki, ki so v prostem času obiskovali pogrebe diktatorjev.....

Rezidence in lovišča v republikah je državni protokol (ne Tito) nasledil, no bolje nacionaliziral v glavnem od Karadžorđevičev.  

Galeb ni bila  nič posebnega...stara predelana šolska ladja vojne mornarice...Ena  fregata manj pač za ta denar.

Avtomobile...so mu bolj kot ne podarjali...Rusi, Američani, pa vsaka republika enega...

Lej...potrebno je ločiti, kaj je imel Tito in kaj je bilo last države. Glede na to, da je Jovanka umrla revna, da se tudi (že pokojni) Žarko in Mišo nista valjala v denarju...ni bil ravno...hudo premožen.. 

Kar se tiče pa žensk...CAR....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To kar je Tito trošil, je malenkost proti porabi vojske. V letih 1945 do 90, ko smo gradili vojaške objekte (Željava, Lora, bunkerje, ..) in armado, smo za to porabili preko 90 miljard dolarjev. Vojska je pojedla polovico proračuna. Brez tega bi lahko imeli standard primerljiv Avstriji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi lahko imeli standart :hmm:  :whistle:

Je kar prav, da je vojska pojedla :bounce:  tako vsaj tem zdajšnjim slamuhom in izbranim lopovom ni ostalo :nono:  bi samo še več ukradli neodgovorne barabe jasne :angryrant1:  :angryrant2:  :kick-ass:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko se začnejo tabeli in tardeči kregat......kokice prosm :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!