Skoči na vsebino

Josip Broz - TITO


kekec III

Priporočene objave

Ko se začnejo tabeli in tardeči kregat......kokice prosm :OK:

Grem iskat. A pir bi tud? :beer2:

Bova skupaj počakala, da bo ta dalenski žlajfar napisal kako je imel 883x večjo plačo od povprečja :yawn:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To kar je Tito trošil, je malenkost proti porabi vojske. V letih 1945 do 90, ko smo gradili vojaške objekte (Željava, Lora, bunkerje, . .) in armado, smo za to porabili preko 90 miljard dolarjev. Vojska je pojedla polovico proračuna. Brez tega bi lahko imeli standard primerljiv Avstriji.

Podatki ob procentu BDP za vojsko v Jugi so preverljivi. Mislim, da je  šlo za enih 12%, kar je seveda daaaleč od polovice, po drugi strani pa seveda ogromno, glede na trenutni trend v NATO (2%, oziroma dejanski 1,3% V SLO za leto 2013).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podatki ob procentu BDP za vojsko v Jugi so preverljivi. Mislim, da je  šlo za enih 12%, kar je seveda daaaleč od polovice, po drugi strani pa seveda ogromno, glede na trenutni trend v NATO (2%, oziroma dejanski 1,3% V SLO za leto 2013).

Tedy, pa ne da se čudiš, da je ta Bremzer spet naložil?

Zaenkrat razen strogo tehnoloških zadev, v katere se ne spuščam, še nisem našel ene njegove trditve, da bi držala.

Po mojem je delal vajeniško za bagerista. Za ta nartaveči bager, un za v odprtih kopih rudo vozit.

Mislim, da bi bil bolj verodostojen, če bi pisal v unih ta kurbirskih temah. Dokler mu "ga" ne bi bilo treba pokazati!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato,ker sem moral v tujino, da sem si ustvaril sploh pogoje za samozaposljitev,pač nisem bil šofer z 600.000 din+ plače  ! !

Ko sem se vrnil iz tujine je bil Tito že pokojni sicer se nebi.Vzroki zakaj ga nimam rad so : bil je diktator,kurbir,nesvstan(nož na dve strani),živel kot kralj,vsi smo mu bili podložniki celo Jovanka in ožji krog sodelavcev,čeprav tudi tem ožjem krogu ni nič mankalo itd.itd.Imel je vse na svetu od svojega vlaka,avijona,par najdražjih avtov,v vsaki republiki svojo rezidenco,najdražjega ptiča na svetu(jahto (GALEBA),da nenaštevam vseh letovišč in lovišč,pa bunkarjev itd. Bil sem tudi na Dedinjah pa ti nebi vsega našteval samo z stroji in orodjem v njegovi delavnici,ki jo ni NIKOLI uporabil vse mašine in orodja so bila res, da zastarela ampak popolnoma nova, če bi to takrat 1967,ko sem jaz moral s trebuhom za kruhom razdeli med zaslužka željne ljudi bi jih veliko lahko odprlo privat in nebi iskali boljše plačilo v tujini. Kot si že sam ugotovil tudi v tujini se necedi med in mleko zato si je skušal "vsak"zaveden" Slovenec med katere sigurno sodim tudi jaz svojo existenco vstvarit doma.

Kljub njegovi razsipnosti ni takrat bilo 3000 otrok brez toplega obroka v šoli. Kolk bolnic,šol,tovarn je bilo narejenih ?A mi sporočiš koliko jih je bilo narejenih po 91 letu.K ti je kapitalizem tok pr srcu.Vidim, da vam dolenčkom ras šmarnca razjeda tisto malo možgančkov kolkr jih še mate.

Popravljeno . Popravil gusar
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od vsega kar naštevaš ni bilo njegovega nič Lahko je samo koristu.Dons boš tud za Pahorja reku,da je Brdo pri Kranju njegov pa prej od tirka pa od Janeza  pa od Kučana .Res boš moral svoje podstrešje pošlihtat.In hvala bogu,da je bil babjek še zmerej bol kot toplovodar. :l_01:

Aja pa tud motor je vozu.

Popravljeno . Popravil gusar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Angleži so jako čuden narod. So imeli vojno rož med "belo" in "rdečo". Pa so se mal poklali, potem je pa Shakespeare napisal nekaj dram in to je to.

 

Naši pa kar naprej utrujajo.

 

Mogoče zato iščem "še-pira".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Angleži so jako čuden narod. So imeli vojno rož med "belo" in "rdečo". Pa so se mal poklali, potem je pa Shakespeare napisal nekaj dram in to je to.

 

Naši pa kar naprej utrujajo.

 

Mogoče zato iščem "še-pira".

Saj slovenci smo to tud probal. Pa ni šlo. Se je zalomil...

Najprej je Cankar pisal z belo rožo u gumbnci, pol se ga je pa zapil in je šel sistem hudiču u rt.

Zdaj sta pa ostali še rdeča pa črna, drame pa politka piše, pa spet ne gre prou.

 

Ma zajeban, vam povem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsem nostalgikom ...

 

http://www.siol.net/priloge/kolumne/miha_mazzini/2014/01/divje_potrosnistvo_socializma.aspx

 

 

 

p.s.

 

- "Po vojni vam ne bo treba nič delat, vsaka bo imela svojo služkinjo."

- "Od kje bodo pa služkinje prišle?"

(iz spominov stare mame, ko smo še imeli zdravo kmečko pamet)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsem nostalgikom ...

 

http://www.siol.net/priloge/kolumne/miha_mazzini/2014/01/divje_potrosnistvo_socializma.aspx

 

 

 

p.s.

 

- "Po vojni vam ne bo treba nič delat, vsaka bo imela svojo služkinjo."

- "Od kje bodo pa služkinje prišle?"

(iz spominov stare mame, ko smo še imeli zdravo kmečko pamet)

nism prebral vsega...pa se mi niti ne da,....men je blo že zdavnaj jasno, da če folku-raji vzameš enga boga, mu moraš dat enga druzga...tolk o Titu

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam zdej smo namesto boga dobili Barbiko :kmet:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

 

iz članka:

 

Duh Titove Jugoslavije kroži po deželi in nostalgija se cedi od vsepovsod. Vsak se lahko zase odloči in potone v kult preteklosti; njegova stvar je, če zaradi tega zamudi sedanjost in prepusti drugim prihodnost. A zadeva se je tako razrasla, da postaja vsenarodno gibanje...

 

Nekdo se tega očitno zelo boji, da lansira tovrstne pljuvalnike vsepovprek.

bom kr copy paste dal:

 

Pisec nam napotuje k vprašanjem. Pa si jih nekaj postavimo.

Ja, pravijo, da smo včasih neizmerno trošili. Za kredite,

stanovanja, socialno državo … Ampak zanimivo je, da je bila gromozanska

Jugoslavija manj zadolžena kot je danes Slovenija.

Ampak od zadolženosti Jugoslavije smo

vsaj kaj imeli.

Pisec nam hoče

povedati, da nas naj bo sram, ker se za »pridobljene« dobrine v Jugoslaviji

nikoli nismo vprašali, kdo jih plača. Danes pa je ravno obratno: sramovati se

nimamo ničesar, ker dolgov nismo naredili, niti kaj od njih imeli, plačali jih

bomo pa seveda mi, ne da bi vedeli, čigave dolgove poplačujemo. Pozdravljeni v

svetu finančnega kapitala!

Potem se pa sprašujejo: od kod naval jugonostalgije!

Pa še nekaj. V Yugi smo imeli eno precej zaribano

organizacijo, Služba družbenega knjigovodstva se ji je reklo, če bi to »diktatorsko«

ustanovo obdržali, bi nam bilo pol gorja prihranjenega. Tako pa živimo v zlatem

kapitalizmu na slovenski način, kjer neoliberalci molzejo poštene ljudi in državo do obisti, če

jim pa to kdo očita, ga takoj očrnijo za nezmožnega, nekonkurenčnega, povrh pa

se še afnajo, da se mora vsakdo znajti sam. Za začetek bi bilo dobro videti

nekaj teh podjetnikov, ki v resnici niso sposobni prodajati niti bureka, na

Dobu. Na Dobu, ekološki zavesti primerno: z debelo antikapitalistično črno repo v zadnjiku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

http://youtu.be/tZsVP2WoE9E

 

nihče jih ni ukazal, nihče posebej naročil...tekle so same...iz duše...srca..............solze..........za njim..........

Ej DeBilly, tej temi NI naslov Kim Jong Il!

Če te srat tiši, se spodobi, da tega ne opraviš takoj tam kjer te prime!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.youtube.com/watch?v=3KJQkn6zUvM

 

 

nihče jih ni ukazal, nihče posebej naročil...tekle so same...iz duše...srca..............solze..........za njim..........

 

 

in to leta preden je TITO umru ....

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!