Skoči na vsebino

Josip Broz - TITO


kekec III

Priporočene objave

mal sem pobrsku po netu .. tko za hec in prišel do zaključka

Jugoslavija v 45 letih:

Dolg Jugoslavije ob razpadu je bil 14,6 milijarde evrov oziroma 16 milijarde dolarjev. To se pravi, da je bil vsak prebivalec nekdanje SFRJ zadolžen za manj kot 1000 dolarjev!

proti

Slovenija 20 letih:

Dolg Slovenije znaša 51 milijard dolarjev, kar pomeni, da je vsak Slovenec zadolžen za 20 000 dolarjev.

mogoče ni vse res, ni pa daleč od resnice .... ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

me nisi dobro razumu, ma je bulš d gremo ob prilki na enu :kava: ,kukr to razpravljat ;)

sm, sm .. razumel ;) .. ti plačaš :P

itak bo douga zima in se bo nabijalo .. še najbolj po bmflih :P ...

samo ne dirajte Kwaka :krneki:

edin škoda je, ker v času Tita, niso naredl ninđe letnik 2012 :lol:

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Globoke misli, res!... Če je to tvoj domet, :slap: :blink: :hmm: :xx: .

Moj domet je bil takrat ko si ti prvič pleničke pokakal, nabiranje penezev kot šolar in študent po fabrkah, da sem nekaj malega let kasneje po Evropi vandral. In si zelo dobro ogledal kako so živeli tam in kako pri nas. In to primerjavo sem kot polnoletna oseba delal vsa leta tvojega odraščanja, zato mi takile, ki prejšnjega sistema niti dodobra povohali niso, ne morejo megle prodajati.

In zato si o dometu do njih niti ne belim glave, saj mi v vsakem primeru preko njih špricne!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mal sem pobrsku po netu .. tko za hec in prišel do zaključka

Jugoslavija v 45 letih:

Dolg Jugoslavije ob razpadu je bil 14,6 milijarde evrov oziroma 16 milijarde dolarjev. To se pravi, da je bil vsak prebivalec nekdanje SFRJ zadolžen za manj kot 1000 dolarjev!

proti

Slovenija 20 letih:

Dolg Slovenije znaša 51 milijard dolarjev, kar pomeni, da je vsak Slovenec zadolžen za 20 000 dolarjev.

mogoče ni vse res, ni pa daleč od resnice .... ;)

Je tako.

In sem se takrat spraševal, zakaj vraga vsak od plače ne damo tekom leta malo, pa se tega losamo. Tudi plačo sem v isti valuti imel večjo kot danes. Z nižjo izobrazbo in slabšim delovnim mestom.

A sem bil kmalu poučen, da je puf nekaj normalnega in da se to tako v svetu dela. In prebrihtni pomladniki so to očitno za sveto vzeli in še napredovali. So vedeli in vedo zakaj.

Tako da danes takih neumnosti ne razmišljam več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj domet je bil takrat ko si ti prvič pleničke pokakal, nabiranje penezev kot šolar in študent po fabrkah, da sem nekaj malega let kasneje po Evropi vandral. In si zelo dobro ogledal kako so živeli tam in kako pri nas. In to primerjavo sem kot polnoletna oseba delal vsa leta tvojega odraščanja, zato mi takile, ki prejšnjega sistema niti dodobra povohali niso, ne morejo megle prodajati.

In zato si o dometu do njih niti ne belim glave, saj mi v vsakem primeru preko njih špricne!

:fight2: .... Če si te predstavljam v podobi kot jo imaš v profilu s tvojimi govorjenjem :fight1: nekje v Hribi-h na tistem divjem Maxu..... :eek::devil: .....sam pravjo da pes, ki dosti laja ne grize.... :kva1::friend1::beer2:

itak bo douga zima in se bo nabijalo ..

:lol1: :yawn: :yawn: :drunk::fight2::drunk:

Popravljeno . Popravil Cufa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... Tudi plačo sem v isti valuti imel večjo kot danes....

Lahko to malo razložiš? Torej recimo, da imaš sedaj 1000 evrov plače, to je preračunano okoli 2000 nemških mark. Torej trdiš, da si v Jugi imel plačo večjo kot 2000 mark, itak je primerjava brez upoštevanja inflacije nesmiselna, sam tko mal me zanima kaj si hotel s tem povedat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko to malo razložiš? Torej recimo, da imaš sedaj 1000 evrov plače, to je preračunano okoli 2000 nemških mark. Torej trdiš, da si v Jugi imel plačo večjo kot 2000 mark, itak je primerjava brez upoštevanja inflacije nesmiselna, sam tko mal me zanima kaj si hotel s tem povedat...

Točno tako. S plačo sem si kupil 2000 mark. Saj sicer se še spomnil ne bi koliko je bilo, ta konkreten dogodek pa se mi je usedel v spomin.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da bo lažje razumeti tedanjo SFRJ finančno sceno.

Jaz sem v začetku sedemdesetih kot študent-akviziter Cankarjeve založbe prodajal knjige po podjetjih.

BTW: nikjer nisem imel težav in preverjanj priti v pisarne in pisati naročilnice. Celo na ljubljanskem sodišču - ne.

Takrat je izšel prvič "Leksikon CZ", tisti na katerem je bila narisana sova - kot simbol modrosti.

Zdaj pa pazljivo berite.

Delal sem 3 dni od jutra do večera. Folk je kupoval kot nor. Naročali so po deset in več knjig naenkrat.

V Ljubljanskih Mlekarnah so mi postavili mizo in stol, delavci v vrsto, jaz pa pisat naročilnice kot zmešan.

Takrat so vsi veliko dali na splošno razgledanost delavstva in ljudi,

tako da kaj takega med delovnim časom sploh ni bila težava.

Torej v treh dneh sem zaslužil toliko (s knjigami!), da sem po treh dneh rekel: "Dost! Zdaj gremo pa na morje."

Za zasluženi denar sva bila s punco v Premanturi en mesec in pol na morju in niti enkrat nisva sama kuhala,

ampak jedla izključno v restavracijah in gostilnah. Ko je denarja zmanjkalo sva pa šla domov.

Zdaj pa izračunajte primerjavo.

3 dni dela = mesec in pol na morju s punco.

Takrat so si akviziterji s knjigami v par letih postavili hiše! In to ne črnih gradenj.

Kaj se je pa dogajalo v začetku osemdesetih, ko sem odprl obrt pa raje ne bom pisal, ker mi nihče ne bo verjel.

Naj povem le to, da sem v 6ih mesecih po začetku dejavnostri Aeru iz Celja (a ta firma še živi?) prevzel

na svojem področju 35% YU-trga.

Danes s poštenim delom (jaz + 2 zaposlena) kaj takega ni mogoče zaslužiti.

Nikoli!

Ja - boste rekli ... bajke. Pa ni res. Kdor je bil priden in je hotel zaslužiti

skoraj ni bilo mej. Delavci pri takih obrtnikih pa plačani kot kralji,

saj nihče ni bil tako trapast, da bi mu dober delavec pobegnil, delavec pa tudi

ni hotel izgubiti dobre plače.

To kar kvasijo popi pri mašah in janševiki na svojih spletnih straneh - to

so bajke .. lažnive, zlonamerne bajke, s katerimi skušajo v družbi utrditi

pozicijo RKC.

Popravljeno . Popravil brojedan
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako. S plačo sem si kupil 2000 mark. Saj sicer se še spomnil ne bi koliko je bilo, ta konkreten dogodek pa se mi je usedel v spomin.

O:-) Priznam, šele zdej vidim, da si šaljivec. :yea2::lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O:-) Priznam, šele zdej vidim, da si šaljivec. :yea2::lol1:

Mogoče drugje. Omenjeni zapis pa je dejansko poročilo, ki datira nekje med 1975 in 1983. Točneje se ne spomnim.

Se pa spomnim grafikona, ki ga je delal moj šef v službi v katero sem prešaltal leta 1985, na katerem je s strmo črto navzdol risal tečaj dinar vs DEM. Torej v obdobju, ko so pomladne sile že krepko "cvetele" in bi morali danes imeti že dobro trgatev, pa je očitno ostala samo gniloba.

Veš fantič, malo spomina je treba imeti, ali si pa kaj zapisati, če memorija ne drži dobro!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da bo lažje razumeti tedanjo SFRJ finančno sceno.Jaz sem v začetku sedemdesetih.........nikjer nisem imel težav in preverjanj priti v pisarne in pisati naročilnice. Celo na ljubljanskem sodišču - ne.Zdaj pa pazljivo berite.Delal sem 3 dni od jutra do večera. Folk je kupoval kot nor. Naročali so po deset in več knjig naenkrat.V Ljubljanskih Mlekarnah so mi postavili mizo in stol, delavci v vrsto, jaz pa pisat naročilnice kot zmešan.Takrat so vsi veliko dali na splošno razgledanost delavstva in ljudi,tako da kaj takega med delovnim časom sploh ni bila težava.Torej v treh dneh sem zaslužil toliko (s knjigami!), da sem po treh dneh rekel: "Dost! Zdaj gremo pa na morje."Za zasluženi denar sva bila s punco v Premanturi en mesec in pol na morju in niti enkrat nisva sama kuhala,ampak jedla izključno v restavracijah in gostilnah. Ko je denarja zmanjkalo sva pa šla domov.Delavci pri takih obrtnikih pa plačani kot kralji,Zdaj pa izračunajte primerjavo.3 dni dela = mesec in pol na morju s punco.Takrat so si akviziterji s knjigami v par letih postavili hiše! In to ne črnih gradenj.Kaj se je pa dogajalo v začetku osemdesetih, ko sem odprl obrt pa raje ne bom pisal, ker mi nihče ne bo verjel.Naj povem le to, da sem v 6ih mesecih po začetku dejavnostri Aeru iz Celja (a ta firma še živi?) prevzelna svojem področju 35% YU-trga.Danes s poštenim delom (jaz + 2 zaposlena) kaj takega ni mogoče zaslužiti.Nikoli!Ja - boste rekli ... bajke. Pa ni res. Kdor je bil priden in je hotel zaslužitiskoraj ni bilo mej. Delavci pri takih obrtnikih pa plačani kot kralji,saj nihče ni bil tako trapast, da bi mu dober delavec pobegnil, delavec pa tudini hotel izgubiti dobre plače.To kar kvasijo popi pri mašah in janševiki na svojih spletnih straneh - toso bajke .. lažnive, zlonamerne bajke, s katerimi skušajo v družbi utrditipozicijo RKC.

Vam, če je (bi bilo)to res..... a si očitno bil lenuh in lahkoživec........zdaj pa po tej in sorodnih temah samo bentiš in zganjaš kraval, namesto ,da bi ZASLUŽENO kje užival.: ....Iskanje "pravice" pa prepustil nam (no, saj lepo kulturno lahko pomagaš), ki nismo imeli te "sreče, da bi denar kar bežal k nam" si moremo vsak € krvavo prislužit s službico- če sploh je in poznamo to "sranje" iz prve roke. Tvojih neomejenih priložnosti NE BI sam nikoli izpustil. Da bo lažje razumeti tedanjo SFRJ finančno sceno..........recimo....mi je možakar povedal koliko delavskih plač (ne moreš verjet) je dal za takratni Tomosov moped ( resnega motorja se po legalni in pošteni poti praktično ni dalo kupiti- kdor to ve) , pa v času dopusta nobenega morja in kaj vem kakšnih potovanj,ampak čas dopustov izkoristit za trdo delo na kmetiji, gradnji, medprijateljski pomoči, da ima danes nekaj pokazat.... pa se sam presneto dobro tega spomnim, saj je bilo pri nas doma enako...delat...Tudi zato nisem navajen samo nergat in čakat kaj mi bo kdo dal, ampak še vedno zaupam vase, čeprav se je tudi meni "zgodila knjižica", pa ne tista rdeča, ki ti je nekoč zagotavljala "lepi i udobni život".

Popravljeno . Popravil Cufa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

( resnega motorja se po legalni in pošteni poti praktično ni dalo kupiti- kdor to ve) ,

ewo.... nakladaš..... razen če bmw zate ni motor? Laverda? kdaj slišouw? za 500s sm dal tolk kokr fotr za zastavo 101...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...recimo....mi je možakar povedal koliko delavskih plač (ne moreš verjet) je dal za takratni Tomosov moped ...

Lej mulčk, obdobje od 1945 pa do tvojega spočetja in brskanja po mivki si moraš malo razdeliti na več etap.

Tako v bivši Yugi kot drugje po Evropi in svetu.

Jaz ti lahko povem, da se tudi dobrega para čevljev ni dalo kupiti z eno delavsko plačo. A za to se je treba pomakniti malo bolj nazaj, ko so službovati začeli moji starši, torej obdobje kmalu po 2. sv. vojni. In ne fantaziraj, da je bilo recimo v švabariji ali kje drugje kaj bolje.

Kasneje je bil bogastvo bicikel ipd. tako naprej.

Primerjati te zadeve brez časovnega uravnavanja je najmanj kretensko in mislim da celo zlonamerno, če prebiram nekatere od vas talentov.

In kot smo mi kasneje letali po tujini po štacunah, so istočasno tujci letali in pri nas kupovali zadeve, ki jih oni niso več dobili n so jih zato že cenili.

Banalen primer, moja teta nam je natovorila šteke Dunhill čikov in v Anglijo odtovorila Filter 57 in zeleno Niško moravo.

Ne bit tko nafrdamano zaplankan, če češ res kaj podebatirati okoli tega!

In še to, kar sem ti že med vrsticami zapisal. Dve desetletji te države in komajda polnoletnost ob njenem začetku še zdaleč ne dajeta prave perspektive za oceno dogodkov v prejšnjem sistemu. Se je vse prehitro spreminjalo, da bi ocenjeval na podlagi nekaj najstniških ali adolescentnih dojemanj!

Torej še enostavneje, če imaš sedaj cca 40 let, si bil takrat še smrkav zelenc!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej mulčk, obdobje od 1945 pa do tvojega spočetja in brskanja po mivki si moraš malo razdeliti na več etap.

Tako v bivši Yugi kot drugje po Evropi in svetu.

Jaz ti lahko povem, da se tudi dobrega para čevljev ni dalo kupiti z eno delavsko plačo. A za to se je treba pomakniti malo bolj nazaj, ko so službovati začeli moji starši, torej obdobje kmalu po 2. sv. vojni. In ne fantaziraj, da je bilo recimo v švabariji ali kje drugje kaj bolje.

Kasneje je bil bogastvo bicikel ipd. tako naprej.

Primerjati te zadeve brez časovnega uravnavanja je najmanj kretensko in mislim da celo zlonamerno, če prebiram nekatere od vas talentov.

In kot smo mi kasneje letali po tujini po štacunah, so istočasno tujci letali in pri nas kupovali zadeve, ki jih oni niso več dobili n so jih zato že cenili.

Banalen primer, moja teta nam je natovorila šteke Dunhill čikov in v Anglijo odtovorila Filter 57 in zeleno Niško moravo.

Ne bit tko nafrdamano zaplankan, če češ res kaj podebatirati okoli tega!

In še to, kar sem ti že med vrsticami zapisal. Dve desetletji te države in komajda polnoletnost ob njenem začetku še zdaleč ne dajeta prave perspektive za oceno dogodkov v prejšnjem sistemu. Se je vse prehitro spreminjalo, da bi ocenjeval na podlagi nekaj najstniških ali adolescentnih dojemanj!

Torej še enostavneje, če imaš sedaj cca 40 let, si bil takrat še smrkav zelenc!

No vidiš, da sva že kar dobro skupaj prišla :yes: . Nikjer in nikdar (no, skoraj) niso stvari le črno- bele. Hotel sem le stvari malo zbalansirat, kar bi (zgleda, da si) lahko razbral med vrsticami, glede na to kar sta "rogovilila" s kolegom, kateremu sem neposredno tudi prej odgovarjal. Če bo tudi on še kaj podobnega napisal, ne bom imel sam več kaj napisat. :closedeyes: ...... Pišuka, pa sm mislu d bo to nabijanje trajalu čez celo zimo ;) ..............Lej mulčk - hvala za kompliment, ga že dolgo nisem slišal :D:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na tak način kot tale mularija, lahko ocenimo standard Butal ob odcepitvi

(da mi ne bi kdo slučajno sral s kako "vojno", ki po nobenih standardih mednarodnega vojnega prava to nikdar ni bila)

in začudeni bomo ugotovili, da si tisti Hunday-ji (katere je prodajala moja firma) bili prava jajca

v primeri z današnjim voznim parkom Butal. Zato smo takrat živeli v pravem "šitu" glede na danes.

Ob

tem pa seveda prav smrkavci pobalinsko namerno spregledajo, da se je število revnih, ki nimajo dovolj za hrano (!!!)

pravkar (današnji dnevnik!!) povzpelo čez 350.000 v Butalah..

Pa naj mi piz**** zago***eni razloži KOLIKO takih, ki niso imeli za hrano je bilo v SFRJ/Butalah

med letom 1975 in 1989.

A ti povem - butlxtzs?

Beri pozorno, ker ne boš verjel: N O B E N E G A.

(sem seveda ne štejemo alkoholikov in narkomanov, ki so se popolnoma odpovedali državi).

Skladišča, butlxtzx, karitasa in rdečega križa so bila tako polna,

da so obleke in denar "izvažali" v druge revnejše države.

Pa poglčej ta skladišča danes!

TVOJI SODRŽAVLJANI jih praznijo takoj, čim se pokaže priložnost.

Tvoji sodržavljani fehtajo na ulicah, ker so morali pogoltniti svoj ponos, da nahranijo otroke.

Res si TI zadnji idiot Planeta Opic, da ne moreš uvideti te razlike.

Grozno.

Taki bi morali na prisilno zdravljenje!

:grim

Jebemufotrainmater ... ne berem njegovih traparij .. le odgovore normalnih.

Pa tako popizdim, da me bo še kap in bom O:-)

Treba bo iznajti eno zdravilo proti Motosvetu,

da ne bom več tule prepričeval butlov v to, da so butli in, da to ni ok.

Da bi bilo veliko bolje za njih, butle, če to ne bi bili.

:yea2: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na tak način kot tale mularija, lahko ocenimo standard Butal ob odcepitvi

(da mi ne bi kdo slučajno sral s kako "vojno", ki po nobenih standardih mednarodnega vojnega prava to nikdar ni bila)

in začudeni bomo ugotovili, da si tisti Hunday-ji (katere je prodajala moja firma) bili prava jajca

v primeri z današnjim voznim parkom Butal. Zato smo takrat živeli v pravem "šitu" glede na danes.

Ob

tem pa seveda prav smrkavci pobalinsko namerno spregledajo, da se je število revnih, ki nimajo dovolj za hrano (!!!)

pravkar (današnji dnevnik!!) povzpelo čez 350.000 v Butalah..

Pa naj mi piz**** zago***eni razloži KOLIKO takih, ki niso imeli za hrano je bilo v SFRJ/Butalah

med letom 1975 in 1989.

A ti povem - butlxtzs?

Beri pozorno, ker ne boš verjel: N O B E N E G A.

(sem seveda ne štejemo alkoholikov in narkomanov, ki so se popolnoma odpovedali državi).

Skladišča, butlxtzx, karitasa in rdečega križa so bila tako polna,

da so obleke in denar "izvažali" v druge revnejše države.

Pa poglčej ta skladišča danes!

TVOJI SODRŽAVLJANI jih praznijo takoj, čim se pokaže priložnost.

Tvoji sodržavljani fehtajo na ulicah, ker so morali pogoltniti svoj ponos, da nahranijo otroke.

Res si TI zadnji idiot Planeta Opic, da ne moreš uvideti te razlike.

Grozno.

Taki bi morali na prisilno zdravljenje!

:grim

Jebemufotrainmater ... ne berem njegovih traparij .. le odgovore normalnih.

Pa tako popizdim, da me bo še kap in bom O:-)

Treba bo iznajti eno zdravilo proti Motosvetu,

da ne bom več tule prepričeval butlov v to, da so butli in, da to ni ok.

Da bi bilo veliko bolje za njih, butle, če to ne bi bili.

:yea2: :naughty:

Karkoli že jemlješ, SEKA! :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nebom vsega bral, se mi res neda! bom pa povedal par resnic o plači mehanika in to leta:

1967 KV avtomehanik od 50K do 60K Din = ca 350 DM

1981 ca 600 DM

1990 ca 1000 DM = 500 €

2012 ca 700 €

In nerazumem, odkje podatek o plači 2000 DM to je bila takrat plača direktorja ali vsaj zamenika direktorja ! nerečem pa da niso bili boljši pogoji za zaslužit z raznim dodatnim; akviziterstvom,preprodajo, delom na črno itd. saj nam je vsega manjkalo.Zdaj, ko vse lako kupiš in nam nič nemanjka,slabše delo je za marsikaterega postalo sramota,saj so nam že starši sufliral uči se,da ti nebo treba delat !Zato imamo danes drago sešolan brezposeln kader,ki nam beži v tujino(beg možganov) doma pa nam vse propada.Ukinjeni so skoraj vsi poklici in počasi že uvažamo mehanike,elektrikarje itd. iz Bosne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej Brumer, po tvoji računici iz leta 1967 bi bil tečaj 157,14 Dinarja za 1DM.

Pa ni bilo tako! Tečaj je tistega leta po bančnih podatkih je bil 312,5 Din za 1 DM!

Tvoj feler je torej 100% in verjetno tudi za naslednje tvoje podatke velja isto. Naj ti verjame kdor hoče!

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

xtzs vidm,da sta te legendi ugnala v kozji rog..

Če si tako razumel ok. ........so mi pa, zanimivo, padle v oko slike vas treh v vaših profilih, pa skupaj z vašim pisanjem ...mislim, da mi sploh ni treba nadaljevat... :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nebom vsega bral, se mi res neda! ...Zato imamo danes drago sešolan brezposeln kader,ki nam beži v tujino(beg možganov) doma pa nam vse propada.Ukinjeni so skoraj vsi poklici in počasi že uvažamo mehanike,elektrikarje itd. iz Bosne.

Ne bo čisto tako ... v glavnem beži srednješolski kader in kadri z višjo šolo. Električarjev in avtomehanikov (pizda kakšen "krneki-blues") nam še ni treba uvažati, ker jih je veliko preveč - prav gotovo pa medicinsko osebje vseh kategorij, saj naši bežijo na 3X ali celo 6X bolje plačana delovna mesta v tujino (A, D, F, GB, USA) ... uvožen kader je pa tako ali tako tu le začasno, dokler ne najde boljše ponudbe zunaj Butal.

Mladi marsičesa ne razumete in nasedate velikemu vodji, ki vas vodi žejne čeuz vodo z raznimi lažmi - tako iz preteklosti kot iz sedanjosti.

Ena največjih kretenij (sednjosti - s katero vas Čefur nateguje) so "pozitivni signali s pok.reformami". Kaj takega ... da bo to privabilo nekoga, ki bo odpiral proizvodnjo in delovna mesta v Butalah je seveda laž, kateri lahko verjame samo umsko retardian osebek (večina Čefurjevih oboževalcev), katerega IQ ne presega treh pozitivnih točk.

Tuji invest. niso bebci, ki bi investiral v neko mikro državico, neko nano-tržišče kasterega se na zemljevidu ne vidi niti s povečevalnim steklom, z zafukanim uradništvom in nasedali lažem Puklastega Čefurja ... samo poglejte koliko časa se Joc bori za obnovo stadiona - leeeetaaa.

Pa kaj ta Čefur misli da je? Koga brigajo Butale, ki imajo za eno predmestje prepirljivega prebivalstva ... a ni jasno, da bo invest. šel raje na Poljsko, Češko, Slovaško? Kdo se bu tule pri nas jebal nekaj let, da bo postavil poslovni prostor po svojem okusu?

Spremebe v Butalah se bodo začele takrat, ko bodo Butalci spoznali, da morajo tuje investitorje poslati v pizdomatrno in sami zagrabiti za krampe in lopate ter druga orodja, če hočejo preživeti! Predvsem pa sterati mafijo na morišče ali pa vsaj v delovna taborišča v Kočevskem Rogu.

Dokler za donacije prosiš, ti nabijajo ceno.

Ko pa donatorje v rit pošiljaš, te pa prosijo, da jih vzameš.

Ta preprost zakon poslovanja se bodo Butalci morali še naučiti.

Popravljeno . Popravil brojedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej Brumer, po tvoji računici iz leta 1967 bi bil tečaj 157,14 Dinarja za 1DM.

Pa ni bilo tako! Tečaj je tistega leta po bančnih podatkih je bil 312,5 Din za 1 DM!

Tvoj feler je torej 100% in verjetno tudi za naslednje tvoje podatke velja isto. Naj ti verjame kdor hoče!

Za te tečaje sicer ne vem, itak so se vseskozi spreminjali. Sicer pa, da ne bomo nekaj klamfali in govorili po spominu, imaš vse podatke na statističnem uradu. In ja, res je, najboljše plače so bile v letih tam okrog 1975-80. Ampak tudi tedaj, je bilo treba za Jugoslovanskega golfa (TAS) dati 200 000 dinarjev, torej več kot 20 plač, najcenejši je bil fičo (100 000 dinarjev), vendar še vseeno presneto drag, v današnjem denarju okrog 12 tisoč evrov, golf TAS okrog 25 000 evrov, če pa si hotel kupiti original nemškega si pa moral imeti prib. 10 000 mark + 200 000 dinarjev.

Povprečna plača leta 1980 je bila okrog 9000 dinarjev (navzgor zaokroženo), in to so bila najboljša leta. Ampak tudi tedaj je bilo treba za fičeka dati več kot 10 plač, danes mislim, da je clio cenejši kot pa je bil takrat fičo. To so pač uradni podatki, razlaga naj si jih vsak kakor pač želi. Sicer pa tedanji tačaji dinar vs. marka niso bili realni, uradni so sicer bili takšni kot so bili, ampak produktivnost, učinkovitost proizvodnje itd. v tedanji Jugi v primerjavi z Nemčijo, ni bila takšna, da bi opravičevala te tečaje....itak je potem sledil kolaps...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokler za donacije prosiš, ti nabijajo ceno.

Ko pa donatorje v rit pošiljaš, te pa prosijo, da jih vzameš.

Ta preprost zakon poslovanja se bodo Butalci morali še naučiti.

Temu zapisu se je treba preprosto priklonit :notworthy: vsa čast nr.1

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za te tečaje sicer ne vem, itak so se vseskozi spreminjali. Sicer pa, da ne bomo nekaj klamfali in govorili po spominu, imaš vse podatke na statističnem uradu. ...

Moji podatki so od vira. Banke. Jih stric googy takoj najde. N'č po spominu flancat!

20 plač za golfa lahko daš tudi danes. S tem da se proizvodi ves čas cenijo. Kot sem omenil, še leta nazaj je bil pa bicikel veliko plač.

O kolapsu, vzrokih in povodih zanj bi lahko pa še dolgo debatirali. In to ne samo notranjih!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!