Skoči na vsebino

Josip Broz - TITO


kekec III

Priporočene objave

  • 2 tedne pozneje...

Folk, najbolj me jezi, da tako majhen narod kot smo, ne mora stopiti skupaj in narediti križ čez polpreteklo zgodovino in porazno stanje, ki smo mu priča danes. Imam sorodnike, ki so bili ubiti tako s strani enih in drugih. Najbolj boli, da je bil moj sorodnik, partizan z njegovim prijateljem ujet s strani domobrancev. Zvezana na top in bila zverinsko mučena do smrti. Spet drugi daljni sorodnik je bil ubit s strani partizanov. Stari foter je bil prisilno mobiliziran v nemško vojsko in z nje leta 1944 pobegnil z veliko sreče in na humorn način. Kot vsaka vojna je tudi ta prinesla ogromno bolečine in izgube vsem slovencem in drugim. Sam pri sebi sem s tem razčistil že daleč nazaj v času socijalizma v JNA. Nepotrebna izguba časa v vojski, tam doli v lepi Črni Gori mi je dala slutiti, da bo slej ko prej prišlo do razkola lepe Juge. Kar se je tudi zgodilo. Vsi vemo, da za nas z veliko sreče. Vsaj enkrat v sodobni zgodovini se je zgodilo, da smo slovenci znali stopiti skupaj in postali lastni gopodarji na svoji zemlji. Hvala Bogu! In sedaj?!

Po dobrih 20 letih je videti stanje te države porazno. Hočem povedati, da večina folka, ki so živeli, se šolali, dobili službe v nekdanji državi vedno bolj čuti neko nostalgijo po dobri stari Jugi, kar je po svojo razumljivo, po drugi strani pa tudi žalostno saj imamo vendarle svojo domovino. Kakšno?! 

Imamo svojo državo v kateri je vse več folka brezposelnega, ljudje brez pravih pravic, prepuščeni sami sebi, svoji iznajdljivosti, poznanstvom in ne znanju, da lahko dobiš službo. Marsikje so ljudje lačni, brez vsakega upanja za boljše življenje. Brez trohice spoštovanja, ki jim ga je odvzela ta država. Žalostno je, da mora folk iskati službo izven meja svoje države, ki ima več kot samo mačehovski odnos do svojih sodržavljanov. Resnici na ljubo, tega v Jugi ni bilo.

Sam sem imel čudovito otroštvo in mladost. Ko primerjam moje in otroštvo sedanjih generacij me kar stisne. Velike razlike nastajajo že v osnovni šoli in se stopnjujejo naprej v srednji in tako naprej, vse do nas in naprej do upokojencev. Kaj se dogaja tej prelepi državi?! Kje je pravičnost? Kje resnica, kje POŠTENOST!!!

Tito in Juga sta mi je dala kot rečeno prelepo otroštvo, mladost, šolanje, službo. Starim in z njihovo pridnostjo postavila hišo. Z rdečim potnim listom sem videl doberšen del Evrope. Lahko sem potoval koliko sem hotel. Po svoji Jugi sem lahko potoval brez vsakega strahu, da se mi bo kaj slabega dogodilo. Za to mu bom večno hvaležen. Hvala ti Tito!

Žal tega sedaj ne moram. Sem kot toliko sotrpinov brez dela, brez vsakih prihodkov. Ta država mi je odvzela dostojanstvo, miren spanec, veselje in žal tudi zdravje. In, ko gledam, poslušam, kdo nas in to državo že dvajset let vodi se zgrozim. Rešitev je!  

 Kar dobro napisano !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kradlo se je tudi v stari Jugi, ampak so vsaj narodu dali drobtinice, da je bil mir. Da se sedaj krade vemo vsi, ampak s to razliko da še drobtinice obdržijo zase. Očitno se niso nič naučili iz jugo zgodovine, zato ne bo dolgo mir.

Tole je pa tako pametna, da se bojim da mi bo ego zrasel...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

te razne teorije o dvojnem agentu se vrtijo okrog Starega enako kot okrog Jajcpoka s tem da bi naj slednji delal samo za eno obveščevalno službo !

Oba bi naj delodajalca našla na zahodu Josip pri Avstro-Ogrskih monarhih, Jajo pri Deutschland uber alles ! Valter je bil tudi obveščevalec Džugašvilija !

:fight2:  :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Valter je bil tudi obveščevalec Džugašvilija !

Jap. Dokler se nista spičkila.

JaJcpok bi bil pa rad Putinov, pa mu je zneslo prit le do Bakuja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

A ma kdo kako večjo titovo sliko za podarit

Tudi sam sem jo iskal in dobil le eno klasično v  beli obleki velikosti A4.

Pa bi rad kakšno še večjo in mogoče slikovitejšo. Mogoče s Tigrom ali kje iz obiskov v eksotičnih deželah.

Če iima kdo, se tudi jaz priporočam, pa lahko gremo povečat in natisniti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam sem jo iskal in dobil le eno klasično v  beli obleki velikosti A4.

Pa bi rad kakšno še večjo in mogoče slikovitejšo. Mogoče s Tigrom ali kje iz obiskov v eksotičnih deželah.

Če iima kdo, se tudi jaz priporočam, pa lahko gremo povečat in natisniti.

Na bolhi jih je nekaj sam so kar drage

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ma kdo kako večjo titovo sliko za podarit

 

 

Tudi sam sem jo iskal in dobil le eno klasično v  beli obleki velikosti A4.

Pa bi rad kakšno še večjo in mogoče slikovitejšo. Mogoče s Tigrom ali kje iz obiskov v eksotičnih deželah.

Če iima kdo, se tudi jaz priporočam, pa lahko gremo povečat in natisniti.

 

Jaz imam dve, ampak sta obe v original okvirjih, pa pod steklom. Ena je črnobela, portret, v civilni obleki. Druga je tudi portret, v modri uniformi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

izibajker...a malo lušte delaš..he-he..? Jaz imam cel kup knjih (in to onih velikih, s slikami A4 notri). Po Titovi smrti so na veliko izhajale in šle v prodajo. Sedaj pa so... vedno bolj cenjene. In -ne, ne gredo stran.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

izibajker...a malo lušte delaš..he-he..? Jaz imam cel kup knjih (in to onih velikih, s slikami A4 notri). Po Titovi smrti so na veliko izhajale in šle v prodajo. Sedaj pa so... vedno bolj cenjene. In -ne, ne gredo stran.

 

 

Popravljeno . Popravil izibajker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

izibajker...a malo lušte delaš..he-he..? Jaz imam cel kup knjih (in to onih velikih, s slikami A4 notri). Po Titovi smrti so na veliko izhajale in šle v prodajo. Sedaj pa so... vedno bolj cenjene. In -ne, ne gredo stran.

 

A si prestavljaš kakšne lušte si šele dela naš Princ teme, vsenavzoči in nepogrešljivi JJ, ko pred spanjem gleda take slike in ve, da mu nikoli ne bo segel niti do kolen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam zelo lep velik Titov lesorez v WC-ju,da lažje se..em !

Jaz sem enkrat po pomoti pustil časopis odprt na strani z Jajčeglavčevo sliko... sem fasal drisko, da je dva dni nisem pozdravil.... Tako, da... je prehuda doza.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si prestavljaš kakšne lušte si šele dela naš Princ teme, vsenavzoči in nepogrešljivi JJ, ko pred spanjem gleda take slike in ve, da mu nikoli ne bo segel niti do kolen...

 Se srečata Tito in JJ; pa pravi drugi; "No kaga je zdej, veliki diktator?"

 

"Pa znaš ti dobro, kako je, mali imitator"., mu odgovori prvi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam zelo lep velik Titov lesorez v WC-ju,da lažje se..em !

Glih mus ti tega ni bilo napisat, je pa lepo, da si se spet izkazal! Car

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

sekreta!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam zelo lep velik Titov lesorez v WC-ju,da lažje se..em !

 

Namesto velikega lesoreza si raje omisli večjo školjko...tvoja sra..a vse prevečkrat zgrešijo in  padejo na motosvetovo stran....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Namesto velikega lesoreza si raje omisli večjo školjko...tvoja sra..a vse prevečkrat zgrešijo in  padejo na motosvetovo stran....

Popolnoma si zgrešil temo saj je govora o "diktatorju" in NE o sekretih !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Popolnoma si zgrešil temo saj je govora o "diktatorju" in NE o sekretih !

Revček si, ko si bil tako diktiran. Le kako da smo in so ostali drugače doživeli in  preživeli.

Sekreti so ti pa očitno pri srcu, ko si ravno ti z njimi začel.

Ti pa v bodoče priporočam, da se tam, ne glede na sliko na steni, malo manj napenjaš. Očitno si tudi iz gornjega štuka dosti v školjko izstisnil!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko nam TITU vređa, dobit če nož u leđa  :grrr , take so bile parole včasih. Za razliko od Bremzerja se jaz z veseljem spominjam teh dni. :worship: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko nam TITU vređa, dobit če nož u leđa  :grrr , take so bile parole včasih. Za razliko od Bremzerja se jaz z veseljem spominjam teh dni. :worship: .

Nevem koliko se ti Tita spominjaš verjetno samo po prečitanemu ali po pripovedovanjih po vsej verjetnosti nisi nikoli stal in čakal ob stari AC ca eno uro hoje od šole in moral lačen in žejen  mahati z papirnatimi zastavicami,da je par avtov (Mercedesev) mimo predrvelo ne da bi sploh videl v katerem avtu je bil skrbno skrit vaš "priljubljen"diktator ! ! Parole in politiko so pisali Srbijanci izvajali pa vedno samo Slovenci to se občuti še danes zato smo danes tu kjer smo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!