Skoči na vsebino

Josip Broz - TITO


kekec III

Priporočene objave

Če Jugoslaviji nisi zameru Golega otoka, pol ZDA ne smeš zamert Guantanama.

Spet si zgrešil časovni okvir.

Če bi rad primerjal Goli otok, ga moraš v ZDA primerjati s koncentracijskimi taborišči za ameriške državljane japonske narodnosti, z McCarthyizmom, Hooverjevimi paranojami ipd.

...

Recimo tale: julij 82. Kmetijski zadrugi crkne zadni Styer. ... Zvečer uleti Milica in ga aretira zaradi posedovanja deviz brez potrdila. Človeka odvlečejo v zapor v Koper, kjer ga imajo skoraj 3 tedne, predno ga sodnik izpusti. ...

Temu se reče biti butast in nepremišljen. Kako pa misliš, da sem jaz prišel do deviz za televizorje in podobno šarao takrat? In sem potem seveda imel potrdilo. Ravnati navzkrižno z zakonom in potem jambrati je isti qrac kot sedaj ta moderni "politik v zaporu".

 

Ne, ne prepričaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tedy, češ rečt, da so nas drugi prehitel, al da nsmo ta praw cajt barab pospravli?

Jaz mislim, da je to sranje, ki ga danes goltamo le greh neposrečene tranzicije in lopovščina določenih "osamosvojiteljev".

 

Če bi držalo tvoje predvidevanje, da je kriva juga, ki je še vedno v nas, ne bi bilo take razlike v situaciji pred dobrimi dvemi desetletji in danes. V tem času se je pokradlo in govoriti, da je juga v nas, s tem misliti na vse, kradli pa so le nekateri, ne bo šlo. Razen če misliš, da je juga v nas preprečevala, da bi tem lopovom lastna jajca v gofle zatlačili.

Kolega Hyundai

 

Nekateri so nas prehiteli/dohiteli, ker so imeli tako nizko osnovo, da so morali "zagrabiti". Vmes so kiksali pošteno, ampak so se iz tega nekaj naučili. Mi  že 6 let (od 2008) vemo in čutimo, da smo v krizi, pa bomo očitno  leta 2016 še vedno o tem govorili in razgljabljali. To je tista Jugolovanska ležernost, ki je v tej družbi tako razširjena.  Glede barab...nastanejo vedno, ko in kjer je priložnost. Odstranjene zamenjajo novi.

 

Tisto o Jugi v nas sem mislil bolj sistemsko. V nas (ne vseh, seveda) je ostalo nekaj pristno Jugoslovanskega, torej tisti "lako čemo". Ti si bil privatnik (če se ne motim) in seveda z  "lako čemo" ne bi preživel takrat, še manj sedaj. Ampak velik del tistih, ki odločajo o nas (politika, del javnega sektorja, vodilni z politično zaslombo.) delujejo še vedno tako.

Samo primer....kjer jaz podaljšujem tehnični, je bila 30 let ena in ista gospa. V Jugi klofala po oranžni OLIMPYI, v SLO do penziona po škatli z Windovsi. V jugi je imela vrsto, ker je šla kadit na hodnik ne glede na vrsto pred njenim okencem in je imela vrsto tudi v SLO, ker je  postala počasnejša in še vedno hodila kadit, ampak ven. Kaj želim povedati... tete se  30 let sistem (šefi, sodelavci, delovno okolje, prioritete, pripadnost kolektivu.. .) ni dotaknil. Pa bi se je moral.

 

Ampak ona je mikro raven...povsem nepomermbna...problem so druge ravni...ki pa delajo po istem vzorcu.

 

Zaj...še Josipa bo treba nekam vriniti, ane?

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZA NEDOLŽNOST NI BIL V YUGI NOBEN ZAPRT res pa da smo mel zaprte meje nikamor nis mogu jit, hrano na bone, avto samo če si bil državni uslužbenec, obleke smo nosili državne, zvečer so nam ugašali elektriko . . .  to so bili svinčeni časi

zdaj, zdaj, je pa vsega kokr hočeš, sam neki manka, kar je blo v tistih časih brez računalnika . . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Yugi mi je bilo OK (ko je dokončno crknila, sem ravno prišel iz JNA), malo smo sicer zavidali tistim švabom, ki so se na morje pripeljali s finimi avti, mi pa s starimi kantami... Ampak OK. Smo pa vedno pljuvali čez njo in sanjali, kako bi bilo brez nje bolje.

Še vedno mislim, da brez nje je bolje, ni pa za vse. Za tiste najbolj ogrožene je slabše kot v njej.

Zdi pa se mi, da smo šli v to samostojnost preveč nepremišljeno asli preveč entuzijastično. S tem mislim na takratno vzneseno prepričanje, da smo vsi dobromisleči in da želimo svoji državici dobro. Slovenija bo druga Švica je bilo splošno prepričanje. Jaz sem bil v njenem prvem obdobju študent in sem bolj pil, za študentkami oprezal in nekaj tudi študiral, zato sodelovati pri divjem privatiziranju niti nisem mogel, tudi če bi hotel. Nekateri pa so to počeli po dolgem in poprek in deloma to še sedaj počnejo. Morala je bila iz leta v leto slabša (no, roko na srce, kradlo se je po firmah tudi v Yugi, ampak takrat se je kradlo na drobno (zaradi policijskega sistema, ki je funkcioniral), v Sloveniji pa na debelo.

Najbolj zamerim politikom vseh barv, ki so bili na oblasti in za to dobro vedeli, pa niso ukrepali ali pa so celo sami sodelovali pri tem.

Sedaj je, kar je. In to kar je, ni v redu. Izhajati je treba iz tega, kaznovat vse tajkune kot to bolj uspešno kot mi delajo Hrvati (dajmo se za spremembo še mi kaj naučit od njih - oni so se dosti od nas, pa se mi zdi, da so vsaj v boju proti korupciji v zadnjem času veliko bolj dosledni in uspešni od nas) in začnimo stvari vsi skupaj obračati na bolje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Izhajati je treba iz tega, kaznovat vse tajkune kot to bolj uspešno kot mi delajo Hrvati (dajmo se za spremembo še mi kaj naučit od njih - oni so se dosti od nas, pa se mi zdi, da so vsaj v boju proti korupciji v zadnjem času veliko bolj dosledni in uspešni od nas) in začnimo stvari vsi skupaj obračati na bolje.

Če se v 22ih letih nismo nič naučili, se tudi nikoli ne bomo in bomo ostali večni študenti. Že zdavnaj bi se moralo ukrepati. Sedaj stojimo okoli prazne sklede in se pogovarjamo kako bomo začeli jest.

Prepirat se okoli tega koga je treba zapret, je nesmisel. Bolj pomembno je kako dobit nazaj denar, ki so ga pokradli. Vsi - rdeči, črni in mavrični. Samo denar lahko zopet postavi na noge Slovenijo in ne deset, sto, milijon zaprtih politikov, gospodarstvenikov, tajkunov ali lopovov. Ti povečini itak potem čez čas dokažejo nedolžnost preko pritožb in izterjajo od države (nas) še mastno odškodnino za "hudo" trpljenje v zaporu.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že, ampak krivce je vedno treba kaznovat iz principa in v opomin drugim, da se stvari ne ponavljajo. Brez tega ne gre.

 

Problem pregonov v Sloveniji je v tem, ker si tajkuni z nakradeninimi milijoni lahko privoščijo boljše odvetnike, kot jih premore država z uradno plačo. In se rešijo.

Take stvari se drugod ne dogajajo - ukradi kaj državi v ZDA, pa da te vidimo, kako se boš izmazal. Utaja davkov se tretira skoraj huje kot umor.

 

Pri nas pa ukradene milijone enostavno prevalijo na narod preko slabih bank. Da popizdiš.

Popravljeno . Popravil Fantocci
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne popizdevat!

 

Naslednjo soboto bo v Izoli spet in ponovno "zbor pionirčkov"! :OK:

 

Še fsako leto do sedaj je je bila "urka", in bo tudi letos.

 

29. November - Dan republike ..........

 

Se vidimo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne popizdevat!

 

Naslednjo soboto bo v Izoli spet in ponovno "zbor pionirčkov"! :OK:

 

Še fsako leto do sedaj je je bila "urka", in bo tudi letos.

 

29. November - Dan republike ..........

 

Se vidimo?

Aw janževc tud pršu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmja...... ne vem če ga bojo na Dobu ven pustl........

 

Pa en malč popravka, ne v soboto, ampak že v petek - 28.11.2014 - na standardni lokaciji v Izoli.

 

Prideš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmja...... ne vem če ga bojo na Dobu ven pustl........

 

Pa en malč popravka, ne v soboto, ampak že v petek - 28.11.2014 - na standardni lokaciji v Izoli.

 

Prideš?

Nau šlo. Obveznosti drugi dan zgodaj. Žurka pa volan pa trezno delo drugi dan, pa žal ne gre vkup.

 

Ne dvomim, da se boste imeli fajn.

Še zame kakšno partizansko zapojte!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, to je že star Gašperičev prispevek. Ima pa v osnovi prav. Res, da je on vsekakor dobro živel, ravnateljska plača nikjer ni bila slaba (tudi danes ne bi bila), tako hudo slabo nam pa tudi ni bilo. Če drugega ne, delo je imel vsak, ki ni bil lenuh. Ampak, sedaj je sedaj, stari časi so minili. Glejmo naprej, mrtvi so mrtvi, naj počivajo-eni in drugi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Glejmo naprej, mrtvi so mrtvi, naj počivajo-eni in drugi.

Tako je. Zelo malo jih je bilo, ki so si zaslužili nasilno smrt. Tako na eni kot na drugi strani.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To opravičilo pove vse.

 

No, ni pa se opravičil za "teror" enopartijskega sistema in poneumljanja ljudi z bratstvom in edinstvom.

 

Drago smo plačali in plačujemo demokracijo in "samostojnost" :headbang:

post-32172-0-31618500-1417419382_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

 

Drago smo plačali in plačujemo demokracijo in "samostojnost" :headbang:

In zato moraš zaj stolčt zid? Kaj je pa on kriv?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!