Skoči na vsebino

Josip Broz - TITO


kekec III

Priporočene objave

skoraj vsi rinejo v bivšo jugo  (e pa tamo se dobro jede i pije ipd.

Res??...skora vsi????jest ne ...tudi ne poznam nikogar ki gre tja...slišim, da kdo gre..poznam nikogar...z motorjem...jest ne bi šla...že na hrvaškem mi Rešilci asociirajo na ,,tetanus,,.....NOPE tam me ziher ne boste videli...niti v prolazu ne...vsaj še nekaj časa...ker tok lačna nisem in tako revna tudi ne, da si v SLO ne bi mogal do sitega dobre hrane nažreti-če si že določil kaj je dobro :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh...lina, lina.....ves...veliko nas gre....vsako leto....ja....iz motosveta.....tja do Dubrovnika...al pa do Budve....ves...si na motoristicnem forumu....tukaj smo motoristi, ki radi potujemo...in bivsa juga je kar v redu destinacija....vsakic kaj novega vidis....pa nostalgija pa to....ravno sedaj so 3 motosvetovci na Ohridu...jaz grem vsako leto vsaj 3-4x...naslednjic konec meseca...ves....tudi hrvaska je bivsa juga....grobnik pa to....matr si mem usekala :BUA: ....AMPAK ITAQ TO NI POINT TE TEME!!!!!!!!!!!!!!!!!! :topic:

LP

Gugo B)

Popravljeno . Popravil Gugo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ti to resno..da so bili VSI belogardisti?? Presenečena bi bila nad odstotkom koliko jih je dejansko bilo v ,,sovražnih,, enotah...pa kar verjami....je svet mnogo lepši in pravičnejši iz tvoje perspektive.

Pupa kaj pa se je dogajalo s pedri pa z narkomani, ki jih danes zagovarjaš...so imeli mogoče takrat boljše življenje'

Pa še eno dejstvo...povprečna SLO plača je pred vojno znašala 80% avstrijske povprečne plače...proti koncu Tita le še 30%....way to go.

Vojaški rok 18 mesecov...bogu iza nogu...vržena stran najlepša leta...

Kako veš,da človek postaja star in zdolgočasen...?

Preteklost mu postaja bolj pomembna kot prihodnost....a ne,Lina..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti je preteklost tako nepomembna in ti je res samo do prihodnosti, čemu potem tema z imenom "Josip Broz - TITO, orošeno oko in malo nostalgije" :doze:

Sicer pa nihče ne trdi, da je preteklost pomembnejša. Jo pa moramo poznati ... ker se hudič sicer rad ponavlja <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti je preteklost tako nepomembna in ti je res samo do prihodnosti, čemu potem tema z imenom "Josip Broz - TITO, orošeno oko in malo nostalgije"  :doze:

Sicer pa nihče ne trdi, da je preteklost pomembnejša. Jo pa moramo poznati ... ker se hudič sicer rad ponavlja  <_<

cyc,tovariš moj,popolnoma si zadel bistvo celotne teme...

postal si tak fant,da bi gore premikal....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pupi se zdi nadvse zabavno, če je nekdo moral bežat. :) Svašta žena rodi :)

Oprosti dragi Cyc... kje pa je bilo z eno besedo zapisano, da mi je nadvse zabavno??

Daj prosim te lepo, ne dajaj komentarjev, ki se rodijo v tvoji ******* glavi......

ok? .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti je preteklost tako nepomembna in ti je res samo do prihodnosti, čemu potem tema z imenom "Josip Broz - TITO, orošeno oko in malo nostalgije"  :doze:

Sicer pa nihče ne trdi, da je preteklost pomembnejša. Jo pa moramo poznati ... ker se hudič sicer rad ponavlja  <_<

Jst sm se pa aktivno udelezil te teme zato, k mi gre na kurac da povsod vidm atate, k vozijo Bmw-je, nosijo sik obleke, imajo vikend na harvaskem, pa stokajo: JOJ ko je nam zdej hudo, ko je bil tito je blo vse drugac, takoj podpisem da pride nazaj.... To je pa zato k se brez titota, pa brez interJugoslavije pocutijo manjvrednji v primerjavi z ostalimi.

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm se pa aktivno udelezil te teme zato, k mi gre na kurac da povsod vidm atate, k vozijo Bmw-je, nosijo sik obleke, imajo vikend na harvaskem, pa stokajo: JOJ ko je nam zdej hudo, ko je bil tito je blo vse drugac, takoj podpisem da pride nazaj.... To je pa zato k se brez titota, pa brez interJugoslavije pocutijo manjvrednji v primerjavi z ostalimi.

Kje sme pa vidu ? . :blink:

Bom moral spet na eno transfuzijo samozavesti ke pod Sabotin.

:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tak hecen smajli  :slap:  je bil :)

bilo je napisano v smislu: pa ne mi rečt, da................ štekaš zdej???? bilo je v zgroženem smislu rečeno oz. malo ciničnem......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je smiselno obsojat ljudi, ki so že pred 50 leti na nek način želeli isto stvar, katero smo dobili šele leta 1991...samostojno demokratično republiko Slovenijo.... :hmm:

sem bil do zdaj tiho ampak to?!?!?!?!?! :eek: <_< :SS :BUA:

jebemti a si šprical zgodovino al kaj???????? a samostojno v okviru Velike Nemčije?

demokratično z taborišči smrti in eno vladajočo naci stranko? Slovenijo z prebivalci Slovenci, ki smo že po defaultu bili nižja rasa???????

preberi domobransko prisego pa ti bo vse jasno :slap: :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno to.. domobranci so prisegli Nemčiji, da bodo z njimi sodelovali... in to je žal čista resnica....

evo, še celo našla sem jo, da ne bo kdo rekel, da sem si izmislila:

DOMOBRANSKA PRISEGA

»Prisegam pri Vsemogočnem Bogu, da

bom zvest, hraber in svojim nadrejenim

pokoren, da bom v skupnem boju z nem-

ško oboroženo silo, stoječo pod povelj-

stvom vodje velike Nemčije, SS četami in

policijo, proti banditom in komunizmu

kakor tudi njegovim zaveznikom svoje

dolžnosti vestno izpolnjeval za svojo slo-

vensko domovino kot del svobodne Evrope.

Za ta boj sem pripravljen žrtvovati tudi

svoje življenje. Tako mi Bog pomagaj.«

pa še link do tega:

http://www.geocities.com/siorli/dom_prisega.htm

Popravljeno . Popravil pupa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dolžnosti vestno izpolnjeval za svojo slo-

vensko domovino kot del svobodne Evrope.

Za ta boj sem pripravljen žrtvovati tudi

svoje življenje. Tako mi Bog pomagaj.«

človk bi lohk reku: "saj piše svojo slovensko domovino kot del svobodne Evrope." :P

ma ja, politika ... sam, da si ljudje kljuvajo oči vn iz jamic ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem bil do zdaj tiho ampak to?!?!?!?!?!  :eek:  <_<  :SS  :BUA:

jebemti a si šprical zgodovino al kaj???????? a samostojno v okviru Velike Nemčije?

demokratično z taborišči smrti in eno vladajočo naci stranko? Slovenijo z prebivalci Slovenci, ki smo že po defaultu bili nižja rasa???????

preberi domobransko prisego pa ti bo vse jasno  :slap:  :BUA:

ej pervy jst ne govorim o domobrancih....me nisi razumel...jst govorim o tem, da je po letu 1950 ogromno ljudi bežalo iz jugoslavije....iz več razlogov...to da so bili domobranci sploh ni res....ker z domobranci so do leta 50 že opravili in obračunali...pojem domobranec omenjan po letu 1946 ni več primeren...šlo je za ljudi, ki so se izmikali dolgoročnem služenju vojaškega roka v državi s takim političnim režimom.....in se nasploh niso strinjali s politiko in ideologijo, ki je prevladovala...

domobrance se je omenjalo v letih 1941-1946 in nato spet po letu 1991...v temn vmesnem obdobju je pojem domobranec izginil oz. ni bil omenjan...šlo je nasploh za nasprotnike oblasti oz. politične sovražnike...

pupa...ne bom niti repliciral na take neumnosti....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"domobranci" je zelo širok pojem...kdo so bili domobranci? ....najprej razčistimo to potem pa nadaljujmo....

če se je leta 1941 nekdo odločil priseči zvestobo nekomu....a je ta prisega bila odraz volje večine tisti ideologiji pripadajočih.....a so naredili prej referendum, kot mi ko smo v evropo vstopali.....ali je bila morda zadeva malo bolj primitivna v skladu s tistim časom....

pravo vprašanje je ali so bili ob prisegi prisotni in seznanjeni vsi ali vsaj velika večina oboroženih enot, kateri so bili takrat imenovani domobranci....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"domobranci" je zelo širok pojem...kdo so bili domobranci? ....najprej razčistimo to potem pa nadaljujmo....

če se je leta 1941 nekdo odločil priseči zvestobo nekomu....a je ta prisega bila odraz volje večine tisti ideologiji pripadajočih.....a so naredili prej referendum, kot mi ko smo v evropo vstopali.....ali je bila morda zadeva malo bolj primitivna v skladu s tistim časom....

pravo vprašanje je ali so bili ob prisegi prisotni in seznanjeni vsi ali vsaj velika večina oboroženih enot, kateri so bili takrat imenovani domobranci....

ti si pa še hujši k tisti, ki hoče odkrit toplo vodo.... :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne gre za odkrivanje vode...gre za to, da razumeš takratni čas v takratnem duhu....če sedaj gledaš za nazaj je vse drugače...a se kdaj vprašaš kako je lahko cela nemčija hitlerja podpirala ...mislm halo....

če je pa zate to topla voda...jebi ga....lahko se do konca svojega življenja obešaš na en podatek....če je tvoje mnenje da je tako prav.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne sorry TC, tu ti ne dam prav! ne morem razumeti, zakaj so eni partizane izdajali, zakaj so se pobijali med sabo, ko je bil okupator tako močan, zakaj je cerkev listke prodajala, zakaj je bilo v imenu cerkve milijone ljudi pobitih, zakaj so bile križarske vojne, itd, itd, itd......

To so bile stvari, ki jih ne morem razumeti in jih ne podpiram in jih do konca svojega življenja ne bom podpirala. In tudi ne morem drugače danes gledati na to, ker je zame izdajalstvo na celi črti, da en Slovenec priseže temu, kar so domobranci prisegli. In za kar so se borili........

Ja ja.. razumem, proti komunizmu. Samo niso bili vsi partizani komunisti. Velika večina se je borila zato, da danes mi še vedno slovensko govorimo, da smo sploh živi in da imamo svojo državo. Če bi Nemčija takrat zmagala, nas ne bi bilo več, to bi bila avstrija in italija, tebe in mene pa sploh ne bi bilo verjetno.......

Zato tega ne morem razumeti!

Popravljeno . Popravil pupa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh...lina, lina.....ves...veliko nas gre....vsako leto....ja....iz motosveta.....tja do Dubrovnika...al pa do Budve....ves...si na motoristicnem forumu....tukaj smo motoristi, ki radi potujemo...in bivsa juga je kar v redu destinacija....vsakic kaj novega vidis....pa nostalgija pa to....ravno sedaj so 3 motosvetovci na Ohridu...jaz grem vsako leto vsaj 3-4x...naslednjic konec meseca...ves....tudi hrvaska je bivsa juga....grobnik pa to....matr si mem usekala :BUA: ....AMPAK ITAQ TO NI POINT TE TEME!!!!!!!!!!!!!!!!!! :topic:

LP

Gugo B)

Ja in kaj si hotu povedat..razen da se imaš za v iber motorista--karkoli naj bi to že pomenilo. Zakaj pa ne greš po Evropi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo niso bili vsi partizani komunisti. Velika večina se je borila zato, da danes mi še vedno slovensko govorimo, da

ne ti ne razumeš, da je velik večina partizanov se borila zato, ker je bila prisiljena v to...drugače je sledila kazen...in isto se je dogajalo domobrancem....a sedaj razumeš zakaj je bilo tako....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako veš,da človek postaja star in zdolgočasen...?

Preteklost mu postaja bolj pomembna kot prihodnost....a ne,Lina..

Nope...če ne poznaš preteklosti ne razumeš sedanjosti.....verjetno mi ni treba povdarjat, da nam je to položila na srce prfoksa za zgodovino....izredna ženska.

In takole ko gledam, kako se ljudje čudijo in so ogorčeni nad dogodki, ki se dogajajo danes...mi je jasno, da je imela 100% prav.

Starm se pa itak....a ti se ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da danes mi še vedno slovensko govorimo, da smo sploh živi in da imamo svojo državo. Če bi Nemčija takrat zmagala, nas ne bi bilo več, to bi bila avstrija in italija, tebe in mene pa sploh ne bi bilo verjetno.......

ja valjda to se je ljudem takrat po glavi plelo :nono: ...moj stari oče(še živeči) je bil v dachavu 3 leta in jem če ga vprašašm če je trpel za državo oz. za domovinom ti bo jasno odgovoru zakaj je trpel...trpel je zato ker je sosed partizan prišel k njemu in mu zagrozil da bo hiša gorela če ne bo šival za partizane...le in samo za to je trpel v taborišču.....brez ideoloških in junaških dejanj katere sedaj vlečejo moderni slovenčki...brez modrih in junaških idej...zgolj zaradi svojega preživetja...jasno??

vsi neko romantiko opevate....dokler ne zagusti...ko zagusti pa vsak v svojo hosto...tisto, ki je bliže, ne pa tista, ki je ideološko prav obarvana.....

Popravljeno . Popravil Thundercat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!