Skoči na vsebino

Josip Broz - TITO


kekec III

Priporočene objave

Ne sorry TC, tu ti ne dam prav! ne morem razumeti, zakaj so eni partizane izdajali, zakaj so se pobijali med sabo, ko je bil okupator tako močan, zakaj je cerkev listke prodajala, zakaj je bilo v imenu cerkve milijone ljudi pobitih, zakaj so bile križarske vojne, itd, itd, itd......

To so bile stvari, ki jih ne morem razumeti in jih ne podpiram in jih do konca svojega življenja ne bom podpirala.  In tudi ne morem drugače danes gledati na to, ker je zame izdajalstvo na celi črti, da en Slovenec priseže temu, kar so domobranci prisegli. In za kar so se borili........

Ja ja.. razumem, proti komunizmu. Samo niso bili vsi partizani komunisti. Velika večina se je borila zato, da danes mi še vedno slovensko govorimo, da smo sploh živi in da imamo svojo državo. Če bi Nemčija takrat zmagala, nas ne bi bilo več, to bi bila avstrija in italija, tebe in mene pa sploh ne bi bilo verjetno.......

Zato tega ne morem razumeti!

V teh svojih navedkih česa ne razumeš VEDNO manjka ena taka bolj ,,bela,, postavka...a 100 mio mrtvih pod komunizmom ti je razumljivo al si pač pozabila napisat???

Potem ali resno misliš, da bi lahko Nemčija zmagala če ne bi bilo v YU partizanov oz. bi bili vsi na njihovi strani?

In zgolj hipotetično...a misliš, da bi se politični vrh partizanov postavil proti Nemcem če bi let ti namesto Nacizma vsiljevali komunizem?

In zgolj ,,kr neki,,, ker ti tega ne boš nikoli ne priznala niti vzela v obzir pa tudi če bi bila jaz Nobelov nagrajenec....si mogoče kdaj slišala-brala o posebnih vodih domobrancev?

A misliš, da bi nas ,,tabeli,, zares prodali in čist ponemčili...v bistvu ne vem zakaj bi imel en take slabe namene za svoj lasten narod in to čist na začetku in sam od sebe...konc koncev Balantič je bil pesnik in pisal je v slovenščini...le zakaj če je sodeloval z okupatorjem...le zakaj in čemu so izseljenci naučili svoje otrke Slovensko, če jim je bila nemščina tako zala.....zakaj so se med sabo pogovarjali slovensko...če je to jezik namenjen iztrebljenju....

TO da niso bili vsi partizani komunisti...s tem se pa močno strinjam....in PROSIM zavedajte se tega-da so na koncu izigrali LASTNE ljudi.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja valjda to se je ljudem takrat po glavi plelo :nono: ...moj stari oče(še živeči) je bil v dachavu 3 leta in jem če ga vprašašm če je trpel za državo oz. za domovinom ti bo jasno odgovoru zakaj je trpel...trpel je zato ker je sosed partizan prišel k njemu in mu zagrozil da bo hiša gorela če ne bo šival za partizane...le in samo za to je trpel v taborišču.....brez ideoloških in junaških dejanj katere sedaj vlečejo moderni slovenčki...brez modrih in junaških idej...zgolj zaradi svojega preživetja...jasno??

vsi neko romantiko opevate....dokler ne zagusti...ko zagusti pa vsak v svojo hosto...tisto, ki je bliže, ne pa tista, ki je ideološko prav obarvana.....

TC, če ne bi s požigom grozili partizani, bi pa švabi/domobranci... Prej ali slej bi vsak nekaj hotel/rabil od tvojga dedka in bi to izsilil z grožnjo požiga ali kake druge "stroge" sankcije...

Žal, ko je vojna, je vojna za vse, ljudje pa so takrat nekoliko manj civilizirani, da ne rečem kar pošasti...in to kljub "svetlim" idejam in smernicam delovanja. Adrenalin in šok delata svoje.

Zato menim, da je butasto obkladanje tako z ene, kot z druge strani, sedaj, 60 let po tem. In nihče od nas ne ve, kako bi se obnašal v vojni, razen tistih, ki so dejansko pred debelim desetletjem na barikadah ali v gozdovih čakali JNA...

Jaz, ti, Pupa in Lina pa smo tu zgolj .. hja ... salonski revolucionarji, ki se za šport, ali iz potrebe po vajah v komunikacijskem slogu, dajemo na motorističnem forumu.

Žal v vojni skregane strani tistih, ki bi morda želeli ostati nevtralni in se ne vmešavati, vedno vlečejo vsaka k sebi z raznimi grožnjami in prisilami ... In iz tega nastanejo potem konflikti, ki se vlečejo še generacije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

daj daj TC ne bluzi. :SS tvoj dedek ti je mogoče nekaj rekel ampak njega niso partizani dali v dachau - dale so ga tiste izdajalske pizde, ki so prisegle zvestobo tej tvoji demokratični ureditvi nove evrope, ki jo sedaj zagovarjaš.

govoriš o duhu tistega časa - oprosti dobro se je vedelo kdo je "good guy in kdo bad guy" in v partizane 99% ljudi ni šlo pod prisilo ampak zaradi vesti. In tudi komunisti niso bili vsi, bili so preprosti ljudje pa tudi župnike so imeli vmes, skoraj vsaka brigada jih je imela in molili so tudi (preverjeno od ljudi ki so bili verni in so bili partizani), prevladujoča ideja komunizma je nastala šele kasneje, prvo je bil čisti odpor proti okupatorju neglede na ideologijo.

In ja, pradedek je padel v partizanih (ni bil prisiljen) in mamin stric je bil pobit v kočevsem rogu kot domobranec. Za zadnjim noben ne joka, ko so drugi šli v hoste je izbral "zmagovalno" rešitev in na koncu plačal za njo. In vsi ki so preživeli 2. svt. vojno ti bodo povedali ta takšnih svinjarij kot so jih počeli domači izdajalci niso počeli ne nemci in ne italijani. če ne veš ka je bila "črna roka" se malo pozanimaj - klalski odred domačih ljudi, ki so klali svoje sosede medtem ko so jim nemci držali podporo.

In ne ti meni o tem da nekdo ni vedel v kaj se spušča, ne rabiš bit genij, da ugotoviš kdo je napadalec in kdo branitelj ampak če se pač obračaš z vetrom pač reskiraš tudi da končaš v kočevsem rogu če tvoja opcija ne zmaga.

Živel OF in dol z belogardistično golaznijo, tako leta 45' kot 2005'!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pervy: :worship: :worship: :worship: :worship:

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TC, če ne bi s požigom grozili partizani, bi pa švabi/domobranci... Prej ali slej bi vsak nekaj hotel/rabil od tvojga dedka in bi to izsilil z grožnjo požiga ali kake druge "stroge" sankcije...

ja točno tako... kaj ti to pove...da ni bila stvar izbire...zatorej ni za krivit vse, ki so se znašli na "napačni" strani...ker sami tega niso hoteli....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pervy, 99% je hudo previsoka številka, saj ji menda ne verjameš :grrr Še največ jih je šlo prostovoljno na začetku in pa na koncu, maja '45. Tisti na začetku dejansko z namenom borit se proti okupatorju ... oni na koncu pa ... hja, takrat je bilo pa že jasno, kako bo treba plašč obrnit :devil:

Sicer so pa na obeh straneh zgledale mobilizacije tako, da so prišli v vas in pobrali mlade fante. Ti ne samo da pojma niso imeli za kaj se borijo, tudi izbire niso imeli. To je dejstvo, prepričanje, da je takih lahko samo 1% je pa naivno. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ne veš ka je bila "črna roka" se malo pozanimaj - klalski odred domačih ljudi, ki so klali svoje sosede medtem ko so jim nemci držali podporo.

In ne ti meni o tem da nekdo ni vedel v kaj se spušča, ne rabiš bit genij, da ugotoviš kdo je napadalec in kdo branitelj ampak če se pač obračaš z vetrom pač reskiraš tudi da končaš v kočevsem rogu če tvoja opcija ne zmaga.

Res.?.bi povedal kak tak povsem izviren način...kaj so delali?

Res je sila preprosto...in res nisi genij.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje je zmota? mogoce v tezi, da so bili "vsi" partizani komunisti....

samo kaj pa jaz vem. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res.?.bi povedal kak tak povsem izviren način...kaj so delali?

Res je sila preprosto...in res nisi genij.

nekaj o črni roki:

http://www.obcina-ig.si/obcina-ig/Znamenit...rjevi_gosci.htm

še:

Marjan Keršič, kipar in bivši domobranec je izjavil to: Ravnanje ljubljanske skofije med vojno je vsega obsojanja vredno. Saj je kolaboracijo z vso krvavostjo vred podpirala. Ucila je vernike, da vohunjenje in izdajanje sodelavcev OF ni greh, temvec dolznost pravega kristjana. Nikoli ni obsodila vodij pokolov. Sam sem bil med vojno agent policije. Ena mojih nalog je bila (kaksna ironija - na zahtevo Nemcev) preiskava pobojev, ki so jih storili domobranci. Moral sem s sodelavci iz napol zakopanih jarkov v zloglasni Kozlarjevi gosci izkopati trupla 62 pobitih, vecinoma zensk. Med njimi svojo lastno teto. Pobili so jih najbolj fanaticni domobranci - clani Crne Roke. Taka je bila podoba domobranskega boja za slovenski narod. In da bi bil absurd se vecji, ime vodje enote, ki je zverinsko pobila toliko ljudi, je zdaj z zlatimi crkami vklesano na spomenik zrtev na ljubljanskih Zalah. To ni sprava, to je potvarjanje zgodovine. Kdor govori o spravi in o tem, da je bil domobranski boj boj za slovenski narod in vero, se spreneveda. Mi, ki smo bili del domobranstva, vemo, kdo je zagresil zlocine. Sprave si ne morem zamisliti brez iskrenega priznanja tudi cerkve za vse grobe napake, ki jih je storila. Vendar ne kaze, da bi bila na to pripravljena. Cerkev skusa danes razporediti krivdo za zlocine: malo na komuniste, malo na partizane, malo na domobrance in nic na cerkev samo. Pa ceprav je njena odgovornost v resnici zelo velika.

in še:

Belogardistični kurat lažnega štajerskega bataljona - T. Šinkar je v svoj dnevnik zapisal; “Streljamo bolj malo bolj pobijamo”. Belogardisti so bili znani po najokrutnejših, pogostokrat sadističnih mučenjih, z noži so rezali ali prerezali posamezne dele telesa ujetnikov, jih žgali z ognjem ali nad ognjem, svoje žrtve so pogostokrat izmaličili na vse mogoče načine, ujetnice pa so tudi večkratno posili in potem ubili. Neznan belogardist je v pismu vodilnemu organizatorju belegarde na Dolenskem - kaplanu Babniku opisal belogardistična grozodejstva; “Zelo slabo je vplivalo na fante, ko so pred justifikacijo mučili dva partizana. Najprej so ju pretepli z bikovko (Janko), potem slekli, privezali na kol in pekli na ražnju, da bi izsilili priznanje. (Belogardizem str. 328)

itd, sicer pa še živi dosti ljudi, ki se spominjajo teh stvari in ne - ni jih zaslepila komunistična propaganda in ne - ni jih strah spregovoriti. mnogi še vedo kaj je bilo če so na vratih hiše našli odtis črne roke.

več pa dragi moji pomladno demokratično zaslepljeni mladinci nimam volje debatirat z vami, lahko pa vam uredim sestanek z ljudmi ki so to preživeli pa vam bodo oni povedali svoje mnenje o domačih izdajalcih - nemci so bili zelo humani v primerjavi z njimi, sicer pa je itak tako da je vedno najbolj zafrustriran človek v vasi postal pomemben in največja žival.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje je zmota? mogoce v tezi, da so bili "vsi" partizani komunisti....

točno to! preprost pohorski kmet leta 40 ni nikoli slišal za komunizem ampak ko se je v njegovi vasi pojavil švab in se drl "heil hitler" je vedel kaj naredit - gremo v partizane in aufbix pa čreve na plot.

sicer pa ni čudno da je domobranstvo dolenjski pojav, zdaj pa nevem al nimajo host al pa so bli pussyji <_< :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PERVY, kaj te tu preseneča ... menda te to ne čudi? Ne pozabi samo, da so se te svinjarije dogajale na obeh straneh ...

Daj primitivcu orožje v roko, pa bo počel kar hočeš, toliko bolj, če bo prej izgubil kakega bližnjega ... tako da naštevat kaj vse je kdo počel je nesmisel, lahko pa poskušamo razumeti kako je do tega prišlo. In izkaže se, da levji delež krivde za nastanek takih gibanj nosi komunistična partija sama.

Problem skratka niso partizani sami, pač pa zalega ki se je zaredila znotraj njih. In tista prisega domobranska in ravnanje cerkve je seveda tudi daleč od hvalevednega ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pervy---eden od ubitih v Kozlajevi goši je od dedka brat....glavni je bil Frakl...grdo jih pobil in pustil napol odkopane...baje so roke oz. ekstremitete iz zemlje gledale ...da so svojci brskali za svojimi.....in Frakl je čisto sam hodil vsako nedeljo k maši brez orožja ...in noben ..mu ni skrivil niti lasu...pa vsi so vedeli in ga poznali tudi aktivisti oz. simpatizerji partizanov.....sami heroji.....pospravit bi ga bilo treba ...pa nihče ni imel jajc....

V bistvu prihajam iz tega konca lj. barja....in vem marsikaj iz prve roke.

Po svinjariji klanja...prav nične zostajajo za ostalimi...isto govno druge barve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GENOCID NAD BERAČI in BERAČICAMI 1960 leta

Sedaj vam ne bom pisal o genocidu storjenem po vojni v moji rojstni vasi, drugače mislečih in bogatih, genocid nad slovensko opozicijo, sedaj vam ne bom pisal o preko dvesto zamolčanih rudnikov polnih okostij in kako težko sem prišel do njihovih podatkov, ker so vse za seboj počistili in zapovedali vse ljudski večni molk, ne bom vam pisal danes o sto petdesetih v Teharju zaplinjenih otrocih, o komorah za zdravljenje konjskih garij in že mrtvih pripeljanih v moj rojstni kraj in pokopanih na dedkovi njivi, ne bom vam sedaj pisal mladostnih slovenskih domobrancih pobitih v Kartuziji Žiče, ne bom vam danes pisal o slovenskih domobrancih pobitih in pokopanih v gozdovih v okolici Kartuzije Žiče, ne bom vam danes pisal o pobitih otrocih in dojenčkih v Kartuziji Žiče, kajti vse to sem že dal v medije zapisati ter še marsikaj. PRISPEVEK: Necenzurinani avtorjev tekst !

PRAVI OBRAZ KOMUNISTIČNE PARTIJE Z MASKO

"OSVOBODILNA FRONTA SLOVENSKEGA NARODA"

Pretresljivo pismo, napisano v zadnji noči pred smrtjo dne 3.6.1942 svojemu še nerojenemu otroku v osmem mesecu nosečnosti. Sodraški komunisti brez vesti in morale so jo zadavili, češ da ni vredna "šusa", in plitvo zagrebli v bližnjem gozdu.

Iz knjige: "TUDI MI SMO UMRLI ZA DOMOVINO",

izdano 2000.Ljubljana-Grosuplje

Poleg tega je bila oddaja DOSJE...s slikami dokumenti in pričevanji...

Res je čas, da pokopljemo mrtve......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nope...če ne poznaš preteklosti ne razumeš sedanjosti.....verjetno mi ni treba povdarjat, da nam je to položila na srce prfoksa za zgodovino....izredna ženska.

In takole ko gledam, kako se ljudje čudijo in so ogorčeni nad dogodki, ki se dogajajo danes...mi je jasno, da je imela 100% prav.

Starm se pa itak....a ti se ne?

hm,vprašaj prfokso za zgodovino....vprašanje pa je zgolj akademsko, a ne,lina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PERVY, kaj te tu preseneča ... menda te to ne čudi? Ne pozabi samo, da so se te svinjarije dogajale na obeh straneh ...

Daj primitivcu orožje v roko, pa bo počel kar hočeš, toliko bolj, če bo prej izgubil kakega bližnjega ... tako da naštevat kaj vse je kdo počel je nesmisel, lahko pa poskušamo razumeti kako je do tega prišlo. In izkaže se, da levji delež krivde za nastanek takih gibanj nosi komunistična partija sama.

Problem skratka niso partizani sami, pač pa zalega ki se je zaredila znotraj njih. In tista prisega domobranska in ravnanje cerkve je seveda tudi daleč od hvalevednega ...

Kdor ima smrkav nos, bi kar naprej tuje brisal....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ena pametna "TITO tema na pauzi"

:OK:

Že res, samo če bi to:

Ne da se mi. (prelep dan press)

izjavil blagopokojni Maršal, denimo med bitko na Neretvi, bi bilo pa sranje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

izjavil blagopokojni Maršal, denimo med bitko na Neretvi, bi bilo pa sranje.

Ma ne to Cyc-u govort.....bo spet reku,da je blo vse to samo zato,da so lažje pobili nekaj 10 tisoč pravovernih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Ribnici oz. okolici imajo motoristični klub MK Črna roka

Člani imajo nemške vojaške čelade iz 2. sv. vojne, pobarvane na belo, gor je pa odtis črne roke.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!