Skoči na vsebino

Josip Broz - TITO


kekec III

Priporočene objave

Damian, nečesa ne razumem. Tako iz tvojih komentarjev razberem, da do Edija ne gojiš pozitivnih čustev. Do vsem vse lepo in prav, jaz jih tudi ne. Ampak Tito je pa pri tebi pozitivno zapisan?  :blink:  Pa saj to je ista tolpa ... KPS/KPJ ...  :?

Ne razumem, res ne ...

Da, dragi Cyc, Tito je pri meni zapisan zelo pozitivno, ter sem ga spoštoval, in ga bom spoštoval tudi v bodočnosti.

Se tvoje razumevanje demokracije res konča pri zmerjanju levega političnega bloka s tolpo??

Nisem te še zasledil, da bi rekel kakšno žal besedo o desnih političnih opcijah, pa so tudi naredili en kup sranja po letu 91. In ga spet delajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Damian, v sosednji temi se hudujem nad desno opcijo, ker nimajo jajc in Ceco pustili v državo ... na primer. Jaz bi ji recimo prepovedal vstop in pika.

Drugače pa - daj mi razloži, kaj ima moje pojmovanje demokracije z "opcijo", ki je prišla na oblast nasilno? Res me zanima ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja, recimo da se vam zdi da veste. ker ce ne bi jugoslavija z vsem svojim "napredkom" zbrala toliksne kolicine posojil jih danes ne bi bilo potrebno odplacevati.

imam vsaj malce prav? :P

torej kolca se vam SAMO po zastonj vsemu kar je bilo "nase" (ups, sorry VASE) in ker lenuharjem ni bilo potrebno migniti s prstom, da so lahko sli dvakrat letno po 14 dni na garantirani dopust. placa garantirana, delovno mesto enako. brezposelnost nepojmljiva.

zivela jugoslavija.

:slap:

delal je pa kdo ze?

res ne vem zakaj bi nekdo, ki gara do 16 ur na dan, vlekel zraven se cel kup lene zalege in jim placeval socialne prispevke, davke itd. samo zato, da si lahko lenobe privoscijo celoletno ritopraskanje.

da ne bo pomote: kar se je po 1991 zgodilo v SLO z tovarnami ni toliko kriva sprememba sistema kot odpad jugoslovanskega trzisca. z mehinacijami, ki so temu procesu sledile se ne strnijam (afera taksna in drugacna).

inverzno povedano je bila slovenska industrija pac naravnana na ekskluzivne potrebe jugoslavije. ni vec YU ni vec dela.

zakaj je npr. etolu uspelo? ker je imel ze za cas ex-YU veliko trzisce v tujini, katerega so tudi obdelovali. cudno ne?

ok, ok I don´t know shit. :whistle:

1. v postu sem samo povzel anketo iz časopisa, brez komentarja, kaj si jaz o tem mislim. s tem sem, kot tudi v enem prejšnjih postov hotel povedati, da se po raznih anketah večina Slovencev polpretekle zgodovine pod Titim , ter samega Tita le ne sramuje tako, kot nekateri v tej temi.

Misel na koncu pa se mi je zdela samo zanimiva, kar sem tudi napisal in ni moja, čeprav sem ob Titovi smrti jokal tudi jaz.

2. Nikoli nisem zagovarjal lenobe nekaterih na račun drugih. Kot zasebnik pa sploh. Vendar situacija na zavodih za zaposlovanje govori, da tudi danes ni dosti drugače. le malo na drug način. Nočem dajati vseh v isti koš, vendar se mi zadnje čase redno dogaja, da se mi ob razpisih za delovna mesta javlja vsaj 30% kandidatov, ki pridejo, češ: Moral sem se vam javiti, vendar ne bi šel delat, samo ne mi tega napisat v odgovoru.....

3.

Kar se tiče kreditov , imaš zelo stare podatke.

Slovenija je sedaj bistveno bolj zadolžena, kot je bila leta 1991, kot drugo je država BISTVENO DRAŽJA, kot je bila včasih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Damian, v sosednji temi se hudujem nad desno opcijo, ker nimajo jajc in Ceco pustili v državo ... na primer. Jaz bi ji recimo prepovedal vstop in pika.

Drugače pa - daj mi razloži, kaj ima moje pojmovanje demokracije z "opcijo", ki je prišla na oblast nasilno? Res me zanima ...

Ne vem, kot kaže sem nekje manjkal...

Kdo in kdaj je prišel na oblast nasilno???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Damian, v sosednji temi se hudujem nad desno opcijo, ker nimajo jajc in Ceco pustili v državo ... na primer. Jaz bi ji recimo prepovedal vstop in pika.

Zakaj bi ji prepovedal vstop?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cyc, raj ne vec tezit, sej vids da so pionircki prevec zaverovani v svojega Tita. Ti pionircki so skor tko k Hitlerjugend-umrl bi za svoga tirana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti pionircki so skor tko k Hitlerjugend-umrl bi za svoga tirana.

Poznam še kar nekaj podobnih "današnjih podmladkov" , ki bi podobno, s plašnicami na očeh, to isto storili . Prav tako za tirana. Z eno samo razliko.

Pa je ne bi zdaj omenjala.

:)

p.s.

Kako pa kaj predsednik vlade? :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cyc, raj ne vec tezit, sej vids da so pionircki prevec zaverovani v svojega Tita. Ti pionircki so skor tko k Hitlerjugend-umrl bi za svoga tirana.

...in verjetno to ti znaš popolnoma objektivno ocenjevati, saj si užival vse te stvari,kajne......ko je maršal zadnjič kihnil, se ti še po fotrovih jajcih nisi sprehajal, kaj šele da bi ti bile stvari vsaj približno jasne.......in mimogrede ravno ti pionirčki so ti omogočili, da si imel kolikortolikor brezskrbno otroštvo.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo in kdaj je prišel na oblast nasilno???

:cry:

A ima smisel? <_<

Damian, veš ti za kake demokratične volitve po vojni? Morda sem pa jaz kje manjkal ... Pobijanje morebitnih in dejanskih političnih nasprotnikov ni dovolj nasilno? :?

Pa saj je brez veze, ne bom jaz tule našteval nekaj tebi, kot da sem zgodovinar - dajmo raje takole: a tisti dokumentarec od Možine si gledal ali je to pri tebi popredalčkano med "črne bukvice" in ostala neveljavna pričevanja? :? Tam je bilo veliko zanimivega povedano, bili so citati Edija, ki ga oba ne marava, rečeno je bilo tudi marsikaj na račun pobojev med samimi partizani, itd.

:huh:

Popravljeno . Popravil cyc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Damian, ravno tisti odlomki iz Edijevih pisem najlepše pričajo o načinu boja za oblast - prek trupel, z zavajanjem lastnih borcev in konec koncev celotnega naroda.

Jaz nisem zgodovinar ... Možina pa kakor vem je. Tako da je bolje da jaz ne zgubljam časa s pisanjem tega kar sem videl v oni oddaji (jasno, premlada sva pa oba, da bi to doživela :)), raje ti povej, kaj si o onem dokumentarcu misliš. Saj si ga po vsej verjetnosti gledal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če želite brezplačno prekopavanje vrta le sporočite Dežmanu da so tam pokopani domobranci ! Pridrvel bo tudi Možina ( ili u prevodu Muškarčina) ! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi ji prepovedal vstop?

Ker je ona simbol srbskega nacionalizma, kot žena vojnega zločinca je aktivno sodelavala pri vsem skupaj ... še sedaj kolikor vem za moža pravi, da je bil junak in kaj vem kaj. Navaden klavec.

Nima tu kaj delat in pika. :) Govorjenje da ona samo poje, pa da nima nič z vsem skupaj, ker je bila "samo žena" je zatiskanje oči in tiščanje glave v pesek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je ona simbol srbskega nacionalizma, kot žena vojnega zločinca je aktivno sodelavala pri vsem skupaj ... še sedaj kolikor vem za moža pravi, da je bil junak in kaj vem kaj. Navaden klavec.

Nima tu kaj delat in pika. :) Govorjenje da ona samo poje, pa da nima nič z vsem skupaj, ker je bila "samo žena" je zatiskanje oči in tiščanje glave v pesek.

cycko...daj pojdi se igrat v temo "CECA " in ne svinjaj orošeno oko nostalgije,če ne veš, kaj govoriš....

Ceca ni simbol srbskega nacionalizma temveč kraljica turbofolka....kako je ona kot žena vojnega zločinca aktivno sodelovala pri vsem skupaj mi ravno ni jasno, kajti potem lahko odpelješ vse familije vojnih zločincev pred hag na sojenje skupaj s sorodniki....če bi malo bolj poznal južno mentaliteto, bi ti bilo bolj jasno, da žena baš nima prava glasa pri katerikoli stvari, kot je to v navadi z enakopravnostjo v sloveniji (upam, da Vrtnica tega ne bere,kajti lahko ti prepove druženje z mano......lahko ti organiziram vodeno turo po južnih deželah skupaj z lokalnimi običaji in znamenitostmi, pa presodi sam...in to samo za tebe....jaz bom mlatil po čevapih, ti lahko po zelju , ni problema).....

njen mož je za njo pač junak (tako kot za veliko ljudi tam doli......pa ne filozofirat o nekih pokolih,usmrtitvah in ne vem še čem), skrbel je za njo in otroke dobro, in njej je to pač zadoščalo.....če se ti s tem ne strinjaš, tvoj problem.....tako kot se jaz ne strinjam z neonacisti,separatisti,skinhedi, žgoljavimi fantki in ne vem s čem še, pa vendar mi je bedarija prepovedovat komurkoli vstop v slovenijo zaradi njegovega mišljenja ali prepričanja......

In da, ima tu kaj iskat......polna dvorana to dokazuje, polni lokali,kjer se vrti njena muzika tudi.....pa me zanima, kdaj bo kakšen slovenski glasbenik napolnil kakšno dvorano.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehehe :D bmw, ni bilo mišljeno da bi ona o čem odločala, ampak zagovarjanje vsega skupaj jo postavi v čudno luč. To koliko ljudi ji rata skupaj zbobnati me pa sploh ne zanima, kot me tudi ne zanima koliko jih zbobnajo skupaj slovenski glasbeniki. ;)

Reply tu je bil pa zaradi Damianovega vprašanja :blush: Res pa je, da sem jo jaz omenil v svojem postu :)

Popravljeno . Popravil cyc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da, dragi Cyc, Tito je pri meni zapisan zelo pozitivno, ter sem ga spoštoval, in ga bom spoštoval tudi v bodočnosti.

Se tvoje razumevanje demokracije res konča pri zmerjanju levega političnega bloka s tolpo??

Nisem te še zasledil, da bi rekel kakšno žal besedo o desnih političnih opcijah, pa so tudi naredili en kup sranja  po letu 91. In ga spet delajo.

Damjan....spet podpihuješ...obesi se če ti je tako bad.....al pa preberi mal stare neodvisne :doze: časopise kjer je polno ,,alternativ,, slovenski osamosvojitvi...(.toliko o domačih izdajalcih)...in spoznaj kakšnega avtorja...skovikala bosta lahko pozno v noč...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej...vsi vi titomrznezi...jst mam eno fulll dobro idejo....kaj pa ce vi nebi vec hodili k nam v naso temo pa bi nehal po nasem titeku gnojit....pa kar se tice nasih mislenj....so nasa pa pika....

LP

Gugo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.jaz bom mlatil po čevapih,

Če grem (morda kakšen čuden slučaj) tudi jaz, bom jedla enako kot ti. :yes:

V lepinji, prosim. :004

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehehe :D bmw, ni bilo mišljeno da bi ona o čem odločala, ampak zagovarjanje vsega skupaj jo postavi v čudno luč. To koliko ljudi ji rata skupaj zbobnati me pa sploh ne zanima, kot me tudi ne zanima koliko jih zbobnajo skupaj slovenski glasbeniki. ;)

Reply tu je bil pa zaradi Damianovega vprašanja  :blush:  Res pa je, da sem jo jaz omenil v svojem postu :)

zagovarjanje česa??????? dal losaj se lepo prosim tistega "baba čula, baba rekla"....ženska ni NIKOLI (in to je jasno dala vedeti tudi v trenjih) zagovarjala pokolov in podobnih sranj in se je vedno distancirala od tega.....se mi zdi, da je njen edini greh bil,ker je bila poročena z ljubeznijo svojega življenja in nič več.....drugače je pa profesionalka v vseh pogledih in mislim, da bi se lahko naši glasbeniki marsikaj naučili od nje......

Kdo je bil klavec v prejšnji vojni in kdo ne bojo procesi v Hagu in zgodovina pokazali in to se bo pokazalo šele čez čas.....kajti če bi bilo tako vse jasno (kot je tebi...),potem ne bi pred tednom dni kriminalizirali "olujo" ter obtožili kompleten vojaški in politični vrh (mislim da čez 1000 ljudi) za vojne zločine in agresijo.....za hrvate je to svetinja in narodno herojstvo, za hag pa vojni zločin.....in ravno tako je z ostalimi stvarmi....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če grem (morda kakšen čuden slučaj) tudi jaz, bom jedla enako kot ti.  :yes:

V lepinji, prosim. :004

B)

...Priporočam gurmansko pleskavico (polnjena z dimljeno slanino,sirom ter kajmakom) ter obložena z kačkavaljem (vrsta sira) v gostilni Kamionđije z porcijo prebranca (ali gravče na tavče).....najmanjša porcija pleskavice vaga 500g, manj sploh ne moreš naročiti....kot začimbo bi predlagal grško solato ali pa pečene paprike s česnom....za poplaknit pa vino Vranac ali pa Žrepčeva krv, po želji pa tudi pivo Jelen....Po takšni hrani takoj napišen repliko na Dantejev pekel....vendar ne garantiram za tvoj holesterol, kako se bo potem obnašal.....

PS: lepinja je za na koncu za pomazat...... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekaj o črni roki:

http://www.obcina-ig.si/obcina-ig/Znamenit...rjevi_gosci.htm

Pobili so jih najbolj fanaticni domobranci - clani Crne Roke. Taka je bila podoba domobranskega boja za slovenski narod. In da bi bil absurd se vecji, ime vodje enote, ki je zverinsko pobila toliko ljudi, je zdaj z zlatimi crkami vklesano na spomenik zrtev na ljubljanskih Zalah.

Šele sedaj sem tole opazila....Peter Skalar ki je bil tudi glavi v pokolu v Koslerjivi gošči...je umrl naravne smrt v Kanadi. Zato (nisem šla še pogledat-bom sigurno, ko me bo pot zanesla mimo) ne verjamem da gre za istega človeka, ki naj bi bil vklesan na Žalah...če sploh je vklesan al gre za kakšno rdečkasto propagando .

Sam toliko,da ne bomo širili krive vere.

Kot zanimivost...Petrov oče je bil ubit v Dražgošah-zanamenita bitka s strani Nemcev....ena od teorij zakaj naj bi PS tako sovražil partizane....baje so prebivalci prosili partizane naj grejo ven, naj ne postavljajo na kocko vseh prebivalcev...

PIŠUKA mi je je dolgčas... :)

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!