Skoči na vsebino

Josip Broz - TITO


kekec III

Priporočene objave

Ok.. nekateri pač ne marate Tita. Vaša stvar. Pa še manj odobravate komunizem. Tudi vaša stvar in pravica.

Rada bi pa enkrat od nekoga realno izvedela, kako si predstavlja, da bi se stvari odvajale že pred drugo svetovno vojno (gremo lahko kar v čas avstroogerske), pa med drugo svetovno vojno in po njej. In kje si predstavljate, da bi bili sedaj in kako in po čem smatrate, da bi nam bilo boljše, kot nam je sedaj.

Prosim vsi pljuvatelji, dajte mi en tak za vas realen scenarij, ker me res zanima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok.. nekateri pač ne marate Tita. Vaša stvar. Pa še manj odobravate komunizem. Tudi vaša stvar in pravica.

Rada bi pa enkrat od nekoga realno izvedela, kako si predstavlja, da bi se stvari odvajale že pred drugo svetovno vojno (gremo lahko kar v čas avstroogerske), pa med drugo svetovno vojno in po njej. In kje si predstavljate, da bi bili sedaj in kako in po čem smatrate, da bi nam bilo boljše, kot nam je sedaj.

Prosim vsi pljuvatelji, dajte mi en tak za vas realen scenarij, ker me res zanima.

Helooou,

Pupsy .. kako kaj?

:yea1:

Najprej

naj ti zaželim

eno sreeeečno,

kar se da zdravo in veselo,

powno ljubezni in denarja

novo leto !!!

:winkiss:

Potem,

naj te pa opozorim, da si postavila TITO-kritike pred nerešljivo nalogo,

nerešljivo zaradi dveh vzrokov:

1 ker gre za praznoglavce, ki so si popolnoma nesposobni zamisliti kakršenkoli scenarij

če ne 1 pa

2 ker gre za hudobne lažnivce, ki namerno izkrivljajo resnico z direktnimi lažmi ali pisanjem polresnic/pol-laži

Zaradi

1 ali 2 nihče od njih ni sposoben realne presoje in zato ne pričakuj kakršnega koli normalnega, kaj šele pametnega odgovora - za slednje pač nimajo niti organsko pogojenih kapacitet.

Drž' se

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala br.1 za te lepe čestitke... seveda enako želim tudi tebi.

Kar se pa teme tiče: saj je vseeno, če je nam pametno ali nam ni, ali je nam realno ali nam ni. Samo 1X bi rada izvedela, kako si zamišljajo življenje, če se ne bi zadeve odvijale tako, kot so se. Predvsem in ravno zaradi tega, ker se meni niti sanja ne, kako bi bilo oz. vse moje predstave vodijo v to, da dan res ne bi bilo več Slovencev. AMPAK mogoče sem pa samo jaz omejena z mojim razmišljanjem in bi bila vesela, če bi mi še kdo pokazal drug pogled na te zadeve. Pa ne samo s pluvanjem po tem, kar je bilo, pa se ne da spremeniti, ampak predvsem z neko idejo...... Pa čeprav se meni to zdi samo butasta iluzija.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker njega očitno ne razumem. Anksioznost očitno...

EMŠO "dragi" moj, EMŠO! Razen, če imaš pogosto duševne motnje in težave. (anksioznost)

Očitno bo zate veljalo slednje. :whistle:

Ja nekateri gremo pač danes zvečer ven, drugi pa na kavč pred laptopa. :blink:

:hmm: Pri anksioznosti se moraš dosti gibati na svežem zraku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 AMPAK mogoče sem pa samo jaz omejena z mojim razmišljanjem in bi bila vesela, če bi mi še kdo pokazal drug pogled na te zadeve.

2 ampak predvsem z neko idejo......

3 Pa čeprav se meni to zdi samo butasta iluzija.....

1 nisi omejena - si samo realna

2 nemogoče iz prej omenjenih lastnosti nagovorjenih

3 s powdarkom na butasta .. ampak mislim da celo naš Pistolero ni tako butast,

da bi znal roditi kak realen odgovor

:)

@ šokac

:OK:

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se pa teme tiče: saj je vseeno, če je nam pametno ali nam ni, ali je nam realno ali nam ni. Samo 1X bi rada izvedela, kako si zamišljajo življenje, če se ne bi zadeve odvijale tako, kot so se. Predvsem in ravno zaradi tega, ker se meni niti sanja ne, kako bi bilo oz. vse moje predstave vodijo v to, da dan res ne bi bilo več Slovencev. AMPAK mogoče sem pa samo jaz omejena z mojim razmišljanjem in bi bila vesela, če bi mi še kdo pokazal drug pogled na te zadeve. Pa ne samo s pluvanjem po tem, kar je bilo, pa se ne da spremeniti, ampak predvsem z neko idejo...... Pa čeprav se meni to zdi samo butasta iluzija.....

Ja mislim, da si omejena v delu, lo pišeš, da ne bi bilo Slovencev. Torej predvidevam, da predpostavljaš, da bi Slovence izbrisal Hitler.

Torej kot prvo, naj omenim, da je bil TITO po mojem mnenju malo premajhen, da bi pometel s celotno vojsko sovražnikov lastnoročno. Kar pomeni, da itak sam ni imel bistvenega vpliva na izzid vojne. Res, da je bil vrhovni komandant, a na postavitev uteži ni imel bistvenega vpliva.

Povojnih časov raje ne bom omenjal, ker npr. ženi, ki so ji pred očmi odpeljali moža in to someščani, ga ustrelili vrgli v luknjo, s temi ljudmi pa se je potem srečevala na ulicah mesta, ne moreš dopovedati, da je Titej imel dober režim, mar ne?

Po drugi strani, pa recimo, da smo spadali med zaveznike. Bi se primerjali npr. z nekomunističnimi, kot je Francija, VB... So tam tudi imeli tako 'prijeten' režim po vojni. Seveda, tam je bilo slabše. Komunizem vlada. :headbang:

Opcija, da se priklučimo Nemcem v času vojne?! Verjetno bi govorili nemško in se vozili na boljših motorjih, cestah, živeli v lepših hišah... oziroma, kar hočem povedati je, da bi verjetno imeli višji standard, če je to avstrijski, bi spadali med najbogatejše Evropejce po BDP p.c.

In še zadnje zaenkrat, ker se bo itak začelo spotikati ob tole in se bomo pregovarjali in buzerirali.

Kakorkoli, bi moj oče in mati pred mojim rojstvom govorila in kakršenkoli potni list bi že imela, bi v določenem času in prostoru v spolnem aktu spočela mene. Mislite, da bi mi bilo hudo če bi zdajle imel avstrijski potni list?

Pa še nekaj. Broj Jedan, če boš tako nadaljeval, te bom da na ignore. :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi je kar žalostno, ko sem prebrala tvoje zadnje stavke... ampak če tako misliš, tudi prav. Jaz sem izredno vesela, da se je ohranila Slovenija, Slovenščina, Slovenci, slovenski jezik, kultura nekateri pa so ohranili tudi zavednost......

pobijalo se je pa na vseh linijah veliko. Enih iz "pravih", drugih iz "napačnih" razlogov. Kateri so pravi in kateri napačni je pa samo odvisno na kateri strani si.........

in veseli me, da se tudi nasprotniki Tita zavedate, da ne bi govorili slovensko. To me samo še bolj prepriča, da je prav, da je bilo tako, kot je bilo, pa čeprav vedno in vsem ni bilo z rožicami postlano.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala br.1 za te lepe čestitke... seveda enako želim tudi tebi.

Kar se pa teme tiče: saj je vseeno, če je nam pametno ali nam ni, ali je nam realno ali nam ni. Samo 1X bi rada izvedela, kako si zamišljajo življenje, če se ne bi zadeve odvijale tako, kot so se. Predvsem in ravno zaradi tega, ker se meni niti sanja ne, kako bi bilo oz. vse moje predstave vodijo v to, da dan res ne bi bilo več Slovencev. AMPAK mogoče sem pa samo jaz omejena z mojim razmišljanjem in bi bila vesela, če bi mi še kdo pokazal drug pogled na te zadeve. Pa ne samo s pluvanjem po tem, kar je bilo, pa se ne da spremeniti, ampak predvsem z neko idejo...... Pa čeprav se meni to zdi samo butasta iluzija.....

1 Prepričana si v da je bil Tito rešitev, da slovenci sploh še obstajamo :cry: ...Slovenci obstajamo mnogo dalj in nihče nas ni izkoreninil in nikomur ni uspelo, da bi nam vzel jezik...vedno pa jim je uspelo vzeti našo neodvisnost.. Tako Avstrijcem itd. kot kraljevini SHS in Titu. In življenje enga diktatorja je pljunek v morje za našo zgodovino, žal pa je bilo ravno v času, ko se je svet silovito razvijal in kapitalizem je dobil tudi bolj človeško obliko....in postal zmagovalec.

Tebi se zi butasta iluzija?...prav

Sem pa prepričana, da kar ni spelo tujcem bo v prihodnosti slovencem samim s svojo lastno prodano dušo...oz. sprejemanjem vsega tujega kot boljšega od svojega...tu pa ima Tito veliko vlogo...

Je pa zanimivo, da je ravno cerkev, ki gre ravno tebi tako strašno v nos povezala slovence v zamejstvu in po svetu, da se zavedajo svojih korenin.

In nekak se mi ne da s tabo dopisovat o zgodovini/teorijah/itd itd, ker sem poiskusila večkrat in vedno obupala....zakaj, pa najbrž veš sama.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja nekateri gremo pač danes zvečer ven, drugi pa na kavč pred laptopa. Vidiš problem 'ko se mi bo dalo'?! :blink:

Ah Simko, če te pa skrbi dejstvo, ali se imam za pametnejšega in bolj razgledanega od tebe, pa ne rabiš skrbeti. :grrr

kaj takega :eek: :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prvi odstavek si napisala zelo populistično. Res je, da obstajamo dlje od prve svetovne vojne, to niti nihče ne oporeka, da pa nikomur ni uspelo, da nam ni vzel jezika - sorry lina, tega ne veš ne ti ne jaz.

S stavkom, da se bomo slovenci sami uničili in prodali lastno dušo - s tem se celo strinjam, pa to bi se dogajalo z ali brez Tita.. to je pač posledica tega, da smo bili vedno pod nekom in ne znamo stati z dvignjeno glavo....

Mogoče je že cerkev slovence po tujini združila, v drugi svetovni vojni jih je pa zagotovo razdvojila. In to obe veva, ne?

Ja lina, zakaj potem sploh pišeš? Res je lina, ne porabim vsake minute za prebiranje zgodovinskih knjig, ker me pač toliko ne interesira. Verjameš ali ne, sem si pa prebrala toliko, kolikor sem rabila, da sem ovrgla lastna vprašanja in dvome, ki sem jih imela.........

Imam jaz tebe za IQ bimbota, ker se ne spoznaš v nulo o investicijskih skladih?? :hmm: ali borzi :hmm: ali delnicah :hmm: :hmm: :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, jaz priznam, jaz sem imbo za borzo...totalen imbo..zato puščam finance tistim, ki naj bi to vedeli...me pa čudi da nisi ti vsaj broker ali neki če se imaš za takega poznavalca :kva2: In ker pač prodajaš sklade pičakujem, da ima firma urejeno tako da svoje prodajalce informirajo do te mere, da vedo kaj prodajajo.....to je pa vse...tist kar delam jaz obvladam in pričakujem, da vsak obvlada tist kar dela....Kakšne ,,ne za vsakega,, informacije pa itak od tebe nisem pričakovala.

Boš zdej nehala težit s tem?

A ti je res tok všeč ta beseda- populizem...populizem, populizem, populizem,populizem, populizem,populizem, populizem ,populizem, populizem................a ni dost da je že v vsakem čalnku zadnja dva meseca?

Tito se je drugače lotil celotne zadeve...da bi ideja jugoslovanstva zaživela....na bolj hinavski način in zadeva dela še danes....

In kot si rekla prebrala si toliko, da si ovrgla dvome (sploh če je bila knjiga napisana na naših tleh za časa TITA)...to je sila lahko, že ena bršura lahko ovrže dvom...če je le to tvoj namen. Zato zakjučjem tole debato...tudi o slovenskem jeziku skozi zgodovino.

Lep ostanek Božiča ti / vam želim.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lej jo lej, pa še vedno piše. A na moja vprašanja nisi odgovorila........

:lol1: :lol1: :lol1: pa kaj si ti res mislila, da sem tako naivna, da ti bom govorila zadeve, ki "niso za vsakogar"??? :lol1: :lol1: pa ti si res naivna. Lubica.... nisi mi všeč. In ljudem, ki mi niso všeč pomagam le toliko, kolikor je nujno potrebno... nič več. Sorry bejbi, pač nisi vredna dodatnih informacij......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak izgovor je dober, pa tut če ga pes na repu prinese.

lahko se tudi s tem tolažiš..... :OK:

ker pa imaš toliko časa, pa daj napiši še scenarij, kako bi bilo, če se zgodovina ne bi odvijala tako, kot se je.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz to sem napisal. Nekajkrat že!

Njemu gospod Alzheimer preprečuje

zavedanje tega, kar prebere - ne anskioznost

:evilgrin: ,

Torej

@ pupo-lina ali lino-pupa

:)

ne glede na vse .. v tej debati ne najdem nobenih predvidevanj

glede naše brezTITA bodočnosti v preteklosti

:doze: :doze:

fak :D a znam povedat al' ne?? :D

torej

za vajine osebne obračune,

dragi moji motomarsofki,

kateri OBE (!!) ys osebno zelooo cenim,

čeprav se sovražita na žive in mrtve,

toplo priporočam

nadaljno PM debato ..

al'

zahtevam

absolutno preveč

od vaju in se čisto po branjefsko

najraje kregata v javnosti

:blush:

nek-čuje-cili-svit-šta-je-rekla-ona-meni-press

:photo: :photo:

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

torej

za vajine osebne obračune,

dragi moji motomarsofki,

kateri OBE (!!) ys osebno zelooo cenim,

čeprav se sovražita na žive in mrtve,

toplo priporočam

nadaljno PM debato ..

al'

zahtevam

absolutno preveč...

Sploh ne zahtevaš preveč. Samo še dober zgled jima daš, pa smo na konju :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ne zahtevaš preveč. Samo še dober zgled jima daš, pa smo na konju :naughty:

Potem,

boste še dolgo brez konja okoli tavali,

Exelenca.

Tule

gre za dve ugledni ladys, ki sta v afektu

zašli s prave poti in ne za moje vrste

motomarsofca.

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem, ...

...bomo pač do nadaljnjega še na psu :closedeyes:

...daj napiši še scenarij, kako bi bilo, če se zgodovina ne bi odvijala tako, kot se je.......

Pupek, s pomočjo tvojega podvprašanja in svojega dragega, čeprav preredko videnega prijatelja B.G. sem se spomnil naslednje štorije:

Pred dolgimi leti je nek gospod Avanturist nasedel pri nekih domorodcih. Naključje je hotelo, da so bili slednji prav tedaj izrazito tečni in so se ga namenili umret. Seveda na posebno grozovit način. Vendar je muhasta Usoda v obliki konja (če me spomin ne vara) enemu od tečnežev pripeljala grozovito brco nekam v vitalne organe, tako da je njegovo življenje obviselo na nitki. Preostali so seveda staknili glave in gospoda Avanturista postavili pred preizkušnjo: ako spravi ponesrečenega spet na noge, mu bo prizaneseno, v nasprotnem primeru pa... (verjetno vam je jasno, v katero smer so zajci moleli tace)

Gospod Avanturist seveda o veterini ni imel pojma, ampaq da bi si pridobil čas, je predlagal, naj ponesrečenemu glavo hladijo z ledom, podplate pa grejejo z žerjavico. Kot je to običajno, pa se je v istem hipu postavila na zadnje noge lokalna brihtna buča, ki itaq vse najbolje ve, in ognjevito zagovarjala ravno nasprotno terapijo. Obveljala je seveda njegova, hladili so noge in ogrevali glavo in ponesrečenec je izdihnil.

Domorodci, še vedno neznosno tečni, so zatolkli lokalno brihtno bučo (nekoga je pač treba), gospoda Avanturista pa so posihmal slavili kot mogočnega čarodeja (nekoga je pač treba... )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:cry:

Na prvi pogled res. Vendar če upoštevamo:

- predpostavko, da ga je Usoda ipaq krepko brcnila in je bilo izdihnjenje neizbežno

- dejstvo, da je s svojim izdihnjenjem za vedno zaprl gobec lokalni brihtni buči

- ter omogočil nadaljnje življenje in celo kariero gospodu Avanturistu

potem morda zadeva sve u svemu ni tako tragična, kot se zdi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ker vsi tukaj sodelujoči potrebujejo nekaj počitka,

jim privoščim simpatičen praznični ples.

hehe, tudi škratki častijo Jocota Džozifa Joškota:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ker vsi tukaj sodelujoči potrebujejo nekaj počitka,

jim privoščim simpatičen praznični ples.

hehe, tudi škratki častijo Jocota Džozifa Joškota:-)

Ni kaj. Dobro pripravljena koreografija in še boljše odplesano. :lol1: :grim

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!