Skoči na vsebino

Josip Broz - TITO


kekec III

Priporočene objave

V novem letu želim vsem motosvetovkam vsaj enkrat na teden tako dobrega porivača kot je baje bil Tito, vsem motosvetovcem pa, da se spremenijo v porivača Titovega ranga!

Pa vsakemu po en velik kufer evrov! Tako za sproti.

..iz tvojih ust v Božja ušesa!

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lina, pa kdo tebe pumpa s takimi zgodbicami, sam sem se preslil leta 1964 v savsko nasellje, v stolpnico, katera je imela 14 nadstropij, ne boš verjela, da smo imeli celo 2(dva) dvigala, lastno kopalnico, toplo in mrzlo vodo, pa tudi centralno ogrevanje, res pa je da smo imeli v savskem naselju kar nekaj samskih domov(belokranjska ul.), ki pa so bili namenjeni izključno SCT-jevim delavcem iz drugih YU republik, danes so na tem mestu zgrajeni moderni bloki, za mlade družine

želim ti velik sreče in zdravja v novem letu 2007

janih

Sosed z Linhatove 60-64?...si bil mogoče celo sosed Metoda Trobca?

Na Belokanjski še danes stojijo te bloki (oz. so ko sem se nazadnje peljala mimo...rjavkaste barve in narejeni so bili za delavce fabrike TELA...al neki takega. In osebno sem poznala kar nekaj preivalcev teh blokov...oz. njihovih otrok...noben ni bil z juga, so pa danes že vsi pokjni. Generacija cca 48. In savsko naselje je okoliš kjer je rastel moj fotr...v tistih lepih časih je tudi on stanoval v 11 nadstropju stolpnice :doze:

V novem letu želim vsem motosvetovkam vsaj enkrat na teden tako dobrega porivača kot je baje bil Tito, vsem motosvetovcem pa, da se spremenijo v porivača Titovega ranga!

Pa vsakemu po en velik kufer evrov! Tako za sproti.

Ti pri porivačih beseda BAJE ni ravno vspodbudna....

Pa tudi vse ude.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...oz. njihovih otrok...noben ni bil z juga, so pa danes že vsi pokjni. Generacija cca 48. ...

Ziher so teli bloki iz radioaktivnih elektrofilterskih ceglov :hmm: . Da generacija cca 48 kar tako pokrepa :blink: :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ziher so teli bloki iz radioaktivnih elektrofilterskih ceglov :hmm: . Da generacija cca 48 kar tako pokrepa :blink: :blink:

" god works in misterious way" :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Ti pri porivačih beseda BAJE ni ravno vspodbudna....

Pa tudi vse ude.

... o mama, kaj naj nardim,

kako naj kompleksov se znebim ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... o mama, kaj naj nardim,

kako naj kompleksov se znebim ...

Z

Linčy se zmen za kako individualno terapijo ..

;)

garanttinebožowpress

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sosed z Linhatove 60-64?...si bil mogoče celo sosed Metoda Trobca?

Na Belokanjski še danes stojijo te bloki (oz. so ko sem se nazadnje peljala mimo...rjavkaste barve in narejeni so bili za delavce fabrike TELA...al neki takega. In osebno sem poznala kar nekaj preivalcev teh blokov...oz. njihovih otrok...noben ni bil z juga, so pa danes že vsi pokjni. Generacija cca 48. In savsko naselje je okoliš kjer je rastel moj fotr...v tistih lepih časih je tudi on stanoval v 11 nadstropju stolpnice :doze:

Ti pri porivačih beseda BAJE ni ravno vspodbudna....

Pa tudi vse ude.

linhartova 64, trobca pa ne poznam, a je to mogoče tvoj oče, zdaj pa vem katere bloke misliš, to so bili eni prvih blokov v savskem naselju, poznam jih veliko iz teh blokov, pa tud velik jih še živi, res pa je da jih je kar nekaj že pomrlo, tud moje generacije 57., pa glih niso živel v teh blokih ampak po celi LJ., zdej me pa prov zanima kter je tvoj oče, mogoče ga pa clo poznam,

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Metod Trobec je moj oče ; mater pa je ljubezen vžgala. :yawn:

Najbrž ga ne poznaš, on pa se tudi ni zanimal za otroke....bolj zanimive so mu bile peči na trda goriva :kva2:

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Metod Trobec je moj oče ; mater pa je ljubezen vžgala. :yawn:

Najbrž ga ne poznaš, on pa se tudi ni zanimal za otroke....bolj zanimive so mu bile peči na trda goriva :kva2:

lina, oprosti, nisem vedel, da si že sirota brez staršev, zdaj vem zakaj so ti titejevi časi bili tako zajebani, za to se ne bom več spuščal v politične teme s teboj, bog steboj

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lina, oprosti, nisem vedel, da si že sirota brez staršev,

oproščeno, sploh če mi pokažeš siroto s starši. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo razmišljam, koliko šol,vrtcev predvsem pa zdravstvenih domov in bolnic je bilo narejenih za časa Tita, koliko pa potem..... :hmm:

Pediatrično že celo večnost delajo......

V glavnem pa sedaj preko "kao" koncesij veselo privatizirajo zdravstvo...se mi zdi,da bolj na način "a la Marijaksebi" .... :hmm: ali pa ne... :hmm: hm , saj ne vem.....kako bi temu rekel..... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: hm , saj ne vem.....kako bi temu rekel..... :hmm:

ys

vem

:blush:

slovensko-ciganska oblika demokracije

:grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

linhartova 64, trobca pa ne poznam, a je to mogoče tvoj oče, zdaj pa vem katere bloke misliš, to so bili eni prvih blokov v savskem naselju, poznam jih veliko iz teh blokov, pa tud velik jih še živi, res pa je da jih je kar nekaj že pomrlo, tud moje generacije 57., pa glih niso živel v teh blokih ampak po celi LJ., zdej me pa prov zanima kter je tvoj oče, mogoče ga pa clo poznam,

janih

hm zanimivo jaz sem stanoval na Linhartovi 60. Dajmo ugotovit kolko nas je tu iz stolpnic.

Je mal :topic: ampak vseen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm zanimivo jaz sem stanoval na Linhartovi 60. Dajmo ugotovit kolko nas je tu iz stolpnic.

Je mal :topic: ampak vseen.

Jaz sem vas hodil dražit s trobrzincem iz Črtomirove!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem vas hodil dražit s trobrzincem iz Črtomirove!

ys pa s Pony Express-om brez dušilca iz Tolstojeve (brez stolpnic)

:devil:

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj navedi vsaj en vir. Drugače je vse, kar pišeš, samo nakladanje in opisovanje lastnih izkušenj. Izpadeš kot tisti, ki trdijo, da je bil holokavst mit. Z viri boš takoj kredibilnejši, razen če se tvoji "viri" ustavijo pri "Deček s Sotle".

Evo ti prvi vir, ki mi je prisel pod roke:WWW.kocevje.si/poboji.htm. Stevilka o zrtvah povojnih pobojev je tu 100x nizja od prej navedene. Imam pa doma cca. 200 knjig o vojnem in deloma povojnem obdobju, a bi bilo brskanje po njih zelo nekoristno delo, ker ti tem virom (s strani zmagovalcev) ne bos verjel, kot jaz ne verjamem tvojim. Nekako se je v tej debati, kako smo mi (rojeni po vojni) ziveli pod Titom, nenehoma vsiljevalo te povojne poboje, s katerimi nismo imeli nobene zveze.

Ali se o temu, da je sel moj oce 16 let star v partizane, bil ujet in zaprt v Gonarsu, ranjen, da je mamina druzina bila izgnana ze pred vojno (begunci pregnani z doma za cca 6 let), sedaj sploh se sme pisati? Oce ni dobil nikdar nobene odskodnine, mama pa sedaj dobiva neko simbolicno, kakega jurja na mesec.

Se enkrat ponavljam, jaz sem v tej temi prvotno izrazil svoje mnenje o tem, kako sem dozivel obdobje pod Titom. Bilo je lepo. (Saj recimo tudi v Ameriki vecina zivi lepo in jim nihce ne mece pod nos, koliko pobitih ima na vesti njihov predsenik).

Oko za oko, zob za zob in tako naprej, vedno je tako vsak od nas lahko najde "opravičljiv" razlog zakaj tako, ideolške razlike nas samo še bolj razdvajajo, danes tukaj na forumu, Tito je del naše zgodovine, za nekatere žalosten, za druge primerljiv in socialnejši od današnjega, žal si vsi old farts rdeči in črni ne zavedajo, da marsikomu od nas dol visi, če je sosedov Korl tega pospravu, Janez pa zato njegovega po vojni, jebemti zdaj imamo priliko v EU in čimbolj jo moramo izkoristiti za Slovensko državo, žal je vso to prerekanje samo še ena cokla napredku, žal! O vsej spravi med Titoizmom in cerkvijo, se mi zdi najbolj lažno to, da so o tem napeljevali v glavnem tisti, ki so kasneje, ko so prišli na oblast izkoristili za obračunavanje in pogrevanje starih zamer, ne pa za pot naprej, naj grejo v tri krasne!

Simon ima pa prav o temni plati zgodovine ZDA, prav oni so na zažetku svoje državnosti izumili koncentracijska taborišča med državljansko vojno, zdaj pa jim lezejo mnogi v rit, tudi naši današnji politiki. je pa Tito dokazano ravno tako počel in je marsikoga jebal na podoben način z svojo pravičniško ideologijo !

Ne vem mogoče utopično želim mir enkrat za vselej, upanje pa vendar ostaja, zato si želim čim manj ponavljanja zgodovine v imenu katerekoli ideologije, denarne ali politične !

Za socialo in zdravstvene usluge je bilo v prejšnjih časih za male ljudi mnogo bolj pošteno!

In zato sem v tem delu zgodovine na strani Jožeka!

Lepo napisano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oproščeno, sploh če mi pokažeš siroto s starši. :)

sirota ima lahko krušne starše, upam da si to lekcijo že jemala, vidiš tud za take otroke(sirote, ki jih je bilo po vojni kar nekaj na obeh straneh) je znal tito in socializem dober poskrbet

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sirota ima lahko krušne starše, upam da si to lekcijo že jemala, vidiš tud za take otroke(sirote, ki jih je bilo po vojni kar nekaj na obeh straneh) je znal tito in socializem dober poskrbet

janih

:hmm:

to

lahko potrdim, saj sem delal kot vzgojitelj v ljubljanski sirotišnici (MD Malči Beličeve) v TITOvem obdobju

:yes:

Je

treba biti pa pošten - tudi danes tem otrokom ne gre prav slabo - posebej odkar so uvedli sistem "botrov", kjer si bogat človek izbere gojenca za katerega skrbi finančno in osebno (vikende preživi pri njem doma, počitnice, skupne izlete .. ) Čimbolj je otrok priden in uspešen v šoli, več si lahko privošči "botrov" in nekateri jih imajo kar po nekaj, kar je tudi dobra vzpodbuda za druge otroke. Seveda je pa tudi med "botri" nekaj takih, ki podpirajo več otrok. Zelooo znan viški gostilničar mi je zaupal, da je boter štirim gojencem Mladinskega Doma Malči Belič.

Genialna ideja .. za otroke seveda.

Torej ..

tko .. a ne .. ys vseeno mislim, da ni črnih,

niti belih političnih sistemov ..

ta planet je siw

in

vse ima svoje dobre in slabe plati ..

včasih več, včasih manj - odvisno

s kakega gledišča gledaš.

Tako

je popolnoma bebavo vse popljuvati,

kar je v zvezi s TITOVIM obdobjem,

kot je bebavo

pretirano hvaliti sedanjo situacijo.

Če vam je sploh jasno,

kaj sem pravzaprav napisal

na koncu ..

:evilgrin:

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako

je popolnoma bebavo vse popljuvati,

kar je v zvezi s TITOVIM obdobjem,

kot je bebavo

pretirano hvaliti sedanjo situacijo.

Če vam je sploh jasno,

kaj sem pravzaprav napisal

na koncu ..

:evilgrin:

:yes: :yes: :yes:

To, da se glede na ostale izjave o trenutnem stanju v politiki in Sloveniji na splošno, zopet negiraš!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:yes: :yes: :yes:

To, da se glede na ostale izjave o trenutnem stanju v politiki in Sloveniji na splošno, zopet negiraš!

Od

"kapacitete" tvojih sposobnosti je to pričakovan odgovor ..

.. sedi drvonadrvo* - cvek !

:devil:

...........

* kot je rekew običajno moj profesor fizike

tvojesortnim kapslnom :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej ..

tko .. a ne .. ys vseeno mislim, da ni črnih,

niti belih političnih sistemov ..

ta planet je siw

in

vse ima svoje dobre in slabe plati ..

včasih več, včasih manj - odvisno

s kakega gledišča gledaš.

Tako

je popolnoma bebavo vse popljuvati,

kar je v zvezi s TITOVIM obdobjem,

kot je bebavo

pretirano hvaliti sedanjo situacijo.

:grim Jasno kot dan, ki se poraja, sicer malo sivo, je pa, z mojega stališča, se strinjam! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tito je kul, ker je kadil

kadil, dolg živel, ni umrl zarad pljučnega raka in tud nekadilci so vedno želel bit čist bliz njega. :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!