Skoči na vsebino

Josip Broz - TITO


kekec III

Priporočene objave

500 je imela normalno na levi, 1000 Jota, 1200 ts na desni, RGS pa nisem prepričan. Je pa obstajal tovarniški kt za preureditev na levo šaltanje. Zakaj že serijsko ni bilo tako, živ bog ne ve. Italijani pač. Ampak dobri Italijani. Mislim na motorje.

A ni bla neka "ameriško/angleška moda šaltanja na desni" v starih časih? MV Agusta za ameriški trg (750SS) je šaltala na desni, model za evropski trg pa na levi (al je blo ravno obratno :? ), pa Gilere, Nortoni, BSAji, HDji XR Sportster...menda sta ble Jota in TS modela z zelo ameriškimi ambicijami :hmm:

:topic: ... nazaj k Titeji:

post-281-1237319738_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Na današnji dan, pred natanko 29-imi leti je v KC v Ljubljani prenehalo biti junaško srce Predsednika SFRJ, maršala TITA.

:xx: (minuta tišine) Slava mu.

Popravljeno . Popravil PikiJapok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil je velik mož. Če pogledaš njegove govore na Youtube.. mater, so ga poslušali, požirali njegove besede...

Naj govorijo o njem dobro ali slabo, spominjajo se ga vsi. Hoteli ali ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil sem 6-letni mulo takrat... Mati je ravno okopavala gredice, jaz pa sem hlačal naokoli in podil mačka. Pod rahlim pobočjem se je vila cesta. naenkrat se je vse ustavilo. Zatulile so sirene, ljudje so izstopali iz avtomobilov... Zdelo se je, da se je VSE ustavilo. Celo bližnji rudnik je prenehal "ropotati" in glasba iz tranzistorja na baterije, ki ga je mama imela ob sebi je utihnil... Tišino je paral samo zvok sirene... Čeprav sem bil smrkavec, me je vseeeno obšel nek čuden občutek... Spomnim se ga, ... še danes. Nato pa se je iz radija zaslišalo: "Danas u petnaest časova i pet minuta prestalo je ..."...

Trenutek, ki ostane v spominu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil sem 6-letni mulo takrat... Mati je ravno okopavala gredice, jaz pa sem hlačal naokoli in podil mačka. Pod rahlim pobočjem se je vila cesta. naenkrat se je vse ustavilo. Zatulile so sirene, ljudje so izstopali iz avtomobilov... Zdelo se je, da se je VSE ustavilo. Celo bližnji rudnik je prenehal "ropotati" in glasba iz tranzistorja na baterije, ki ga je mama imela ob sebi je utihnil... Tišino je paral samo zvok sirene... Čeprav sem bil smrkavec, me je vseeeno obšel nek čuden občutek... Spomnim se ga, ... še danes. Nato pa se je iz radija zaslišalo: "Danas u petnaest časova i pet minuta prestalo je ..."...

Trenutek, ki ostane v spominu...

Ih, kaki šmrkavec si pa ti bil takrat :rolleyes: :evilgrin: :naughty: Pa žnodravi Tomaž Terček tudi... :D

Popravljeno . Popravil GRUNF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ih, kaki šmrkavec si pa ti bil takrat :rolleyes: :evilgrin: :naughty: Pa žnodravi Tomaž Terček tudi... :D

Za TT-ja ne vem... Mene je takrat "nagovoril" napovedovalec Radija Sarajevo. ;)

Tisto leto pozimi sem šele prišel v podalpski raj.

Popravljeno . Popravil PikiJapok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa imeli smo Titovo Velenje, Titovo Užice, Titov Veles, Titovo Mitrovico, Titograd, ... takšno čast bi si pravzaprav zaslužili predvsem mesti Jajce in Prozor ... pa je nista bili nikoli deležni.

Le zakaj ne? :whistle::rolleyes:

:lol1: Si predstavljaš kraj Titovo jajce :lol1::lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakorkoli.... in bila je tekma Hajduk - Crvena Zvezda, bili so objokani Vujovići in cel stadion....bil je moj oče, ki je rekel takrat: "Tak, zdaj pa bomo šli narazen. On je bil edini, ki nas je znal skupaj držat...." :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil sem v zadnjem razredu OŠ.

Tisti dan sem šel v kino na popoldanski film - Lovec na Jelene. :worship: Noro dober film...ravno v prizoru, ko igrajo bilijard pred odhodom v Vietnam, se je prižgala luč, pa stopi pobiralec vstopnine na oder (ja, na vasi je bil kino pa gledališče, pa sejna soba....itak vse v enem prostoru...) "Ala, gremo domu, Tito je umru".

WTF, pa glih sred filma... :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glih sem bil na dopust( vojaškem), sem glih služu vojsko, se spomnem, da je cela yuga jokala, tud tisti,ki majo danes tolk zapovedat čez njega, jih kar nekaj poznam, med njimi tudi danes znani politiki, nanga me vežejo sami lepi spomini, lepo nam je bilo, tudi to čast sem imel, da sem ga osebno spoznal, bil je velik človek, slava mu :worship::worship::worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eni Tita, drugi Janšo ... ;)

oba stara in zagrižena komunista ! :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oba stara in zagrižena komunista ! :evilgrin:

:naughty: je ni boljše definicije, sam JJ se še ne zaveda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oba stara in zagrižena komunista ! :evilgrin:

če bi napisano držalo bi se tisti ki so za janšo bli za tita in obratno pa ni tko :P

P.S jst sm dalč od tita :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bi napisano držalo bi se tisti ki so za janšo bli za tita in obratno pa ni tko :P

P.S jst sm dalč od tita :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bi napisano držalo bi se tisti ki so za janšo bli za tita in obratno pa ni tko :P

P.S jst sm dalč od tita :krneki:

Spet eden, ki ne pozna eseja "Moja pot v Jajce" ...potopis enega najperspektivnejših pripadnikov ZSMS, tedaj že tudi člana ZKS in seveda tudi ZKJ, tovariša Janeza Janše.

verjetno je še premlad, da bi to vedel, al pa noče verjet, da je to res, itak je pa znani rek JANŠEVCEV, TO NI RES!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim.....da nekaterim ena stvar ni čist jasna........

Ko se " JANŽEVEC" skisa...........ga ponovno flaširajo.......in opremijo z nalepko....."JANŠEVEC"...........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa dajte no, ne zej omadeževat lik in delo JBT z packarijo in nedelom JJ... :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!