Skoči na vsebino

Linux&dial-on-deman


bostov

Priporočene objave

Imam računalnik z Linuxom Mandrake 9.1 in zunanjim modem ISDN Pro TA usb. Povezan je v LAN mreži še z enim računalnikom, ki ima nameščene Win98. PC z Linuxom bi rad uporabljal kot usmerjevalnik na internet. Če ročno vzpostavim klicno povezavo na Linuxu (iz KDE kppp), lahko iz PC Win98 dostopam do interneta preko PC Linux (nastavljen IPmasquerade). Rad pa bi, da se klicna povezava avtomatsko vzpostavi na Linux računalniku in tudi po določenem času neakitvnosti izklopi v primeru, da se na PC Win98 vklopi Web brskalnik in zahteva določena stran na netu. Poizkušal sem z diald program, pa mi po instalaciji internet več ne deluje. Sicer se da nastaviti tudi pppd(deamon) za klic na zahtevo, vendar ne vem kako. Obstaja kup how-to-jev na to temo, vendar do sedaj še nobeden ni kaj dosti pomagal. Zanima me, če kdo ve, kakšne so konfiguracijske nastavitve za pppd on demand klicne povezave. (resolv.conf,ppp options,pap-secrets...) Pri zagonu pppd se mi sicer v primeru pinganja, ppp0 aktivira in vzpostavi komunikacijo na usb portu z modemom, vendar pa se klicna povezava ne vzpostavi (izpisuje se niz nekih asnycmap naslovov).pap-secrets je nastavljen, enako ppp options.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam računalnik z Linuxom Mandrake 9.1

ena mal zlobna ... inštaliraj Win2000 in se skozi čarovnike priklikaj do rešitve, ki je skrajno enostavna ... :rolleyes: :) B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi ;) imel Win2000, samo....Linux je zastonj...

kaj pa tvoj čas, ki ga boš porabil za *.conf itd ... itn ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A tebi z diald uspe vzpostavit povezavo ali ne? LUGOS poglej, je v arhivih mailing liste precej na to temo napisanega lugos-list arhiv "dial on demand"

Lahko se tudi prijavis na lugos-list in vprasas, ce v arhivu ne najdes resitve. Ali pa ce ti da kdo kak star delujoc config file :) Vsi verjetno vseeno se nimajo ADSL ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Hvala, Cyc. Upošteval sem tvoj nasvet in kmalu tudi dobil odgovor in rešitev, ki deluje. :D :D

Popravljeno . Popravil bostov
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst ne vem kako lahko z linuxi delate...men so bili zelo zakomplicirani...od Os-jev pa ne pričakujem zakompliciranosti ampak preprosto uporabo....uporabljam Xp-je...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Linux" je edninski samostalnik. Zakompliciranost ... odvisno za kaj in za koga. Vsakomur svoje :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!