Skoči na vsebino

Mnenja o avtomobilistih


master 007

Priporočene objave

Na forumu vedno pljuvamo čez avtomobiliste, češ kakšne barabe so, kako nas želijo riniti s ceste, se postavljajo na levi rob pasu in podobno.

Čez vikend sem imel več pozitvnih izkušenj z avtomobilisti zato menim, da jih potrebno tudi pohvaliti in ne samo grajati in zmerjati.

Na relaciji Velenje-Arja vas sta me 2 šoferja AVTOMOBILA z lućmi opozorila na radarsko kontrolo v Pirešici, medtem ko me MOTORIST nekaj 100 metrov pred "kritično točko" ni ne pozdravil niti opozoril, da so malo višje policisti. Tolk v razmislek. :rolleyes: :rolleyes:

Aja, večina avtomobilov se je med vožnjo vljudno umikalo na desno stran pasu, za kar sem se jim s prikimavanjem tudi zahvalil. Mogoče nebi bilo slabo, da bi se še kakšen motorist odločil za vljudnostno gesto ter se prijaznemu avtomobilistu nekako zahvalil, s pozdravom ali s čim podobnim. :rolleyes: B)

Če bomo samo kritizirali (mislim obe strani) se razmere na cestah ne bodo izboljšale. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ne rečem, da so vsi vozniki avtomobilov kreteni, pravzaprav je večia voznikov prav prijaznih do ostalih soudeležencev v prometu, nikomur ni do nesreče. Je pa par kretenov med njimi (prav tako kot med motoristi), ki mečejo slabo luč na večino, saj sami vemo kako je to, ko rečejo da so vsi motoristi divjaki in huligani,.....

VSI smo na eni cesti!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se popolnoma strinjam. Z odnosom ljudi na cesti pa se vidi tudi njihova kultura na splošno v družbi. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest imam na splosno zelo pozitivne izkusnje z avtomobilisti. Le malokdo se mi ni umaknil ta vikend, prevozil pa sem prib. 500km po nasih cestah. Tudi nasplosno mislim, da so zelo fer. Obstaja samo par izjem. Tudi meni so ze blendali za radar (tudi jaz to pocnem neglede na to ce sem z avtom ali motorjem in neglede na to ali mi proti pride avto ali motor). Vceraj na poti iz grobnika so me ene trikrat izsilili (iz stranske ulice), ampak menim, da gre za neizkusenost in ne zlobo. Ker sem vozil LT, sem se jim bodisi izognil bodisi potegnil mimo njih. Pac ne vejo kako hiter je v resnici motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm zaenkrat še samo avtomobilist in aktivno delam na tem da bi čimprej pršu do motorinota. Z avtom pa se na cesti strogo umikam na desno, če me kak motorist skuša prehitet al' pa če pride nasprot mal preveč na mojem pasu. Ni problema, ker vsak, najsi bo to avotmobilist al' pa motorist, ob še tako kulturni vožnji, enkrat pride v situacijo, ko bi brez že omenjenega "manevra" nasproti vozečega vozila prišlo do trka.

Zato pa: strpnost na cesti!!! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja res se večina zelo lepo obnaša na cesti in se tudi hitro umaknejo, so me pa tudi parkrat izsilili tako da sem enkrat celo imel karambol. Nažalost si vseeno taki dogodki bolj vtisnejo v spomin kot pa dobri. Upajmo na boljše čase. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nažalost si vseeno taki dogodki bolj vtisnejo v spomin kot pa dobri. Upajmo na boljše čase. :(

taki smo ljudje, grša in slabša ko je situacija, bolj se je spominjamo,......
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko se z avtom peljem recimo po kakšni dvopasovnici, pa pripelje od zadaj kakšen motorist, se mu vedno umaknem desno, da lahko gre mimo po levi. Korist imava oba, on gre naprej, jaz pa lažje občudujem motor spredaj kot zadaj :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko se z avtom peljem recimo po kakšni dvopasovnici, pa pripelje od zadaj kakšen motorist, se mu vedno umaknem desno, da lahko gre mimo po levi. Korist imava oba, on gre naprej, jaz pa lažje občudujem motor spredaj kot zadaj :lol:

več vas je raj vas mam!!! :D
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst tud nimam tako slabe izkušnje z avtomobilisti...recimo 5 % srečanih avtov na cesti se ne obnaša primerno...drgač se pa večina lepo na desno umika (mogoče malo zaradi Wingsa)...pa opozarjajo na policaje ....

Še bolj pozitivne izkušnje imam pa s kamijonisti...ti vedno mahajo če so policaji...se umikajo... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem tud avtomobilist no bolj malo pa imam dobro mnenje o sebi.Ja na cesti pa je vse možno.Zato merkam na avtomobiliste in motoriste,imaš pa oboje slabe in oboje dobre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V razdalji 3km 3 situacije da ti krvi zavre - dovolj?! :angry: Ne, niti en motorist me se do zdaj ni spravo v situacijo da bi se razburjal, avtomobilisti vsakodnevno pa sem napram mojemu fotru ZELOOOOO strpn (se ne razburim za vsako figo). Vem da tud eni motoristi delajo pizdarije ampak kljub vsemu, se nisem mel slabih izkusenj.

Prva situacija, 150m od doma - cakam pri semaforu da bi zavil desno, zelena se prizge, speljem, v tistem pa ena psihopatka iz zdravstvenega doma (ki je levo, cisto na drugi strani ceste) s polnim gasom pred mene, bremzal ko tele, ona pa tud :angry:

Potem 200m dalje na Partizanski (pri "novi" avtobusni) - cakam v koloni za levo proti melju in se mi en bedak iz desne noter vslini, brez smernika al pa da bi vsaj kaj nakazal, pred tem peljal v pasu za naravnost... :angry:

Potem pod pokopaliscem v smeri proti teznemu - ena baba se zadnji trenutek spomni da bi sla iz prehitevalnega pasa (jaz vozil po desnem) desno gor na pobrezje in to spet tocno pred mano - ni blo niti casa odreagirat... :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam tud eno povalo za avtomobiliste - danes sem namreč naredil traparijo...

prehiteval sem avto, ki je zavijal levo :unsure: - namreč spegledal sem smernik.

Ta zgodba bi se lahko končala tudi drugače. Zato hvala **** da so še ljudje na cesti, ki gledajo v špegle...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam tud eno povalo za avtomobiliste - danes sem namreč naredil traparijo...

prehiteval sem avto, ki je zavijal levo :unsure: - namreč spegledal sem smernik.

Ta zgodba bi se lahko končala tudi drugače. Zato hvala **** da so še ljudje na cesti, ki gledajo v špegle...

Res sreča, lahko bi končalo na cestišču. :rolleyes: B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... relacija LJ-NM ... kraj dogajanja: odsek Grosuplje - Višnja gora ... promet na AC preusmerjen na 1 vozni pas, vmes "količki" ... pripeljem z mopedom :lol: za zadnji avto - on skrajno desno, jaz "zviz" mimo njega ... naslednji avto - ista situacija, pa spet naslednji, pa spet naslednji ... in tako vso relacijo do razdružitve na normalne vozne pasove ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej nima veze al si motorist, avtomobilist, kamionist, helikopterist, odvisno je kakšen človek si, takšno je tud obnašanje nasploh in do soudeležencev v prometu :o

res pa je da ga lahko človek marsikdaj tudi nehote userje al pa spregleda...se zgodi..le da je to čimmanjkrat :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če opazim in če je možno se vedno umikam tako motoristom kot avtomobilistom

Sama zahvala pa ima pomoje pozitiven učinek, da se še večkrat umakneš oz. si bolj pozoren na to. Zdi se mi, da se je večina na našem bregu (kilometer ozke ceste) začela bolj kulturno umikat odkar se večina tisemu, ki se umakne tudi zahvali. Čeprav se izjeme, ki egoistijo in grejo raje na tesno, še vedno najdejo (no, pol se pa najde tudi kašen v jarku).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V razdalji 3km 3 situacije da ti krvi zavre - ... prehitevalnega pasa (jaz vozil po desnem) desno gor na pobrezje in to spet tocno pred mano - ni blo niti casa odreagirat... :angry:

Ja, dobr.

1. Tema je namenjena pohvalam avtomobilistov (ker si tut to zasluzijo).

2. Danes je pred mene v avtu na semaforju zapeljal mulc v slapah, kratkih platnenih hlacah, odrezanem t-shirtu in s soncnimi spegli (brez celade jasno). Motor je bil ninja 7ka. Zapeljal je cez rdeco, skoraj povozil dedka, ki je pri svoji zeleni pesacil cez cesto, picil na trzasko, kjer je najprej izsilil avtobus, ki je imel zeleno, ampak je moral bremzat da ga ni povozil in potem s stisnjeno sklopko motor mal navil, da je zarohnel in "odbrzel" med avti. Tolk tut o nasi kulturi na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@AREA: še to sem se spomnil; baje je dokazano, da se največ prometnih nesreč zgodi v krogu 5km od tvojega doma - mogoče bi bilo dobro če bi se preselil :blink:

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Zaenkrat mam še skuter (krivec je starost mislim pa nabavti kaj močnejšega) in moram rečt, da so bli vozniki avtomobilov zlo v redu. Amapk se je pa enkrat našu kreten, ki je z GOLFOM II gti (sej je vseeno) prav izival. Peljem za njim. Tip fura 30 km/h al pa še manj. Jst mu že za ritjo se pripravljam na prehitevnje , ko ta budala zabramza z vso močjo. Vsa čast bremzam na mojmu motoru.

Pazi to. Tip je zabramzal brez razloga na ravni cesti pol se mi je pa še smejal. Da se mi je smejal sm vidu na vzratnem ogledalu od nejgove MACHINE SPORTIVE :P

To je ena izmed parih neljubih nezgod, ki sm jih mel z vozniki avtomobilov.

Vsem bikerom pa lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!