Skoči na vsebino

Glasni izpuh in tujina


Yiani

Priporočene objave

Ravno včeraj smo se šli vozit malo po Avstriji. Ustavili smo se na Woertherse, da mal pogledamo lepoto na 4 kolesih. Nekaj se zajebavamo po cesti, kolega spusti eno blokado in eto. Policaj direkt do nas :D
Seveda, da ne omenjam, da je iz avtov pokalo ko noro. Kolega je fasal 100€ kazni. Nekaj takega kot pri naj kršenje javnega reda in miru ;) K sreči ni nič kompliciral glede db killerja itd :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma dokler majo avstrjici take kazni za hitrost in vožnjo brez dušilca ni panike ;)

Se še kako strinjam  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da potegnem temo iz naftalina... 

 

Dragi motoristi, potrebujem malenkost vaše pomoči oz. nasvetov. Včeraj sem se peljal skozi austrijo in me je ustavila policijska kontrola. Policist je takoj začel, da je moj izpuh preglasen in da bom dobil kazen. Fora je v tem, da imam motor kompletno originalen (razen plastik, ker je bil enkrat na tleh). Tudi izpuh ni bil nikoli predelan ali kakorkoli krajšan, praznjen itd. Gre za prvo serijo Zx6r l.95. Jaz sem mu rekel, da kazni ne mislim plačati, ker je motor originalen in je tudi brez problema 28.4 naredil tehnični pregled. Sem pa zadnje tri leta delal tehničnega pri različnih podjetjih tako, da očitno res je tako, kot mora biti. On pa mi je začel nazaj prav groziti, da mi bodo odvzeli motor, da mi vozniške ne bo vrnil itd. Pa sem rekel ajde... ti plačam, da se te rešim. Sedaj stvari postanejo še bolj bizarne... Ko mi je predal ta njihov "račun", je videl, da imam v denarnici nekaj več denarja, kot je kazen in je hitro dodal "Ahh... und du warst auch zu schnell" (se opravičujem za mojo polomljeno nemščino ampak nekako tako je izustil). Pa sem fasal še kazen za prehitro vožnjo... Mi je še kazal hitrost na radarju (ki bog ve kdaj in kje je on to meril, ker ni bilo ne datuma, ne ure, ne razdalje kje me je zmeril, skratka nič.. .). Pa sem rekel ok, prehitro sem mogoče res peljal, ker nisem gledal na števec, ker sem prišel iz ovinka.

 

Ok, to za hitrost me ne boli, 35€ ok. Ampak kako mi lahko, da kazen za glasnost izpuha, če tega ni izmeril. Plus tega, je motor v originalnem stanju, tehnični pa delan pri treh različnih podjetjih tako, da tudi izključuje dejstvo, da bi mi kdo "na lepe oke" spravil motor skozi. 

 

Ali se je na zadevo pametno pritožiti in kam ter kaj moram za to imeti? Ali raje zadevo pozabiti pa biti spet naslednjič ko bom šel gor, posiljen tja, kamor nočem biti?? 

 

Ni kaj, človeška domišljija je brezmejna. Ker nisi bil prepričan v svoj prav, si se pustil pomolsti. Pa še polno denarnico si imel, da si lahko "daroval" organom. 

 

Vse to je zaradi tega, ker si vozil na pamet in, ker nisi vedel, kaj vse si naredil narobe. Če si prepričan v svoj prav, potem ne popuščaj in vztrajaj na meritvi hrupa. Ti si pa takoj popustil, ko je rekel, da je preglasen izpuh. Mu je mogoče kakšen mikrofon štrlel iz glave ali pa iz šapke, da je lahko izmeril glasnost izpuha ? In še hitrost ti je menda na lepe oči prilimal oziroma te je pokasiral. 

 

Glede pritožbe se pozanimaj v sosednji državi, ker tukaj njihovi predpisi ne veljajo. Bi pa rekel, da je sedaj "več ksnu" oziroma "poslije jebe nema kaje". 

 

Tisto, kar je pa Lukec napisal, pa naj kar sam plačuje na lepe oči, če ima preveč denarja. Če je že potrebno nekoga jeb..., ga je treba zakonito in strokovno ter podprto z umerjenimi napravami. Pa na suho tudi. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi če je imel original, ni nujno, da je bilo vse ok.

 

Sicer pa bi jaz "hrup" odstranil iz ceste in motorje odvzel. Res ne vem, v čem je filing, da je potrebno vznemirjati okolico, praviloma je to še dodatek na objestno vožnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni kaj, človeška domišljija je brezmejna. Ker nisi bil prepričan v svoj prav, si se pustil pomolsti. Pa še polno denarnico si imel, da si lahko "daroval" organom. 

 

Vse to je zaradi tega, ker si vozil na pamet in, ker nisi vedel, kaj vse si naredil narobe. Če si prepričan v svoj prav, potem ne popuščaj in vztrajaj na meritvi hrupa. Ti si pa takoj popustil, ko je rekel, da je preglasen izpuh. Mu je mogoče kakšen mikrofon štrlel iz glave ali pa iz šapke, da je lahko izmeril glasnost izpuha ? In še hitrost ti je menda na lepe oči prilimal oziroma te je pokasiral. 

 

Glede pritožbe se pozanimaj v sosednji državi, ker tukaj njihovi predpisi ne veljajo. Bi pa rekel, da je sedaj "več ksnu" oziroma "poslije jebe nema kaje". 

 

Tisto, kar je pa Lukec napisal, pa naj kar sam plačuje na lepe oči, če ima preveč denarja. Če je že potrebno nekoga jeb..., ga je treba zakonito in strokovno ter podprto z umerjenimi napravami. Pa na suho tudi. 

 

Daleč od tega, da bi vozil na pamet. Vedel sem, da sem bil res prehiter ampak nisem gledal na števec, ker sem bil v ovinku oz. naj bil me nameril na izstopu iz ovinka (malenkost naprej pa je bilo križišče, kjer se mi je iz desne približeval avto). Tako, da edina moja napaka je bila hitrost in to sem tudi priznal (na konec koncev je kazen nizka in se nisem sekiral). 

 

Pravim pa, da kar se pa izpuha tiče, sta pa mi začela groziti z odvzemom motorja in vozniške. In je že kao klical avtovleko, ker nisem želel plačati... 

 

Tudi če je imel original, ni nujno, da je bilo vse ok.

 

Sicer pa bi jaz "hrup" odstranil iz ceste in motorje odvzel. Res ne vem, v čem je filing, da je potrebno vznemirjati okolico, praviloma je to še dodatek na objestno vožnjo.

 

Na avto Krka, so mi lansko leto merili izpuh, ker je dvomil, da je originalen. Pa je bil hrup in izpuhi v meji dovoljenega. Nisem pa zahteval izpiska, kar mi je danes lahko žal. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Borut moj komentar ni letel na njegovo vprašanje in ne nimam viška dnarja in še tisto kar imam morem fajn delat da zaslužim. Hotel sem samo povedati da imajo avstrjici višji življenski standard višje plače in nižje kazni ne pa kot v sloveniji kjer je večina kazni višja kot polovica minimalne plače. In da nas policaji jebete za vsako malenkost (pa da ne boš užaljen ker to ne leti direkt nate ampak nasplošno na policaje) Ok za hitrost me ne moti da ste striktni čeprav bi mogle biti kazni vsaj za polovico nižje  ampak ker se morete potem še vtikati v žmigovce nasilce tablic glasnost izpuhov,... pa da ne omenjam butastih zakonov ki si jih zmišljujejo glupi imbecili. To da je treba pri uvozu motorjev ponovno delati homologacijo (pa smo v EU in je nebi bilo treba delati) da je treba vsako malenkost homologirat čeprav imaš papir o ustreznosti ,.... To je samo obiranje državljanov ki že tko komaj preživijo skoz mesec. Pa še to nevem zakaj policaji ne upate ustavljat kakih avtov višjih cenovnih razredov (vedno ustavite največje jajce v koloni ker veste da boste tam sigurno zaslužli al zarad gum ali pa zaradi prve pomoči oz. česa drugega). Pa kot zanimivost da povem sedaj sem eno leto delal kot vulkanizer in najslabše gume (na meji legalnosti oz pod njo ) imajo vozniki avtov višjega cenovnega razreda in avtošole.

 

Najbolj me pa moti to da imate neke akcije kjer lovite motoriste in kasirate na mrtvo nimate pa nobene akcije kjer bi nadzirali voznike avtomobilov (pijanci, star folk ki sploh nima več refleksov in sploh ne vedo kaj naj bi se delalo na cesti, folk ki telefonira in počne miljon stvari med vožnjo,..) bi se dalo lepo proračun napolnit ker tako sranje kot dela folk z avti po slovenskih cestah ni več normalno  sam zgleda da se vam tega ne da. Ko pa pride do kake nesreče je najlažje obtožit motorista zaradi prevelike hitrosti .

 

Pa da povem še moj primer izsiljen sem bil že miljonkrat ampak na srečo dosti predvidevam in si pustim maneverski prostor in na srečo sm še med živimi. Uglavnem ko sem si kupil prvi motor sem šel prvi krog (vozil sem kot po jajcih pač voznik začetnik + nov motor)  in me je izsilila nona na srečo sem se ji uspel izogniti in poklical policijo in opisal dogodek in povedal registracijo vozila. Bil sem na prednosti cesti . Čez nekaj časa mi je policija vrnila klic da je govorila z gospo in rekla da sm prpizdu ku budala in da sm se v trenutku pojavu (1 km ravnine) in da se mi ej komaj izognila. Takrat mi je policist svetoval da je boljše da pozabim vse skupaj da še kake kazni ne dobim. Tako da ja pravna država :D motoristi smo najhujši krminalci.

 

 

Mislim da ti je lahko jasno zakaj potem sovražim policaje (sam ko so na delovnem mestu drugače so nekateri prav fajn ) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi če je imel original, ni nujno, da je bilo vse ok.

 

Sicer pa bi jaz "hrup" odstranil iz ceste in motorje odvzel. Res ne vem, v čem je filing, da je potrebno vznemirjati okolico, praviloma je to še dodatek na objestno vožnjo.

 

In kaj te moti hrup sej zdej ne rečem da bi se cel dan po mestu vozil z odprtim avspuhom  pač greš nekam na samo. Pa itak te folk ne vidi naj te vsaj slišijo (to velja za voznike avtomobilov) pa še to ni rečeno da te bodo ker jih je 3/4 gluhih  si pa upam stavit da če bi kamion od odpredaj slikal in sprintal v merilu 1:1 in na motor namontiru bi se ti vsi umikali pač pravilo večjega to mi je tudi zanimivo foter ima kamione pa grem kdaj kak giro z njim pa ga ni junaka ki bi te probal izsilit ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato ker ni prav nobene potrebe za hrupom. Poglej formulo1, so letos lepo tihi in enako hitri.

 

Hrup pa je izjemno škodljiv zdravju in naravnemu okolju.

 

Poglej po Avstriji table, kako lepo prosijo objestneže, da ne ožemajo, zaenkrat pa jih še ne upajo pregnati, ker prinašajo denar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah lej meni je pa všeč hrup in ne vem kaj škodi zdravju glede na to da ni dost bolj glasno kot jok dojenčka (potem bi moglo bit 99% folka na smrt bolanih) Pa še to tudi če maš odprte avspuhe ni velike razlike na nizkih obratih tako da če si malo uvideven se lepo počasi skoz naselja pelješ izven pa stisneš na obrate in zarad tega se ne bo nobeno drevo posušilo pa še Živali malo prestrašiš da ti kej ne skoči na cesto drugače se pa malo živali ob cesti zadržuje. Pać o temu ma vsak svoje mnenje jaz vem da ne dam nikoli dušilca v bilokateri moj motor

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam. Živim ob glavni cesti in mi greste pošteno na k.. vsi tisti, ki odstranite dušilce iz cevi.

 

Lej tudi jaz imam stanovanje na zaloški in skoz rešilci mimo tulijo na začetku me je malo motilo zdej jih pa sploh ne opazim več doma pa ob železnici živim kaj naj zdej naredim pritožbe pišem?? 

 

Pač vem da vsem to ni všeč zato se pa vedno v naseljih peljem v nizkih obratih tako da povzročam čimmanj hrupa in nevšečnosti prebivalcem  ;)

Popravljeno . Popravil ludiluka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sori če sm malo tečen sam če mi gre kej na živce so to policaji in slovenski zakoni :D

Popravljeno . Popravil ludiluka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, jaz živim zraven glavne ceste, železnice in obvoznice... Pa vsak dan poslušam, sploh včasih, ko še ni bilo AC mimo... Sicer zadnji mesec enega 2 cilindraša (mislim, da stari Tuono) pa če človeku paše, mu naj... Bo ga prej ali slej minilo... Se po eni strani strinjam z ludiluka, samo da mudrimo o vsemu in vsakemu in to je to... Malo potrpljenja pa bi nam škodilo. 

 

Kot sem že rekel, moj motor je originalen. Čisto nič nič ni spremenjeno okoli motorja, izpuha oz. celotne mehanike (razen seveda rednih servisov). 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, jaz živim zraven glavne ceste, železnice in obvoznice... Pa vsak dan poslušam, sploh včasih, ko še ni bilo AC mimo... Sicer zadnji mesec enega 2 cilindraša (mislim, da stari Tuono) pa če človeku paše, mu naj... Bo ga prej ali slej minilo... Se po eni strani strinjam z ludiluka, samo da mudrimo o vsemu in vsakemu in to je to... Malo potrpljenja pa bi nam škodilo. 

 

Kot sem že rekel, moj motor je originalen. Čisto nič nič ni spremenjeno okoli motorja, izpuha oz. celotne mehanike (razen seveda rednih servisov). 

Tudi če je legalen lahko padeš na testu glasnosti sploh pri starejših motorjih ker ti zmeče volno iz avspuha in rata stvar preglasna (če bi blo pravilno bi mogela lonec vsake par let obnovit vendar mislim da ni to nikjer predpisano )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam. Živim ob glavni cesti in mi greste pošteno na k.. vsi tisti, ki odstranite dušilce iz cevi.

 

Tudi jaz živim ob glavni, precej prometni cesti, pa ni tako hudo, da bi mi kdorkoli, ki se pelje mimo hodil "na k....".. Če se človek briga zase in se ne vtika v druge je življenje na sploh precej manj stresno. Pa ko smo ravno pri hrupu, bližnja cerkev, ki nabija praktično cel dan je bistveno bolj glasna kot ves promet, ki se vlači mimo po glavni cesti, vključno z raznimi šleparji in drekpumpami s praznimi rori.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi če je legalen lahko padeš na testu glasnosti sploh pri starejših motorjih ker ti zmeče volno iz avspuha in rata stvar preglasna (če bi blo pravilno bi mogela lonec vsake par let obnovit vendar mislim da ni to nikjer predpisano )

 

Ga bom jutri odpeljal na Krko, da mi še enkrat izmerijo in natisnejo rezultate. Pa če bo preglasen, ga bom dal obnoviti.  :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma to narediš sam in prišparaš samo volno rabiš naviješ okrog in to je to pod pogojem da se da avspuh razkovičit če je pa zvarjen skupaj ne moreš narediti nič ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Pa še to tudi če maš odprte avspuhe ni velike razlike na nizkih obratih tako da če si malo uvideven se lepo počasi skoz naselja pelješ izven pa stisneš na obrate...

Živim tik ob cesti v naselju, kjer  ostremu ovinku ( 2. brzina pa max 30km/h)  sledi 100 metrov dokaj strmega vzpona. In tam VSI  :scut:morajo naviti na polno, da tistih 80+ konjev zmore do vrha. :devil:  :devil:  :devil:

Tu uvidevnih ni.  :angry: :angry:

 

Ja vem, preselil se bom takoj, ko se me dotakne karkoli iz Lota, kar je blizu sedmice.

Popravljeno . Popravil Tedybear
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sori če sm malo tečen sam če mi gre kej na živce so to policaji in slovenski zakoni :D

 

Policaji naj bi delali po zakonih, zakone pa sprejemajo tisti, ki jih volimo.

Temu se reče demokracija. Verjetno je v Slo več prebivalcev proti hrupu motorjev, na referendumu bi ljubitelje glasnih motorjev občutno preglasili. Moč večine odloča, kako bo delala manjšina.

 

 

Kar se tiče Avstrije in Nemčije so glede hrupa precej bolj rigorozni, kot pri nas. Praktično ne vidim motorista brez dušilca. Ker te policaj enostavno ne pusti naprej, je kazen pokvarjenega dne precej hujša, kot plačilo le te. Seveda te doleti oboje. So sicer nekateri poskušali z izgovorom, da jim je dušilec padel ven, vendar jim tudi to ni pomagalo. Razlog, zakaj se voziš brez njega, policaja ne zanima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pač hotel sem povedati da bi policaji lahko bili malo bolj človeški ne pa da se počutijo polne same sebe ker imajo preveč pooblastil. Na volitve nisem šel še nikoli saj se mi ne da izbirat med samimi bedaki. Pa v tujini velikokrat odneseš le z opozorilom ;) pri nas te pa pojebejo na polno in se utaknejo v vsako stvar. So zadnjič frenda ustavili ker je šel malo prehitro pa policaju ni bilo dovolj da je kazen za hitrost pokasiru  je mogu napisat še za nehomologiran avspuh in druge žmigovce da se je dobro počutil. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače se pa raje ne spuščajmo v politiko ker to je jama brez dna :D Če bi bili politiki plačani po produktivnosti bi se štavilo brezdomcev drastično povečalo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah lej meni je pa všeč hrup in ne vem kaj škodi zdravju glede na to da ni dost bolj glasno kot jok dojenčka (potem bi moglo bit 99% folka na smrt bolanih) Pa še to tudi če maš odprte avspuhe ni velike razlike na nizkih obratih tako da če si malo uvideven se lepo počasi skoz naselja pelješ izven pa stisneš na obrate in zarad tega se ne bo nobeno drevo posušilo pa še Živali malo prestrašiš da ti kej ne skoči na cesto drugače se pa malo živali ob cesti zadržuje. Pać o temu ma vsak svoje mnenje jaz vem da ne dam nikoli dušilca v bilokateri moj motor

 

Dojenček ne joka iz zabave in objestnosti.

 

Ne vem, kjer po Avstriji sem se vozil in piše nekako takole "prosimo, da vozite počasi in tiho, sicer bomo v nasprotnem primorani zapreti cesto..."

 

Na Golico je celo omejitev samo za enosledna vozila 70 km/h itd...

 

Živim v mestu in še iz mladostnih časov se spominjam. Lep poleten večer, okno si moral imeti odprto, kakšen mir... pa ti prileti "počasi" mimo, ker več kot 50 itak ni šlo model z "lipnikom" al pa kakšen z mfpower, ki je v nedogled šaltat po tisti ravnini.

 

Sicer pa upam, da bodo čimprej električni motocikli, no pol bo pa jokcanje, ampak ne zaradi zmogljivosti, neko tišine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No vidiš ko bodo ko bodo električni motorji bom jah hodil peš ker meni je bistvo motošporta vonj po hlapih in grmenje iz avspuha ;)

 

Drugače pa poglej zanimanje za formulo je letos drastično upadlo zadnjič sem gledal po tv nek rallycross prvo z avti na motor z notranjim izgorevanjem potem pa z električnimi in sploh ni zanimivo ko vidiš kako se avto premika in ni nobenega zvoka ;) pač ljudje smo si različni 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez skrbi, da se bo f1 še naprej gledala. Tam ni zvok problem, ampak da so spet nekomu šli na roko, da je imel motor že zdavnaj berajt, zdaj pa z goljufijo pred konkurenco zmaguje.

 

Ljudje smo različni, res je, ampak nekje so meje ter zdrav razum.

 

Moraš enkrat hrup sam doživet al pa tvoji bližnji, boš hitro zamenjal ploščo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!