Skoči na vsebino

DURS $#"%$#?!!!!!??!


marem

Priporočene objave

Včeraj sem dobil položnico domov za 43.657.00 sit od tega znaša dolg (dohodnina)20.826,00 in 22,831,00 obresti, danes sem klical na DURS (davčna uprava RS), kaj jim je. Od kje je nastali dolg dohodnine ne oddajam, ker sem še študent in nikoli nisem šel preko limita, ki ga imajo študenti postavljenega!! Druga stvar, ki mi je šla v nos so bile obresti 22.000+ ni malo $ :angry: :angry: in če so jih že zaračunali od kje so jih dibili, saj je to prva pošta z davčen sploh???

Klical sem gospoda pristojnega za to in mi je kratkomalo povedal, da se trenutno nima časa ukvarjati z mano in naj raje plačam, o podrobnostih mojega FANTOMSKEGA dolga pa naj bi mi sporočil po 12 uri, pozabil mi je omeniti da on ob 12 gre domov???? Imate kake predloge, kajti ima me, da bi šel na durs, samo se bojim obtožnice: napad na uradno osebo!!! :angry: :angry:

hm hotu se mnapisat JEBITE SE , pa se mi od besa roke tresejo

Popravljeno . Popravil marem
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej morš sam vedet al maš kake dolgove do njih al ne...če si ziher da je pomota, uredi to čimprej...

..ampak pazi... njihove obresti so 100% :angry: :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ča je to zate velik denar, potem je po mojem telefon premalo. Zato se lepo mirne in zbistrene glave naslikaj na pristojnem davčnem uradu in se daj podučiti, za katero davčno obveznost gre in kako to, da so ti nabili še obresti. Ti bodo pokazali papirje in boste o njih lahko predebatirali.

Z odhodom na davkarijo nikar ne odlašaj, da ne zamudiš roka za pritožbo.

Je tako, da je davkarija dokaj nebogljena pri iskanju in izterjavi nekaj desetmilijonskih davčnih obveznosti, za 50000 tolarjev bodo pa vsakemu kožo v jermenih s hrbta vlekli. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čim prej idi na davkarijo, če nisi presegel študentskega limita (1,nekaj mio) in nimaš drugih dohodkov potem ne rabiš oddat dohodninske napovedi in ti je nimajo kje za obračunati. zgleda je pomota ampak pohiti ker so počasni in se ti lahko zgodi da bojo obresti še naprej lepo tekle. obvezno vzami zraven izpisek študentskega servisa (pošljejo ti ga ob koncu leta) kjer so napisana vsa nakazila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TAKOJ pot pod noge, pa osebno do tistega, ki ti je izstavil račun! Ne odnehaj, dokler jim ni vse jasno! Telefona ne upoštevajo (lastne izkušnje!), še svojo besedo večkrat požrejo! Pa vse, kar ti bodo obljubili, zahtevaj pismeno, sicer boš čez tri mesece dobil isti račun z dodanimi 30000 za obresti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

*pa še to, fora je da (če boš že moral plačati, kljub temu da ne vem kaj) pazi, da pokličeš in vprašaš KAKŠEN JE TVOJ DOLG NA DAN PLAČILA in potem to vneseš v prazno položnico!!!

* pazi foro kaj delajo, pošljejo položnico vmes pa tečejo obresti, ti plačaš en dolg amapk ta ni isti kot na datumu plačila in potem spet tečejo na to razliko obresti par let, tako da znesek zopet naraste na kakšnih 1000-2000 SIT in te spet ucolajo :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

*pa še to, fora je da (če boš že moral plačati, kljub temu da ne vem kaj) pazi, da pokličeš in vprašaš KAKŠEN JE TVOJ DOLG NA DAN PLAČILA in potem to vneseš v prazno položnico!!!

* pazi foro kaj delajo, pošljejo položnico vmes pa tečejo obresti, ti plačaš en dolg amapk ta ni isti kot na datumu plačila in potem spet tečejo na to razliko obresti par let, tako da znesek zopet naraste na kakšnih 1000-2000 SIT in te spet ucolajo :angry:

če trenutno nimaš denarja, lahko prosiš (pisno ali na zapisnik) za obročno odplačevanje v primeru, da ti bodo dokazali nekaj za kar nisi vedel da spada v doh.

uredi čimprej:

na izterjavi/knjiženju dvigni izpis dolga

potem pa kar h

načelniku/ci na osebni pogovor in na koncu prosi da

"dasta nekaj na papir" takole za osbeno evidenco

ko je to napisano se pa "spomni" še za pečat in podpis

res se kar drže dogovorjenega in tudi svetujejo kar ok

le to "pozabijo" povedati VEDNO ali je dolg zastaral ali ne

če direktno vprašaš ti pa MORAJO povedati in razložiti

veliko stvari se da z njimi v redu pogovoriti

če jasno ti brzdaš živce

šiškaizkušnjepress

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No.1....Šiška......izkušnje??????????

Sploh nočem pisat....ne spluh ne.........me je polcija vn pelala!!!!!!! :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

*pa še to, fora je da (če boš že moral plačati, kljub temu da ne vem kaj) pazi, da pokličeš in vprašaš KAKŠEN JE TVOJ DOLG NA DAN PLAČILA in potem to vneseš v prazno položnico!!!

* pazi foro kaj delajo, pošljejo položnico vmes pa tečejo obresti, ti plačaš en dolg amapk ta ni isti kot na datumu plačila in potem spet tečejo na to razliko obresti par let, tako da znesek zopet naraste na kakšnih 1000-2000 SIT in te spet ucolajo :angry:

tole zgoraj pa le upoštevajte ... je prišlo direkt iz BSi :) :D ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

u glavnem jutr grem pogledat tip mi je po delefonu povedal da sem prejel odločbo 5.5.1999 (jest pa njemu pa kaj ti je kaka odločba), uglavnem on nej bi meu podpisano (nevem od koga), da sem jest to stvar prejel!!! Mislim da me jutri ne bo na forum, razn če majo na povšetovi PC z dostopom do interneta!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

u glavnem jutr grem pogledat tip mi je po delefonu povedal da sem prejel odločbo 5.5.1999 (jest pa njemu pa kaj ti je kaka odločba), uglavnem on nej bi meu podpisano (nevem od koga), da sem jest to stvar prejel!!! Mislim da me jutri ne bo na forum, razn če majo na povšetovi PC z dostopom do interneta!!!

ali si pri 20ih sploh imel kake obdavčljive dohodke?

v razgovoru bodi zelooo

premišljeno-previden

(štej do 3 predno odpreš usta)

in vljuden

nič ne podpisuj

VSE vprašaj - morajo odgovoriti

če nimajo podpisa od pošte -

verjetno zastarana terjatev

poročaj o uspehu -

držimo pesti zate

;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem dobil položnico domov za 43.657.00 sit od tega znaša dolg (dohodnina)20.826,00 in 22,831,00 obresti, danes sem klical na DURS (davčna uprava RS), kaj jim je. Od kje je nastali dolg dohodnine ne oddajam, ker sem še študent in nikoli nisem šel preko limita, ki ga imajo študenti postavljenega!! Druga stvar, ki mi je šla v nos so bile obresti 22.000+ ni malo $ :angry: :angry: in če so jih že zaračunali od kje so jih dibili, saj je to prva pošta z davčen sploh???

Si kdaj kakemu stricu ali teti "zrihtal napotnico"? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi kolek za 3200,00 sit in se pritoži.... :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

u glavnem jutr grem pogledat tip mi je po delefonu povedal da sem prejel odločbo 5.5.1999 (jest pa njemu pa kaj ti je kaka odločba), uglavnem on nej bi meu podpisano (nevem od koga), da sem jest to stvar prejel!!! Mislim da me jutri ne bo na forum, razn če majo na povšetovi PC z dostopom do interneta!!!

5.5.1999....pred štirimi leti :huh: predvidevam da še ne študiraš 4 leta, če pa že ti gre študij bolj proti koncu. Koliko bi pa pol moral zaslužiti (prek študenta), da bi bil že pred štirimi leti dolžan takšno vsoto DURS-u. Ali je pred 4 leti sploh že veljala omejitev zaslužka za študente???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Študentje radi pozabijo na kakšne dividende od delnic, potem je pa k****.

Moje izkušnje z DURS : najprej plačaj, potem se pa pritoži.

Še nobena davčna ni šla v stečaj.

Poročaj kako in kaj.

Popravljeno . Popravil MARJA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je pred 4 leti sploh že veljala omejitev zaslužka za študente???

Zakon o dohodnini je začel veljati z 1991. ;) Torej smo svojo prvo napoved oddajali 1992 za leto 1991. Leta 1993 je bil zakon spremenjen, dopolnjen in popravljen. :angry: Takrat so (tudi) študenti skasirali zgonjo omejitev na napotnicah. :unsure: Torej v napovedi za leto 1994, ki jo oddaš 1995.

A se sam men zdi, da se tole bere kt kaka zgodovina NOB?! :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes sem govoril z gospodom, ki mi je povedal da ima on podpisano poštno prejemnico (katero naj bi jaz ali nekdo od mojih doma podpisal)podpisano, kar pomeni da je stvar pravnomočna (v službi sem govoril s pravnico in pravi da imam možnost it izpodbijat podpis (kao poneverba) sam mi močno odsvetuje). Je bil zelo prijazen in mi z veseljem povedal, da se lahko dogovoriva za obročno odplačevanje :angry:

Aha da zadevo razjasnim: dolg je nastal ker sem l 99 prekoračil (baje- osebno mislim da ne) limit, ki ga študenti imamo, problem ki je nastal je sledeč, mene o tem da sem prekoračil ni obvestil takrat nihče (odločba je podpisana???), še huje je ker nisem dobil nobenega opomina (mi je lepo razložil, da oni niso dolžni nikogar obveščat, o dolgu, ki ga ima do države (pri vsem tem je bil zelo prijazen :angry: ), prašal sem ga še kako to da me terjajo sedaj in ne takrat, rekel je da takrat niso mel iz česa vzet, zdaj so pa povezni z bankami in da poberejo vse kar pride na ŽR (tudi pri tem je bil izjemno prijazen :angry: ), rekel mi je tudi da imam sicer 8 dni pritožbenega roka po katerem mi bodo kratkomalo ali zablokirali ŽR (v primeru da bo prazen) ali pač pobrali kar bo gor (če kaj bo), seveda s prijaznim glasom :angry:

V glavnem v petek grem do tega PRIJAZNEGA gospoda, da se dogovoriva o stvareh do konca!!! :angry: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V glavnem v petek grem do tega PRIJAZNEGA gospoda, da se dogovoriva o stvareh do konca!!! :angry: :angry:

Go, marem, go, go.... zlickat jih do konca, ce so tak dolgo cakal.... <_< :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem bi blo dobr it tud tja, da ti ta gospod pokaže to prejemnico, da boš vsaj videl podpis in boš ugotovil kdo naj bi jo podpisal (mogoče starši). Izpodbijanje podpisa? Sam ne bi šel v to...tudi če ti uspe, bodo stroški po vsej verjetnosti presegli dolg in se vse skupaj ne bo izplačalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem bi blo dobr it tud tja, da ti ta gospod pokaže to prejemnico, da boš vsaj videl podpis in boš ugotovil kdo naj bi jo podpisal (mogoče starši). Izpodbijanje podpisa? Sam ne bi šel v to...tudi če ti uspe, bodo stroški po vsej verjetnosti presegli dolg in se vse skupaj ne bo izplačalo.

beri tja grem v petek čekirat vse skupi :blink: :unsure:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha da zadevo razjasnim: dolg je nastal ker sem l 99 prekoračil (baje- osebno mislim da ne) limit, ki ga študenti imamo, problem ki je nastal je sledeč, mene o tem da sem prekoračil ni obvestil takrat nihče (odločba je podpisana???), :

ja če si prekoračil pol si pač kriv, oni pa res niso dolžni obveščat o temu, da moreš oddat dohodnino (sorry). torej če so bili to tvoji zaslužki potem se nimaš kaj za sekirat ker pomeni, da si lepo živel tisto leto (več kot neto povprečna SLO plača mesečno), če pa si "posojal" napotnice in si tako presegel limit potem naj bo to šola, da vedno kalkuliraš koliko še imaš do limita in pobiraš % za napotnice + % za primer da presežeš limit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem dobil položnico domov za 43.657.00 sit od tega znaša dolg (dohodnina)20.826,00 in 22,831,00 obresti, danes sem klical na DURS (davčna uprava RS), kaj jim je. Od kje je nastali dolg dohodnine ne oddajam, ker sem še študent in nikoli nisem šel preko limita, ki ga imajo študenti postavljenega!! Druga stvar, ki mi je šla v nos so bile obresti 22.000+ ni malo $ :angry:  :angry:  in če so jih že zaračunali od kje so jih dibili, saj je to prva pošta z davčen sploh???

Klical sem gospoda pristojnega za to in mi je kratkomalo povedal, da se trenutno nima časa ukvarjati z mano in naj raje plačam, o podrobnostih mojega FANTOMSKEGA dolga pa naj bi mi sporočil po 12 uri, pozabil mi je omeniti da on ob 12 gre domov???? Imate kake predloge, kajti ima me, da bi šel na durs, samo se bojim obtožnice: napad na uradno osebo!!! :angry:  :angry:

hm hotu se mnapisat JEBITE SE , pa se mi od besa roke tresejo

A si ti potem v temle prostem spisu pozabil dodati, da takrat dejansko si imel prihodke in da je možno, da si presegel limit in padel v grupo za napoved dohodnine in posledično tudi možnost dodatnega plačila davkov?

To bi seveda tvoj dolg prekategoriziralo v navaden dolg, ne več FANTOMSKI... In potem ne bi imel neke hude moralne pravice pisat davcni upravi "jebite se" in podobnega...

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!