Skoči na vsebino

vtičnice po svetu


pmodic

Priporočene objave

Za Francijo me zanima oz. za Monaco. Ker bom vzel fotoaparat sabo, moram met tudi za polnit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Francijo me zanima oz. za Monaco. Ker bom vzel fotoaparat sabo, moram met tudi za polnit.

V Bauhausu imajo komplet različnih adapterjev za po moje vse možne vtičnice sveta.

Ne stane dost (sem pozabil). :D

Adapterji se kupijo v kompletu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolikor se jest spomnem, imajo iste vtičnice, ampak ne se zanašat na to!, da me ne boš preklel nekje bogu za hrbtom s praznim fotoaparatom/mobitelom :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D Če mi bo to napolnilo baterije, te bom tudi dvakrat preklel ;) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slučajno sem bil enkrat prisoten na montaži francoskega stroja, pa so imeli težave z vtičnicami samo Francozi. Mamreč, njihove vtičnice nimajo teh stranskih vodil za lažje vtikanje (dve vzmetna lističa, ki si stojita nasprotno), na vtikačih pa so manjkali utori. Tako, da se naše vtičnice odlično prilegajo Francoskim vtikačem. Je pa res, da so to bli razni podaljški in električno orodje. Kako je pa po hotelih... pa nimam pojma! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponavadi se da lokalno kupiti adapterčke, če že od doma ne prineseš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponavadi se da lokalno kupiti adapterčke, če že od doma ne prineseš...

Takrat ko rabiš, ima hudič mlade, pa skoraj sigurno ne najdeš kaj takega. Saj veš Murphy ma pač dolge prste! Skratka jaz predlagam, da se takšne zadeve prej uredijo... da ne bo sivih las po nepotrebnem :rolleyes:

LP Jaša, Honky

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takrat ko rabiš, ima hudič mlade, pa skoraj sigurno ne najdeš kaj takega. Saj veš Murphy ma pač dolge prste!

Ni take panike, se mi zdi.. .nabavil v južni ameriki (bolivija), afriki (tanzanija), angliji... itd.. -- našel brez problema :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani bili na Korziki in smo brez tezav polnili mobitele.... Kolikor vem, ne bos imel tezav. Ker je Korzika uradno francoska, menim, da imajo tudi v Monacu iste vticnice... ;) ... tzudi tiste na dveh nogah.... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

njihove vtičnice nimajo teh stranskih vodil za lažje vtikanje (dve vzmetna lističa, ki si stojita nasprotno

To niso nobena vodila za lažje vtikanje, temveč je to kontakt ozemljitve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preveri kakšno napetost majo tam, 110 ali 220 V! Če majo 110 V pozabi, da bo šlo, ker je premala napetost in boš rabu transformatorček. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Francija je 220 voltna in polnilci za telefone so šli v luknji brez težav. Tako, da bo verjetno šel notri tudi vtikač od polnilca fotografskih baterij.

Saj tej ploščati vtikači običajno niso problematični, težave se rade pojavijo z našimi "šuko" vtikači.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Franciji boš nenavadne vtičnice našel samo še v kakšnih starejših gradnjah, v hotelih in drugih nastanitvenih objektih pa so vtičnice takšne kot pri nas. Tudi vtičnice za brivnike v kopalnicah zadostujejo za normalno polnjenje telefonov. Preverjeno!

Med nenavadne vtičnice/vtikače pa spadajo tudi takile, ki so baje še kar v rabi v Angliji.

uk.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lucky, nič baje, DE FACTO! Imajo pa 240 V napeljavo, ampak ni več hudo, ker je ostala Evropa šla iz 220 na 230 V.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za potovanja se najbolj splača kupiti en univerzalni adapter, ki pokriva večino vtičnic. Jaz imam enega, ki sem ga kupil pri Conradu. Zelo dober izgleda tudi tale od LE-Tehnike:

1aa504ena.gif

Univerzalni adapter

Obstajajo pa seveda adapterji tudi v kontra smer, ki jih je pri nas težje dobiti. Jaz sem moral za gramofon, ki sem ga kupil v Londonu najti tudi adapter za naš vtikač (iz tistega čudnega, ki ga je naslikal lucky). Imeli so ga na srečo kar na letališču. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvalabogu da obstajajo vtičnice, ki so po celem svet enake.

Si predstavljate zmedo, če bi bile drugačne.

:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvalabogu da obstajajo vtičnice, ki so po celem svet enake.

Si predstavljate zmedo, če bi bile drugačne.

:rolleyes:

A to misliš tiste na dveh nogah? Zamisli si, da bi moral v kovčku nosit različne priključke :blink: :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 let pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!