Skoči na vsebino

Runner 180 vs. Zip sp 70


beno

Priporočene objave

25. Maja 2003 sem se v Pannoniaringu na Madžarskem želel udeležiti dirke (Euro-Inter-Trophy) v razredu SUPERSCOOTER 70.

Zaradi odsotnosti nemških tekmovalcev v tem razredu je bila dirka v razredu SUPERSCOOTER 70 žal odpovedana. V razredu SUPERSCOOTER 180 & TT 180 mi je organizator dovolil nastopiti z 70 kubičnim skuterjem (Zip sp Malossi) kot tekmovalec izven konkurence, zato sem kljub najboljšemu času uradnega treninga štartal iz zadnje štartne pozicije http://sandi.g-kabel.si/max/p2.JPG

Prva dirka:

Ker sem štartal iz zadnjega štartnega mesta sem rabil kak krog ali dva da sem se prebil v vodstvo http://sandi.g-kabel.si/max/p3.JPG Vodstvo sem iz kroga v krog stopnjeval in samo dva 180 Runnerja sta za mano po 16 krogih zaostajala za manj kot cel krog http://sandi.g-kabel.si/max/p1.JPG

Druga dirka:

Zopet sem štartal iz zadnje štartne pozicije, se kmalu prebil na prvo mesto

http://sandi.g-kabel.si/max/p4.JPG in na njem tudi ostal do konca 16. kroga ter zmagal s podobno prednostjo kot v prvi vožnji.

Tekmovalno pripravljen Runner 180 kljub močnejšemu motorju ne more konkurirati odličnim voznim lastnostim Zipa sp http://sandi.g-kabel.si/max/p5.jpg ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čestitke Beno, mislim, da je tudi voznik pomemben na dirki, in ne samo skuter. Povej mi, kolko ima končno tvoj skuter in pospešek 0-60 oz. do 100 km/h (in kolko gilera 180)? LP Pero :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tezko je realno napisati koliko je točna končna hitrost oz. pospeški. Ker je relativno kako to meriš...

Primerjava med Runnerji 180 in Zipom sp pa je realno taka da Runner 180 po ravnini tudi brez uporabe zaveterja pride mimo Zipa sp, Zip pa nazaj ne more (oče je pred leti tekmoval tudi skupaj z Runnerji 180 vendar na veliki stezi Panoniaringa ki je dolga čez 5 km - to se pravi daljša kot Grobnik) vendar je tudi skozi dolge ovinke Zip sp toliko boljši da je tudi oče zmagal na vseh teh dirkah.

Btw: tudi on je moral vedno štartati iz zadnje štartne pozicije :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cestitke!!!!!!!!!! :D :D :D

Fantje(in dekleta tu in tam) tukej mate en super primer da ni sam vazn kolk mas navitga skuterja. :)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se enkrat beno, cestitke:D

/me je itak brez besed ze odkar je to slisal:) Saj ne more neka krava (runner) zmagat proti telicku:>

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Beno bravo!

Zdaj pa povej, kaj misliš, ali obsataj sploh kakšen motor (katerekoli vrste:scooter-kateri?, supermoto, minimoto, ali karkoli drugega), ki bi lahko bil hitrejši od tebe na zipu, na progi kjer ste vozili?

(Sicer pa, da ne bo zdaj izpadlo da je Runner 180 nevem kako bad. V real lifu je prav super. Zelo dobre zmogljivosti ob tem da samo bencin in olje tankaš. OK, sem pa tja ga na redni servis pelješ in gume zamenjaš.)

PS: Beno kakšen čas imaš v Luciji? In kakšnega imajo najboljši SM vozniki?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

V Luciji imam najbolsi cas 00:35,035 (to je iz dirke 04.06.2003), moram pa povedat da ima Leban Matjaž 00:35,006.

Koliko bolši čas imajo supermoto pa ne vem točno, ker se ne spomnim kakšne čase je delal Beno Štern kot najhitrejši.

Drugo nedeljo je v Ljubečni dirka, pa bom probal dobit od supermota rezultate in bomo lahko točno primerjali čase ... supermoto vs. skuter 70 :D :D

Aha ... glede skuterja hitrejšega od zipa ... hmm ... mogoče DNA ker ima težišče bol spredaj in se bol približa čisti dirkalni pozi ... mogoče, bi blo treba probat :)

Popravljeno . Popravil beno
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Beno bravo!

Zdaj pa povej, kaj misliš, ali obsataj sploh kakšen motor (katerekoli vrste:scooter-kateri?, supermoto, minimoto, ali karkoli drugega), ki bi lahko bil hitrejši od tebe na zipu, na progi kjer ste vozili?

(Sicer pa, da ne bo zdaj izpadlo da je Runner 180 nevem kako bad. V real lifu je prav super. Zelo dobre zmogljivosti ob tem da samo bencin in olje tankaš. OK, sem pa tja ga na redni servis pelješ in gume zamenjaš.)

PS: Beno kakšen čas imaš v Luciji? In kakšnega imajo najboljši SM vozniki?

Itak, da ni bed :) Sploh na navadni cesti je ful uporabna zadeva z veliko zalogo navora (pri 100 še vedno lahko prehitevaš), super pospeški in potovalno končno brzino. Pa verjetno manj popije kot kakšen ornk predelani 70ccm skuter. No, al pa vsaj tolko kot 70ccm (moj ma od 4-4,5l porabe). Ampak v Zipu je ta fora, da je lahek, kratka medosna razdalja pa mislim, da je tut malo nižji od ostalih vodno hlajenih skuterjev. Ker recimo Runner je dosti težji, večji, daljši, pa tudi težišče je drugače razporejeno. Bi blo pa zanimivo videt dirko med večjimi vodno-hlajenimi skuterji kot so: Gilera Runner, Aprilia SR-50, Yamaha Aerox, Peugeot SpeedFight, Aprilia Area 51, Benelli 491, Suzuki Katana, Derbi Predator, Piaggio NRG, Gilera DNA, Malaguti F-15, Italjet Formula in še kakšen bi se najdu. Lahko bi to tut mi naredli, samo sponzorje bi mogli najt za zlomljeno plastiko :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

potem bi še mogli najti tudi eno vreje dirkališče, ker tu blizi dirkališče v hajdošah glih ni primerno, ker je asfalt v k****

sma že midva z skuterom enkrat fajn to občutla, ko sma dirkala proti dvema sr-oma :angry:

skuter poškrampan, moja kolena poškrampana, čelada tudi,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DNA ne more nikoli biti hitrejši od ZIP-a, ker je živa ujsnca. Sploh ne vem, kako lahko take stvari spustijo na cesto. To velja za DNA 180, za DNA 50 ne vem, ker ga še nisem peljal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DNA ne more nikoli biti hitrejši od ZIP-a, ker je živa ujsnca. Sploh ne vem, kako lahko take stvari spustijo na cesto. To velja za DNA 180, za DNA 50 ne vem, ker ga še nisem peljal.

Jaz mam DNA-ja pa bom tak reko vsi ko so do zdaj šli z mano tekmovat so zgubli(razn _Aeroxa_ on je izven konkurence).Lego na cesti ma dobro v ovinkih tudi....edino kaj je narobe je to da ma malo preveč kilogramov :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kok sn js pelu DNAja sn bil nad njegovo lego navdusen, ceprav se kakemu "pravemu" cestniku v dolgih hitrih ovinkih ni priblizu. ma pac manjsa kolesa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vozo sn dna-ja od robe, pa je zlo kul. mi je vsec lega na njem pa tako naprej pomaknjen pa vse. fajn za vozit, mas ze malo obcutek pravcatega motorja:) samo da nima prestav.

z mano se nisi tekmoval roba. ce prides do mene, grema lahko po nasi cesti tu doli, saj jo poznas:D

pol pa v oni levi ovinek lahko hitrost merima, kiri bolj nagne:)

s tem, da te ena prevlka napakica lahko stane ali padca ali pa se skotalis v grabo... soder je na sredini ceste, tak da rabis cistso linijo v ovinkih:>

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe, bravo :D :D

Res rulaš :P

Ampak meni drugač linki do slik, ki si jih napisal ne delajo :(

Popravljeno . Popravil OrkAA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z mano se nisi tekmoval roba. ce prides do mene, grema lahko po nasi cesti tu doli, saj jo poznas:D

pol pa v oni levi ovinek lahko hitrost merima, kiri bolj nagne:)

s tem, da te ena prevlka napakica lahko stane ali padca ali pa se skotalis v grabo... soder je na sredini ceste, tak da rabis cistso linijo v ovinkih:>

Se bom prišo zaj enkrat do tebe pa boma šla :D :D Če pa bom v grabn leto pa me boš že vun vleko tak da ni panike :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh, saj ne, ker nocem da bi blo obratno niti. bom ze lepo zdirkala to:D al pa boma cajt merla pa bo en tacajt cesto zapr na koncu proge:)

lahko vas pride se vec:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s tem, da te ena prevlka napakica lahko stane ali padca ali pa se skotalis v grabo... soder je na sredini ceste, tak da rabis cistso linijo v ovinkih:>

metlo vzemta s sabo pa ovinek spucajta, pol pa brust kolene (tko namreč delam jst) B)

DNA ne more nikoli biti hitrejši od ZIP-a, ker je živa ujsnca. Sploh ne vem, kako lahko take stvari spustijo na cesto. To velja za DNA 180, za DNA 50 ne vem, ker ga še nisem peljal.

če si DNA fajn zrihtaš , bi mogoč lohk konkuriral zipu sp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!