Skoči na vsebino

Dobri stari časi


AlterMann

Priporočene objave

Po današnjih pravilih in birokraciji, tisti, ki smo bili otroci v 50ih, 60ih in 70ih, sploh ne bi smeli preživeti

Naše igrače so bile so bile obarvane z barvo na osnovi svinca, ki pa so bile takoj ko smo jih dobili v roke polizane in “prežvečene”.

V naših časih stekleničke z zdravili niso imele varnostnih pokrovčkov, ni bilo zaščite električnih vtičnic, oblog vogalov vrat, vogalov mizic in zaščite proti odpiranju omaric.

Ko smo vozili kolo, nismo uporabljali čelad, kar se tiče varnosti, smo imeli samo kakšno odbojno steklo na kolesu.

Ko smo se kot otroci vozili v avtomobilih, nismo imeli varnostnih pasov, zračnih blazin, stranske zaščite. Vožnja na prvem sedežu je bil ponos.

Vodo smo pili iz vsake pipe in ne ustekleničene. Okus je bil enak.

Jedli smo sendviče z maslom, pudinge, sladke nedietne čokolade, lizike, bombone in vse z veliko sladkorja, ampak nismo trpeli od odvečne teže. Igrali smo se pač na dvorišču.

S štirimi prijatelji smo si delili pijačo iz ene in iste steklenice, pa nihče ni zbolel ali umrl zaradi tega.

Cele dneve smo popravljali kolesa ali na pol uničene motorje, se nato spustili z njimi po klancu navzdol, ter šele na ovinku ugotovili, da zavore ne delujejo. Po neprijetnih padcih smo se naučili, kako rešimo tudi take probleme.

Cel dan smo se lahko igrali. Navsezgodaj smo odšli od doma in se vrnili tik preden se je stemnilo. Nihče ni vedel kje smo, pa tudi nikogar ni to skrbelo.

Nismo imeli “play station”-ov, videoigric, 50 televizijskih kanalov, ne video filmov, ne soround zvoka, ne osebnih računalnikov, ne prenosnih telefonov in SMS-ov, ne internetnih klepetalnic. Imeli smo prijatelje in z njimi smo hodili naokoli.

Igrali smo se ristanc, skrivalnice, zemljo krast, streljali smo s fračami. In včasih je ta reč prav pošteno zaskelela.

Padali smo z dreves, se porezali na razbiti steklenini, lomili zobe in kosti, pa ni bilo nobene tožbe na sodišču zaradi tega. Bile so nesreče, in iz teh napak smo se učili, da se te ne bi nikoli ponovile.

Tepli smo se in mlatili en drugega, dokler nismo bili črni od podpludb in žalostni – pa smo se naučili to nekako živeti s tem.

Šli smo domov k svojim prijateljem in to peš.

Neprestano smo izzivali pravila in prodajali svojo kožo. To so bila naša dejanja. Posledice so bile pričakovane. Misel, da bi nas iz the položajev reševali starši je bila nezaslišana. Oni so bili na strani zakona. Si to lahko predstavljate?

Ta generacija je ustvarila nekaj najbolj drznih izumiteljev in reševalcev problemov vseh časov. Zadnjih 50 let je bilo zaznamovanih z eksplozijo inovacij in novih idej. Imeli smo svobodo, padce, uspehe in odgovornost in naučili smo se vse to obvladovati.

In jaz sem eden izmed njih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah........ja.......vsako poletje razbita kolena.......da o ostalih praskah in buškah ne govorim..... :rolleyes:

Ipak smo meli lepšo mladost...... B)

Alla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za veliko skladovnico drv smo se z Alešem in Snežano igrali za zdravnike.

Pa ni nikogar nič bolelo - ne zdravnika, ne bolnikov.

Z mamo in atom in teto in stricem smo sedeli ob nedeljah popoldne na kauču in jedli potico in poslušali kasetar in se igrali, da je praznik.

Babica je rekla, da jo boli srce, kadar grdo govorim in potem sem rekla "jebenti" in gledala, kako zgleda, če babico boli srce.

Pa nisem nič videla.

Igor me je v šoli, v vrsti za malico prijel za rit in jaz sem mislila, da to pomeni, da se bo poročil z mano, ko bom velika. Pa se ni.

Ko sem šla po cesti in je deževalo in so vsi nosili dežnike, jaz pa ne, so me čudno gledali. Niso vedeli, da rada čutim dež. Edinole Romana je zaprla dežnik in je rekla, da se dobro počuti.

In vse kar je napisal že Alter in vse, kar je mislil napisati marijan pa ni in vse, kar bo še kdo "od takrat" napisal ali pa si samo mislil, je lepo.

In točno tako.

In pogrešam MOJO ZELENO VOŠČENKO!!!!

Včasih bi kar vse porisala z njo!

:ph34r:

....

....

.....

.....

.....

Čeprav sem prepričana, da se bodo tudi "današnji rodovi" imeli česa spominjat. Na svoj način.

( no, OK, Tita in štafete in gavrilovičeve paštete ne, bo pa kej druzga.... kaj čmo....) :unsure: :(

Popravljeno . Popravil Manuela
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:(

:rolleyes: Res se je vse spremenilo - ampak vse je relativno. Ne predstavljam si npr. očeta (ko je bil v mojih letih), kako v soboto (po možnosti z mamo) zajaha(ta) motor in se odpeljeta na moto zbor. Tam se nacejata s pivom, kadita marihuano skačeta pod odrom, nato padeta v šotor (če sta še toliko pri sebi se še malo podrezata :P ) in nato v nedeljo lepo domov v objem svojih otročičkov B)

Res je vse drugače... :)

AlterMann - za tvojo uvodno misel (se me je zlo dotaknila), pa maš od mene pivo :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kadita marihuano

:blink: :blink: :blink:

A nisi reku, da ne več???? :blink: :blink: :blink: :unsure:

Kaj pa moja misel...a moja se te pa ni dotaknila???? :unsure: A? :unsure: :(

:) ;)

Popravljeno . Popravil Manuela
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ipak smo meli lepšo mladost...... B)

To je pa zdej zlo relativno...verjetno ni blo vsem lepo. Tud dons eni lažje shajajo kot drugi. :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa moja misel...a moja se te pa ni dotaknila???? :unsure: A? :unsure: :(

:) ;)

''no, OK, Tita in štafete in gavrilovičeve paštete ne, bo pa kej druzga''

Mene se je, mene... dotaknila, predvsem tista o PASTETI ;)

Pa sej mislm, da se jo da dobit se danes pr tanajbols sosedu :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa saj tudi doručak ni bil slab :D

pa v nedeljopredtelevizorjem navijali za bojana križaja, si grizli nohte, mama pa je v kuhinji pomivala posodo od kosila in vsa živčna hodila gledat, aje bojan že padel ali je šel mimo vrat. oh ja :D :D

pa saj nismo toliko stari, da ne bi mogli še sedaj kakšne ušpičit, ampak po pameti. kako bi pa zgledalo, če me sosed zaloti ko mu na vrata obešam poln balon vode, s prstom na zvoncu. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Igor me je v šoli, v vrsti za malico prijel za rit in jaz sem mislila, da to pomeni, da se bo poročil z mano, ko bom velika. Pa se ni.

:angry: ....kdo je Igor?

;) B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Igor me je v šoli, v vrsti za malico prijel za rit in jaz sem mislila, da to pomeni, da se bo poročil z mano, ko bom velika. Pa se ni.

:angry: ....kdo je Igor?

;) B)

:huh: Skoraj bi prisegel, da nisem bil jaz ;) ,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za veliko skladovnico drv smo se igrali za zdravnike.

.

.

Igor me je v šoli...

:angry: ....kdo je Igor?

;) B)

Mene pa ne zanima, kdo je bil Igor,

Ampak če bi lahko tisto dogajanje za skladovnico

malo podrobneje opisala. :P :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Igor me je v šoli, v vrsti za malico prijel za rit in jaz sem mislila, da to pomeni, da se bo poročil z mano, ko bom velika. Pa se ni.

:angry: ....kdo je Igor?

;) B)

:huh: Skoraj bi prisegel, da nisem bil jaz ;) ,

Kaj se zdej vlečeš vn?????? :P :P :P ;)

No ja, se če bi takrat vedela, da boš tako izgledal ( avatar!!!! :blink: ),se ne bi obremenjevala.... :lol: ;)

p.s.

Vem, kaj boš rekel.... da tudi ti nisi vedel, da šlataš bodočo kuro :P :D

p.p.s.

PA ŠALO NA STRAN!!!! RES NISI BIL TI!

FIFTY, ni bil ID!!!!!!

p.p.p.s.

Marijan, pri nas smo kdaj doručak tut spohali, al pa sam mal pogreli... je bil še boljši :P ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak če bi lahko tisto dogajanje za skladovnico

malo podrobneje opisala. :P :rolleyes:

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Khm.... ti bom v soboto na žuru povedala. B)

Podrobnosti, mislim. B)

.

.

.

.

.

Ne morem zdaj kar na javno govorit o tem, da smo si kazal lulice pa lulčke !!! :ph34r: :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IOn kaj danes mladina počene? Drka SMS-e in virtualno hodi na randije! Pa bojo glih tko preživel! Sam za tako mladost jim nisem prou nč fouš!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Marijan, pri nas smo kdaj doručak tut spohali, al pa sam mal pogreli... je bil še boljši

ja pa vanj smo ubili jajčko in malo pomešali :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jp.......

zlata leta!!!!!

Vsako nedeljo poleti piknik(najmanj3 familije)

S fičoti smo se vozili proti dolenjski.....se po uri in malo vsi preznojeni zapodili na prvo jaso,ki smo jo zagledali ob cesti.....IN JE BILA ŠE FREJ

Pivo smo hladili v cajtng papirju

Pekli na doma narejenih roštiljih

Z rokami(ne OFF.......)smo preganjali obade in muhe,komarje in ostalo zalego

Otroci smo se pa po hosti razbežali,se šli partizane in nemce,kopali vsako najmanjšo gomilo(nekje smo slišali,da so v takih gomilah zakopani tabeli,pa nemci,pa d majo puške pa pištole,pa čelade....pa...pa)in seveda nikoli nič našli

Pa s taborniki smo na izlete hodil.....pa včas ceu dan nič jedl,pol pa u koči KISU MLEK........PA KAJLA KRUHA

pa na smučarije smo hodili z avtobusom.....ob pol šesih zjutraj,da smo bili pravočasno v Kranjski gori

Pa v drevesa smo rezali srčke in imena....pa jih čez par dni prečrtavali.......in glej ga vraga.....drevesa so preživela,mi tudi.......pa še danes lahko preberem,da je na enem pisalo to....kar se je potem zgodilo.

Žal mi je,da moj otrok ne more doživeti ŠOLSKE MALICE S PUTROM IN ŠIPKOVO MARMELADO NA ČRNOBELEM KRUHU.(ItaQ je nebi jedel :P )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

problem tuki je tehnika in z njo potrosniska druzba (druzba, kjer vec ko imas fizicnega vec veljas)

Taka tehnika, ki jo "nujno rabimo". Alterman je lepo napisal. Jaz bi nadaljeval, da se bo danasnja mladina prav tako z nostalgijo spominjala 90-ih, ker ko bodo oni imeli odrascujoce otroke bodo le ti imeli se mnogo naprednejse igracke, ki jih bodo ravno tako "nujno rabili" in si ne bodo znali predstavljati, kaksen bi bil svet brez njih.

A je kdo, recimo '85-ega razmisljal o GSM-jih, digitalnih fotoaparatih??

... my two cents...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se pa najbolj spomnim preživete vikende na Krvavcu, kjer imamo vikend hišico.

Ko sem zjutraj odšla od doma in se pasla po hribih, gozdovih, pašnikih cel dan.

Ko smo šli ob pol šestih po krave, da smo jih v štalo pripeljali in jih molzli. Kako nam je "mama" vedno pustila na koncu malo mleka, da smo imeli vojno z mlekom.

Kako je moja mama vedno norela, ker so potem obleke smrdele. Kako smo teličke preganjali po pašnikih.

Pa kako sem jajca nabirala pri kokoškah, ki sem se jih blazno bala.

Pa kako sem splezala na vsako drevo, ki sem ga našla in je bila krošnja dostopna.

Kako sva si z bratom naredila bunkerje, kjer so se potem krave zadrževale, če je deževalo in so vse posrale.

Kako sem zjutraj zgodaj vstajala, da sem gledala srne, ki so se pasle.

in še in še...........

Res je bilo lepo!

Kak teden, dva počitnic v naravi, na svežem zraku, med kravjaki itd....

Pa kako sem z avtobusom hodili na Debeli rtič z zdravstveno kolonijo.

Pa potem v Jadranovo tudi.......

Pa kako sem se zgubila na orientacijskem pohodu, ko sem bila tabornica.

Hehehe... pa ko smo se skrivali, je mene lulat prijelo in sem šla za smetnjak lulat, pa je prišel Jani in mi hlače potegnil in mi strgal elastiko v spodnjih hlačah.

To so bili časi..........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

problem tuki je tehnika in z njo potrosniska druzba (druzba, kjer vec ko imas fizicnega vec veljas)

Taka tehnika, ki jo "nujno rabimo". Alterman je lepo napisal. Jaz bi nadaljeval, da se bo danasnja mladina prav tako z nostalgijo spominjala 90-ih, ker ko bodo oni imeli odrascujoce otroke bodo le ti imeli se mnogo naprednejse igracke, ki jih bodo ravno tako "nujno rabili" in si ne bodo znali predstavljati, kaksen bi bil svet brez njih.

A je kdo, recimo '85-ega razmisljal o GSM-jih, digitalnih fotoaparatih??

... my two cents...

Ma ja, ma dej no, se vsi vemo.... ampak ta tema je nastala iz čist drugih razlogov....

Mi se RADI pogovarjamo o paštetah, putru in marmeladi , Titu, zakopanih nemških čeladah, fičotih, pa o piru v cajtng papirju, umešanih jajčkih na doručku., o srčkih prebodenih s puščicami, ki smo jih sami, na roko risal, ne z računalnikom, pa o telefonskih govorilnicah, ki si jih iskal , ko si bil na morju, da si lahko poklical domov in povedal mami, da si še živ... pa o teh rečeh.... :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

No, tko....

Marijan, a ŠNITE ste kdaj prpravl doma? :rolleyes:

Saj veš.... od stare štruce narezan kruh, pa mal v mlek pa jajček pomočen pa ocvrt pa s cukrom potresen? :rolleyes: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj veš.... od stare štruce narezan kruh, pa mal v mlek pa jajček pomočen pa ocvrt pa s cukrom potresen? :rolleyes: :P

To pa mi še sedaj kdaj naredimo. Jaz jih imam full rada!!!!

Kar pogrešam od hrane iz otroških dni so pa možgani z jajčki........ tega se danes žal ne da dobiti več :( :unsure: :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne morem zdaj kar na javno govorit o tem, da smo si kazal lulice pa lulčke !!! :ph34r: :ph34r:

To se pa spomnim, ja, ja :rolleyes: .

Tam sem pa bil poleg :blink: .

Ampak tebe se pa ne spomnim :( . Ali pa ni bila ista skladovnica drv?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebo vas, bolj berem tole, bolj se pocutim star ... ja noro je blo... pa smucat 30m od bajte po kuclu ki je bil dolg glih ene 5 metrov :)

Snite pa pohan dorucak so pa tko al tko zakon...

Pa v soli ob malci une kovinske salce pa caj iz zalivalke (une jebe za roze zalivat) ...

eh...

Ce pomislim, da moja mlajsa polovica ni nikoli niti videla tita, pa da je bla stara 2 leti ko so bile OI v Sarajevu, pa se ne spomne Vuckota....

Pizda sem star.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!