Skoči na vsebino

Dobri stari časi


Priporočene objave

Mi smo v kleti bloka pa priredili razstavo slik, ki smo jih sami narisal. Z risalnimi žebljički smo jih prpeli na ta lesene plohe od kevdrov in spodaj pod vsako sliko napisali naslov umetnine in kdo jo je narisal. Na vrata vhoda smo napisali RASTAVA in da je vstopnina dva dinarja. In so hodili starši in ostali prebivalci bloka gledat slike. :) Za zbran denar smo si (večinoma smo bile v bloku puince, razen Rudija in Bertota) v trafiki kupili navijalke in lak za lase ter glavnik in krtačo. Nato smo se igrali frizerski salon. Martina se je spomnila, da bi lahko Rudija tudi malo ostrigle. Pa smo ga.

Čez en teden smo skor vsi tudi uši dobili. :o

Ampak nam je blo fajn, ker smo jih vsi imeli. B)

Tisti pa, ki jih tudi po dolgotrajnem vztrajnem iskanju (tako uši, kot tudi jajčec) le nismo našli nikjer na glavi, smo si pa kar izmislili, da jih imamo. :)

Ker nismo hoteli biti izjeme. B)

Ker smo držali skupaj. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa malinovc s sifonom in presta ob nedeljah ko so stari kartali v gostilni. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RABUTANJE

yesss

doma smo imeli sadovnjak, da bi lahko sadje prodajali in največje hrustavke daleč okoli.., hruške kje bla ena 1/2 kg težka, cigančke (jabolka), da ti je slina izpod jezika brizgnila kot kači predno si ugriznil.. 75 dreves

pa so bile vodenke (zanič češnje), tepke in črvivi beličniki na sosedovem vrtu veliiko slajše..

ko sem bil majhen sem rabutal, da se je kar kadiloo..

ko sem maalo zrasel in dojel koliko dela je s sadjem, sem sam tuje mulce, ki so prišli rabutat gonil..

pri 17ih sem pa mulce počakal.. saj sem vedel kdaj in kje pridejo čez plot, jih polovil - potem smo šli pa skupaj v sadovnjak, da so si lepo kulturno nabrali sadja, da so ga komaj nesli - in smo se zmenili: kadar hočete pridite in pozvonite potem pa si naberite - le vej ne lomit.. to je resna škoda, ker potem drugo leto ta veja ne rodi

ni jih bilo več

ker sem "legaliziral" rabutanje

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni jih bilo več

ker sem "legaliziral" rabutanje

Ja prepovedan sadež je najslajsi. Osebno sem vam pa kar zavidam, to vaso brezskrbno mladost in otroštvo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še ene sem se spomnil

v tistih časih so bile igrače nekaj posebnega

v glavnem smo jih sami delali, a ne?

meče pa ščite, loke, frače..

v začetku so bili to bolj okorni izdelki, ki pa so s časom pridobivali na kvaliteti in videzu..

meči so bili lepo oblikovani, ročaji poviti z vrvjo, ščiti porisani ali celo prevlečeni s kosi starega usnja, okovani z bakrenimi lepenkarji..

in nekega dne - ne vem kdo iz sosedske klape je dobil idejo - smo iz kotalk naredeili prva "furala"

pisalo se je leto 1961 ali 62

takrat so bile kotalke z gumo na kolesih prava redkost dostopna samo tekmovalcem

mi smo imeli vsi navadna železna koleščka na kotalkah, ki so na asfaltu zelo drsela in zato zahtevala dodatne spretnosti pri kotalkanju - namreč obvladovanje zdrsavanja

odrgnjenih komolcev in kolen sploh nismo jemali za mar

če si padel, si vstal in "gonil" naprej - dokler sem pa prišel domov so se že nareile hraste

:)

torej za "furalo" si rabil eno kotalko

ker sva z bratom imela le en par sva glede na druge optimalno izkoristila kotalke - vsak eno, drugim pa je ena kotalka obležala v kleti

in kake 75cm dolgo desko, široko pa cca 30cm

na spodnji del pritrdiš kotalko in..

danes temu rečejo "rolka"

:D :D :D :D :D

bojim se da mi ne boste verjeli,

zato bom poimensko navedel fante,

ki so sodelovali v tem:

Benko Milan - Mile (sodnik)

Miha Mentoni-Culiberg - Cule (umetnik)

Vuga Edo (podjetnik)

Franci Lukšič - Luka (soc. delavec)

moj brat (podjetnik)

jaz (podjetnik)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo pozneje v 70 smo tudi mi delali rolke iz kotalk, pa smo se po bregu, še kar strmem dol vozili, avtov je bilo le za pokušino, ampak včasih je pa le kateri pripeljal. pa jok pa zvita pločevina pa to :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Ampak tista koruza je bila pa najboljša, ko smo jo spekli na Golovcu.

mi tud...na Golovcu... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Ampak tista koruza je bila pa najboljša, ko smo jo spekli na Golovcu.

mi tud...na Golovcu... B)

Iz katerega konca pa si, da ste tudi na Golovec hodili?? :o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uuuuu zdej sem se spomnila, ko smo imeli pri nas modno revijo. Pa so fantje iz bloka (no pa še ena punca) prišli k nam, pa smo zvlekli vse obleke od staršev ven in vse čevlje, ter se šli modno revijo.

Seveda ne bom govorila o posledicah tega našega početja in kazni iz strševske plati :( :unsure: :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na belvijskem klancu bi se še danes našlo kaj kože z moje riti........SAM LETEL JE PA K SVINA!!!!!

BTW.....kje ste se pa sankal???????

Belvijska............letel,sam delč je blo treba hodt,spodi je bil pa vedno jark(kok je tam šlo sank v trske)

Mosteška...........do skakalnic je bilo prav prijetno....sam preveč sprehajalcev

Francoska..........končala se je na tistem velikem travniku v Tivoliju in če si imel srečo,da nisi podru nekaj babic in dedkov z nadebudnimi malčki,si se odpeljal vse do sedanjega bazena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap, Francoska je bila zakon. Samo včasih je bila spodaj ketna čez! Se je dalo vseeno speljat...

Drevje ob progi je pa marsikateri crash preživelo, jih pa zato sanke niso, pa tudi marsikatero koleno je svoje pokasiralo.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je pa blo zanimivo .... škoda da ni več tak ....  :huh:

Saj je lahko tud zdej tak, samo kaj ko ni zanimivo... :rolleyes: ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..............no mladeniči,jaz se pa spomnim še ene stvari iz tistih časov...........namreč "izobraževalne" literature,ki smo jo veselo kradli sosedom in ostalim,in sicer revije START.............najbolj zanimive strani so bile na sredi definitivno......

mater,res se mi oko zarosi, ko se spomnim tistih časov.....definitivno je bilo takrat več časa za raznorazne "lumparije" in druženja (nekako je bilo bolj pristno.....)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mal pred Startom pa stripi:

prve je poslala teta iz Amerike

ceeeloo škatlo

Superman, Batman & co

cela ulca se je pri nas nabirala v čitalnih krožkih angleščine

:D

vsak je mal znal

pol smo pa vse vedli

kasneje je pa prišel Talični Tom i brača Dalton

oče je tulil name, da čitam šund, da sem huligan ker čitam stripe..

:D

pa ni nič pomagalo to je blo takrat kot danes igrice na pc-ju

živ gift

pa "tapkanje" v šolah za slikce fusbalerjev

pa "fucanje" s medvojnimi italijanskimi lirami - "fucki"

yesss - to je blo res otroštvo

:D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..............no mladeniči,jaz se pa spomnim še ene stvari iz tistih časov...........namreč "izobraževalne" literature,ki smo jo veselo kradli sosedom in ostalim,in sicer revije START.............najbolj zanimive strani so bile na sredi definitivno......

Še pred Startom je bila ena YU revija, pa se ne morem spomnit imena.... :rolleyes:

Kaj čte, skleroza. :unsure:

Vem pa, da takrat mašinc še niso poznal. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še pred Startom je bila ena YU revija, pa se ne morem spomnit imena.... :rolleyes:

Kaj čte, skleroza. :unsure:

Vem pa, da takrat mašinc še niso poznal. :P

mislim, da se je ravno tako imenovala:

"YU" revija

:D - zato se nisi mogel spomnit, heheheee

kakih "mašinc še niso poznali"?

:blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AlterMann - a misliš ČIK ;) :P ?

Tud Čik je biu, ampak nism tega mislu.

Mislm, da se ji je rekl Adam in Eva, sam nism čist zihr.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AlterMann - a misliš ČIK  ;)  :P ?

Tud Čik je biu, ampak nism tega mislu.

Mislm, da se ji je rekl Adam in Eva, sam nism čist zihr.

:P :P :P

yesss

vse troje je blo

Čik

Adam &Eva

Yu revija

:P :P :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!