Skoči na vsebino

Ukraden mobitel, sledenje, telefonske


Priporočene objave

Hojla,

torej ukradli so mi mobitel. Za telefon se niti ne sekiram, imel pa sem v njem okoli 300 številk, ki jih bom sedaj težko dobil nazaj. Ker je med njimi bilo kar nekaj motosvetovcev vas prosim (LJ sekcija, MB sekcija, CE rajon in ostali) če mi lahko po PM ali mailu pervy007@hotmail.com pošljete svoje številke, da si jih ponovno shranim in vas kdaj pokličem (pa ne samo če bom spet kje obstal ;) :P ). Torej hvala za vaš trud, upam da bom kmalu spet mobilen ker trenutno "ne obstajam".

PS: polcaj je rekel da bodo dali zahtevo za sledenje telefona in da ga bojo verjetno izsledili če ga bo kdo uporabljal. A to deluje (mislim če se našim policajem to res da) ali je to samo rekel da se me reši in se lahko od telefona že poslovim? Namreč imam tri osumljence (mlada družina pri sosednji mizi), ampak predem začnem terorizirat to familio, me zanima če lahko policaji res kaj naredijo ali je vse na meni?

Popravljeno . Popravil PERVY
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...pozabi in začni raj na nov tel.št. zbirat...

...umes k boš mel pa mal cajta, pa razmišlji o backup strategiji... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to s sledenjem je precej izvedljiva stvar in ti bo aparat s številkami vrnjen nazaj. (nategujem, ker jih bo nov uporabnik tako ali tako izbrisal, če je količkaj kriminalne duše v njem in nato zatrjeval, da je to popolnoma drug aparat, ki ima mogoče po ne vem katerem slučaju enako prasko kot tvoj - GSM pa po vsej verjetnosti lahko dobiš.

Niti kriminal ni več kar je bil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Telefon in SIM kartico se da izslediti v primeru uporabe le teh iz strani lopova. Po zahtevi policije to naredi katerikoli od treh GSM operaterjev v Sloveniji, če je telefon uporabljan na področju Slovenije.

Če ukradenemu telefonu lopov spremeni IMEI, potem se telefona ne da izlediti. SIM kartice (številke le-te) se ne da spreminjati.

Torej: če bo ta, kdorkoli ti je ukradel telefon, uporabil ali telefon (nespremenjen) ali SIM kartico, lahko policija na podlagi podatkov, ki jih dobi od GSM operaterja prime lopova na podlagi njegovih klicev. Dostikrat se zgodi, da taki kličejo na domači telefon.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Telefon se da sledit prek IMEI stevilke, tudi, ce je lopov zavrgel SIM kartico. Mislim, da je v navadi, da 'izsleden' telefon policaji kar poklicejo, pol pa... Enkrat sva sla s kolegom na policijsko postajo po njegov telefon (cca pol leta po tistem, ko so mu ga spizdli) in krimic je povedal, da majo veliko telefonov. Je pa vsaj pri Mobitelu tako, da moras z garancijskim listom prijavit krajo (ne samo prek 041 700 700, al kolk je ze njihov info, to jaz kar tako na pamet), da polcaji vejo, cigav telefon imajo, ce ga sploh imajo. V vsakem primeru pa adijo telefonske stevilke :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DRŽI!! PREVERJENO!

Bojda te vse znanstveno fantastične zadeve držijo...

Tako je moja kolegica dobila nazaj telefon, sicer po 6-7 mesecih ampak... bolje išta nego ništa ;)

Popravljeno . Popravil stigmata
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no sim kartice ne bodo uporabljali ker je že zaklenjena in jo bodo (ali so žjo že) vrgli stran.

no mogoče pa bom še kdaj videl telefon, jutri grem gledat po trgovinah kjer prodajajo rabljene <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nočem ti razbliniti kaksnih upov da bos telefon dobil nazaj, samo z delom nase policije ni za nikamor. Meni in sosolcu je pred skoraj dvema letoma nekdo ukradel telefona (nokia 3310). Na raznoraznih zaslišanjih s policije, so nam trdili da telefonov več nima ista oseba ampak da so sigurni pri kom se telefona nahajata, če ne drugače pa se jih da izslediti preko IMEI številke telefona, tako da sva lahko prepričana da bova telefona dobila nazaj. No kasneje sva bila vabljena na sodišče na zaslišanje proti osebi ki nama je telefona ukradla (le ta naj bi takrat ze nekajkrat sedel zaradi drugih kršitev). Tam sva podala vsak svojo zgodbo o krajah mobitelov, če pa bi bil osebek za te prestopke obsojen pa bi dobila znesek v protivrednosti telefona (30k SIT Nokia+1leto naročnine). Sedaj po več kot pol leta po zaslišanu na sodišču in precej več po vlačenju po policijah še vedno ni ne duha ne sluha o mobitelih ali denarju. Vseeno veliko sreče pri iskanju telefona.

PS: če te zanima imam Samsunga A 100 z okvaro na vezju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Telefon se da sledit prek IMEI stevilke, tudi, ce je lopov zavrgel SIM kartico. Mislim, da je v navadi, da 'izsleden' telefon policaji kar poklicejo, pol pa... Enkrat sva sla s kolegom na policijsko postajo po njegov telefon (cca pol leta po tistem, ko so mu ga spizdli) in krimic je povedal, da majo veliko telefonov. Je pa vsaj pri Mobitelu tako, da moras z garancijskim listom prijavit krajo (ne samo prek 041 700 700, al kolk je ze njihov info, to jaz kar tako na pamet), da polcaji vejo, cigav telefon imajo, ce ga sploh imajo. V vsakem primeru pa adijo telefonske stevilke :angry:

DRŽI! Bolj kot ga lopov uporablja, lažje ga je na podlagi izpisa prometa po karticah, ki so vstavljene v telefon izslediti. Traja pa nekaj časa in sicer predlog policije na državno tožilstvo, da poda zahtevo preiskovalnemu sodniku. Sodnik na podlagi zahteve tožilca izda odredbo za izpis prometa na telefonu, ki se posreduje mobilnemu operaterju v katerem omrežju se telefon uporablja. To lahko traja tja do pol leta. SIM kartica pa je verjetno "letela" v smeti. :( :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

amm... ...ka pa VREDNOST?? telefoni zgubijo vrednost hudoooo hitro - sodni proces traja pol leta, pol pa dobis nazaj (ce ga dobis) eno leto star telefon, ki je vreden cetrtino cene novega (al pa se to ne)!! :angry: :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bo kar držalo, ja - telefon se da izsledit! ;)

mojemu fotru so ga ukradli iz avta, je poklical policijo in lejga zlomka - po dveh mesecih so dobili nepridiprava :) ...

mal potrpi, pa boš kmalu imel spet svoj telefon ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hojla,

torej ukradli so mi mobitel. Za telefon se niti ne sekiram, imel pa sem v njem okoli 300 številk, ki jih bom sedaj težko dobil nazaj. Ker je med njimi bilo kar nekaj motosvetovcev vas prosim (LJ sekcija, MB sekcija, CE rajon in ostali) če mi lahko po PM ali mailu pervy007@hotmail.com pošljete svoje številke, da si jih ponovno shranim in vas kdaj pokličem (pa ne samo če bom spet kje obstal ;) :P ). Torej hvala za vaš trud, upam da bom kmalu spet mobilen ker trenutno "ne obstajam".

PS: polcaj je rekel da bodo dali zahtevo za sledenje telefona in da ga bojo verjetno izsledili če ga bo kdo uporabljal. A to deluje (mislim če se našim policajem to res da) ali je to samo rekel da se me reši in se lahko od telefona že poslovim? Namreč imam tri osumljence (mlada družina pri sosednji mizi), ampak predem začnem terorizirat to familio, me zanima če lahko policaji res kaj naredijo ali je vse na meni?

pa si ti probal poklicat na "svojo" številko in kaj pojamrat, da bi rad vsaj številke nazaj in da celo plačaš za to?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no sim kartice ne bodo uporabljali ker je že zaklenjena in jo bodo (ali so žjo že) vrgli stran.

no mogoče pa bom še kdaj videl telefon, jutri grem gledat po trgovinah kjer prodajajo rabljene <_<

napaka!

Ne bi smel takoj blokirat -

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bo kar držalo, ja - telefon se da izsledit! ;)

Hmmm.... mas sreco v ne nesreci :huh: :angry:

Men so fkradli mobitel ze pred cca. 10 leti.... pa ne duha ne sluha o njem :angry:

Da ne govorim kak so ble takrat NMT aparatom cene nabite :blink: :ph34r: Pa se sledit se jim ni dal :(

Sem pa mel na sreco cifre tudi v papirnati obliki sabo :)

Popravljeno . Popravil Max
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no sim kartice ne bodo uporabljali ker je že zaklenjena in jo bodo (ali so žjo že) vrgli stran.

no mogoče pa bom še kdaj videl telefon, jutri grem gledat po trgovinah kjer prodajajo rabljene <_<

napaka!

Ne bi smel takoj blokirat -

najboljš da mu še impulze nabijejo a ne?!? :huh: čimprej blokirat....

sej kolker pravte je vsaj pol leta okol predn spet vidiš svoj telefončič (če sploh imaš to srečo)... :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa si ti probal poklicat na "svojo" številko in kaj pojamrat, da bi rad vsaj številke nazaj in da celo plačaš za to?

sem klical, 2x je še zvonil (jasno da ni dvignil nobeden) pol pa so ga izklopili. ker ne vejo pin številke je kartica postala neuporabna že pred blokiranjem.

glede vrednosti če ga dobim po pol leta - BO ŽE LOPOV PLAČAL!!!!! :angry: :ph34r:

"namerno krajo telefona zaračunamo trtikrat! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no danes so me poklicali iz policije (OHRANIL SEM STARO ŠTEVILKO), tip je previdno spraševal koga je dobil in potem pojasnil, da preverja če bi slučajno lopovi še uporabljali telefon z mojo kartico. :lol:

pohvalno, očitno le delajo in jim ni čisto vseeno za telefon! sicer nevem če ga bodo našli ampak je vseeno več kot sem pričakoval od njih glede na izkušnje z iskanjem ukradenih motorjev. <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no sim kartice ne bodo uporabljali ker je že zaklenjena in jo bodo (ali so žjo že) vrgli stran.

no mogoče pa bom še kdaj videl telefon, jutri grem gledat po trgovinah kjer prodajajo rabljene <_<

napaka!

Ne bi smel takoj blokirat -

najboljš da mu še impulze nabijejo a ne?!? :huh: čimprej blokirat....

sej kolker pravte je vsaj pol leta okol predn spet vidiš svoj telefončič (če sploh imaš to srečo)... :angry:

Če boš ukazal Mobitelu blokirat telefon, ga ne bodo sledili. Pol pa adijo telefonček. Blokirat moraš kartico, da ti ne nabija računa. Lopov mora tvoj telefon uporabljat čim več, ker je iz izpisov prometa potem lažje ugotoviti imetnika.

NE BLOKIRAT!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kartica blokirana, telefon ne!

ce ga dobim bo lopov definitivno blokiran ;) :P :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti pomagam blokirat tvojega telefonista, ti pa stopiš z mano do mojega nosolomca... Roka roko pere :ph34r:

LP

Windsurf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok fantje povem vam iz prve roke.....slucajno se ukvarjam tud z dekodiranjem in SW upgradi GSM aparatov in vam lahko povem...da ce tisti ki ti je telefon ukradu ma v glavi malo pameti ga ne bos nikoli dobil nazaj! SIM kartico lopovi skori vedno vrzejo proc, IMEI stevilka pa je....spremenljiva, to pomeni da jo z malo znanja, pravim programom in kablom spremenis tko da ne bo noben vec vedu kaka je bla prej, in tudi operater bo dobil izpisano povsem drugo IMEI stevliko...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!