Skoči na vsebino

Kritika "Čnemu forumu"


Priporočene objave

Še enkrat vas, motoristična srenja, sprašujem, ali je potrebno pogrevat vsako nesrečo, vsako smrtno žrtev naših "somišljenikov"? Jih je treba vlačit po zobeh tudi še potem, ko jih kot pes staro kost, popadejo že vsi, tako tiskani kot internetni mediji??

NOVICA, NOVICA: Motorist.......v levem ovinku izgubil oblast.........obcestna ograja porezala noge.........sopoznica se bori z življenjem........botrovala hitrost in objestnost.......

Zares spaktakularno! In nadvse fascinantno! TO!! To je treba še enkrat na forumu napisat.

Menda je tistemu, ki misli, da bo kateri od motoristov to z veseljem prebral, kot malemu otroku konj na glavo stopil.

Ah ne, boste porekli. To napišemo zato, da opozorimo druge motoriste, da nebodo ponovili istih napak in da bodo na cesti bolj previdni.

Pa mi potem prosim povejte, kaj lahko iz takega članka odnesete poučnega, za samoohranitev esencialnega?

Mislim da bo razlog prej ta, da ob branju takšnih člankov večina dobi občutek, da so boljši, na motorju bolj spretni, ja, skoraj da že nekako superiorni. Nenazadnje je dokaz njihove, ah tako velike spretnosti in pretkanosti na dlani. Saj vendar še zmeraj živijo.

Ne tako kot oni......no saj veste........ne tako kot tisti motoristi, o katerih so zadnjič brali in nato še pisali, da so se pobili na cesti. In vse samo zato, da potem lahko zvečer mirno zaspijo z iluzijo v glavi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmmm, ......... veliko resnice si napisall, pa vendar se ne strinjam v popolnosti s tabo.

Kljub vsemu (po mojem) naj ostane, kot tihi opomin, vsak pa naj to vzame kot sam hoče. Če kdo tega ne želi, pa naj preskoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak pri sebi ve, koliko zmore, kaj si lahko "privošči", kaj mu je z zakoni dovoljeno, v kakšnem stanju je njegov motor in koliko let izkušenj je že nabral...

Vse to se lahko potem - z naključnim dejavnikom - zaokroži v enačbi, ki pove približno, koliko časa se bo tak človek še vozil okoli.

Pogosto so naključja izgovor, čeprav vemo, da se da marsikaj kompenzirati s previdnostjo, še kaj malega več pa tudi s paranojo.

Kdor pa takih črnih forumov noče brati, jih tudi ne rabi.

@YZFgeorge - forum je pač forum. Malo obiranja, malo nakladanja, nekaj malega malcatega pravih uporabnih dejstev in nekaj informacij.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu je pa tako enostavna rešitev.

Črnega foruma enostavno nikoli ne odpreš in ne prebereš.

Ampak, tisti črv v skoraj vsakem grize in sprašuje, kaj novega piše notri? In odpreš in prebereš.

Morda pomanjkanje samodiscipline, malo več avtogenega treninga.

Tudi forum je zato, da prinaša in nosi novice.

Tako na primer nosi tudi novice o odprtih vratih in to celo za tako "nepriljubljeno" firmo, kot je BMW.

In žal nosi tudi novice o preminulih motoristih.

Tudi nesreče s smrtnimi žrtvami so del motoristične scene, kateri pripadamo.

Kaj je zatiskanje oči?

Da prebereš, da je motociklizem včeraj odnesel tri življenja, ali da tega v forumu sploh ne omeniš in se delaš, kot da se prav nič ni zgodilo?

:huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brrrm, v celoti se strinjam s tabo.

Morda je del resnice tudi v YZFjevih besedah, vseeno pa menim, da je takšnih motoristov, ki bi jih ob branju "motorističme črne kronike" prevevali občutki, kot jih je opisal YZF, bore malo. So pa. In za tiste je res bolje, da tega sploh ne berejo.

Jaz vedno preberem. In vedno mi je hudo. In vedno se potem spomnim črne kronike izpred dveh let, ko je bila za mnoge neznana oseba R.Ž. , ki se je z motorjem ponesrečila na Razdrtem, meni tako zelo blizu. In zdaj ko sem brala o dveh nemških motoristih, ki sta včeraj zgubila življenje zelo blizu mojega doma, sem v isti sapi pomislila tudi to, da imata doma verjetno otroke, starše, prijatelje....In predstavljam si, kaj v tem trenutku doživljajo.

Res pa je tudi , da s tem nič ne spremenim.

:huh: :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda je del resnice tudi v YZFjevih besedah

YZFgeorge se boji moraliziranja in pametovanja ob tuji nesreči... Kar je lepo...

Ampak bolje informirati javnost o nevarnostih, kot pa ji še dodatno zatiskati oči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
Ampak, tisti črv v skoraj vsakem grize in sprašuje, kaj novega piše notri? In odpreš in prebereš.

Morda pomanjkanje samodiscipline, malo več avtogenega treninga.

--------------------------------------------------

Kaj je zatiskanje oči?

Da prebereš, da je motociklizem včeraj odnesel tri življenja, ali da tega v forumu sploh ne omeniš in se delaš, kot da se prav nič ni zgodilo?

Koliko ima kateri od naju samodiscipline, tako telesne kot mentalne, verjetno nebova nikoli odkrila ker se ne poznava, niti ve poznava ljudi, ki tadrugega obdajajo in bi morebiti lahko kaj prišepnili.

Pa tudi sicer.......tudi če bi me zanimalo koliko nesrečnikov je pustilo življenja na cesti, mi zato nebi bilo potrebno prebirati črne kronike, saj je na svetu dovolj "vaških bab", ki ti, kljub protestu, naslednjič zopet z vnemo in vse zgrožene postrežejo z novimi "prigodami".

--------------------------------------------------------------------

Kaj je zame zatiskanje oči sem napisal v zadnjem odstavku.

Zanimivo pa je tvoje razumevanje, saj si oči zatiskaš če:

- redno prebiraš črno kroniko

- če ne greš na forum in še enkrat vsega prebranega ne povzameš, temveč se raje osredotočaš na svoje življenje in ne drugega motorista smrt

WTF? :huh:

Popravljeno . Popravil YZFgeorge
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

YZFgeorge, mislim, da je čisto prav, da se črno kroniko piše tudi v forum. Predvsem to vidim kot opomin ostalim, pa tudi v spomin motoristu.

Če ti ni všeč, da se o tem piše pa to izpusti. Tudi sam preskočim strani z osmrtnicami v časopisu in če slišim, da jih berejo na radiu zamenjam postajo. Easy as that...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naj dodam svojo osebno misel:

- ko take stvari čitam sem hudoo žalosten

- ko vozim pa zaradi prečitanega in misli na mojo

družino velikokrat spustim gas ali se

odpovem rizičnemu manevru

ker sem le zeloo povprečen človek

sem mnenja, da tako čuti in doživlja to

večina

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi imate prav! Seveda je treba pisat, če pa pride tako daleč, da začne rahlo spominjat na skupino ljudi, ki jih res ne prenesem - Pasivni opazovalci prometnih in ostalih nesreč - potem je pa to en kurac, ane!? Kje je mera pa ne vem, razen da si jo vsak sam postavi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Črna kronika! Prebereš in čez nekaj časa že ne veš kaj si bral. Moja 1/2 pa je na cesti lep čas motoriste dol strgal. (pa ne sam motoriste) Ga čist razumem zakaj pelje počasi, ko kam greva. Zagotovo pa ti prebran članek v časopisu "da misliti". Žal na cesti umirajo tudi motoristi. :( :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja 1/2 pa je na cesti lep čas motoriste dol strgal. (pa ne sam motoriste) Ga čist razumem zakaj pelje počasi, ko kam greva. Zagotovo pa ti prebran članek v časopisu "da misliti". Žal na cesti umirajo tudi motoristi. :( :(

js tut peljem počasi pa nisem nbenga od nker strgou pa tut toja 1/2 nism

:D

pametvrokepress

&

75%gaaasssaaapress

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Chill out YZFman. Al ti mors pa tud vedn met neke sarkasticne pripombe...

Se popolnoma strinjam z Brrrmom in ostalimi, ki razmisljajo v tej smeri.

Glede na to, da se v "crni kroniki" navaja zgolj gola dejstva, brez kakrsnegakoli obtozevanja in razpravljanja, mislim da je zelo na mestu. In preprican sem, da to deluje bolj v smeri zavedanja nase majhnosti in ranljivosti, kot pa da spodbuja nase obctke neke kao "superiornosti" (by YZF).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmmm, ......... veliko resnice si napisall, pa vendar se ne strinjam v popolnosti s tabo.

Kljub vsemu (po mojem) naj ostane, kot tihi opomin, vsak pa naj to vzame kot sam hoče. Če kdo tega ne želi, pa naj preskoč.

S temle mislim da je vse povedano!Se strinjam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to, da se piše črna kronika, se meni zdi čisto prav. Ne zdi se mi pa prav, da se potem o teh nesrečah govori več , kot je to potrebno. Skratka ne zdi se mi prav, da imajo nekateri potem toliko za povedati, dejansko pa sploh ne vedo, kakšne so bile okoliščine. Prav je, da se ne piše dodatnih komentarjev v črni forum.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to, da se piše črna kronika, se meni zdi čisto prav. Ne zdi se mi pa prav, da se potem o teh nesrečah govori več , kot je to potrebno. ...

večina nas to ve,

a ne?

tistih, ki pa tega občutka nimajo - hmmm - ne bomo mogli prepričati, preprosto zato, ker so na tem področju prikrajšani, invalidi tako rekoč.. saj človeka brez noge tudi ne moreš prepričati v marsikaj, v kar zlahka prepričaš "dvonoge"

:(

Popravljeno . Popravil 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da bi črna kronika morala ostati taka kot je. Pogoj za njen obstoj pa je navajanje dejstev glede nesreče in ne natolcevanja kaj bi moral narediti kdo je kriv, itd, itd. Dokler ostanejo gola dejstva sem za to da stvar ostane!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Črna kronika.......v opomin...............in razmislek!!!!!!!!!!!!!!

Komentarji niso zaželjeni!!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Al ti mors pa tud vedn met neke sarkasticne pripombe...

Sarkazem - zelo negativen, poniževalen odnos do česa

Se ti res zdi, da sem vedno, ko nekaj napišem zelo negativen, ali celo poniževalen? :huh:

Nekaterim ostalim pa: nikomur ne branim brat črne kronike. In lahko vam je v opomin. Se mi pa zdi neumno, da je treba prebrano kot kakšna branjevka hitro dajle "razpečevat". <_<

Izgovori, da se to tukaj napiše motoristu v spomin, so pa tudi iz trte zviti. Kateremu motoristu pa? Neznancu, ki je v najboljšem primeru označen z "K.A. iz Maribora"? Poleg tega to ni spomin na motorista, ker ne piše nič o njem, njegovi osebnosti, karakterju, hobijih....... To vse skupaj je samo spomin na tragičen dogodek, ki je njegovim povzročil obilo bolečine. Res potrebujemo takšne spomine?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. tragičen dogodek, ki je njegovim povzročil obilo bolečine. Res potrebujemo takšne spomine?

kar se nas tiče:

gre bolj

za O-pomin

kot

pa S-pomin

je tako?

:(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
pa tudi v spomin motoristu.

Je to "S" ali "O"?

In kar se vas tiče: a je dandanašnja motoristična raja že res tako poneumljena, da mora brati črno kroniko, da dojame rizičnost svojega hobija?

Popravljeno . Popravil YZFgeorge
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!