Skoči na vsebino

ugovor nad prekrskom


Zok

Priporočene objave

en moj kulega je v cetrtek dobu kazen k se je kao "prevc naglas vozu". :rolleyes: BTW, na dB Dragu so mu namerili nekaj cez 143 dB B) (drugo mesto). pol jim je pa su pisat pritozbo, v kateri navaja, da je "avtoradio deloval le na tretjini glasnosti". :D :D :D BTW, not ma 2 kW fersterkerije, dva 12-colska vufija v izracunani bassreflex skatli - masaza, ne sam muzka!! :blink: ;)

men se zdi tole full hecn, k je napisu d mu je deloval le na tretjini glasnosti (tretjina od 143 dB, to je okol 138-139 dB ce bi mel sinus?!? :ph34r: ).

zanima me, ka menite, a lahko racuna na uspeh, al je poslal pritozbo za brezveze?? :rolleyes: :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Ne čujem dobro!".aaaaaa....kaj, kwas reku, dej še enkrat no! al če je kaj?aja! a če je poscal izlozbo za brezveze?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

citiram (brez naslovov, imen, itd. - varstvo podatkov):

Zadeva: UGOVOR NAD PREKRŠEK

  V četrtek, 29.5.2003, sem vozil po Škalski cesti nakar me je ustavil policist. Po pregledu dokumentov je še temeljito pregledal celoten avtomobil in opremo, kjer ni našel nobene napake. Nato pa mi je zaračunal denarno kazen za prekršek ZVCP 68-3.1.1. Prijazno mi je še pokazal, kaj pravi o tem zakon:»Voznik med vožnjo ne sme uporabljati naprav ali opreme, ki bi bistveno zmanjševale njegovo slušno in vidno zaznavanje ter zmožnost obvladovanja vozila pustne maske, slušalke, mobitel ipd.)«

  Okna so bila odprta, kakor tudi strešno okno, avtoradio pa je deloval le na tretjini glasnosti. Zato bi rad podal ugovor, ker me ta glasba nikakor ni ovirala pri vožnji, saj bi zlahka slišal avto na nujni vožnji, policijske sirene, hupo drugega vozila ipd. Tako se mi zdi ta prekršek neutemeljen in brezpredmeten.

Lep pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

citiram (brez naslovov, imen, itd. - varstvo podatkov):

Zadeva: UGOVOR NAD PREKRŠEK

   V četrtek, 29.5.2003, sem vozil po Škalski cesti nakar me je ustavil policist. Po pregledu dokumentov je še temeljito pregledal celoten avtomobil in opremo, kjer ni našel nobene napake. Nato pa mi je zaračunal denarno kazen za prekršek ZVCP 68-3.1.1. Prijazno mi je še pokazal, kaj pravi o tem zakon:»Voznik med vožnjo ne sme uporabljati naprav ali opreme, ki bi bistveno zmanjševale njegovo slušno in vidno zaznavanje ter zmožnost obvladovanja vozila pustne maske, slušalke, mobitel ipd.)«

  Okna so bila odprta, kakor tudi strešno okno, avtoradio pa je deloval le na tretjini glasnosti. Zato bi rad podal ugovor, ker me ta glasba nikakor ni ovirala pri vožnji, saj bi zlahka slišal avto na nujni vožnji, policijske sirene, hupo drugega vozila ipd. Tako se mi zdi ta prekršek neutemeljen in brezpredmeten.

Lep pozdrav!

Če je imu dnar za ves ta fršterkeraj, nej da pa še tistih 10k (5k v 8. dneh), kolikor je predvidena kazen za tak prekršek.

P.S.

Tud men grejo na jetra taki dum-dum farerji, ki jih zanima samo to, koliko "djevojka u ljetnim haljinama" se bo ozrlo za njim, promet jim je pa stota skrb :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene zanima če mu kri iz ušes teče ko iz avta stop 143 dB!!!???? :blink:

Toliko so mu namerili. Kdo pravi da je meritev opravila oseba v avtu :)

Sicer je pa prag bolečine dosti nižje od 143dB in ne vem zakaj bi si jo povzročal samemu sebi ( razen če je malo mahnjen na take užitke :) )

Popravljeno . Popravil klemens
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

popravek: namerili so mu 145,3 dB!! ;) merjeno pa je blo pri 60 Hz sinusa - clovesko uho je na nizke frekvence veliko manj obcutljivo ko na srednje tone (1-8 kHz). :ph34r:

am fura pa bols ko vsak na nasi soli kok js poznam tote nase frajercke (vozi ze 2 leti). tud obvladovanje, ne sam hitrost - tuk d nau kdo kj prehitr napisu kok vam grejo vsi ko majo vufija al pa dva na zivce kr kao ne znajo vozit pa majo avto sam za poslusat... ;)

aja, pulcaja je vpracu ce bi se on potih vozu ce bi dal 300 cukov na fersterkerijo... :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js sicer nimam nč prot ldem

k sami seb ušesa uničujejo

ampak v prometu gre za

OGROŽANJE DRUGIH

takmu butlu sem lansk let trobu

k mu je auspuh dol visu tko da je blo

nevarn da se utrga in puškuduje druge

(avte, motoriste, bicikliste..)

jasn da kretenko ni nč slišu

pol sm mu pa blendu k norc

pii...da

tip mje ta sredn prst pukazu

pa utdiujou

maaatr

taka muska nima u autu kej delat

jasn ??

TAK AUTO JE TEHNIČNO GLEDANO

NEVAREN

zato bi bilo treba na licu mesta odvzeti prometno

dovoljenje in ključe, šlep službo pa na servis, da se krama ven odmontira na stroške lastnika

pa 100.000 SIT kazni

B)

vsak naj posliša muziko kakršno hoče

naglas kolikor hoče

sam da ne moti

kaj šele ogroža s tem druge ljudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

popravek: namerili so mu 145,3 dB!! ;) merjeno pa je blo pri 60 Hz sinusa - clovesko uho je na nizke frekvence veliko manj obcutljivo ko na srednje tone (1-8 kHz). :ph34r:

am fura pa bols ko vsak na nasi soli kok js poznam tote nase frajercke (vozi ze 2 leti). tud obvladovanje, ne sam hitrost - tuk d nau kdo kj prehitr napisu kok vam grejo vsi ko majo vufija al pa dva na zivce kr kao ne znajo vozit pa majo avto sam za poslusat... ;)

aja, pulcaja je vpracu ce bi se on potih vozu ce bi dal 300 cukov na fersterkerijo... :D :D :D

Zok, tud jaz mam izpit za avto 2 leti (kar po pravici povedano ni vse skup nič), pa nisem do sedaj imel nobene nesreče, avto sem v nekaterih kritičnih situacijah uspel obvladat, pa vseeno ne bom niti slučajno trdil, da ga obvladam.

Kar se pa muzke tiče, pa sem proti takim, ki nabijajo glasnost ko nori. Meni je čisto vseeno koliko so vložili v opremo, na cesti tak avto nima kaj delat. Tudi sam imam nekaj glasbene opreme v avtu, ampak le dober avtoradio in zvočnike, pa se dobro spomnim, kako sem se na začetku ob glasnosti na 2/3 težko osredotočil na vožnjo.

To da gre policaju govorit, da je za opremo dal 300k in jo zato mora izkoristit pa kaže, da je totalen bedak.

Se mi zdi, da občuduješ napačne ljudi. Taki naj ti ne bodo vzor.

Kar naj plača kazen. Če ga bo le izučilo kaj. Glede na to, koliko denarja je vrgel za opremo bo pa ja imel 5k za kazen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To da gre policaju govorit, da je za opremo dal 300k in jo zato mora izkoristit pa kaže, da je totalen bedak.

Se mi zdi, da občuduješ napačne ljudi. Taki naj ti ne bodo vzor.

100 čistih točk, Dirkač

:D :D :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe, folk, zgleda d nimate smisla za avtoakustiko. tist o 100-ih jurjih za kazen pa si predstavli d bo blo za preglasn auspuh - a na motorju se pa loh skoncentriras ce ti auspuh prdi d si cel gluh (kar jaz sem ze po 20-30 km tiscanja, pa niam nepredelanga giannellija!)?

Dirkac, clovk mi ni v vzor. mi je kulega. edini k ga poznam, d ma smisu za akustiko + d ma tud kej pojma (tti "vaski diđeji", milo receno, nimajo blage veze!), d mi loh kej razlozi, svetuje.

2 leti na cesti res ni veliko, naj pa opisem en dogodek, ki ga se dolgo ne bom pozabil:

bli smo banda, za solo, se prpele un s svojim avtom, zapele na travo d bo parkiru, nazge gasa, trava leti po luftu, mi ziher da bo v steno letu, on pa naenkrat bremze, ustavu se je 10 cm pred steno, zategnu rocno, vzel torbo, stopu vn, voila, avto je bil parkiran. mi vsi gledal ko prfukjeni ce je kej butnu, on pa nc. je en reku "butnu si ga", on je reku "ja itak". vsi smo misnl d je butnu, on pa je VEDU d ni. tuk o obvladovanju in o njegovi tehniki voznje.

ce nima muzka kej delat v avtu, kva pa pol dela NA MOTORJIH?? pa auspuhi?? pa celade z zatemnjenimi vezirji? paskornji d se se premaknt ne mors? ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce nima muzka kej delat v avtu, kva pa pol dela NA MOTORJIH?? pa auspuhi?? pa celade z zatemnjenimi vezirji? paskornji d se se premaknt ne mors? ;)

Kaj majo temni vizirji, glasni auspuhi in škornji veze z muzko v avtu? A ti slučajno voziš motor al kaj? Ni prava primerjava pa brez zamere!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

temni vezirji, glasni auspuhi in pretesni skornji po moje glih tok ovirajo voznjo kt preglasna muzka. jst recimo loh vozim avto brez d slisim mashino (tud maminga, k nima turncelerja!). motorja pa z zatemnjenim vezirjem ne morm vozit, k pol lukn ne vidm na cesti, pa se morm pelat star-ata-style, k drugac me pa razmece. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW, nc niam proti glasnim auspuhom! vsaj ves d si na STROJU! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce nima muzka kej delat v avtu, kva pa pol dela NA MOTORJIH?? pa auspuhi?? pa celade z zatemnjenimi vezirji? paskornji d se se premaknt ne mors? ;)

Kaj majo temni vizirji, glasni auspuhi in škornji veze z muzko v avtu? A ti slučajno voziš motor al kaj? Ni prava primerjava pa brez zamere!

J ma prou, kr auspuhi zvok "nazaj nesejo" in jh muturist skor ne sliš

tapru si mutor kup, akrapoviče gor dej pol pa pamet prudajej

a je tko, J ?

:D :D :D

atodiscouflajšmašinopress

:D :D :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

atodiscouflajšmašinopress

:D :D :D :D :D

:D :D :D

men vecino (70%) sounda pride iz airboxa. akrapovic za cvajtaktarje ne dela rorov.

sploh me pa tole pluvanje po avtomobilistih k majo mal zilice za avtoakustiko spominja na tole!! :angry: a vi niste strpni do avtomobilistov k jim je avto mau vec kt sam prevozno sredstvo, oni nej bi se vam pa kr umikal pa klanjal pa nevemkva?!? :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

atodiscouflajšmašinopress

:D  :D  :D  :D  :D

:D :D :D

men vecino (70%) sounda pride iz airboxa. akrapovic za cvajtaktarje ne dela rorov.

sploh me pa tole pluvanje po avtomobilistih k majo mal zilice za avtoakustiko spominja na tole!! :angry: a vi niste strpni do avtomobilistov k jim je avto mau vec kt sam prevozno sredstvo, oni nej bi se vam pa kr umikal pa klanjal pa nevemkva?!? :angry:

tema

ne gre za nestrpnost do

autodiskašev - nj puslušajo musko na parkplacu = OK

gre za nestrpnost do tistih ki ogrožajo vse nas v prometu

autodisco&šoferjauflajšmašinopress

:D :D :D :D :D :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tle se bom pa strinju z Zokom (pa nisem navdušen nad avtoakustiko - ravno nasprotno).

Mislim sam, da če hočmo, da je folk strpen do nas - motoristov, pol mormo bit mi tud strpni do drugih, a ne?

Eden ma veselje, da ves svoj denar zmeče za feršterkerijo v avtu, drug pa za motor, spet tretji pa za dodatno opremo svojega Zetorja.

Na koncu pa še to, tisti, ki majo 'orenk' musko v avtu, se ponavad počas vozjo, zato, da so opaženi. Taki nam pa niso nevarni, a ne?

Je pa to samo moje mnenje... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..Na koncu pa še to, tisti, ki majo 'orenk' musko v avtu, se ponavad počas vozjo, zato, da so opaženi. Taki nam pa niso nevarni, a ne?

Je pa to samo moje mnenje...  ;)

popašetebepatvojmnejneuflajšmašinopress

:D :D :D :D :D :D

ne, ne brez heca:

1 nemške statistike kažejo, da se več kot 30% mladih

pobije v nočeh sobota/nedleja ob vračanju iz disca

tipično:

totalno navita 1000000000W muska

GAAAAAASAAAAAAAAA

ovinek

drevo

smrt

2 raziskave:

2a ob podn disco muziki (baf -baf muzika) vozniki vozijo veliiiko bolj agresivno in hitro

2b ob klasiki umirjeno & easy

najhuje je to, da res vozijo počasi, dokler ne dobe družbe v avto, potem pa hočejo s svojimi 6meseci prakse pokazati kako obvladajo staro kanto kje dvakrat mn vredna kt disco u nej, PA POBIJEJO ŠE DVA-TRI SVOJE VRSTNIKE, PRJATLE

TOLK O TVOJEM "MNENJU"

B)

nenakladatkpojmanimašpress

Popravljeno . Popravil 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

popašetebepatvojmnejneuflajšmašinopress + nenakladatkpojmanimašpress

@1: Matr, takih ljudi pa res ne maram! :angry:

Kako loh rečeš, da nima pojma, k me sploh ne poznaš? :blink: :angry:

Brez veze, pač obstajate ljudje, ki niste zmožni ene normalne izmenjave mnenj. Tist, k se ne strinja z vami, ga je treba popljuvat, pa mu seveda povedat, da nima pojma.

Aja, pa še to, sem lepo napisal, da je to MOJE MNENJE. Ti imaš pa seveda svoje mnenje. Lahko me poskušaš prepričat, ne pa mi govort, da nimam pojma...

Popravljeno . Popravil Drekavac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In spet kaj ima veze preglasna muzika z "zilico za autoakustiko"?

Temni vizir je za zaščito proti sončnim zarkom in za boljši vid.

Auspuhi so zato, da do neke mere izboljšajo karakteristike in tudi, da te kdo sliši-jaz sploh ne vem kakšen zvok ima moj auspuh. Še kdo kaj preveč sliši, naj si zamenja čelado - al pa naj si vtakne 6X100W Bose v čelado!

Racing škornji so zato, da ti imobilizirajo nogo (think "pancer za dilat!") in, da ti nudijo kar se da dobro zaščito, če recimo pogrneš - niso narejeni za špancirat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

popašetebepatvojmnejneuflajšmašinopress + nenakladatkpojmanimašpress

@1: Matr, takih ljudi pa res ne maram! :angry:

Kako loh rečeš, da nima pojma, k me sploh ne poznaš? :blink: :angry:

Brez veze, pač obstajate ljudje, ki niste zmožni ene normalne izmenjave mnenj. Tist, k se ne strinja z vami, ga je treba popljuvat, pa mu seveda povedat, da nima pojma.

:D :D :D :D :D :D

pa kaj se jeziš

brez veze, no...

neee

nben te ni pluvou..

to pa da pojma nimaš, si pa sam povedal.. kaj čmo

sej js tut kakšnih stvari ne vem.. recimo o scooterjih

pa nam tkole žiuce zgubu će seu en s "flajšmašino" hecu

dobr, no srry, da sm mal preteru

uzamem flajšmašino nazaj

a je ok

si srečen

popauseu5000tonskoštancopress

:D :D :D :D :D

ps: hec je hec je reku dec

kje s šleperjm čez autodiscopelu

:D :D :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, ni zamere! ;)

Ko se srečava, dava vsak najmanj za eno pivo, pa poskušava drug drucga prepričat v svoj prav... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!