Skoči na vsebino

Voznja po mrazu/snegu


Lucky

Priporočene objave

Ker se je v topicu Prezimitev začelo govoriti tudi o vožnjah v mrazu, odpiram tale topic na dotično temo. Do kdaj se forumaši sploh vozite? Verjamem da primorci skoraj vse leto. Kako se pa kaj ostali borite proti mrazu? Mislim opremo, ne tekočino.

Je tukaj kdo toliko ubrisan, da bi/je obiskal Elephant treffen na začetku januarja

LP, Lucky

Burn to be wild

Uredil - Ice on 26/12/2001 15:09:16

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozimi sem se ponavadi vzdržal, za letos si pa ne upam trditi!Se bom fejst oblekel in...pa naj folk govori kar hoče...Lažje je medvedom, se vležejo in prezimijo, čeprav tudi oni včasi vstanejo in se napapajo. Ni hudič, da ne bom tudi jaz dušo nahranil!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani sem se vozil do konca oktobra, pozimi pa sem sel ene trikrat malo motor preluftat, ampak takrat, ko ni bilo snega po cesti in je bil topel dan (beri: 10 stopinj).

Letos: bomo videli, odvisno od vremena, ampak najbrz kaj podobnega.

Sezono pa zacenjam konec marca ali pa zacetek aprila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozim se dokler ni cesta bela oz. je manj kot 7 stopinj, pod to temperaturo pa se je potrebno bolj obleči in imeti več postankov.

Sezono začnem že s prvimi lepimi dnevi februarja, potem je pa spet ponavadi sneg. Zmerom pa počakam, da se ceste dobro osušijo in potem celo leto do prihoda tetke zime.

Imam opremo od Wintexa, ki jo moram zelo pohvalit. Do 7 stopinj imam pod jakno samo kratko majico ter seveda termo podlogo od jakne.

Problem mraza se pa najprej pojavi na konicah prstov na roki in nogi!

LP pegaso

Edited by - pegaso on 15/09/2001 08:17:46

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšnjo zimo sem se vozil ob sobotah in nedeljah okoli poldneva, če se je prikazalo kaj sonca in je bilo zunaj najmanj 10 oC in takih dni ni bilo malo. Največkrat Celje-Vransko-Celje.

Zahomotan sem bil kar v smučarsko opravo, ker motorističnega usnja še nisem imel.

Sedaj imam opravo Wintex in računam, da večjih težav ne bo, le kaj toplega za pod hlače moram še kupiti, ker začne hitro mraziti po stegnih.

Zelo tople smučarske rokavice sem si pa teden dni nazaj pri popolni razprodaji v športni trgovini za mali denar kupil.

Kupiti si moram le še zimsko (integralno) čelado, ker poleti uporabljam odprto.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za podopremo (pod usnjem) lahko priporocam angora-spodnje perilo (yep,tisto,katero imajo seniorji proti revmi ).za vse vrhnje dele obleke pa cim vec stvari (jakna,skornji,rokavice itd.osebno imam raje usnjene hlace...ce pades,je bolje) z gore-tex ali podobno membrano.

-----

who dares wins

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zame se 'cestna' sezona konča, ko začne zadnje kolo preveč opletati... Se lahko prehitr zgodi, da usuješ zaradi hladnega asfalta, listja, peska (ti pol tut termo perilo ne pomaga)...

Letos se bo(je) zgodilo kar hitro .

PS. Teren se da furat tut pozimi - pač večkrat usuješ ...

Ejkej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oblacem se ko polh, grem na furo - po pa neki dni studiram, a nisem mal nor.

Prvi mal lepsi dan, mal soncka, mal bol toplo - gasssssa

Itd, ves cas, celo leto, nikol dost

Kar ne - krepi

LP Climber

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Menda obstajajo električno ogrevana oblačila. Predvsem za rokavice me zanima. Kaj je s tem in ali ima kdo že kaj izkušenj.

lp RAN

ZELO DRAGO!

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Menda obstajajo električno ogrevana oblačila. Predvsem za rokavice me zanima. Kaj je s tem in ali ima kdo že kaj izkušenj.

cenejsa varianta so gore-tex (ali podobne) rokavice,tiste "vrece",s katerimi cele armature obleces in v katere roke vtaknes ali pa enduro-scitniki za roke.

-----

who dares wins

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V hudem mrazu, pa tudi v dezju uporabljam rokavice za snowboarding. So sicer malo bolj nerodne za vozit in ne nudijo ne vem kaksne varnosti, vendar so nepremocljive, udobne in tople. Imajo termo podlogo, ki jo je mogoce odstraniti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!